User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
125 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yurtdışında yaşayanların önerleri ve tecrübeleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Yurtdışında yaşayanların önerleri ve tecrübeleri

Son dönemde ülkenin bi çoğunun gerçekleştirdiği, bi çoğumuzun gerçekleştirmek isteği şey yurtdışında daha iyi şartlarda yaşamak veya çocuğunun daha iyi bir eğitim alması, daha huzurlu bir ortamda büyümesi...istedim ki bu konu tek bi konu altında yazılsın, tecrübelerini aktarsın, önerilerde bulunsun.

Yaşadığınız şehir, ne kadardır orda yaşadığınız, tecrübeleriniz, gittiğiniz ülkede ilk yapmanız gerekenler veya bulunduğunuz ülkenin sosyal-ekonomi-siyasi durumlarındaki gelişmeleri paylaşmanız biz gitmeyi planlayanlar için güzel olucaktır.

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son zamanlarda benzer konularda sık sık başlıklar açılıyor. tek başlık altında güncel tutulması daha derli toplu olacaktır.

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu çok güzel oldu. 4 Ekim itibari ile Hamm’a yerleşiyorum. Yaşadıklarımı paylaşırım. O bölge de olan varsa tanışmak isterim
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende önümüzdeki 2 ay içerisinde çıkmayı planlıyorum, gezip görmek iş durumunu ayarlamak maksadıyla..hepimizin hakkında hayırlısı olsun,

az çok demeden herkes tecrübelerini önerilerini yazarsa güzel bi konu olacağı kanısındayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aile birleşimi ile ilgili yaşadıklarımı anlatayım o zaman başlangıç olarak

Ben çocuk üzerinden başvuru yaptım.

1 - Çocuk üzerinden başvurularda dil şartı aranmıyor. ( Ama ben 3 ay kursa gittim ve Geothe sınavına girerek A1 belgesini aldım. Bu konsoloslukta artı puan oldu.)

2- İzmir de Alman konsolosluğuna giderek aile birleşimi talebinde bulundum. Evraklar Almanya’ya ulaşınca eşimi yabancılar polisine çağırdılar, görüşme olumlu geçti ve ertesi gün İzmir Alman konsolosluğundan sms geldi kargonuz yola çıktı diye. ( Tam bir ay sürdü pasaportumun elime ulaşması)

aday31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 aydir kaliforniyada yasiyorum yasim daha 24 .Artilari ve eksilerinden bahsedeyim biraz. Medeniyet zirvede diyebilirim . Hayat standartlari cok yuksek . Gelirim henuz cok yuksek degil asgari ucretin biraz ustunde calisiyorum simdilik, ama leasing sistemi sayesinde aylik 200 usd odeyerek 0 honda civic sahibi oldum (aracin total fiyati 18 k dolar) . 1 kg etin kilosu 18 usd . Calistigin her saniyenin hakkini alabiliyorsun . Disarda guzel bir yemek yiyim dersen alkolle beraber ortalama 25-30 dolar arasinda (tabiki cok luks restoranlarda fiyatlar artar).Arabalar icin orjinal parca ve bilimum tuning parcalari turkiyeden yari yariya daha ucuz . Cogu sey icin devlet yuksek miktarlarda vergi almiyor .

Benim icin eksi yonler , tek geldiyseniz eger ortama adapte olmak gercekten cok zor manevi ozlem cok fazla oluyor . Alinan maaslardan devlet %30 civari vergi kesiyor ki bence en kotu nokta bu . Konaklama cok pahali 1 + 1 ev icin 2000 dolar kira oduyorum ( ev arkadasim olmasa gecinmek cok zor olur ) . Bu biraz keyfi bir harcama ama sigaralarda 10 usd civari . Eger getto bi yere yolunuz duserse meksikalilar fazla salca oluyor . Ve benim icin en zoru yemek kulturu diye bir sey yok , marketten aldigim sebzelerde tat diye bir sey yok insan memleketin yemeklerini cok ozluyor burda . Simdilik aklima gelenler burda baska sorunuz olursa cevaplamaya calisirim .

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aile birleşimi ile ilgili yaşadıklarımı anlatayım o zaman başlangıç olarak

Ben çocuk üzerinden başvuru yaptım.

1 - Çocuk üzerinden başvurularda dil şartı aranmıyor. ( Ama ben 3 ay kursa gittim ve Geothe sınavına girerek A1 belgesini aldım. Bu konsoloslukta artı puan oldu.)

2- İzmir de Alman konsolosluğuna giderek aile birleşimi talebinde bulundum. Evraklar Almanya’ya ulaşınca eşimi yabancılar polisine çağırdılar, görüşme olumlu geçti ve ertesi gün İzmir Alman konsolosluğundan sms geldi kargonuz yola çıktı diye. ( Tam bir ay sürdü pasaportumun elime ulaşması)
    A1 belgesi konsoloslukta + puan değil bildiğim kadarıyla. Zorunluluk. A1 belgesi senin Almanya'ya girişine izin veriyor. Bundan sonraki süreçte A2 belgesi alman lazım ki bu da Almanya'da süresiz oturma hakkın sahip ol. Araştırdığım zaman 1 sene kurs almak zorundaydı.

2010-11 yılında araştırmamda Almanya'da yaşam için eşin orada min 6 ay sigortalı olarak çalışması gerekiyordu. Sanırım eşin orada.
    Bunlardan dolayı 8 yıl evli kalıp vatandaşlık alamadım.

Senin için güzel bir gelecek. Umarım istediğin gibi olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A1 belgesi konsoloslukta + puan değil bildiğim kadarıyla. Zorunluluk. A1 belgesi senin Almanya'ya girişine izin veriyor. Bundan sonraki süreçte A2 belgesi alman lazım ki bu da Almanya'da süresiz oturma hakkın sahip ol. Araştırdığım zaman 1 sene kurs almak zorundaydı.

2010-11 yılında araştırmamda Almanya'da yaşam için eşin orada min 6 ay sigortalı olarak çalışması gerekiyordu. Sanırım eşin orada.
    Bunlardan dolayı 8 yıl evli kalıp vatandaşlık alamadım.

Senin için güzel bir gelecek. Umarım istediğin gibi olur.
    Alman vatadaşı çocuğun varsa eğer dil şartı aranmıyor. O yüzden + puan oldu
    Evlilik,iş için vs gitme durumlarında A1 zorunlu, hatta konsolosluk tarafından inanılmaz enteresan sorulara maruz kalınıyor. Ben gittiğim de oğlumun yanına gitmek istiyorum dedim sadece.

Umarım öyle olur teşekkürler

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alman vatadaşı çocuğun varsa eğer dil şartı aranmıyor. O yüzden + puan oldu
    Evlilik,iş için vs gitme durumlarında A1 zorunlu, hatta konsolosluk tarafından inanılmaz enteresan sorulara maruz kalınıyor. Ben gittiğim de oğlumun yanına gitmek istiyorum dedim sadece.

Umarım öyle olur teşekkürler
    Kızım Alman vatandaşı. Fakat benim gitmek istediğim zaman böyle bişey yoktu. Anlattığım sistem geçerliydi. Benim vatandaşlık alabilmem için de min 3-5 sene orada yaşamamız lazımdı.

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aday31 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 aydir kaliforniyada yasiyorum yasim daha 24 .Artilari ve eksilerinden bahsedeyim biraz. Medeniyet zirvede diyebilirim . Hayat standartlari cok yuksek . Gelirim henuz cok yuksek degil asgari ucretin biraz ustunde calisiyorum simdilik, ama leasing sistemi sayesinde aylik 200 usd odeyerek 0 honda civic sahibi oldum (aracin total fiyati 18 k dolar) . 1 kg etin kilosu 18 usd . Calistigin her saniyenin hakkini alabiliyorsun . Disarda guzel bir yemek yiyim dersen alkolle beraber ortalama 25-30 dolar arasinda (tabiki cok luks restoranlarda fiyatlar artar).Arabalar icin orjinal parca ve bilimum tuning parcalari turkiyeden yari yariya daha ucuz . Cogu sey icin devlet yuksek miktarlarda vergi almiyor .

Benim icin eksi yonler , tek geldiyseniz eger ortama adapte olmak gercekten cok zor manevi ozlem cok fazla oluyor . Alinan maaslardan devlet %30 civari vergi kesiyor ki bence en kotu nokta bu . Konaklama cok pahali 1 + 1 ev icin 2000 dolar kira oduyorum ( ev arkadasim olmasa gecinmek cok zor olur ) . Bu biraz keyfi bir harcama ama sigaralarda 10 usd civari . Eger getto bi yere yolunuz duserse meksikalilar fazla salca oluyor . Ve benim icin en zoru yemek kulturu diye bir sey yok , marketten aldigim sebzelerde tat diye bir sey yok insan memleketin yemeklerini cok ozluyor burda . Simdilik aklima gelenler burda baska sorunuz olursa cevaplamaya calisirim .
    dostum ben de california/irvine'da 6 ay yaşadım. döndüğüme eşşek gibi pişmanım. ne yap ne et dönme geri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dil okulu greencard evlilik ne şekilde yerleştiniz özel değilse

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dil okulu greencard evlilik ne şekilde yerleştiniz özel değilse
    Ilk basta work and travel programi ile gelmistim , benden cok memnun kalmislardi bende calistigim yerden cok memnun kalmistim ( six flags ) kendileriyle iletisim halindeydim ve mezun olduktan sonra davetiye yolladilar . Calisma vizemi aldiktan sonra topladim valizi gittim amerikaya . Is cok siradan bir is haline gelmisti ve burda bi halt olmayacaginin farkindaydim , social security numaram geldikten sonra kendime baska isler baktim ve sonunda daha iyi sartlarda calisabileceğim bir yer buldum. Amazon ve ebay ustunden e-ticaret yapan bir firmada ise girdim . 6 aylik süreci kisaca ozetlemeye calistim .

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ilk basta work and travel programi ile gelmistim , benden cok memnun kalmislardi bende calistigim yerden cok memnun kalmistim ( six flags ) kendileriyle iletisim halindeydim ve mezun olduktan sonra davetiye yolladilar . Calisma vizemi aldiktan sonra topladim valizi gittim amerikaya . Is cok siradan bir is haline gelmisti ve burda bi halt olmayacaginin farkindaydim , social security numaram geldikten sonra kendime baska isler baktim ve sonunda daha iyi sartlarda calisabileceğim bir yer buldum. Amazon ve ebay ustunden e-ticaret yapan bir firmada ise girdim . 6 aylik süreci kisaca ozetlemeye calistim .
    H1 vizesine mi başvurdunuz Six Flag için?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    H1 vizesine mi başvurdunuz Six Flag için?
    Evet h1 başvurusu yaptım 3 yillik vize aldim .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok iyi denk denk gelmiş,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

buradaki asgari ücretliden daha iyi şartlarda yaşamıyosun ama yinede oradasın .
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tr olarak ciddi soru şu olmalı bu çocuklar daha iyi şartlar olmadan oradan gidip garsonluk yapıp yer siliyor ama yinede orası diyor sosyal açıdan incelenmesi gereken ciddi durum olarak görüyorum
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alınan Dolar maaşı TL kuru ile çarpıp "eeee ne farg var Dürkiye'den anuagoym"ler burada da var demek

Akıl almıyor gerçekten.

Adam 6 ayda sıfır araba aldım diyor, asgari ücretin az fazlası ile.

Bizde 7.500 maaşlı adam 6 ayda araba alamıyor.

Dalga geçer gibi... İncelenmesi gereken ciddi durum başka da... Neyse.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alınan Dolar maaşı TL kuru ile çarpıp "eeee ne farg var Dürkiye'den anuagoym"ler burada da var demek

Akıl almıyor gerçekten.

Adam 6 ayda sıfır araba aldım diyor, asgari ücretin az fazlası ile.

Bizde 7.500 maaşlı adam 6 ayda araba alamıyor.

Dalga geçer gibi... İncelenmesi gereken ciddi durum başka da... Neyse.

geçen üsküdardayım arkadaşıma gidiyorum yaşıtım 3 arkadaş..birinin kullandığı cümleye kanıt oldum. '' Millette Avrupa özentiliği var..'' muhtemelen hiç yurtdışına çıkmadı, atgözlüğünü takıp milletimizin en iyi yaptığı şeyi, konu hakkında hiçbir bilgisi tecrübesi olmadan yorum yapmaya devam ediyor..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler