User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
125 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Yurtdışında yaşayanların önerleri ve tecrübeleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar buradaki olay Türkiye kötü kaka herkes gitsin değil. bana soracak olursanız gitmek isteyen hayatında farklı bir tecrübe yaşamak isteyen varsa bunu mutlaka yapsın. Kimse oturup dışarıya gitti diye vatandaşlını veya doğduğu toprağını ebediyen terk etmiyor. Bugün iş dünyası veya yaptığınız meslek neyse doğduğunuz ülkeden ibaret değil. Özellikle ben bunu diğer ülkelerde açık gördüğüm fırsatlarla daha iyi yaparım diyorsanız bence denemeizde fayda var. Hatta bizim ülkemizde karşılığının tam alınmadığı bir çok meslek sınırdan öbür tarafa geçtiğiniz takdirde en karlı meslek haline geliyor. Çalıştığınız her dakikanın kuruşu kuruşuna karşılığını alıyorsunuz. Mesainiz bittikten 2 dakika sonra bile kimse gelip şunuda bitir demiyor diyemiyor. Hatta siz sosyal hayatınızdan ödünverip yaptığınız zaman garip karşılaşılanıyorsunuz. Burada o çöpçü bu mimar, o garson gibi bir ayrım sös konusu değil. yıllardan beridir bu şehire gelirim ve hep aynı oteld ekalırım abi 7 yıldan beir barda çalışan barnen, çalışan garson aynı olurmu ? 7 yıl yok mu müdür olmak istiyen, yok mu CEO olmak isteyen elbet vardır ama benim anladığım millet zaten bir şekilde para kazanıp hayatını istediği standartlarda geçirebiliyorsa ve hobilerine zaman ayırabiliyorsa hiç yükselmek daha bişeyler kazanmak istemiyor. Son olarak, bana deserdiki abi 7 yıl sonra buraya taşınacaksın ve burada yaşayacaksın hassstr ordan derdim hiç buraya taşınacağım aklıma gelmezdi. Bunlar benim bu kısa süre içinde edindiğim kısa tecrübeler. eğer fırsatınız varsa veya denemek istiyorsanız uğraşın, beğenmezseniz yapamazsanız Türkiye kapı gibi orada bekliyor olacak.

Eğer olayın geçim kısmı ile ülkemizi karşılaştıracaksak, adamlar öylebir sistem kurmuşki ancak isteyerek ve bilerek aç kalaiblirsin. herkese her keseye göre bir hayat standardı var. Ev alışverişi yapmak pahalı değil. Okul demişsiniz, benim çocuğum yok ama olan arkadaşlarıma okul bedava. araba demişsiniz ki en çok sorulan soru. kesenize göre istediğiniz arabayı rahatlıkla alırsınız. bu iş böyle gider.

Son olarak şunu belirtmek istiyorum Hakikaten Türkiyenin hizmet, bankacılık, devlet daireleri (e-Devlet), kültür, bizim insanımızın "abi yaparız" mantığı, anlamadığı konu bile olsa sana yardım etmesi gibi gibi yönlerine bakıcak olursak hakikaten iyiyiz. Buradaki bazı saçmalıkları görseniz delirirsiniz. ulan avrupanın beşiğinde ne neden mektupla ödeme emri falan dersiniz
    Hakan Abi yorum için teşekkürler,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunu demek istiyorum; arabadan ibaret elbette değil de, yaşam şartlarını göstermesi bakımından bi kriter sonuçta. Buradan kötü mü, değil. Ha ben buradan kalkıp oraya benzincilik, pizzacılık yapmaya mı giderim, hayır... Bu ilk başlarda, gençken yapılacak şeyler. Şimdiki durumda ya bir ticari bişey bulmak lazım, ya da meslekle ilgili bişeyler yapıp gitmek lazım.

Yoksa burada mühendis ol 10 kaat maaş al, orada git 2.000 dolarla geçin demiyor kimse
    çok güzel anlatmışsın hem fikiriz abi
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan Abi yorum için teşekkürler,
    abi nedemek olabildiğince objektif yorum yapmaya çalıştım. ama şunuda yazmadan edemiycem öyle bir an geldiki bu süre içinde sanırım 6. aymıydı neydi. Gece gece otururken ulan naptık ya dedim çokta kötü bir hayatımız yoktu herşey güzeldi ne *** yedik dedim, kendi kendimi bunalıma soktum gece uyuyamadım hatta. Bunun olacağını yurtdışında çalışmaya gidne arkadaşlarımdan ibr kaçı söylemiştide hadi lan ordan demiştim cidden oluyormuş. neyse sonra bu düşünce kendini rahatlamaya bırakıyor daha önceki hayatında nasılsa buradada düzene girince herşey zaten bir yerden sonra aynı gelmeye başlıyor Onemli olan kendini bişeylerle meşgul etmek
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi nedemek olabildiğince objektif yorum yapmaya çalıştım. ama şunuda yazmadan edemiycem öyle bir an geldiki bu süre içinde sanırım 6. aymıydı neydi. Gece gece otururken ulan naptık ya dedim çokta kötü bir hayatımız yoktu herşey güzeldi ne *** yedik dedim, kendi kendimi bunalıma soktum gece uyuyamadım hatta. Bunun olacağını yurtdışında çalışmaya gidne arkadaşlarımdan ibr kaçı söylemiştide hadi lan ordan demiştim cidden oluyormuş. neyse sonra bu düşünce kendini rahatlamaya bırakıyor daha önceki hayatında nasılsa buradada düzene girince herşey zaten bir yerden sonra aynı gelmeye başlıyor Onemli olan kendini bişeylerle meşgul etmek
    abi mevcut Türkiye şartlarında bile insanın kendini iyi hissedebilmesi için kafasını bişeylerle meşgul etmek şart

ama dediğin gibi bahsettiğin düşünceye dalıp gitmek, doğduğun yerden, ailenden uzak olmak insanı ciddi anlamda bunalıma sokuyor

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hastane, postane...vs işlerini de detaylı yazabilirmisin.

P.S : Sizin şirket son cilacı arıyorsa gelebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hastane, postane...vs işlerini de detaylı yazabilirmisin.

P.S : Sizin şirket son cilacı arıyorsa gelebilirim
    abi hastanelik sadece dişçi olayımız çıktı. Burada özel sigortamız yok normal standart yine senin para ödediğin ama az ödediğn bir sigorta var. benim tanıdığın çevremdeki çoğu kişi bunu yaptırıyor. bizede bunu tavsiye ettiler onu yaptık. Dişçide sadece 1 kere para verip geri kalan 4 temizliği ücretsiz olarak sigortadan yaptılar. para aldıkları kısım dolgunun cinsi sebebi ile oldu. estetik dolgu olduğundan. ama atıyorum eski amalgam dolgu istesen meğer o ücretsizmiş vs vs.

Postane, bankacılık, vergi dairesi abi hepsi mektupla dalga geçer gibi. mesela trafik cezasımı yedin abi eve bir kağıt geliyor. içinde ya parayı göndereceğin hesap var yada bir kağıt o kağıgı dolduruyorsun kendi banka bilgisini giriyorsun bu parayı benim bankamdan çekebilir bu kurum diye gönderiyorsun. Televizyon vergisi var oda aynı kağıt doldur gönder çeksin. Köpek vergisi var kağıt doldur gönder çeksin. yani birida abi bi app yapim şu işleri toparlayalım dememiş veya dediysede bunların oturmuş sistemini kırmayı becerememiş.

Bizim şirketi boşver abi sen burada kendi detaylı temizlik şirketini kur aynı detayı göster bak yemin ediyorum bundan 5 yıl sonra çok fakrlı şeyler konuşuyor oluruz
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi hastanelik sadece dişçi olayımız çıktı. Burada özel sigortamız yok normal standart yine senin para ödediğin ama az ödediğn bir sigorta var. benim tanıdığın çevremdeki çoğu kişi bunu yaptırıyor. bizede bunu tavsiye ettiler onu yaptık. Dişçide sadece 1 kere para verip geri kalan 4 temizliği ücretsiz olarak sigortadan yaptılar. para aldıkları kısım dolgunun cinsi sebebi ile oldu. estetik dolgu olduğundan. ama atıyorum eski amalgam dolgu istesen meğer o ücretsizmiş vs vs.

Postane, bankacılık, vergi dairesi abi hepsi mektupla dalga geçer gibi. mesela trafik cezasımı yedin abi eve bir kağıt geliyor. içinde ya parayı göndereceğin hesap var yada bir kağıt o kağıgı dolduruyorsun kendi banka bilgisini giriyorsun bu parayı benim bankamdan çekebilir bu kurum diye gönderiyorsun. Televizyon vergisi var oda aynı kağıt doldur gönder çeksin. Köpek vergisi var kağıt doldur gönder çeksin. yani birida abi bi app yapim şu işleri toparlayalım dememiş veya dediysede bunların oturmuş sistemini kırmayı becerememiş.

Bizim şirketi boşver abi sen burada kendi detaylı temizlik şirketini kur aynı detayı göster bak yemin ediyorum bundan 5 yıl sonra çok fakrlı şeyler konuşuyor oluruz
    ceza neyden kaynaklı kaç euro ydu abi, bi çaydırıcılığı var mıydı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ceza neyden kaynaklı kaç euro ydu abi, bi çaydırıcılığı var mıydı
    abi ceza şaka gibi olacak ama 20€. sebebi ise ilk cezam olması bird ebokunu çıkartmamış oolup bakım yapılan yolda 60 yerine 70 le gitmem. ayrıca eşim bir kere bisiklele kırmızıda herkesle beraber geçmiş onu durdurmuşlar onun hala ceza gelmedi o 60€ mu ne. ama cezadan çok adam oturup 1 saat krımızı ışığın önemini ona ve çevirdiği diğer kişilere anlatmış o can sıkıcıymış. Bunlar çünkü eğer bir konuda haklılarsa sen hayattan bezene kadar anlatıyorlar.

caydırıcılığı şöyle eğer atıyorum okul önü 30 yazan yerde 50 60 ile gidersen götürüyorlar merkeze dövseler daha iyi
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi ceza şaka gibi olacak ama 20€. sebebi ise ilk cezam olması bird ebokunu çıkartmamış oolup bakım yapılan yolda 60 yerine 70 le gitmem. ayrıca eşim bir kere bisiklele kırmızıda herkesle beraber geçmiş onu durdurmuşlar onun hala ceza gelmedi o 60€ mu ne. ama cezadan çok adam oturup 1 saat krımızı ışığın önemini ona ve çevirdiği diğer kişilere anlatmış o can sıkıcıymış. Bunlar çünkü eğer bir konuda haklılarsa sen hayattan bezene kadar anlatıyorlar.

caydırıcılığı şöyle eğer atıyorum okul önü 30 yazan yerde 50 60 ile gidersen götürüyorlar merkeze dövseler daha iyi
    merkeze götürmeleri gerçekten iyiymiş

geçen amerikada uber yapan birini izliyorum gece vakti dur tabelasına durmadığı için yolda durdurup aynen dediğin gibi neden durması gerektiğini uzunca anlatmış

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayata bir kere geliyoruz...

Ben devlete tapmayan birisiyim... Adalet içerisinde yaşanan her yer güzeldir... Yurt içi yurt dışı...

Kendisi ve ailesi için iyi olacağını düşünen varsa şehir ülke kıta degistirmekten korkmasın... Buradan gitmeyin terkettiniz ihanet ettiniz diyenlere aldırmayın...
    Biraz gaz verin Türklerin orta Asya'dan göçünü, İslam'ın yayılmasında etkili olan ilk elçilerin gönderilmesini, balkanlara gonderilen aileleri falan kutsarlar

İmzamda var... Vakitsizlik nedeniyle devamlı yazamıyorum ama geyik yapmadığım ve sadece yeni göçmenlere faydalı olsun diye çektiğim videolar var YouTube da... İsteyenler bakabilir...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen bir de mesela Avrupa ve ABD'de çıldırtıcı salaklıklar var. Hem insan, hem sistemden dolayı. Türkiye'de bazı işler ciddi iyi yürüyomuş diyorsunuz.
    Veya gelip birisi bir konuda yardım ediyor falan, orada adamlar parmağını uzatmıyor.

Prag'da adama yolun karşısına nasıl geçerim diyorum, suratıma bakıp aptal bi gülümsemeden sonra kafasını çeviriyor. Diğerine yaklaşıyorum "excuse me" diye, çocuk korkarak kaçıyor. Hatun arkadaşların yanında "Ne oluyosunuz a.... k..., altı üstü yol soruyoruz" diye Türkçe bağırdım en sonunda

Markette kadın Çekçe bişey soruyor, ulan turist olduğumuz belli, kendisi de ingilizce bilmiyor, bozuk paraları kafamıza atar gibi tezgaha koydu. Ya sabır çektim

Almanya'da, Amerika'da yaşadığımız salaklıklar gırla. Ama adamlar bi sistem içerisinde, çıkamıyorlar, ondan kaynaklı Bizde sistemsizlikten herkes herşeyin içinde, o yüzden millet her moku biliyor, yardımcı olmaya çalışıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen bir de mesela Avrupa ve ABD'de çıldırtıcı salaklıklar var. Hem insan, hem sistemden dolayı. Türkiye'de bazı işler ciddi iyi yürüyomuş diyorsunuz.
    Veya gelip birisi bir konuda yardım ediyor falan, orada adamlar parmağını uzatmıyor.

Prag'da adama yolun karşısına nasıl geçerim diyorum, suratıma bakıp aptal bi gülümsemeden sonra kafasını çeviriyor. Diğerine yaklaşıyorum "excuse me" diye, çocuk korkarak kaçıyor. Hatun arkadaşların yanında "Ne oluyosunuz a.... k..., altı üstü yol soruyoruz" diye Türkçe bağırdım en sonunda

Markette kadın Çekçe bişey soruyor, ulan turist olduğumuz belli, kendisi de ingilizce bilmiyor, bozuk paraları kafamıza atar gibi tezgaha koydu. Ya sabır çektim

Almanya'da, Amerika'da yaşadığımız salaklıklar gırla. Ama adamlar bi sistem içerisinde, çıkamıyorlar, ondan kaynaklı Bizde sistemsizlikten herkes herşeyin içinde, o yüzden millet her moku biliyor, yardımcı olmaya çalışıyor
    Prag, Varsova ve krakowda 10 gun gezdik... Inanilmaz yardimseverliklerle karsilastik. Ben hic rastlamadim o sekilde seylere... Belkide yanimizda devamli siritan bir bebegimiz oldugundan, insanlar cok yardimci oldu.

Amerika'da salakliklar diz boyu evet. Bende katiliyorum. Bankalarindan, telefon firmalarindan ve yollarindan gina geldi. Rezaletler...

Calisanlar ekstra bir sey yapmiyorlar. Iyi bir sistem kuruluyor ve o calisanlara ragmen ilerliyor... Guzelligi bu aslinda... Kisiye dayali degil... Bu isin uc noktasi ben gidersem ulke elden gidere kadar variyor cunku Ulkemizde...

Bizler ise sistem kurmak ve o sistemin bir parcasi olmak yerine, o sistemden ilk firsatta cikmaya calisan kisileriz. O yuzden ne bir markamiz var ne adam gibi bir firmamiz dunya capinda... Guney kore ile basladigimiz ekonomik seviyemiz ortada...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben işim gereği yrutdışında cok bulunuyorum. Kendimde alman vatandaşıyım yazcaklarım belki biraz yardımcı olabilir.
    .
    Almanyanın hemen hemen her bölgesinde ve şehrinde bulundum. bana göreyaşanabilcek en rahat yer Berlin, Kira fiyatları, toplu taşıma ücretlier ve şehrin genel olarak yapısı rahat yaşamak için gayet iyi. 500 € ya ayağınızı yerden kesicek bi reno twingo alabilirsiniz mesela. parçalar türkiyeden ucuz, işçilik türkyeden pahalı. Kiralar belli başlı bölgelerde 500 600 € civarında. Berlinde ingilizce ile her işiniizi halledebilirsiniz ancak iş bulurmusunuz ona birşey diyemem. KDV genel olarak %19. gelir vergisi %20 olması lazım. Yemek kültürü herşeyi bulabilceğiniz şekilde. Türk mutfagı çok var. Türk marketlerinde türkiyedeki herşeyi bulabilirsiniz. genel olarak min. 1500 1600 € maaş alıyorsunuz tam zamanlı çalışarak başlangıç olarak.
    .
    Norveç ülkemize göre bir hayli pahalı ( Şehir merkezine 30 km uzaklıktaki biryerden havalimanına metro ile gitmek 180 tl ). Dil olayı norveçte almanyaya göre daha da ileri. Nerdeyse herkes ingilizce konuşuyor. KDV %25, bir çok pozisyondada gelir vergisi %50. Gelirler yüksek olsada giderler de yüksek ( İş yaptığım firmanın sahibinin eşi Polis, 80bin kron maaşı var, yaklaşık 8 bin euro yapıyor ). Ülke genel olarak soğuk Oslo tarafında yaşanmasını öneririm. Marketlerde fiyatlar nerdeyse türkiye ile aynı hatta bazı seyler daha uygun ( 1 Kilo canlı karides markette 40 TL ) Restaurantlar bayağı pahalı. Türk marketleride bayagı var.
    .
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar, başka sormak istediklerin olursa yardımcı olmaya calısırm
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garsonluk kötü mü?
    Grupta barmen olan arkadaş var USA'da. Paylaşımlarını, mesajlarını görmedin galiba.
    O arkadas benim galiba baska yoksa forumda..

Ben yaklasik 13senedir US deyim. Evet barmenlik yapiyorum, Marriott da calisiyorum. Haftalik calisma ortalamam 35 saat. Bazen 3 bazen 5 gun calisiyorum. Bu sene 5 kez uzun sureli tatil yaptim, 2 aylik TR tatilimden 10 gun once dondum. Ucuk egzotikler olmadigi surece aklina gelebilecek her turlu araci alabilecek durumdayim. Yillik ortalama kazancim $70k civari . Eyyyy amerika bizi kiskaniyorsun!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O arkadas benim galiba baska yoksa forumda..

Ben yaklasik 13senedir US deyim. Evet barmenlik yapiyorum, Marriott da calisiyorum. Haftalik calisma ortalamam 35 saat. Bazen 3 bazen 5 gun calisiyorum. Bu sene 5 kez uzun sureli tatil yaptim, 2 aylik TR tatilimden 10 gun once dondum. Ucuk egzotikler olmadigi surece aklina gelebilecek her turlu araci alabilecek durumdayim. Yillik ortalama kazancim $70k civari . Eyyyy amerika bizi kiskaniyorsun!
    Adam 'garson parcasi' ama hayata bak

Maalesef Turkiye'de para tatmini yasayamadigi icin, makam tatmini uzerinden fetisizm yasayan bir cok kisi var...

Burasi ise basit...

Kazandigin kadar yasiyorsun...

Bende bazen galericilik, bazen arac tenizligi bazende tamire daliyorum... Mutluyum... Bir daha olsa bir daha yaparim... Turkiye'de ki makam mevkilerin bana saglamadigi seyleri cok basit bir sekilde elde ediyorum hem MADDI hem MANEVI olarak...

@turbo&quattro senin oralara gelmem lazim uygun bir tatil bulup...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi dondum ben Florida dayim. Bu aralar gelme inanilmaz sicak, disari cikilmiyor. Kasim-mart arasi zevkli buralar.

aday31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muzurasd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buradaki asgari ücretliden daha iyi şartlarda yaşamıyosun ama yinede oradasın .
    Bu yazdiginiz umarim ironidir ...

aday31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muzurasd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam hayat arabadan mi ibaret hastaneye yolu düşsünde dişçiye gitsin ceza yesin avukat tutsun ne bilim birsürü olay bi araba ucuz tamam arabada araba sadece
    Evet hastaneler pahali eger saglik sigortam olmasa buyuk dert olur ama is verenim tarafimdan saglik sigortam karsilaniyor . Ki bu amerikada yaygin birsey cogu yer calisanlarinin tam kapsamli olmasada saglik sigortalarinin buyuk kismini oder . Cezalarin yuksek olmasi mantikli bisey cunku insanlar kurallari cignemiyor bu sayede . Bazi seyleri basit dusunmeyin bu kadar .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aday31 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet hastaneler pahali eger saglik sigortam olmasa buyuk dert olur ama is verenim tarafimdan saglik sigortam karsilaniyor . Ki bu amerikada yaygin birsey cogu yer calisanlarinin tam kapsamli olmasada saglik sigortalarinin buyuk kismini oder . Cezalarin yuksek olmasi mantikli bisey cunku insanlar kurallari cignemiyor bu sayede . Bazi seyleri basit dusunmeyin bu kadar .
    cezalarin yuksekligi konusunu karsilastirmak lazim... Ben o konuda emin degilim. 1dolar=1 TL mantigi ile bakmak lazim. Hic karsilastirdiniz mi?

Mesela Kirmizi isik ihlali 75 dolarmis Teksasta. Turkiye de 291 TL
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler