User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
82 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: BMC'nin yeni askeri pickupı

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu BMC olunca o ince çizge b..kun içinde kayboluyor. Önce ihalesini aldığı ALTAY tanklarını üretip teslim etsin. Beleşe tank palete çökmesini unutacak kadar balık hafızalı olmamak lazım. Gerçi iletişim çağındayız unutsak bile internette aratınca bu bilgilere ulaşabiliyoruz şak diye.

Bu kadar destekle benim karşıma AS250den bozma anlamsız bir araç ile çıkıyorsa eleştirinin de b..kunu çıkarmak hakkımız olur. Onlara verilen parasal destek başkalarına verilseydi emin ol şimdi farklı yerlerdeydik.

Ayrıca zamanında aşağıdaki yorumu yapıp posta koymanı da bilemedim. kal selametle...
    EE yani ben bir anlam çıkartamadım ? Ne dediysem hala aynısını savunuyurom, ben taraf tutmuyorum , BMC güzel işler yaptı dedim , bmc benim karnımı doyurmuyor, olaya yine siyasi yaklaşıp *** atanları eleştirdim ben zaten ki orada senin eleştirin yine siyasi , o kadar destek vs. palet o bu , evet bende biliyorum bunları, konuda bir pick up var ben onu değerlendirdim. Yani yazdığım şeyi paylaşarak beni desteklemiş oldun teşekkür ederim. Polemiğe girmeye bile gerek yok , önce okuduğumuzu anlayabilmek gerek.

Bilip bilmeden as 250den bozma araç diyebilmekte mühendisliğin bir özelliği heralde, aracın kaportasına bakıp yorum yapabiliyorsunuz demek, ben pek anlamam mühendis değilim , doğrudur heralde...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3 sene evvel sanırım, Fırat kalkanı zamanıydı tank paletten sanayiye geldiler. Almanya parça vermiyor tankları yürütemiyoruz vs. Sonra millet toplandı tank palete gitti. Adet zaten yok, iş sıkıntılı. Herkes milli bir duyguyla, şehitler verilirken biz de elimizden gelen bir şeyi yapalım mantığındaydı, en azından biz öyleydik. Oraya gidince bize geldiklerindeki hava tamamen terse döndü. Hep bir kıllık, zorluk. Detay vermeyeyim, son derece zor bir parça istiyorlar, çizimi zaten yok, numune verin dedik. Önce tamam dediler, sonra olmaz dediler. Sonra iş siz kimsinize filan döndü Hani o işi benden başka yapabilecek biri olduğunu bilsem hiç mühim değil ama başka yapacak kimse de yok ve adamlar tanklarının yürümemesi pahasına ilgilenmediler. Sonra baktım farklı parçalar için iş yapanlar var, konuştum, numune almak için rüşvet vermişler. Bu işlerin neden olmadığını da öğrenmiş oldum, öyle acı bir hatıra.
    Savaş MotorSports

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EE yani ben bir anlam çıkartamadım ? Ne dediysem hala aynısını savunuyurom, ben taraf tutmuyorum , BMC güzel işler yaptı dedim , bmc benim karnımı doyurmuyor, olaya yine siyasi yaklaşıp *** atanları eleştirdim ben zaten ki orada senin eleştirin yine siyasi , o kadar destek vs. palet o bu , evet bende biliyorum bunları, konuda bir pick up var ben onu değerlendirdim. Yani yazdığım şeyi paylaşarak beni desteklemiş oldun teşekkür ederim. Polemiğe girmeye bile gerek yok , önce okuduğumuzu anlayabilmek gerek.

Bilip bilmeden as 250den bozma araç diyebilmekte mühendisliğin bir özelliği heralde, aracın kaportasına bakıp yorum yapabiliyorsunuz demek, ben pek anlamam mühendis değilim , doğrudur heralde...
    Bende olaya siyasi yaklaşmadım zaten Humvee'ler filan havada uçuşunca kendi yorumumu yaptım. Benim veya diğer eleştirenlerin yorumu seni neden bu kadar gerdi benim sorum bu ? Kaldı ki Humvee yorumunu da sen yapmamışken ?

Bu aracın ilk çıkan protoibini nasıl eleştiriyorsam; Atak helikopterini yapan, Altay tankını tasarlayanlan, yerli piyade tüfeği projelerini hayata geçiren firmaları gururla övebiliyorum merak etme. Bunları yapmak için de senin belirttiğin gibi mühendis olmaya gerek yok.

Kendin de yazdığın gibi anlam çıkartmak için okuduğunu anlamak lazım önce. Hatta kendi yazdığını tekrar okuyup anlam çıkarabilmeli insan bazen..
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende olaya siyasi yaklaşmadım zaten Humvee'ler filan havada uçuşunca kendi yorumumu yaptım. Benim veya diğer eleştirenlerin yorumu seni neden bu kadar gerdi benim sorum bu ? Kaldı ki Humvee yorumunu da sen yapmamışken ?

Bu aracın ilk çıkan protoibini nasıl eleştiriyorsam; Atak helikopterini yapan, Altay tankını tasarlayanlan, yerli piyade tüfeği projelerini hayata geçiren firmaları gururla övebiliyorum merak etme. Bunları yapmak için de senin belirttiğin gibi mühendis olmaya gerek yok.

Kendin de yazdığın gibi anlam çıkartmak için okuduğunu anlamak lazım önce. Hatta kendi yazdığını tekrar okuyup anlam çıkarabilmeli insan bazen..
    Beni yapılan yorumlar germiyor , kendi vatanının evlatları nasıl bu kadar acımasız olabiliyor beni bu geriyor. Hele de mühendisim diyorsun sadece fotoğrafına bakıp as250 den bozma araç diyorsun , kusura bakma üstüne de alınma ama bu yorumun kahvede oturup gazeten fotoğraf görüp yorum yapan boş tiplerin yorumundan ne farkı var ? Umarım anlatabilmişimdir, polemik amacıyla yazmadım, uzatmanın da alemi yok. Herkese hayırlı bereketli işler.

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haberlerde sivil satışı olmayacak yazıyor ama fotoğraflardaki donanım kafa karıştırıcı. Ağır arazi şartlarında falan özellikle aracın içi kırılgan olur diye düşünüyorum. En berrak bilgiyi teknofestte alacağız galiba. Vatana millete hayırlı olsun demekle birlikte şu bmc ye sağlanan olanakların yarısı üniversitelere eşit şekilde paylaştırılsaydı bugün çok daha başka projeler konuşuyor olurduk.
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErkanCanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haberlerde sivil satışı olmayacak yazıyor ama fotoğraflardaki donanım kafa karıştırıcı. Ağır arazi şartlarında falan özellikle aracın içi kırılgan olur diye düşünüyorum. En berrak bilgiyi teknofestte alacağız galiba. Vatana millete hayırlı olsun demekle birlikte şu bmc ye sağlanan olanakların yarısı üniversitelere eşit şekilde paylaştırılsaydı bugün çok daha başka projeler konuşuyor olurduk.
    ethem sancakın yanında üniversiteler de kim ki?
    oooh yapıştır ihaleyi maliyetin 5 katına mis gibi kar payı..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ethem sancakın yanında üniversiteler de kim ki?
    oooh yapıştır ihaleyi maliyetin 5 katına mis gibi kar payı..
    sorana "vatan millet" deriz bişi olmaz rahat ol sen..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu gözler neler gördü bu kulaklar neler duydu ,bakalım daha da neler olcak neler ...
    PROSTOCK GARAGE

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yahu göz var izan var burada kimse işkembeden sallamıyor, açın bakın askeri kamyonet veya arazi araçlarına hiçbirinin dingil mesafesi / yükseklik oranı bu şekilde değildir.

Fiziken bu arabanın tepe çıkışında veya tümsek geçişinde karnın oturmaması çok ama çok zor. Çünkü alçak. Bu kadar dingil mesafesine çok daha yüksek olmalıydı özellikle Kupanın. Mesela burun kısmını kısa tutmuşlar, muhtemelen yaklaşma açısını arttırmak için ama arka kısımda olay tam tersi...
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim ülke içinde tasarımcı yok sanırım.Çıkan tüm araç haberlerindeki araçları benim oğlum 1 yaşına falan gelince çizebilir. Bu nedir böyle Allah aşkına, özenin Ö sü yok, çamurluk ile havalandırma birleşmiş nerdeyse. Araya parmak girmez. Ön farlar karlıkçı halil. Araç pickup ama dingil mesafesi upuzun....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de aklıma aynısı geldi, mekanik bir pusula, az arıza yapacak mekanik göstergeler, manuel vites vs olması gerekir ...
    Ben de bunu yazacaktım. İç dizaynının askeri kullanımla uzaktan yakından alakası yok. Makam aracı havasında.. Tüm switchlerin bile mkanik olması gerekir. O toza soğuğa sıcağa arazi şartlarına ne kadar dayanır iç mekan bilemiyorum.

Şekil olsun diye de yapmış olabilirler.

Otomatik vites var arazi vitesi yok.
    Dijital el freni var. Böyle askeri araç olmaz.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek kral tasarım olarak stc16'nın yeniden tasarımını sayabilirim

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakışıklı olmuş ya beğendim, farlar daha güzel olabilirdi tabi
    Kasa çok uzun duruyor birde, dingil mesafesi fazla geldi bana onuda kısaltsalar biraz daha yakışıklı durur bence
    İç mekanı beğendim güzel olmuş

Değerli devlet büyüklerimizin koruma araçları konvoyunda gördüğümüz GMC ler yerine BMC leri görmek dileklerimle...
    Belki o zaman pozitif düşünceler daha da artar!!

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMC genellikle ürettiği araçlarda "Cummins" motor ve "Allison" şanzıman kullanır. Muhtemelen bu araç da (eğer ki üretilirse) söz konusu markaların uygun şanzıman/motor kombinasyonu ile donatılacaktır. Bununla birlikte boyut oranlaması yapacak olursak, bu araçta bir ihtimal zırhlı taktik aracı BMC Amazon modelinin platformu kullanılmış olabilir. (Tabi sadece tahmin..)
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Atak helikopterini kim yapmis?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni yapılan yorumlar germiyor , kendi vatanının evlatları nasıl bu kadar acımasız olabiliyor beni bu geriyor. Hele de mühendisim diyorsun sadece fotoğrafına bakıp as250 den bozma araç diyorsun , kusura bakma üstüne de alınma ama bu yorumun kahvede oturup gazeten fotoğraf görüp yorum yapan boş tiplerin yorumundan ne farkı var ? Umarım anlatabilmişimdir, polemik amacıyla yazmadım, uzatmanın da alemi yok. Herkese hayırlı bereketli işler.
    AS250 diyen benim, evet mühendisim evet üretime de yakın bir adamım... evet bir prototipe bakınca devletten para sömürme amacıyla yapılanla adam gibi teknoloji üreteni de gayet güzel ayırırım...

https://pimakina.com.tr/

bizim arka komşumuz daha bugün yine önünden geçtim, AS250 değil kendi çalışır yürür satılır ürünlerini yaparlar, stok sahaları ürettikleri araçlarla doludur, yerli hummer da yaptılar 7-8 sene önce:

Turk Savunma Sanayi: HUMMER - YERLİ HUMMER - Pİ MAKİNA HUMMER

hadi bakalım şimdi kim saygıyı ve desteği hakediyor???
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ATAK ın şase İtalyan ve de universal olarak kullanılıyor platform olarak, aslen 1983 te uçtu ilk olarak, A129 olan kodu T129 olarak değiştirip montaja devam ediyoruz, silah sistemlerinin çoğu yerli ama helikopter değil...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TAI + Italyan ortaklık

Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ATAK ın şase İtalyan ve de universal olarak kullanılıyor platform olarak, aslen 1983 te uçtu ilk olarak, A129 olan kodu T129 olarak değiştirip montaja devam ediyoruz, silah sistemlerinin çoğu yerli ama helikopter değil...
    Hormonlu A129 diyebiliriz aslında. İtalyanlarla 90ların sonunda başlayan çalışmalar ile bu hale gelmiştir. İlk taarruz helikopteri arayışımız Amerika körfez harekatı sonrası çekiç vb sebepler bazı cobraları geri götürmemiş ve bırakmış ve o dönemde pkk ile mücadelede çok etkili olması ile satın almak istememize rağmen Amerikalılar satmamıştır cobraları. Bunun üzerine ihale italyanlarda kalmıştır Bizdeki ismi T129 olarak geçer. Şu an sadece gövdeleri kullanılır A129ların. Onlar bile daha güçlü motorlara göre güçlendirilmiştir. Motorundan, aviyoniklerine kadar TAI, aselsan ürünlerini kullanır. Tüysiklet bir taaruz helikopteeri olan İtalyan A129 o ağırlıkta bir helikopterin geliştirilebileceği maximum silah taşıma kapasitesi ve manevra kabiliyeti ile sınıfının en iyilerindendir.

Şu anda ise ağır sınıf taarruz helikopteri projeleri yapılmaktadır.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TAI + Italyan ortaklık

Hormonlu A129 diyebiliriz aslında. İtalyanlarla 90ların sonunda başlayan çalışmalar ile bu hale gelmiştir. İlk taarruz helikopteri arayışımız Amerika körfez harekatı sonrası çekiç vb sebepler bazı cobraları geri götürmemiş ve bırakmış ve o dönemde pkk ile mücadelede çok etkili olması ile satın almak istememize rağmen Amerikalılar satmamıştır cobraları. Bunun üzerine ihale italyanlarda kalmıştır Bizdeki ismi T129 olarak geçer. Şu an sadece gövdeleri kullanılır A129ların. Onlar bile daha güçlü motorlara göre güçlendirilmiştir. Motorundan, aviyoniklerine kadar TAI, aselsan ürünlerini kullanır. Tüysiklet bir taaruz helikopteeri olan İtalyan A129 o ağırlıkta bir helikopterin geliştirilebileceği maximum silah taşıma kapasitesi ve manevra kabiliyeti ile sınıfının en iyilerindendir.

Şu anda ise ağır sınıf taarruz helikopteri projeleri yapılmaktadır.
    ATAK ı aLamanya'da havacılık ve uzay fuarında sergileten biri olarak şunu söyliyim:
    Motoru, Şanzıman ve aktarma organları ile iniş takımları yabnancı. Gerisi TR de üretiliyor. Aviyonikler Aseslan Havelsan vs trafından üretiliyor. Üzerinde Cirit var. Diğer tarafında standart top var, makinalı var vs vs. Ama Aselsan ne kadar yerli üretiyor o konuya girmeyelim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler