User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
92 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kaza yaptım bilgiye ihtiyacım var..

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kaza yaptım bilgiye ihtiyacım var..

Hayırlı akşamlar ,geçen hafta talihsiz bir kaza geçirdim motosikletim ile ana yolda ilerlerken tali yoldan önüme araç çıktı ve duramadım,sol ön kapıya şiddetli bir şekilde çarptım.. çok şükür bende önemli bir hasar yok,motosikletimde tahmini 1500-2000tl gibi bir masraf var.
    Orada tutanak tutulmadı çünkü benim motosiklet ehliyetim yok.Karşı tarafa rica etmiştim tamam dedi. (araç ehliyetim var)

Karşı taraf bir hafta sonra beni aradı,ben aracımı kaskodan yaptırıyorum,sol ön kapı değişecek ve 7 bin tl gibi bir rakam çıkıyor üstüne de aracım değer kaybediyor dedi,benden bu kapının yarı fiyatını talep ediyor,vermez isem de polise başvuracağım dedi..

Şimdi kural ihlali yapan karşı taraf fakat benim yetersiz ehliyetim var,ben bu adam ile anlaşma yoluna gitmeyip hukuksal yola başvuracak olursak ne olur? ben hem karşı tarafın parasını verip hem de kendi cebimden motosiklete masraf yapmak istemiyorum..

Olayı en basit şekilde anlatmaya çalıstım,tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan fikir bekliyorum..

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hukuk adeleti savunacaksa kullanmaya yetkınız olmayan bir tasıtı kullandığınız ıcın sızı suclu bulmalı bence.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hukuk yoluna başvurmaktan kastınız nedir biraz daha açar mısınız

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ehliyet : bir kimseye, belli bir konuda yeterli olduğunu belirtmek için ilgililerce verilen belge.

Hukuk nezdinde o taşıtı kullanmaya ehil değilsiniz. O taşıtla yaptığınız her hareket hukuk dışı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hukuk adeleti savunacaksa kullanmaya yetkınız olmayan bir tasıtı kullandığınız ıcın sızı suclu bulmalı bence.
    Evet bende de suç var biliyorum,yetersiz ehliyetten dolayı hem bana hem de araç sahibine ceza kesilecek.
    ama hangi yola başvurursam daha az zararla bu işin içinden çıkarım merak ediyorum?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hukuk yoluna başvurmaktan kastınız nedir biraz daha açar mısınız
    polis tanıdıklarım var,görgü şahitleri var falan diye zırvaladı vs,bende sigortacım ile görüşeceğim dedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortada tutanak yok ama çekilmiş foto var mı?
    Foto falan da yoksa, salla gitsin. Adam ispatlasın.
    Foto varsa iş değişir.
    Çarpılan araba nedir?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polis tanıdıklarım var,görgü şahitleri var falan diye zırvaladı vs,bende sigortacım ile görüşeceğim dedim.
    bence bir cacık çıkmaz, 5 6 7 bin liralar için kimse okadar uğraşmaz,

sen suçunu kabul ediyorsan, ateşle 3 bin lira vicdanın rahat olsun,

ya ama benim masrafım var çart çurt deyip hem ayranım dökülmesin hem... diye hareket ediceksen sen bilirsin,

ikinizde suçlusunuz sen ehliyetin olmadan kullanmakla diğer sürücüde böyle bir durumda tutanak tutmamakla..

motoruda satıp bi ehliyet almanda en mantıklısı

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstediği yere başvursun bişey çıkmaz korkma. Durumum yok abi para veremem de geç. Adam zaten kaskodan yaptıracakmış. İnternetten bakarsın 1 parça değişenli kaçpara normali kaç para. Aradaki farkı verirsin. Yaralanmalı kazalarda bile polis mobese ye bakmıyor. Bide lambo kapısımı bu 7bin tl ye neymiş öyle? Adamda iyi niyet kurbanı olur insanlıktan ümidini keser artık. Herkese kötülük forever der geçer.

Veya a ehliyeti olan birini bulursun o kazayı yapmış gibi tutanak tutturursun. Kendini %100 suçlu gösterir. Adama verirsin senin sigortadan araç yapılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortada tutanak yok ama çekilmiş foto var mı?
    Foto falan da yoksa, salla gitsin. Adam ispatlasın.
    Foto varsa iş değişir.
    Çarpılan araba nedir?
    Ortada tutanak yok,çekilmiş foto da yok.
    kaza yaptığım mahal de esnafmış,sanırım tanıdıklarını şahit olarak kullanacak
    çarpılan araba renault traffic,o an başımı vurdugum ve gece oldugu için net hatırlamıyorum ama eminim aracın 7 bin liralık kapı değiştirecek kadar hasarı yok.
    en fazla göçük düzeltilir macun boya vs atılır,ama kaskoya gittim sordum değişmesi gerekiyor dedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstediği yere başvursun bişey çıkmaz korkma. Durumum yok abi para veremem de geç. Adam zaten kaskodan yaptıracakmış. İnternetten bakarsın 1 parça değişenli kaçpara normali kaç para. Aradaki farkı verirsin. Yaralanmalı kazalarda bile polis mobese ye bakmıyor. Bide lambo kapısımı bu 7bin tl ye neymiş öyle? Adamda iyi niyet kurbanı olur insanlıktan ümidini keser artık. Herkese kötülük forever der geçer.

Veya a ehliyeti olan birini bulursun o kazayı yapmış gibi tutanak tutturursun. Kendini %100 suçlu gösterir. Adama verirsin senin sigortadan araç yapılır.
    Aradan 8 gün geçtikten sonra da araması beni kıllandırdı,sağlıgın sıhhatın nasıl demeden de yaa kardeş sen benim kapıyı mahvettin diye cümleye girdi.
    ben de ne diyeceğimi şaşırdım hani helallik alıp vermiştik dedim? yaa abi cart curt arabam değer kaybediyor bu ilk kazam dedi,ben ne yapayım kardeş dedim hem kafayı vurdum 5 dikiş yedim hem de bir haftadır topalım,motorum 7 bin liralık motor ama 2 bin lira masraf çıkıyor ben ne yapacağım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bir cacık çıkmaz, 5 6 7 bin liralar için kimse okadar uğraşmaz,

sen suçunu kabul ediyorsan, ateşle 3 bin lira vicdanın rahat olsun,

ya ama benim masrafım var çart çurt deyip hem ayranım dökülmesin hem... diye hareket ediceksen sen bilirsin,

ikinizde suçlusunuz sen ehliyetin olmadan kullanmakla diğer sürücüde böyle bir durumda tutanak tutmamakla..

motoruda satıp bi ehliyet almanda en mantıklısı
    ben ona 3 bin lirayı vermesine veririm orası problem değil,ama kazada suçlu taraf ben değilim ve kaza anında kusur bende olmamasına rağmen ehliyet yetersizliğim olduğu için tüm suç bana yıkılır mı orasını merak ediyorum?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla kardeşim dost acı söyler kusura bakma ama yine yumuşak insana denk gelmişsin. Ben ne yapacağım diyene kadar bin tl verip ehliyetini almadan trafiğe çıkmayacaktın. Bu hatan ya sana, ana, bacı, baba, tüm sülale tarzı küfür, beddua ya mal olacak. Yada 3000 tl verip eyw kardeş 2mizde hatalıydık diyip helallik alacaksın.

Şahsen kırmızı ışıkta arkamdan vuran, motosikletime 12bin tl lik hasar kaydı açıp ortadan kaybolan şerefsize her gece uyumadan önce önce küfür sonra beddua kayıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ona 3 bin lirayı vermesine veririm orası problem değil,ama kazada suçlu taraf ben değilim ve kaza anında kusur bende olmamasına rağmen ehliyet yetersizliğim olduğu için tüm suç bana yıkılır mı orasını merak ediyorum?
    Kırmızı ışık ihlali falan olsa 100 küsür ceza yazarlar ama ehliyetsizken 7 küsür ceza yazarlar hiç bulaşma. Adam alkollü bile olsa ehliyetsiz olduğun için %100 kusur sende.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kırmızı ışık ihlali falan olsa 100 küsür ceza yazarlar ama ehliyetsizken 7 küsür ceza yazarlar hiç bulaşma. Adam alkollü bile olsa ehliyetsiz olduğun için %100 kusur sende.
    7 küsür ceza yazacaklarını sanmıyorum,hiç ehliyetim yok demedim,B sınıfı ehliyetim var yani yetersiz ehliyet cezası daha düşük.
    bana 8 gün sonra tehditvari bir şekilde şu kadar para ver yoksa şikayet ederim demesi normal mi sence?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7 küsür ceza yazacaklarını sanmıyorum,hiç ehliyetim yok demedim,B sınıfı ehliyetim var yani yetersiz ehliyet cezası daha düşük.
    bana 8 gün sonra tehditvari bir şekilde şu kadar para ver yoksa şikayet ederim demesi normal mi sence?
    Yetersiz ehliyet bence Mobilet ehliyetin varken A sınıfı motosiklet sürerken yakalanmak

Hadi senin dediğin ollsun yetersiz ehliyetten 1240 sana 1240 plaka sahibine kesilir 2500 TL.

Maymun gözünü sonradan açmış. Olayı görenler varsa 2 şahitle bitirir işi.
    2500 ehliyet cezasına verene kadar adamla anlaş. zor para kazanıyorum 500 500 ödeyebilirim sana istersen. Yoksa keyfine göre de geç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yetersiz ehliyet bence Mobilet ehliyetin varken A sınıfı motosiklet sürerken yakalanmak

Hadi senin dediğin ollsun yetersiz ehliyetten 1240 sana 1240 plaka sahibine kesilir 2500 TL.

Maymun gözünü sonradan açmış. Olayı görenler varsa 2 şahitle bitirir işi.
    2500 ehliyet cezasına verene kadar adamla anlaş. zor para kazanıyorum 500 500 ödeyebilirim sana istersen. Yoksa keyfine göre de geç.
    Ona bakarsak b sınıfı ehliyet 50 cc kullanabiliyor dostum,benim motorum da 150cc değişen bir şey yok.
    ben en iyisi yarın sigortacım ile görüşeyim,zira bu olaydan en büyük zararlı ben çıktım zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ehliyet yok adam o an tutanak tutsa daha çok sıkıntıya girecektin,bi şekilde anlaşman gerek adamla miktar konusunda.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala karsi taraf suclu diyorsun. Ehliyetsiz trafige ciktigin icin karsi taraflik bir durum yok. Adamdan rica etmissin tutanak tutmayalim diye adam da yardimci olmus. Simdi neden yan ciziyorsun? Gidin beraber servise ucreti neyse ver yarisini. Sana da guzel bir ders olsun.

Ulke de herkes birbirini dudukleme pesine dusmus.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler