User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
92 sonuçtan 77 ile 92 arası

Konu: Kaza yaptım bilgiye ihtiyacım var..

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kafandan kanlar süzüldüğüne göre kask da yoktu sanırım kafanda doğru mu?
    ehliyet yok kaskı napsın altı üstü 150cc diyip binmiş.

volkan_gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Helallesip ayrilirken neden telefon alisverisi yaptinizki?
    diyemedim ya la

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volkan_gs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Helallesip ayrilirken neden telefon alisverisi yaptinizki?
    Ben kimseyi aramadım,evet o an orada helalleşip ayrıldık,ben ordaki esnafa numaramı verdim cünkü motoru orada bıraktım arkadaşlar gelip alacak dedim.numaramı da o bulmus

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaza dan sonra eğer dediğin gibiyse adamla sen yoluna ben yoluma dediyseniz adam ayıp etmiş ama şöyle bir gerçekte var adamın elinde koz var kumar oynarım dersen kazanmakta var kaybetmekte kumara girmeden orta yolu bulmakta var tamamen senin tercihin.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu merak ediyorum o çarptığı bir yaya olsaydı ve ölseydi,ya da sakat kalsaydı. Yorum yapıp karşı tarafa suç bulan arkadaşlar aynı şeyi söyleyebilecek miydi?
    senin yeter belgen olmayan aracı kullanıyor olman önemli değil
    "yaya yola atlamasaydı" diyecekler anlaşılan..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim konuyu ya anlamıyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz.

1-motorsiklet ile silah aynı şey mi?
    2-benim bir yayaya vurup kaçtıgımı nereden çıkartıyorsunuz ve ya uyduruyorsunuz,ben burada araca vurdum,hala gelmiş ya yaya olsaydı diyorsunuz.
    3-benim kaçma gibi bir durumum ve ya hamlem olmadı,kafamdan kanlar süzülüyordu ve bacağım şuan hala iyileşmiş değil.
    4-orada tamam herkes kendi yoluna diyip9 gün sonra halimi hatrımı sormadan kapı masrafı var diye beni araması ne kadar normal
    şimdi sen o motrsikleti mecburen mi kullandın yani bir zorunluluğun var mıydı? anladığım kadarıyla yok, hastaneye itfaiyeye ya da polise gitmiyordun, tamamen keyfine illegal bir şey yapıyorsun, otomobil ehliyeti ile motor ehliyeti statü olarak birbirinin altı üstü değil, o iş ağır vasıta ya da ticaride olur, otomobil kullanan her kişi motor kullanabilir mi? benim ehliyetim var sadece kapsamı farklı vs diyerek kusura bakma ama laf salatası yapıyorsun, o zaman gel iş makinesi de kullan otomobil ehliyetiyle...

çarptığın kişinin yan yoldan tamamen onun hatası olarak çıktığını artık ispatlayamazsın ama o senin ehliyetsiz çıkarak yaralanmaya sebebiyet vermekten seni her türlü yakar bunun farkında değilsin... dua et de adam mahkeme avukat vs uğraşmak istemiyor olsun...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Cok hayretle okudugum yorumlar var valla babanizin ananizin hayrina vermiyorlar O ehliyeti, ha illa gerek yok ehliyetmi kullaniyor dersen zaten bazi şeyleri kabul etmissindir. Yandan duzden sagdan soldan cikmasi suçun onda olmasi gecicen onlari.
    Herkes itlik cakallik pesinde Hak idda etmek tek kuruş vermemek vs. icin su siktimin ehliyetini alacan koyacan cebine yada olacaklara katlanacan.
    1881 - 193

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ehliyet yok kaskı napsın altı üstü 150cc diyip binmiş.
    kardeşim sen bu kafa ile çok yaşamazsın, kolay gelsin sana.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer olay anında polisi çağırsaydı, hem aracın masrafının tümünü karşılayacaktın , hem de motor ehliyetin olmadan trafiğe çıkış yaptığın için ceza yiyecektin, eğer motor sana ait değilse ruhsat üstünde x2 olacaktı o ceza. Eğer aracı sigorta yaparsa daha kötü , kusurlu olduğun için (motor ehliyetin yok) tüm masrafı almak için yaptığı harcama ile sana rücu edecek , keşke adamın aracını sigortaya gitmeden kendim yaptırsaydım diyecektin. Karşı taraf tarafından yapılmış bir iyilik var , bence adamla buluşup kusura bakma bir hatam oldu gel yaptıralım diyip fiyatları görerek yarı yarıya ödeyelim demen daha mantıklı olacaktır.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu açılan konudan da anlaşılıyor ki bu ülkede kimseye eyvallah da edilmez, tamam da denmez, iyilik de yapılmaz.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu açılan konudan da anlaşılıyor ki bu ülkede kimseye eyvallah da edilmez, tamam da denmez, iyilik de yapılmaz.
    Aynen, adamın hatası polis çağırmmak olmuş. Ehliyetin mi yok bana ne kardeşim derdini polise sigorta şirketine anlat diyeceksin.

Kimseye iyilik fln da yapmayacaksın. Hakeden yok çünkü...

Mehmet Opc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söyle düşünün sizin aracınıza çarpılsa kapınız maffolsa ve aracınızı kaskodan yaptırıyorsunuz seneye indiriminiz olmucak kaskoyu kullandığınız için aracınızında değer kaybı olucak, Sizin başınıza böyle bişey gelse naparsınız ? Eğerki bişey yapmam helalleşirim derseniz tamam ama benim başıma gelse açıkcası ben bırakmam sonuçta para kolay kazanılmıyor insan hakkı yenmemeli sonuçta adam esnaf ve o kullandığı arabasıda ekmek teknesi olabilir.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim sen bu kafa ile çok yaşamazsın, kolay gelsin sana.
    İroniyi anlamadığın için teşekkürler. Diyorum ki adam ehliyetsiz binme gibi bir şey yapmış sence kaskı vs düşünür mü o adam. Kural vs yok adamda kaskı napcak.

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi çoğunluğa göre yanlış olan düşüncemin yanlış olduğuna kendim de inanmak, kabullenmek için tekrar tekrar diretiyorum.

Alıntı Mehmet Opc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söyle düşünün sizin aracınıza çarpılsa kapınız maffolsa ve aracınızı kaskodan yaptırıyorsunuz seneye indiriminiz olmucak kaskoyu kullandığınız için aracınızında değer kaybı olucak, Sizin başınıza böyle bişey gelse naparsınız ? Eğerki bişey yapmam helalleşirim derseniz tamam ama benim başıma gelse açıkcası ben bırakmam sonuçta para kolay kazanılmıyor insan hakkı yenmemeli sonuçta adam esnaf ve o kullandığı arabasıda ekmek teknesi olabilir.
    önceki yorumlarda traffic in yanlış yaptığını yazdım. kendimi traffic sürücüsünün yerine koyuyorum. bu olay benim başıma gelse 'ehliyetsiz trafiğe çıkmayacaktın kardeşim, durumun beni ilgilendirmez. şimdi tutanak tutacağız, duruma göre ister dosya açtırırız haklı-haksız durumuna göre sigortadan yapılır araba, beraber gideriz senin cebinden yaptırırız.' derdim. fakat bu olayda traffic sürücüsü böyle bişeyi tercih etmemiş. 'sorun yok, ben hallederim' demiş. üstüne tam 8 gün sonra aramış. 8 gün sonra mı arabada ne kadar masraf çıktığı belli oldu? ben böyle bir olayda tekrar arayacak olsam hemen ertesi gün arardım, ha elimde numarası yoksa 2. gün bi şekilde bulur arardım. ben traffic sürücüsünde fırsatçılık seziyorum, ben fırsatçılık yapan birine 5 bin tl cepten vermektense yasal yollardan 8bin tl kaybetmeyi tercih ederim.. 8 gün sonra benden para isteyen adama gel tutanak tutalım derim en fazla.

düşüncemin yanlış olduğunu düşünenler lütfen bana doğrusunu anlatırsa sevinirim.
    '92 Nissan Laurel Altima A31

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada hiçbir yorumumda motorcuyu savunmadım, yaptığının doğru olduğuyla ilgili hiçbir şey yazmadım. lütfen yanlış anlaşılmasın. ehliyetsiz tabii ki araç kullanılmaz, bunun tartışması da olmaz.
    '92 Nissan Laurel Altima A31

LantisFatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    savcılıga giderse maddi tazminatın dışında ayrıca tck 179 gereği 2 yıla kadar hapis cezası var bunu da düşünmek gerek
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler