User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Yurtdışından Son Susturucu Getirmek ?

FEYM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yurtdışından Son Susturucu Getirmek ?

MX 5 RF aracım için yurt dışı alışveriş sitelerinden son susturucu getirtmek istiyorum... Bunun yolu yordamı nedir ? Veya siparişle İstediğimiz parçayı getiren güvenilir ciddi tuning firması tavsiyeniz var mıdır ?

Bir diğer konu da Türkiyede HKS nin yetkili satıcısı var mı ? Kendi sitelerinde görünen firma aktif görünmüyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malzemeyi yurtdışında bul, sonra kendi gümtükçün ile tahmini masraf ve vergiler dahil fiyat al. Daha ucuza getirirsin. Ben komple karbüratör, ateşleyici ve motor sıcaklık göstergesi getirdim geçen sene. Sonra servise götürdüm taktırdım.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokangokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malzemeyi yurtdışında bul, sonra kendi gümtükçün ile tahmini masraf ve vergiler dahil fiyat al. Daha ucuza getirirsin. Ben komple karbüratör, ateşleyici ve motor sıcaklık göstergesi getirdim geçen sene. Sonra servise götürdüm taktırdım.
    hocam koyu ile isaretledigim kismi biraz daha acar misiniz? Kendi gumrukcum mu getirecek, yoksa ben direkt siparisi Turkiye adresi verecegim, mal kapima kadar mi gelecek, nasil olacak? Daha ucuza getiren kim?
    öyle işte.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam koyu ile isaretledigim kismi biraz daha acar misiniz? Kendi gumrukcum mu getirecek, yoksa ben direkt siparisi Turkiye adresi verecegim, mal kapima kadar mi gelecek, nasil olacak? Daha ucuza getiren kim?
    Abi ben bildiğim kadarıyla kısaca özetleyeyim. Burda gümrükçünün payı sana hangi gümrük tarifesinden ne kadar vergi çıkacağını hesaplayıp senin önünü daha rahat görmeni sağlamak. Bir diğer senaryoda ise gümrükçün yüklemeni takip eder, senin adına vergilerin ödemesini yapar ve sonrasında ürün gümrükten geçer sana ulaşır.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ben bildiğim kadarıyla kısaca özetleyeyim. Burda gümrükçünün payı sana hangi gümrük tarifesinden ne kadar vergi çıkacağını hesaplayıp senin önünü daha rahat görmeni sağlamak. Bir diğer senaryoda ise gümrükçün yüklemeni takip eder, senin adına vergilerin ödemesini yapar ve sonrasında ürün gümrükten geçer sana ulaşır.
    Mesela, AB uyesi ulkede satis yapan bir sirketten parca aldim, Turkiye'ye gonderiyor parcayi. Mal kapima kadar gelir, kapimda belli bir ucret oderim. Boyle olmasi gerekiyor. Kapimda odeyecegim ucret de AB uyesi ulkeden alisveris yaptigim icin urun bedelinin %18'i olmali, tabi bu 150 euro altindaki alisverisler icin gecerli. 150 euronun ustunde neler degisiyor peki? Ekstradan nasil bir gecirmasyon yapiliyor?
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Demek istediğim; başkası (firma veya 3.kişi) senin yerine malzemeyi Türkiye'ye getirmek isterse kendine komisyon alır boş yere daha fazla ödersin.
    Malzememin; menşei ve geleceği ülkeye göre değişen vergiler var. Eğer bulabiliyor isen malzemeyi Avrupa ülkelerinden birisinden bulmaya çalış (Ekstra vergi çıkmaz- Avrupalılaştırma diye bir tabir var, gümrükçü dilinde).
    Malzeme cinsine göre gümrükte ödemen gereken vergiler vardır (ötv ve Gümrük vergisi gibi). Gümrükçü tandığın var ise istediğin parçanın menşei ,geleceği ülke ve hatta ürün linkini gönderir isen gümrükçü sana bu parçanın Türkiye'ye geliş tahmini fiyatını söyler. Tahmini diyorum çünkü elde olmayan bazı masraflar çıkabiliyor, mesela navlun (Malzamenin otel gibi gümrükte bekletilmesi ve geçişi kolaylaştıracak hamleler gibi )
    Malzeme nakliyesini için de ücret ödemen gerekecek; bunun için malzemeyi gönderen firma ya da Türkiye'den alacağın fiyat ile (UPS TNT gibi) veya gümrükçün de fiyat alabilir.
    Burada önemli olan ödemenin kredi kartı ile değil, banka talimatıile göndermen (Bu konuda tam emin değilim ama ben işimi garantiye aldım, swift kodu ile parayı yurtdışı firmaya gönderdim, keza gümrükçü malı gümrükten çekerken ödeme dekontunu ibraz etmesi gerekiyordu).

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Demek istediğim; başkası (firma veya 3.kişi) senin yerine malzemeyi Türkiye'ye getirmek isterse kendine komisyon alır boş yere daha fazla ödersin.
    Malzememin; menşei ve geleceği ülkeye göre değişen vergiler var. Eğer bulabiliyor isen malzemeyi Avrupa ülkelerinden birisinden bulmaya çalış (Ekstra vergi çıkmaz- Avrupalılaştırma diye bir tabir var, gümrükçü dilinde).
    Malzeme cinsine göre gümrükte ödemen gereken vergiler vardır (ötv ve Gümrük vergisi gibi). Gümrükçü tandığın var ise istediğin parçanın menşei ,geleceği ülke ve hatta ürün linkini gönderir isen gümrükçü sana bu parçanın Türkiye'ye geliş tahmini fiyatını söyler. Tahmini diyorum çünkü elde olmayan bazı masraflar çıkabiliyor, mesela navlun (Malzamenin otel gibi gümrükte bekletilmesi ve geçişi kolaylaştıracak hamleler gibi )
    Malzeme nakliyesini için de ücret ödemen gerekecek; bunun için malzemeyi gönderen firma ya da Türkiye'den alacağın fiyat ile (UPS TNT gibi) veya gümrükçün de fiyat alabilir.
    Burada önemli olan ödemenin kredi kartı ile değil, banka talimatıile göndermen (Bu konuda tam emin değilim ama ben işimi garantiye aldım, swift kodu ile parayı yurtdışı firmaya gönderdim, keza gümrükçü malı gümrükten çekerken ödeme dekontunu ibraz etmesi gerekiyordu).
    Yazi bozuk cikmis, hem onu duzeltmis olayim, hem de tesekkur edeyim Kardesim lojistik firmasinda calisiyor, global calisan buyuk abilerden birinde, ondan ogrenirim butun detaylari.

Neden kredi karti ile degil banka transferi ile odeme yapmak gerekli? Fazla fazla ekstra para odemek demek swift ile para transfer etmek?
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet swift demek fazla ödeme demek ancak benim bildiğim kadarı ile Gümrükçü malzemeleri gümrükten çekerken ödeme dekontunu ibraz etmek durumunda. Kredi kartı ile yapılan ödemedelerde, gümrüğe neyi tebliğ edeceksin. Sen gümrükçüne sor, o hangi yolla ilerleyelim derse o yolu seç. Yine karakterler bozuk çıkarsa kusura bakma.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela, AB uyesi ulkede satis yapan bir sirketten parca aldim, Turkiye'ye gonderiyor parcayi. Mal kapima kadar gelir, kapimda belli bir ucret oderim. Boyle olmasi gerekiyor. Kapimda odeyecegim ucret de AB uyesi ulkeden alisveris yaptigim icin urun bedelinin %18'i olmali, tabi bu 150 euro altindaki alisverisler icin gecerli. 150 euronun ustunde neler degisiyor peki? Ekstradan nasil bir gecirmasyon yapiliyor?
    Abi basit şekilde gümrükçünün görevlerine hakimim ama diğer parça vs getirme işlemleri için @PiscocuK emre abi daha tecrübeli.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet swift demek fazla ödeme demek ancak benim bildiğim kadarı ile Gümrükçü malzemeleri gümrükten çekerken ödeme dekontunu ibraz etmek durumunda. Kredi kartı ile yapılan ödemedelerde, gümrüğe neyi tebliğ edeceksin. Sen gümrükçüne sor, o hangi yolla ilerleyelim derse o yolu seç. Yine karakterler bozuk çıkarsa kusura bakma.
    Abi basit şekilde gümrükçünün görevlerine hakimim ama diğer parça vs getirme işlemleri için PiscocuK emre abi daha tecrübeli.
    Degerli bilgiler, cok tesekkurler Konu sahibinden de ozur dilerim, konusuna cokmus gibi oldum.
    öyle işte.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi basit şekilde gümrükçünün görevlerine hakimim ama diğer parça vs getirme işlemleri için @PiscocuK emre abi daha tecrübeli.
    Son durumları bilmiyorum kardeşim.Yanlış bilgi vermek yönlendirmek istemem.Daha önce bu parça ülkeye girmişmi o önemli.En son EP3 için coil getirdiğimde uzunca bir süre denetimden geçmişti ürün ilk kez ülkeye giriş yaptığından dolayı.Muğla mazda bayide Okan bey var.Aftermarkt ürün getiriyor mx5ler için.Dilerseniz onunla iletişime geçin en rahat o şekilde ulaşır size
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurt dışından parça getirme konusunda tecrübelerimi kendi aracımın konularında detaylı paylaşıyorum. öncelikle geçtiğimiz sene basit gümrük işlem limitinin 1500€ olduğu günlerden ilk örneğimi link olarak paylaşayım:
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8727167

Bu da ilgili limitin 150€'ya düşürüldüğü güncel durumda yaptığım bir satın almaya dair:
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8738920

Senin alacağın ürün egzoz olduğundan, yüksek ihtimalle TÜV onaylı olmayacak. Bu sebeple bireysel gümrük işleminde iyicene zorluk çıkarma ihtimalleri yüksek. Benim nacizane tavsiyem, hali hazırda benzer ürünleri TR'ye getiren birisi aracılığı ile bu ürünü satın almandır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için teşekkürler... Kısaca parasını pulunu geçtim bir son susturucu getirmek bile günümüzde çok çileli bir iş... Zaten çoğu yabancı site Türkiyeye gönderim yapmıyor... Peki HKS nin parçalarını getiren TR de bir yer bulabilir miyiz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Tüv dalgasına sıkıntı çıkacağını düşünüyorum... Ama hali hazırda getirecek bir firma da bulamıyorum İzmir civarında...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler