User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
117 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: pılı pırtı toplayıp yurtdışına gitmek

lancerevo8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz hala elde süngü mevzi kazıp savaş falan yapılacağını sanıyorsunuz sanırım, hangi doğrular ?

Sisteme dair eleştirilerimi yazdım çıkıp hiçbiriniz aksini iddia etmediniz.

Neymiş suriyeymiş neymiş eğitim için gitmeliymişiz, elle tutulur bir cevap vermek bu kadar zor mu?

Hadi biz kötümser bakıyoruz, iyimser bakanlar da çıkıp demiyor ki kardeş sen de şurada haksızsın, şunu yanlış yazmışsın bak burası böyle.

Sonuç laf-ı güzaf, doğruları gün yüzüne vurmuşmuş, peki..
    Yazdığınız şeylerde kesinlikle haklısınız bunu açık açık söyleyemiyoruz vatan millet sakarya diye kendimizi kandırıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buradan gidiyorsan burayi unutacaksin sadece es dost ziyareti icin geleceksin yoksa disarda egitim alayim dil ogreneyim memlekete donup hemen is bulayim diyorsan oyle bir dunya kalmadi ben cok gordum lise biter bitmez disariya gidip turkcek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turkceyi unutup havaali havali donenleri hepsi patir patir dokuldu

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı noelbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turkceyi unutup havaali havali donenleri hepsi patir patir dokuldu
    Burada pizza dagitan bir adam cogunlukla Turkiye'den daha iyi sartlarda...

Bu dogru bir cumle... Ama iki bakis acisi barindiriyor... Biri olumlu ve acik... Diger gizli ve tehlikeli...

1. Daha iyi ev-araba-gida vs vs ye ulasabiliyorsunuz buranin asgari ucretini bile kazandiginizda... Devamini herkes yaziyor zaten...

2. Bakin burasi cokomelli... Gercekten gizli bir ozne, yuklem yada mesaj var Basit islerle bile iyi standart yakalayan arkadaslar rehavete kapilip yukselmeyi dusunmeyip gunu nasil olsa kurtariyorum havasina girip 'niteliksizlesebiliyorlar'... Sizin dediginiz gibi bir son onlari bekliyor...

Kazandigimi ben biliyorum...

Oturdugum evi, kullandigim arabayi, yedigimi, giydigimi, kullandigim elektronikleri vs.... Turkiyede ne ben ne esim 3-4 bin TLye calismiyorduk...

Bunlari Turkiye'yi kotulemek icin yazmiyorum... Uzuldugum icin, nasil bir batakliga ittiklerini gostermek icin samimi gordugum ortamlarda ufak ufak dile getiriyorum...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakma bu saydıklarınının hiç biri bahane değil, bu ulkeyi biz copten bulmadık ki kıcımız sıkısınca 3 kurus daha fazla kazanalım, daha iyi araba alalım, daha guzel evde oturalım diye bırakıp gidelim.

ağır konusacağım, allah korusun yarın oburgun ulkede savas çıksa demekki suriyelilerden farkımız kalmayacak iş oraya geliyor kimse kusura bakmasın.

''soz meclisten dışarı ülke şöyle/böyle diye sikayet edip kacma pesinde olanlara lafım'' hoş batı ulkeleri de kollarını acıp bizi beklemiyor zaten, ozellikle avrupa ulkesine bir turk ucagı ile gidiyorsanız x2 kontrole tabi tutulup niye geldin ne zaman donecen donus biletini goster gibi aşşagılayıcı,ırkcı,insanlık dışı, hareketlerle karsılasmanız cok muhtemel. bi nevi hoşgeldin yapıyorlar.

konu sahibi arkadasa ve bu dusuncedeki diğer arkadaslara yonelik olarak imkanı olan yurt dısına gitsin tabiki ama egitim icin gitsin, kendini gelistirmek için gitsin sonra hazır olduğunuz da donun gelin memleketinize faydalı olun bu ulkenin egitimli/aydın insanları ''beyin gocu'' bırakıp gitti diye bu hallerdeyiz.

kalın ve cocuklarımıza daha guzel bir turkiye bırakmak icin elinizden ne geliyorsa mucadele edin.
    Ulke disindaki vatandaslar zenginliktir. Cunku senin pastani bolmezler, aksine pastayi buyuturler...

Amerika da en cok sermaye sahibi olanlar Cinliler, Hintliler... Butun ulkelerin dis vatandaslar ve yatirimlarla alakli politiklari vardir ve cok onemlidir...

Orada egitim alin gelin buraya faydali olun olayi hic bir sistemin kabul etmedigi bir sey... Olaya daha genis bakmak lazim...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun bir konu abi tartismak isteyecegim en son insansin, ki benim gorusum belli beyin gocune istisnasiz karsiyim... ulkede egitimli akilli/parlak insanlara cok ihtiyac var...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun bir konu abi tartismak isteyecegim en son insansin, ki benim gorusum belli beyin gocune istisnasiz karsiyim... ulkede egitimli akilli/parlak insanlara cok ihtiyac var...
    Yok be Ahmet... Ne tartışması... Anca sohbet ederiz...

Ülke dış Türklere iyi imkanlar sağlarsa beyin göçü tersine döner...

Dış Türkler çok çok önemlidir...

Yahudi lobisi... Ermeni lobisi... Yunan-rum lobisi.... En büyük lobiler olarak kabul edilir. Dışarıda ve etkin oldukları için önemlidirler... Ülkelerinde olsalardı hiç bir etkinlikleri kalmazdı... Türkiye bunun eksikligino her zaman çektiği için diğer iki lobiyi her zaman Yahudi lobisi ile dengelemistir...

Ben dışarıya göç olayına ise asla milliyetçilik vatan sevgisi penceresinden bakmam... Türkiye de vatan millet Sakarya diyen bir çok zevzege yurt dışında ki Türklerin bir çoğunun vatan sevgisinin zekatı yeterde artar...

Dediğim gibi... Ben bu olaya zenginlik olarak bakanlardanim... Kendi adıma hemen her gün Türkiye anlatıyorum burada bir çok yabancı milletten insana... Bir çok Türk aynı şeyi yapıyor ...

Not: ABD göçmenleri üzerinden konuştum genellikle... ABD göçmenleri ile Avrupa göçmenleri çok farklı topluluklar... Bu ayrı bir tartışma konusu...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hedefin yoksa gitme dostum.

Kendini sadece ülkedeki şartlardan kurtarmak için gidersen boğulursun oralarda.

Okulundan mezun ol.

Orada git çalış kendini geliş.

Yurt dışında başarılı olabilirsen orada kal.

Orada kalmazsan döndüğümde hem dil bilgin gelişmiş olur hemde yurt dışı tecrübeli olursun...
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    değerli abilerim, kararımı verdim okulu bırakıp gidiyorum. Şimdi evrak işlerini halletmeye kafa yormam gerekiyor akrabalarla faln konuşacağım konuyu zamanla güncellerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lancerevo8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli abilerim, kararımı verdim okulu bırakıp gidiyorum. Şimdi evrak işlerini halletmeye kafa yormam gerekiyor akrabalarla faln konuşacağım konuyu zamanla güncellerim
    giittiğiniz ülkenin prosedürüne hakim değilim ama mevcut diplomanızı okuldaki son döneminize ait transkript'i yeminle tercümandan mutlaka çevirtin, denklik alabiliyorsanız ne güzel. iş bulma konusunda biraz daha hızlı yol alırsınız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    giittiğiniz ülkenin prosedürüne hakim değilim ama mevcut diplomanızı okuldaki son döneminize ait transkript'i yeminle tercümandan mutlaka çevirtin, denklik alabiliyorsanız ne güzel. iş bulma konusunda biraz daha hızlı yol alırsınız..
    Abi diplomam yok, okulu bırakıp gideceğim

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okulunu bitirip gitseydin daha iyi olacaktı.

Neyse kararını verdiysen hayırlı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi diplomam yok, okulu bırakıp gideceğim
    lise diplomanda mı yok mübarek ?

en basitinden meslek lisesi mezun olsan bile bişeydir..

DorukBasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 28 yaşındayım 1 ay sonra askere gideceğim ama her saat başı ülkeden ayrılma fikri aklıma geliyor, imkanım olsa 1 dk durmam giderim. Umarım bir gün bu imkanı yakalayacağım ama.. senin imkanın varsa git.
    '78 Mercedes W123 2.5 '93 Mazda 626 2.0 '99 VW Polo 1.6 '03 Opel Corsa 1.7 DTI '06 Peugeot 206 1.4 HDI '04 BMW E46 Compact '06 Peugeot 307 CC 2.0 '04 Honda Accord 2.0 '11 Kia Pro Ceed 1.6CRDI

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen şimdi yagmurdan mı kaçıyon mübarek
    PROSTOCK GARAGE

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    editt : yarım kaldı postu hemen yolladım
    denize mi düştünn ? midyata pirince mi gidiyonn ? vs vs
    bide üstüne üstlük okulunu bile bitirmemişsin ,nebilem bilemedimm genç arkadaşım
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin okumaya niyetin yokken odtu makineyi nasıl kazandın ilginc gercekten. git bakalım o hayallerini kurdugun toz pembe hayatı da bize anlatırsın...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okulunu bitirip gitseydin daha iyi olacaktı.

Neyse kararını verdiysen hayırlı olsun.
    Öyleydi fakat şuan okumak istemiyorum. Umarım istediğim gibi olur.

Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lise diplomanda mı yok mübarek ?

en basitinden meslek lisesi mezun olsan bile bişeydir..
    Tamamdır üniversiteden bahsediyorsunuz sanmıştım. Dediğiniz gibi halledeceğim teşekkürler

Alıntı DorukBasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 28 yaşındayım 1 ay sonra askere gideceğim ama her saat başı ülkeden ayrılma fikri aklıma geliyor, imkanım olsa 1 dk durmam giderim. Umarım bir gün bu imkanı yakalayacağım ama.. senin imkanın varsa git.
    Valla bakalım bir yola çıkıyorum umarım yapabilirim.

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    editt : yarım kaldı postu hemen yolladım
    denize mi düştünn ? midyata pirince mi gidiyonn ? vs vs
    bide üstüne üstlük okulunu bile bitirmemişsin ,nebilem bilemedimm genç arkadaşım
    Valla abi anlık bir karar gibi değil sadece okul para mevzusuda değil. Uzak kalmak daha iyi gelecek bakalım neler olacak göreceğiz

senin okumaya niyetin yokken odtu makineyi nasıl kazandın ilginc gercekten. git bakalım o hayallerini kurdugun toz pembe hayatı da bize anlatırsın...
    tek siz değilsiniz şaşıran, hayırlısı olsun bakalım

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğup büyüdüğüm mahallede bir komşumuz vardı , Nezaket teyze. Oğlu Almanya da yaşıyordu, birde torunu vardı Ahmet , hiç unutmam.
    Yaz tatili için Türkiye ye geldiklerinde 1 hafta bizim mahallede kalırlardı. Ahmet te bize Amlanya daki uçan bisikletini anlatırdı. Her gün , ekmek arası domateslerimizi alıp , sokağın başındaki merdivenlerde Ahmet in uçan bisikletini , sokakların nasıl temiz olduğunu , kızların erkekleri sokakta öptüklerini dinlerdik.
    Yaş ilerledi , yaz tatilleri mahallede değil de Bodrum , Çeşme , Marmaris , Didim , Fethiye gibi yerlerde ; Tatil köyleri , gece klupleri , deniz kum güneş eşliğinde , kız tavlamaya çalışmakla geçer oldu. Etrafta bir sürü güzel kız var , kolej de okuyorsan zaten arkadaşlarından 1-0 öndesin. İngilizce bilmenin ne kadar önemli olduğunu anladığın ilk andır o.
    Çakmağını şortun cebine koyup , güneşlenen kızlara yaklaşıp “ Have you got a fire “ diyerek çakmak istemektir ergenlik.
    Aksanlı türkçe konuşanlar hep güzel olur. Çünkü yurt dışında yaşadığı çok bellidir , dolayısıyla güzeldir. Diğerlerinden üstündür yani , çok güzel olmasına gerek yok ki. Belli işte yurt dışında yaşayan bir Türk.
    Bu şekilde büyürüz biz , ortamda yurt dışında yaşayan biri varsa gözümüze hep daha iyi , daha büyük , daha bilgili , daha şanslı gelir. Çünkü ben hızlı ve öfkeliyi sinemada izlerim sadece , ama o ! Amerika da yaşayan araba merakı olan kişi , o sokaklarda gazlar. Akşamları parasına yarışır , yanında hep şortlu bikinili kızlar vardır , gece kokoreççide yada işkembeci de bitmez. Ev partileri olur çünkü orda.
    90 lar da daha bir masum du bu durum , çünkü detaylı bilmezdin. Şimdi sosyal medya ile istediğin zaman istediğin yerde olabiliyorsun .Hayatları daha yakından daha detaylı görüyorsun. Görüyorsun da o hayatın hangi aşamasını hangi bölümünü görüyorsun !!!
    Neyse , yazarak bağzı şeyleri anlatmak zor , kısa keseyim.
    Dönüş tarihinin belli olması ile , yurt dışına yerleşmek başka şeyler. Bodruma tatile giden genç ile bodrum da yaşayan genç e Bodrum u sorsan aynı mı anlatırlar sizce !
    Farklı ülkelerde bulundum , Amerika da yaşıyorum. Genel anlamda yorum yapmak çok doğru olmaz. Herkezin Amerika sı başka.
    Adamın sosyal medyasına bakıyosun kral lar gibi yaşıyor ; Hatunlar , arabalar , kıyafetler. Abi dönme sen , bende kal sabah ta kahvaltı yapar sahile ineriz diyor. Lan o evde köpek bağlasan durmaz. Ev aslında hamam böceklerinin ve muhtelif hayvanlarınmış da , biz müsafirliğe gelmiş gibiyiz.
    Adam milleti dolandırıp kaçmış gelmiş buralara , 2 kelimesinden biri Türkiye bitmiş.
    Çoluğunu çocuğunu Türkiye de bırakıp , unutan , umrunda olmayan dallama , burda kendine hayat kurmuş kendince parayı bulmuş bana ahkam kesiyor.
    ITÜ nün sunny programı ile burda okumuş mezun olmuş çocuk iş bulamıyor beni arıyo , abi şu tarihe kadar iş bulamazsam dönmek zorundayım bir şeyler ayarlıyabilirmiyiz !
    İyi tarafları çok , imkanlar , refah seviyesi tabiki kat kat fazla ama kötü yanları da çok. Kimin ne dediğinin bir önemi yok. Dediğim gibi herkezin Amerika sı başka. Binlerce iyi örnek olduğu gibi binlerce kötü örnek te var.
    Gidin tecrübe edin , ölçün biçin , kendinize göre iyi yi kötüyü tartın , kendi doğrunuz neyse ona göre yaşayın hayatı. Kimse size referans olamaz.

Zamanla anlıyorsunuz ki , bisikletler uçmuyor , yurt dışında hayat toz pembe değil. O ibne Ahmet te gözümde büyüttüğüm kadar şanslı değil.

Buradaki hayat ile ilgili genel yorum yapamam , bırakın eyaletler arası farkları , şehirden şehire inanılmaz değişiyor şartlar ve yaşam. Herhangi bir konu ile ilgili öğrenmek istediğiniz bir şey olursa anlatırım. İyi mi kötü mü siz karar verirsiniz.
    Hee bu arada , soran arkadaşlar oldu. Ayda 200$ a sıfır cıvıc alamazsınız. Peşinatı , kaskosu sigortası üzer. Zaten Leasing ile arabayı almıyor , uzun süreli kiralıyorsunuz. 3 yılın sonunda 10bin $ ödemiş olursunuz. Arabayı ya geri verir yada 12bin daha ödeyip satın alırsınız.
    Neyse , arabanın bakımı bitmiş alıp paşa paşa işe gidiyim.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler