User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
82 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: BMC'nin yeni askeri pickupı

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek kral tasarım olarak stc16'nın yeniden tasarımını sayabilirim

Bir şirket çalışanım arkadaşım vardı. Hatta Tesla , prosche tasarım yapıp paylaşan. bizim ülkemizde böyle adamlar değerini bilmiyorlar. mühendislik filan ucuz işçilik ülkemiz adam o yüzden yurt dışına kaçıyor.
    Devlete sığınarak bu işler olmaz. Sohbet bölümünde pılını pırtını toplayıp neden kaçayım diyenler vardı. Sen bu adama asgari ücretten biraz fazla maaş verirsen land rover kapar ktm de kapar. Çoğu arkadaş land rovera ingiltereye geçti.

arkadaşın tasarımları ;emrEHusmen(R) design studio - Istanbul, TR bunu yapanlar ülkemizde var.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sektörün içinde iyi bilinen bir abim var, yerli oto için uzun süre görüştüler en sonunda o abim dedi ki 'ya Bülent bunların amacı otomobil yapmak değil ki, ben geri çekiliyorum'

yerli üretimi dibine kadar destekleyen hatta yurt içi ihalelerde yabancı ürün kullanılmasın diye mücadele eden biriyim, fakat artık şunu görüyorum, 20 yıllık iş hayatımda ne bir teşvik ne bir KOSGEB kredisi ne de bir hibe alamadım ama devletimiz o kadar çok dağıtıyor ki bunlardan artık kimin neyi ne için yaptığını görebiliyorum, BMC nin bu tarz araçları yapabilecek altyapısı zaten var ve yapsınlar da, ülkenin ihtiyacı var ama bu tarz prototiplerle para kaldırma sistemi hiç bitmiyor ülkede...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Duruma göre modifiye ile yükseltme kiti takılabilir kaldırılabilir kanımca
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ATAK ı aLamanya'da havacılık ve uzay fuarında sergileten biri olarak şunu söyliyim:
    Motoru, Şanzıman ve aktarma organları ile iniş takımları yabnancı. Gerisi TR de üretiliyor. Aviyonikler Aseslan Havelsan vs trafından üretiliyor. Üzerinde Cirit var. Diğer tarafında standart top var, makinalı var vs vs. Ama Aselsan ne kadar yerli üretiyor o konuya girmeyelim...
    Yani diyorsunki tencere dibin kara, seninki benden kara.. Yine de bmcnin yaptıklarından kat kat daha başarılı olduğu aşikar. %100 yerli üretim denilen şey alamanya gibi sanayisi güçlü ülkeler hariç pek mümkün de değil zaten..
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ATAK ı aLamanya'da havacılık ve uzay fuarında sergileten biri olarak şunu söyliyim:
    Motoru, Şanzıman ve aktarma organları ile iniş takımları yabnancı. Gerisi TR de üretiliyor. Aviyonikler Aseslan Havelsan vs trafından üretiliyor. Üzerinde Cirit var. Diğer tarafında standart top var, makinalı var vs vs. Ama Aselsan ne kadar yerli üretiyor o konuya girmeyelim...
    Buraya gelecektim bende o yuzden sormustum. Milli vs dedikleri %100 olmadikca nasil boyle lanse eeebiliyorlar anlamiyorum. Aselsan yeni bir urun tanitiyor gururumuz vs diye sonra ballandira ballandira bu optik cami dunya da iki yer yapiyor disardan aliyoruz, yok bilmemnesi disardan vs ulan ne anlami kaldi. Adam sana yallah dese bittin ki eminim ulkemizde hepsi uretilir.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben yerlilik olayına o kadar takılmıyorum, mesela telefon üretiyorsundur kamera benim için yan ürünse en iyisini alır takarım bütün dünya böyle bakıyor olaya, benim derdim yerli milli ayağına herkes bir şeyler götürmeye başladı...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sektörün içinde iyi bilinen bir abim var, yerli oto için uzun süre görüştüler en sonunda o abim dedi ki 'ya Bülent bunların amacı otomobil yapmak değil ki, ben geri çekiliyorum'

yerli üretimi dibine kadar destekleyen hatta yurt içi ihalelerde yabancı ürün kullanılmasın diye mücadele eden biriyim, fakat artık şunu görüyorum, 20 yıllık iş hayatımda ne bir teşvik ne bir KOSGEB kredisi ne de bir hibe alamadım ama devletimiz o kadar çok dağıtıyor ki bunlardan artık kimin neyi ne için yaptığını görebiliyorum, BMC nin bu tarz araçları yapabilecek altyapısı zaten var ve yapsınlar da, ülkenin ihtiyacı var ama bu tarz prototiplerle para kaldırma sistemi hiç bitmiyor ülkede...
    Fatih Altaylı - Bir babayiğit gitti - HABERTURK

Zaten o babayiğitler su kaynatmaya başladı. İnan kıraç hexagondaki hisselerini sattıktan sonra 5 babayiğit grubundan da çıkmak için başvurmuş.

+ %100 yerli diye bir şey dünyada yok artık zaten. Mesela tank motoru. Bunu yapmak için altyapı arge çalışması yapıp sadece türkiye için üretilecek bir motor ortaya çıkarmak. milyarlarca dolarlık yatırım yapacak kadar zengin değiliz maalesef. kaldı ki dayanaklı uzun ömürlü bir motoru yapacağız diye 10larca yıl harcamak yerine bazı şeylerin dışarıdan tedarik edilmesi daha mantıklı..

Bir sanayici bisiklet üreteceğim diye bilyasından, zincirine kadar kendim üretmeye çalışacağım derse sonu ne olur tahmin etmek çok zor değil herhalde.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buraya gelecektim bende o yuzden sormustum. Milli vs dedikleri %100 olmadikca nasil boyle lanse eeebiliyorlar anlamiyorum. Aselsan yeni bir urun tanitiyor gururumuz vs diye sonra ballandira ballandira bu optik cami dunya da iki yer yapiyor disardan aliyoruz, yok bilmemnesi disardan vs ulan ne anlami kaldi. Adam sana yallah dese bittin ki eminim ulkemizde hepsi uretilir.
    Burada öenmli olan ürün %100 yabancı da olsa onu ticari olarak kullanabiliyor olman.

Yani Aselsan, Havelsan, TAI farketmez. Ürettim! dediğin ürünü pazarlayabiliyor musun?
    Örnek Obüs Fırtına Topları... Satabiliyor musun? Hayır. Neden? Girmeyeyim....
    ATAK için satabiliyorsun. Bence bu başarı. Bayraktar satabiliyorsun bu başarı.
    Motoru önemli ama kontrol PC leri yazılımları bence daha önemli.
    Motoru Ukraynadan alıp çoğu zaman 3. ülkelere satabiliyorsun.
    Ama Tank motorunu MTU dan şu an alamıyorsun da alsan da satamıyorsun
    Onu üret işte o zaman ÜRETTİK derim.
    Denizaltını yap. İşte o zaman yaptık derim.
    Şu an iç,in belli başlı denizaltıları Almanya'dan başka üretebilen yok. Hani kolay bir iş değil.
    Ayağın yere basılı, aklı başında, uzun vadeli, planlı, programlı bir Ar&Ge ve Üretim programı gerekli.

3-5 babayiğitle -ki şimdi 2-4 kaldı- gaza getirmeyle vs olmaz bu işler.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanii hep takaa hep tukaa ,göz boyamaca yazıktır günahtır bu ülkeye bu biz bunları haketmiyoruz haa belkide hakediyoruz...
    PROSTOCK GARAGE

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motoru Amerika'dan aldığın için satış yapabilmenin ilk şartı o ülkenin Amerika ambargosu yememiş olması. Amerika ambargosu yemeyen ülkeye helikopteri Amerika satar zaten.
    En büyük örnek : Atak ihalesi Pakistan.

Yarın bir gün Amerika teknik destek ambargosu koyarsa ( CAATSA gibi ) , silahlı kuvvetler envanterini göz önünde bulundurarak neler yaşanabileceğini kestirebiliriz. En büyük örnek : İran ve F14.

Konuyla ilgili

DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında dodik yükseltme kiti ve arkası kapatılırsa gayet güzel olabilir. Hızlıca ps ile böyle oluyor.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tasarımı leş bence... Eski bir pickup'ı alıp, kartal sanayi fiberci mahmut a götürülmüş gibi. Valla ben Nurol Makina Ejder in üstüne tanımam türk tasarımında...

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın teknik detayları açıklandı. Bu hafta sonu haşmetli reisimiz tarafından ismi verilecekmiş.
    BR7 düzeyi zırh ve 3 kilo dinamite karşı dayanıklı bir zırhı var.
    3.8 lt turbo dizel bir motora sahip ve bu motor 280 beygir güç ve 2800 nm tork üretiyor.
    6 ton ağırlığındaki araç fabrikasyon zırhlı olduğu için daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacağını iletiyorlar.
    Hedef pazar ortadoğu imiş. 2 yılda bir bakım isteyecek olması avantajmış.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor sesi ve görüntüsü paylaşılmış.Dışı okadar kötü değil ama bir iki el daha değmeli.

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk iş için oldukça başarılı, zaman içerisinde geliştirilir

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

gecen yolda gordum bayagı uzun duruyordu. Ben biraz musso ya benzettim.
    hedef pazar ortadoğuda arkasına ucaksavar yukleyip dolasrlar artık.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

gecen yolda gordum bayagı uzun duruyordu. Ben biraz musso ya benzettim.
    hedef pazar ortadoğuda arkasına ucaksavar yukleyip dolasrlar artık.
    Arkasına doçka ekipmanı var zaten.

İlrerleyen dönemlerde kısa şase ve tek kabin olarak da üretilebilirmiş. Tabi daha farklı bir motor seçeneği ile.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ethem ve çetesi ile BMC'den bir mok olmaz. Sadece hükümete yakın olmasından dolayı saçma sapan platformları sergileyip halka sahte hormon salgılatıyorlar.

Şu model üretime geçeceğini de sanmıyorum. Acaba hangi şase üstüne oturtuldu ?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın teknik detayları açıklandı. Bu hafta sonu haşmetli reisimiz tarafından ismi verilecekmiş.
    BR7 düzeyi zırh ve 3 kilo dinamite karşı dayanıklı bir zırhı var.
    3.8 lt turbo dizel bir motora sahip ve bu motor 280 beygir güç ve 2800 nm tork üretiyor.
    6 ton ağırlığındaki araç fabrikasyon zırhlı olduğu için daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacağını iletiyorlar.
    Hedef pazar ortadoğu imiş. 2 yılda bir bakım isteyecek olması avantajmış.
    o nasıl motormuş yahu hele bir anlatsınlar bakalım
    sanki motor verilerini değil de hayallerindeki motor verilerini yazmışlar gibi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler