User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
117 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: pılı pırtı toplayıp yurtdışına gitmek

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akrabalarımda göteborgta 20yılı aşkın süredir. Son olaylardan sonra baya baya gel yerleş diyolar. Siz 7aylık izleniminiz hakkında ne söyleyebilirsiniz
    Kendimce dunya uzerinde bir cok yere gittim gordum ama Goteborg bence gordugum yerler siralamasinda ilk 5te yer alir. Isvec'e ayri bi sempatim var belki de bunun etkisidir bilemem ama bir donem expat olarak gidersem naparim diye cok arastirmistim.

Iklimsel degisiklik sorun olmazsa kalinir yasanir bir yer.

Bir de Stockholm ile uzaktan yakindan alaksi olmayan bir sehir.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu forumda o an canım sıkılıyordu diye bir üyeyi şikayet edip, adamın işinden gücünden kalıp mahkemelerde ifadelerde uğraşmasına sebep olan insanları gördük. Bir gün birinin canı sıkılıp evinizden de alınabilirsiniz mesela, ne kadar huzurlu bir yaşam değil mi ?

Ballı ihalelerden parları çukkalayıp mekanlarda huqqa layanları da gördük.

İşsizlik oranlarına baktınız mı hiç mesela ? Eski işyerinden bir arkadaşımın eşi 1 senedir işsiz, bu adam flo da çalışıyordu.

Her gün cv geliyor sağdan soldan bir destek olabilir misin diye, çalıştığım fabrikanın üretim kısmında mavi yaka olarak öğretmen bir çocuk çalışıyor örneğin.

Birileri iş bulamazken başkaları (belediyelerde) "iş yok sıkılıyorum bütün gün diyerek" ayda 2-3 asgari ücret alıyorlar.

Adalet denen kavramın içi boşaltılmış muktedir olanların elinde oyuncak olmuş.

Cübbelerin önünde ilik ve düğme yoktur kimseye bağlanmasın diye, mahkemelerde adalet dağıtacaklar ayağa kalkıp hukuku ayaklar altına almışlar.

Ekonomi uçuyor gerçekten açıklanan enflasyon %x reel enflasyon %2x.

Doğalgaz'a %15 + %15 zam yap ama işçiye memura gelince zam yok.

Ülkede kalmak için elle tutulur gözle görülür bir sebep yok, sevdiğim insanların burada olması dışında.

Ki geçim derdim yok, ev bark sorunum yok, işsiz değilim vs vs. Ben bu şartlarda düşünüyorsam gitmeyi, geleceği belirsiz bir adam düşünmüş çok mu?

Bizi ikna et mesela ne yapabiliriz ama yapmıyoruz.

İşsizlik rakamları acıklandı - Mart 2019 işsizlik verileri

4 Milyon 202 Bin Kişiye Yukseldi: İşsizlik Oranı Yuzde 13 Seviyesinde - onedio.com
    kusura bakma bu saydıklarınının hiç biri bahane değil, bu ulkeyi biz copten bulmadık ki kıcımız sıkısınca 3 kurus daha fazla kazanalım, daha iyi araba alalım, daha guzel evde oturalım diye bırakıp gidelim.

ağır konusacağım, allah korusun yarın oburgun ulkede savas çıksa demekki suriyelilerden farkımız kalmayacak iş oraya geliyor kimse kusura bakmasın.

''soz meclisten dışarı ülke şöyle/böyle diye sikayet edip kacma pesinde olanlara lafım'' hoş batı ulkeleri de kollarını acıp bizi beklemiyor zaten, ozellikle avrupa ulkesine bir turk ucagı ile gidiyorsanız x2 kontrole tabi tutulup niye geldin ne zaman donecen donus biletini goster gibi aşşagılayıcı,ırkcı,insanlık dışı, hareketlerle karsılasmanız cok muhtemel. bi nevi hoşgeldin yapıyorlar.

konu sahibi arkadasa ve bu dusuncedeki diğer arkadaslara yonelik olarak imkanı olan yurt dısına gitsin tabiki ama egitim icin gitsin, kendini gelistirmek için gitsin sonra hazır olduğunuz da donun gelin memleketinize faydalı olun bu ulkenin egitimli/aydın insanları ''beyin gocu'' bırakıp gitti diye bu hallerdeyiz.

kalın ve cocuklarımıza daha guzel bir turkiye bırakmak icin elinizden ne geliyorsa mucadele edin.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakma bu saydıklarınının hiç biri bahane değil, bu ulkeyi biz copten bulmadık ki kıcımız sıkısınca 3 kurus daha fazla kazanalım, daha iyi araba alalım, daha guzel evde oturalım diye bırakıp gidelim.

ağır konusacağım, allah korusun yarın oburgun ulkede savas çıksa demekki suriyelilerden farkımız kalmayacak iş oraya geliyor kimse kusura bakmasın.

''soz meclisten dışarı ülke şöyle/böyle diye sikayet edip kacma pesinde olanlara lafım'' hoş batı ulkeleri de kollarını acıp bizi beklemiyor zaten, ozellikle avrupa ulkesine bir turk ucagı ile gidiyorsanız x2 kontrole tabi tutulup niye geldin ne zaman donecen donus biletini goster gibi aşşagılayıcı,ırkcı,insanlık dışı, hareketlerle karsılasmanız cok muhtemel. bi nevi hoşgeldin yapıyorlar.

konu sahibi arkadasa ve bu dusuncedeki diğer arkadaslara yonelik olarak imkanı olan yurt dısına gitsin tabiki ama egitim icin gitsin, kendini gelistirmek için gitsin sonra hazır olduğunuz da donun gelin memleketinize faydalı olun bu ulkenin egitimli/aydın insanları ''beyin gocu'' bırakıp gitti diye bu hallerdeyiz.

kalın ve cocuklarımıza daha guzel bir turkiye bırakmak icin elinizden ne geliyorsa mucadele edin.
    Üzgünüm ama saydıklarım buz gibi bahane değil gerçek.

Her gün bu gün de ölmedim çok şükür modunda kelle koltukta yaşamak bir sebep değil mi ?

Birileri bir koltukta oturuyor diye yeterliliği benim yarım olmayan insanların hak etmedikleri pozisyonlarda bol sıfırlı maaş almaları sebep değil mi ?

Ülkede açlık sınırı asgari ücretin üzerindeyken insanları sadece barınma ve yemek ihtiyaçlarını sağlayarak vergisel açıdan soymak sebep değil mi ?

DÖRT KİŞİLİK AİLENİN AÇLIK SINIRI 2.067 TL, YOKSULLUK SINIRI 6.733 TL - See more at: Turkiye İşci Sendikaları Konfederasyonu

Bu arada çok şükür böyle sıkıntılarım yok, eleştirilerim bu şekilde yaşamaya mecbur bırakılan sorgulamayı ayıp gören, biat kültürüne bataklığa saplanır gibi saplanmış ve "din allah kitap, vatan millet sakarya" diye kandırılan eğitimsiz ve özellikle eğitim almaması istenen kesim.

Asıl sen kusura banma sanırım biz farklı ülkelerde yaşıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendimce dunya uzerinde bir cok yere gittim gordum ama Goteborg bence gordugum yerler siralamasinda ilk 5te yer alir. Isvec'e ayri bi sempatim var belki de bunun etkisidir bilemem ama bir donem expat olarak gidersem naparim diye cok arastirmistim.

Iklimsel degisiklik sorun olmazsa kalinir yasanir bir yer.

Bir de Stockholm ile uzaktan yakindan alaksi olmayan bir sehir.
    hayat gerçekten erken başlayıp erken bitmesi, anlattıkları kadarıyla yaşanan soğuk biraz kafamı kurcalamıyor değil ama seyehatim 1 2 haftadan daha uzun olcak herşeyi deneyimleyip öyle karar vercem ben

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bundan 14 sene önce ideallerim vardı "yurtdışına niye çıkayım gül gibi ülkem var tatile bile gitmem o kadar çok gezecek görecek yer var" diyordum. Şimdi ise ülkenin bu hale geleceğini görmek ister ve ona göre tası tarağı toplar çıkardım.

Adalet yok, hak hukuk yok, haksız yere sırf tanıdık diye kayrılan binlerce milyonlarca insan; yok gezici diye hai çağulcu olmak; yok kandırıldıklar; yok bizden olmayan vatan haini olmalar...

TV açmıyoruz evde ama illaki ekşi sözlükte facebookta denk geliyorsun çarpık bu da olur mu diyeceğin haberlere..

Karamsar olmayıp ne yapacağız. Ortada ülke mi kaldı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaç git iyi halden dışarıda gezen iki tane pi. Canı sıkıldı diye seni bıçaklayabilir herşey olabilir bu ülkede adamların sicili 3 sayfa ama iyi halden dışarıda tertemiz bir genci öldürdü fırsatım olsa ben durmazdım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maddi imkanin varsa kanada ve avustralya’daki sertifika programlarini arastir. Cogu program lise diplomandaki matematik notuna ve ingilizce belgesine bakiyor. Okudugun sene kadar ekstra calisma izni ve okurken de part time calisma izni veriyorlar.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    La altı üstü park yeri sporgazetesi,

Son dakika: Park kavgası katliama donuştu! Cok sayıda olu ve yaralı var - Guncel haberler

Hadi çabalamayla düzeltin, hergün yüzlerce böyle cahil olaylar.

Bir keresinde sırf uyarı kornası yaptım diye arabadan inip 4 kişi saldırdı bana. Yüzon kiloluk adam olmasam, güçleri yetse pert ederlerdi.

Ben rahatım, dandik b.ktan tü kaka Moskova da. Umarım işler uzun süre iyi gider de dönmek zorunda kalmam. Yazdan yaza tatile gelirken Türkiye'm Çooook güzel
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kalıp ülke için mücadele etmek..

Askere gittim, oy verdim, çalıştım ,vergimi verdim, doğayı korudum, hayvanları korudum, hiç bir suça karışmadım iyi bir vatandaş olmaya çalıştım.

Kendisine oy vermedim diye terörist dedi, doğayı korudum çapulcu dedi. Kuran kurslarında çocuklara tecavüz edildi bişeyy olmaz dedi, 3 kişiyi bıçakla yaralayanları cezaevine sokmadan serbest bıraktı, tacizcisi tecavüzcüsü manyağı sapığı sokaklara doldurdu. Şort giyenlere hakaret etti, dayağı meşru hale getirdi. VATANI KURANLARA, KURTARANLARA KÜFÜR EDENİ ALKIŞLADI, kendisine en ufak imada bulunanı mesleğine bakmadan cezaevine yolladı.

Eğitim sistemi, yargı sistemi, ekonomi ne hale geldi. Ülkede üretim bitti. Üniversite mezunları iş bulamadığı için intahar ediyor.

Vatan hepimizin vatanı eyv. Ama ben tayyibin askeri değilim tiyatro sahnelerine kahramanlık yapmam.

Allh korusun başka bir ülkenin askeri vatanıma kurşun sıkarsa gelir yine ülkemi savunurum. Zaten o zaman da gitmeme sebep olanlar çoktan kaçıp gitmiş olur.
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepimiz korkağın tekiyiz o yüzden bunları yaşıyoruz
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ahmet hocam doğruları gün yüzüne vurmuş
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muzurasd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmet hocam doğruları gün yüzüne vurmuş
    siz hala elde süngü mevzi kazıp savaş falan yapılacağını sanıyorsunuz sanırım, hangi doğrular ?

Sisteme dair eleştirilerimi yazdım çıkıp hiçbiriniz aksini iddia etmediniz.

Neymiş suriyeymiş neymiş eğitim için gitmeliymişiz, elle tutulur bir cevap vermek bu kadar zor mu?

Hadi biz kötümser bakıyoruz, iyimser bakanlar da çıkıp demiyor ki kardeş sen de şurada haksızsın, şunu yanlış yazmışsın bak burası böyle.

Sonuç laf-ı güzaf, doğruları gün yüzüne vurmuşmuş, peki..

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vatandaş olarak yapabileceğiniz mücadele oy vermek ve insanları bilinçlendirmek.

Bu şekilde bugünden daha iyi olacağımıza inanan insanların olması insanlığa olan inancımı güçlendiriyor...

Ne yazık ki bizim ülkemizden artık en az 2 nesil bir cacık olmaz, bu fakirleşme bu cahilleşme geri döndürülebilir olmayı çoktan geçti, global dünyada rekabet edebileceğimiz noktaları ne yazık ki çoktan kaçırdık.

Her ne kadar siz kalın mücadele edin deseniz de tek yaptığınız genç işsiz nüfusa ya bir istatistik daha eklemek ya da 3-4 bin lira maaş alabilecek ama kıçı kırık sıfır arabalara 150 bin lira vermek zorunda olan mutsuz yığınlara bir kişi daha eklemek.

Kitap okuyamayacak, adam gibi tatil yapamayacak, hakkıyla besleyerek ve okutarak çocuk yetiştiremeyecek, sanat, spor vs takip etmek istese edemeyecek genç nesiller farkında mısınız? Kal dediğiniz insanlara reva gördüğünüz hayat bu mu?
    Ülkedeki 4 kişilk ailenin fakirlik ve açlık sınırlarına bir bakın, sonra o sınırda para kazanabilmesi için bu çocukların kaç yıl çalışması gerektiğine bir bakın. (Tabi iş bulaiblirlerse...)

Konuyu açan kardeşim, okulunu bitir ya da denk bir okula yatay geçmeye bak, diplomanı al, dilini geliştir, kendini geliştir, zaten o noktaya gelip bir iş bulduğunda sen geri gelmek istemeyeceksin...

Yurtdışında mutsuz olan insanların çoğu burda da çok da başarılı olmayan, kendini geliştirmemiş, gittiği yere adapte olmaktansa yaşadığı ülkeye türkiyeyi taşımaya çalışan insanlar... Mutsuz olmaları kadar doğal bir durum yok...

Arada istisnalar var mıdır? Tabii ki vardır, fakat gidenlerin çok büyük kısmı son derece mutlu mesut yaşıyor hayatlarını...

Yaşamak istediğin ülkeye turist oalrak git, en basitinden kanunların, belediyelerin, genel olarak hayatın nasıl yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için yapıldığını gör, sonra geri gel istanbula falan bir sokağa çık dolaş, sorunun cevabını buraya sormana gerek kalmaz zaten...

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devletimizin güttüğü politikalar değilmi aslında nitelikli beyinleri göçe zorlayan.

Kimse kusura bakmasında okulu dereceyle bitir kpss'de full çıkart bir üniversiteye öğretim görevlisi olarak başvur ama bir rektörün senden daha niteliksiz kızı senin hakettiğin işe yerleşsin sen açıkta kal.

Bunun içinmi eğittim ben kendimi. Eskişehir'de asgari ücrete işe başlamaya hazır ne kadar makina mühendisi var biliyormusunuz. Bizzat kendim kaç kere şahit olduğum için söylüyorum bunu.

Yurtdışına çıkınca X2 kontrole giriyor ülkemiz vatandaşları doğru. 2 ay önce Almanya girişinde aynı muameleye maruz kaldım. Ama bu imajı çizen yine bizim devletimiz değilmi?

Hani batı bizi kıskanıyordu? Bize öyle demediler mi yıllarca. Benmi yanlış biliyorum. Batı'nın gözünde 3. dünya ülkesiyiz. Acı ama gerçek bu.

Evet ben gitmek istiyorum çünkü bu ülkede şansa yaşıyoruz. Öyle hissediyorum. Bu yapılanları reva görmüyorum. İçime sinmiyor. Oy veriyorum düzen değişmiyor.

Hergün gazeteyi açtığımda bir kadının daha öldüğünü görmek, bir çocuğun daha tacize tecavüze uğradığını görmeyi kaldırmıyor içim.

Ahmet, söylediklerimi senin postundan yola çıkarak yazdım ama polemik oluşması amacında da değilim lütfen yanlış anlama
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bati nin bizi kiskanma nedeni , kendi para birimleriyle burda gezip tozmak ucuza geliyor. Kiskanclik sadece bu. 1 haftalik birikim ile 1 aylik tatil yapiyorlar. Herkes colugunu cocugunu ailesinin gelecegini dusunuyor. Imkani olan gider , olmayan zaten burda kalip hayatina devam ediyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllardır hatta doğma buyume avrupada yasayıp AB pasaportlu, turk vatandaslıgından cıktıgı halde sırf ismi ahmet/mehmet/ayse/fatma vs diye hala 2. sınıf insan muamelesi goren gurbetcilerimiz var. giderseniz hiç bir zaman gercek anlamda insan muamelesi gormeyeceksiniz. Çogu avrupa ulkesi asırı miliyetci bu konuda. aralarında en az ırkcı takılan ulke benim izlemlediğim kadarıyla ingiltere, oraya da vize almak bile buyuk sıkıntıyken nasıl yerlesilir bilemedim :S

bunlar sırasıyla avrupanın en ırkcı ulkeleri; ''allah hepsinin belasını versin''

1-fransa ''a..... frenkleri''
    2-avusturya
    3-polonya
    4-almanya
    5-ıtalya
    6-ispanya
    7-iskandinavlar geneli
    8-hollanda
    9-belcika
    10-ingiltere

işimiz geregi surekli seyahat ve bu ulke vatandasları ile yakın temas halinde oldugumuzdan gonul rahatıgı ile bu listeyi yazabiliyorum. Merak eden gitsin gorsun...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    içinde patlayacağına, g.tünde patlasın. Yapılmayanın pişmanlığı her zaman yapılan hatanın pişmanlığından fazla olur.

Akraba vs demişsin ama sağlama almadan gitme kendini. Burda mühendisliği beğenmezken orda uber driver olup çıkarsın

Ben 5 avrupa ülkesi 11 12 tane şehrini gezdim, gördüm. İmkanım olsa durmam giderim ama şunu demeliyim ki genel olarak sessiz ve sıkıcı.

Çok bir beklenti içine girmeden gidersen mutlu olursun. yoksa aşağıdaki abimiz gibi gezinirsin sokaklarda

YouTube
    .

RCkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllardır hatta doğma buyume avrupada yasayıp AB pasaportlu, turk vatandaslıgından cıktıgı halde sırf ismi ahmet/mehmet/ayse/fatma vs diye hala 2. sınıf insan muamelesi goren gurbetcilerimiz var. giderseniz hiç bir zaman gercek anlamda insan muamelesi gormeyeceksiniz. Çogu avrupa ulkesi asırı miliyetci bu konuda. aralarında en az ırkcı takılan ulke benim izlemlediğim kadarıyla ingiltere, oraya da vize almak bile buyuk sıkıntıyken nasıl yerlesilir bilemedim :S

bunlar sırasıyla avrupanın en ırkcı ulkeleri; ''allah hepsinin belasını versin''

1-fransa ''a..... frenkleri''
    2-avusturya
    3-polonya
    4-almanya
    5-ıtalya
    6-ispanya
    7-iskandinavlar geneli
    8-hollanda
    9-belcika
    10-ingiltere

işimiz geregi surekli seyahat ve bu ulke vatandasları ile yakın temas halinde oldugumuzdan gonul rahatıgı ile bu listeyi yazabiliyorum. Merak eden gitsin gorsun...
    Haklı yanı yok değil. Ama maalesef insanımızın imajı çok düzgün değil. 8 aydır Hollanda'da yaşıyorum burada her kesimden Türk'le tanıştım. Burada Türkiye'deki hayatını sürdürmeye çalışıp entegre olmayı kabul etmezsiniz ve düzeni bozarsınız bahsettiğiniz muameleye maruz kalmanız mümkün. Dikkat çekmek istediğim nokta asimile olmak değil, entegre olmak. Ama insanlarla toplumun kuralları ve saygı çerçevesinde insanlarla iletişim kurmaya çalışırsanız ben bir sorunla karşılaşılacağını sanmıyorum. Bir de söyle bir nokta var, Hollanda için rahatlıkla söylebilirim, daha ileriye gitmeleri için dışarıdan gelen iş gücüne ihtiyaçları var ve bu insanlardan verimli yararlanabilmek için bu insanların uyumunu kolaylaştırmaları gerektiğinin bilincindeler. Bu noktada Hollanda vatandaşlarından bile bazı konularda daha avantajlı olduğumu söyleyebilirim.
    USPerformance by UtkuSelamoğlu
    https://www.facebook.com/Thresholdoftimingadvance

100-200 km/h 5.761sec

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım alman vatandaşı marka olan bir firmada yazılım yapıyor. 9bin euro gibi maaşı var çocuğu oldu orda okusun istemiyor ırkçılık yapıyorlar diyor.

+ lar - ler kişiye göre değişir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler