User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
117 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: pılı pırtı toplayıp yurtdışına gitmek

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7 aydir isvec te yasiyorum. Istanbul dan kalkip buralara geldim. Benim sana tek tavsiyem , en azindan okulu bitir ondan sonra yurtdisina tasin.Meslegini yapmak istemesende , En azindan elinde bir belgen olur . Gidecegin ulkeye gore degiskenlik gosterebilir fakat yurtdisinda yasamanin tek zorlugu , ingilizce yada isvecce bilsen dahi derdini tam anlatamamak. Bunun disinda pek bir zorluk yok gibi. Hersey kuralli , duzgun.
    Gidilebilecek en guzel ama en kotu ulkelerden birine gitmissin
    İs sebebiyle kisa sureli seyahatlerim oluyor. Allah yardimcin olsun
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7 aydir isvec te yasiyorum. Istanbul dan kalkip buralara geldim. Benim sana tek tavsiyem , en azindan okulu bitir ondan sonra yurtdisina tasin.Meslegini yapmak istemesende , En azindan elinde bir belgen olur . Gidecegin ulkeye gore degiskenlik gosterebilir fakat yurtdisinda yasamanin tek zorlugu , ingilizce yada isvecce bilsen dahi derdini tam anlatamamak. Bunun disinda pek bir zorluk yok gibi. Hersey kuralli , duzgun.
    Akrabalarımda göteborgta 20yılı aşkın süredir. Son olaylardan sonra baya baya gel yerleş diyolar. Siz 7aylık izleniminiz hakkında ne söyleyebilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su konuya bakiyorumda malesef insanlarimizin uzerinde yaratilan algi cok vahim. Kalip kendi memleketimi nasil daha guzel bi hale getirebilirim diye ugrasmak yerine, aslinda ciddi manada istenmedigimiz bilinc altlarin da hic bir zaman insan yerine koyulmadigimiz bati ulkelerine goc etme hayallerindeyiz. Cok uzucu...

.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akrabalarımda göteborgta 20yılı aşkın süredir. Son olaylardan sonra baya baya gel yerleş diyolar. Siz 7aylık izleniminiz hakkında ne söyleyebilirsiniz
    Sessiz sakin bir ülke. Herkes isinde gucunde , yarın ne olacak derdi korkusu yok. Turkiye ' de parayi , biriktirmek icin kazaniyorsun cunki guvencen yok. Burada oyle bir derdin yok. Ha nufus farkindan dolayi. 9 milyon nereye 90 milyon insan nereye. Eşim doğma buyume burali , Oglumda burada dogdu. 1.5 sene oldu , gelecege dair endise yok. Hersey planli programli. Kendi kendine yetmeyi biliyorsan hic bir sorun olmaz. Akrabalarin egerki sana biz yol gosteririz , oturum vs almandada yardimci oluruz diyorlarsa , deneyebilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sessiz sakin bir ülke. Herkes isinde gucunde , yarın ne olacak derdi korkusu yok. Turkiye ' de parayi , biriktirmek icin kazaniyorsun cunki guvencen yok. Burada oyle bir derdin yok. Ha nufus farkindan dolayi. 9 milyon nereye 90 milyon insan nereye. Eşim doğma buyume burali , Oglumda burada dogdu. 1.5 sene oldu , gelecege dair endise yok. Hersey planli programli. Kendi kendine yetmeyi biliyorsan hic bir sorun olmaz. Akrabalarin egerki sana biz yol gosteririz , oturum vs almandada yardimci oluruz diyorlarsa , deneyebilirsin.
    Önümüzdeki 2ay içerisinde ziyaretim olcak, kafama yatarsa temelli gitmeyi düşünüyorum hayat çok erken başlayıp çok erkek sona eriyor olsa olsa bu problem olur gibime geliyor

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okulu bitir sonra kaç. Şuan pişman olursun. En büyük pişmanlığın olur mühendisliği tamamlamadan gitmek. Bitir ve kaç, 10 yıl sonra kralsın.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlar yurtdışında kimsesi olmamasına rağmen yapayalnız hayat kurmaya çalışıyorlar ki sen bir çok tanıdığın olduğundan bahsediyorsun.

Mutlaka gitmelisin.. Kafanı duvarlara vurursun bunu yapmazsan.. Bak buraya yazan bir sürü kişi var pişmanlıklarını yazan... Sen de onlardan olursun.. Benim de küçük bir pişmanlığım var mesela..
    Milliyetçilik devri bitmeli artık.. Herkes dünya vatandaşı olmalı..

Ama mutlaka okulunu bitirip öyle gitmelisin.. Bu sene ile birlikte 3 yılın var. Okul ve dil kursu aynı anda gitmeyebilir. Ancak disiplinli bir şekilde mobil telefonlarda çalışan yabancı dil öğrenme uygulamaları var. Online facetime görüşmeleri vs.. Hem kendine göre çalışma saatlerini ayarlarsın, hem ekonomik olur, hem de 3 yıl sonunda 3-5 kelimeyi bir araya getirebilir duruma gelebilirsin.

İnsanların kafanı karıştırmasına izin verme.. Git..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benımde dayım orda gel diyorlar ama nasıl gidicem geçen sene şengen bile cıkmadı,evlilik harici giden nasıl gidiyor

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gitmek için mesele bence kesinlikle para olmamalı.
    Elbette ülkede geçinmek hiç kolay değil fakat okuduğun sürece kendini iyi yetiştirebilirsen, kendi ülkende okuduğun, sevdiğin işi yapmak çok daha mantıklı.
    Dışarı çıkacaksan benim kanaatim okulu bitirmen ve orada da kendi işini yapman yönünde olur.
    Şahsen pizza dağıtmak için ülke değiştirmem. Burada da orada da sevmediğin bir işi yaptığında mutlu olmayacaksın. Önce bunun kararını vermelisin.

Darbe vs patladıktan sonra açıkçası ben de çocuğumu düşünerek Bulgaristan ve çevre ülkelerde iş aramaya başlamıştım. Fakat kendi işimi kuramayacağım ve orada istediğim işi de bulamadığım için vazgeçtim.

Ne iş yapacağına karar verdikten sonra gidip gitmemeye karar vermek daha kolay olacaktır.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurtdışında bir üniversiteye transfer olabiliyorsan orada oku.
    Olmuyorsa work and travella git, mezun olunca komple git

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mimar mısınız hocam ?

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Volunteer olarak başvuru yap. 6 ay ila 1 sene arası seçildiğin ülkede yaşa. Şartlar el verirse kal orada.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su konuya bakiyorumda malesef insanlarimizin uzerinde yaratilan algi cok vahim. Kalip kendi memleketimi nasil daha guzel bi hale getirebilirim diye ugrasmak yerine, aslinda ciddi manada istenmedigimiz bilinc altlarin da hic bir zaman insan yerine koyulmadigimiz bati ulkelerine goc etme hayallerindeyiz. Cok uzucu...

.
    bu forumda o an canım sıkılıyordu diye bir üyeyi şikayet edip, adamın işinden gücünden kalıp mahkemelerde ifadelerde uğraşmasına sebep olan insanları gördük. Bir gün birinin canı sıkılıp evinizden de alınabilirsiniz mesela, ne kadar huzurlu bir yaşam değil mi ?

Ballı ihalelerden parları çukkalayıp mekanlarda huqqa layanları da gördük.

İşsizlik oranlarına baktınız mı hiç mesela ? Eski işyerinden bir arkadaşımın eşi 1 senedir işsiz, bu adam flo da çalışıyordu.

Her gün cv geliyor sağdan soldan bir destek olabilir misin diye, çalıştığım fabrikanın üretim kısmında mavi yaka olarak öğretmen bir çocuk çalışıyor örneğin.

Birileri iş bulamazken başkaları (belediyelerde) "iş yok sıkılıyorum bütün gün diyerek" ayda 2-3 asgari ücret alıyorlar.

Adalet denen kavramın içi boşaltılmış muktedir olanların elinde oyuncak olmuş.

Cübbelerin önünde ilik ve düğme yoktur kimseye bağlanmasın diye, mahkemelerde adalet dağıtacaklar ayağa kalkıp hukuku ayaklar altına almışlar.

Ekonomi uçuyor gerçekten açıklanan enflasyon %x reel enflasyon %2x.

Doğalgaz'a %15 + %15 zam yap ama işçiye memura gelince zam yok.

Ülkede kalmak için elle tutulur gözle görülür bir sebep yok, sevdiğim insanların burada olması dışında.

Ki geçim derdim yok, ev bark sorunum yok, işsiz değilim vs vs. Ben bu şartlarda düşünüyorsam gitmeyi, geleceği belirsiz bir adam düşünmüş çok mu?

Bizi ikna et mesela ne yapabiliriz ama yapmıyoruz.

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı Mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 334 bin kişi artarak 4 milyon 544 bin kişi oldu.

İşsizlik oranı 4 puanlık artış ile %14,1 seviyesinde
    İşsizlik rakamları acıklandı - Mart 2019 işsizlik verileri

4 Milyon 202 Bin Kişiye Yukseldi: İşsizlik Oranı Yuzde 13 Seviyesinde - onedio.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yildir hollandadayim, turkiye candir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kunteper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geliştir bunu mesela, neden ? Ben gerçekten öğrenmek istiyorum 1 cümle yazıp kolaya kaçma

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir soru da benden;
    Türkiye can ise, neden dönüş yapmıyorsunuz?
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geliştir bunu mesela, neden ? Ben gerçekten öğrenmek istiyorum 1 cümle yazıp kolaya kaçma
    Hollanda'da Kokoreç yok.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir soru da benden;
    Türkiye can ise, neden dönüş yapmıyorsunuz?
    Ben Rotterdamda yasiyorum suan, Hollandanin ikinci buyuk sehri. Istanbulun hareketliligine alistiysaniz, istanbuldan sonra buranin biraz ilce hissi vermesi muhtemel. Gitmeyi dusunuyorsaniz oradaki yasami, hangi sehirde neler oldugunu, Yakinlarda deniz kenari var mi, milli park var mi ?. Gidip haftasonlari yuruyus yaparsiniz ya da su aktiviteleri, kano, surf, mangal vs yapiliyor mu ?. Hafta ici de nasil bir gunluk hayat duzeni oldugunu iyi arastirin derim. Size uyacak mi onu tartin.

Son 2 senede cevremden bircok arkadasim buraya yerlesti. Eski is arkadaslarimla konserlerde vs karsilasiyoruz artik . Ama uzaktan baktiginizda aslinda gelenlerin cogu ya yeni evli ya da 1-2 yasinda cocugu olan aileler. Birlikte bir gelecek kurup, cocuklarini daha duzgun bir yerde yetistirip, buyutmek hedefleri. Bekarsaniz ve cok ozel bir hedefiniz yoksa Turkiyede kurdugunuz duzeninizi birakip yurtdisi tasinmak mantikli degil bence. (Buyuk maddi farklilik/hayat standarti degisikligi/Amsterdamda yasayacagim, burnum tabaktan kalkmayacak, DJ olacagim, bob marley gibi yemyesil bir hayat surecegim gibi kisisel hedefler ayri)

Geri donus konusu ise kisiden kisiye degisir.. Ben buradaki buyuk firmalardan birinde calismadan donmek istemiyorum. Sonrasinda da vatandasligi almak icin biraz daha kalabilirim. Toplamda 6 yil kalmak gerekiyor, benim 2si bitti. 5. seneden sonra devletin sagladigi avantaj bitiyor ve maaslar %25 kadar dusuyor. Onlar hadi yeter cok da yerlesmeyin geri gidin diyor yani zaten.

Hollanda ile ilgili farkli sorulariniz varsa cevaplamaya calisirim yeni gurbetcilerden biri olarak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bekarsaniz ve cok ozel bir hedefiniz yoksa Turkiyede kurdugunuz duzeninizi birakip yurtdisi tasinmak mantikli degil bence. (Buyuk maddi farklilik/hayat standarti degisikligi/Amsterdamda yasayacagim, burnum tabaktan kalkmayacak, DJ olacagim, bob marley gibi yemyesil bir hayat surecegim gibi kisisel hedefler ayri)
    Asıl tam gitmesi gereken durumdaki arkadaşlar bunlar. Başlığı açan arkadaş çok şanslıysa mezun olduktan sonra 3-3.5 K arası bir iş bulur.
    Hadi sakarya da yaşadı diyelim 1000 TL min kirası olur her şey dahil. Kaldı 2.5 diyelim bununla burada haftada 45 saat çalışarak ki kurumsal bir firma değilse cumartesi de işe gider,

yaşamaya çalışır. Ömür boyu boğaz tokluğuna çalışır. Bir araba alsa yakıt masrafı mtv si sigortası, ay sonlarında kota doldurmak için yenen cezaları derken eziyet olur.

Nefes alsın yeter diyorsan TR de yaşasın gerçekten makul. @coolvtec'e katılıyorum o kadar iyi ise aramıza bekliyoruz, ay sonu ist park da festival var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler