User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
125 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Yurtdışında yaşayanların önerleri ve tecrübeleri

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muzurasd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burada yabancı şirkette çalışıyorum gitme imkanım varmı var ama buradan yaşaığım hayatı orada verdikleri para ile yaşayamam,dersenki burada ne kazanıyosun inan kötü bana göre daha iyisi olması lazım ama belli standart tutturmuşum gerçekten para bazlı değecek fark kazanacağını düşünüyorsan git
    her zman dediğim gibi hayat arabadan ibaret değil ki tamir ettirsen saatine şarj ederler oralarda. Eşin doğum yapar para çocuk okula gider para tr kafası gibi düşünme benim düşüncelerim tabiki
    yine diyorum fark çoksa git değer geçen de makina mühendisi çocuk kaçmaya çalışıyor du forumdan güzel kardeşim kaçtane tecrübeli adam var forumda bence tr herşeye rağmen daha iyi benim fikrim
    Benim ikinci gelisim... Yerlestik Ailecek... Katilmiyorum soylediklerinize... Buraya yerlesmeden emin olun anlasilmiyor bir cok sey...

Mesela ikinci el Store lardan kitap toplayip onlari jelatinleyip nete koyup satmakta bir meslek degil Turkiye standartlarinda... Arkadasim o isi yapiyor 7-8 senedir... Bu forumda kalburustu diyebilecegimiz insanlarin bindigine biniyor... 2 katli havuzlu ev... Cocuklarin okullari vs vs... Aylik bu imkanlari yakalamak icin 50den cok kazanmak lazim...

Tamir olaylarini da abartiyor insanlar... Madem araba forumu hadi konusalim o zaman... Ben araba isi yapiyorum.. fiyatlari acayim, postu okuyanlar cevap versin...

Bir cok Aracin On disk+on balatalar 200-250 dolar iscilik ve parca dahil... TRde ne kadar? (Bircok arac dediysem, Camry, Accord, SUVlar falan!)

Mesela Hyundai Tucson Radyator+degisim 300-400 dolar... Ayni araca Alternator+Gergi bilyasi+Kayis degistik sifir olarak... Antifriz vs de koyuldu... Far parlatma vs vs derken... 650 dolar

Esin dogum yaparsa para odemeyebilirsin. Kazaniyorsan sigortan vardir, gelirin az ise parasiz...

Cocuklarin okullari ucretsiz... Baslarken malzemeler 82 dolar Tuttu... Buradaki egitim ile TRyi zaten kiyaslamiyorum egitimin icinden gelmis birisi olarak...

Liste uzar gider...

Ben iki idareci maasi ile buradaki sartlarimi yakalayamiyordum Turkiye de... Yakalayana helal olsun, ne diyeyim...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aday31 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim icin eksi yonler , tek geldiyseniz eger ortama adapte olmak gercekten cok zor manevi ozlem cok fazla oluyor . Alinan maaslardan devlet %30 civari vergi kesiyor ki bence en kotu nokta bu . Konaklama cok pahali 1 + 1 ev icin 2000 dolar kira oduyorum ( ev arkadasim olmasa gecinmek cok zor olur ) . Bu biraz keyfi bir harcama ama sigaralarda 10 usd civari . Eger getto bi yere yolunuz duserse meksikalilar fazla salca oluyor . Ve benim icin en zoru yemek kulturu diye bir sey yok , marketten aldigim sebzelerde tat diye bir sey yok insan memleketin yemeklerini cok ozluyor burda . Simdilik aklima gelenler burda baska sorunuz olursa cevaplamaya calisirim .
    O tarafi bilemiyorum ama meyve sebze olayinda sanssizlik yasamissin

Burada yedigimiz meyveleri bir Turkiye'de yemiyorduk... Elma, uzum, cilek, kiraz... gayet kaliteli... Hanim birazda organiklerden devam ediyor. Biz cok begeniyoruz buranin meyvelerini.

Benim begenmediklerim...

Bankacilik

Yollar (Rabbim hukumetimize zeval vermesin, yol yaptilar, dinimiz amin... selam ve dua ile )

Iletisim firmalari...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi goc etme bahanelerimi yazarsam karisik siralama ile... Siyaset yada ulkenin icinde buldundugu durum ayri bir motivasyon zaten...

Cocuklarin kaliteli ve ucretsiz egitim imkani

Daha buyuk ve mustakil evler... (Keyif)

Daha iyi arabalar (En sevdigim hobim)

Daha bol ve ucuz yeme imkani (Cok cesit var ve kazanca gore ucuz)

Hobilere ulasimin kolay ve kazanca gore ucuz olmasi (Bu konuda cennet burasi)

Aile ozlemi cekmeme (ailenin yakinda yada gelip gitme sorunu olmamasi)

Macera arama... (Onlenemeyen bir kasinti hali )
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim ikinci gelisim... Yerlestik Ailecek... Katilmiyorum soylediklerinize... Buraya yerlesmeden emin olun anlasilmiyor bir cok sey...

Mesela ikinci el Store lardan kitap toplayip onlari jelatinleyip nete koyup satmakta bir meslek degil Turkiye standartlarinda... Arkadasim o isi yapiyor 7-8 senedir... Bu forumda kalburustu diyebilecegimiz insanlarin bindigine biniyor... 2 katli havuzlu ev... Cocuklarin okullari vs vs... Aylik bu imkanlari yakalamak icin 50den cok kazanmak lazim...

Tamir olaylarini da abartiyor insanlar... Madem araba forumu hadi konusalim o zaman... Ben araba isi yapiyorum.. fiyatlari acayim, postu okuyanlar cevap versin...

Bir cok Aracin On disk+on balatalar 200-250 dolar iscilik ve parca dahil... TRde ne kadar? (Bircok arac dediysem, Camry, Accord, SUVlar falan!)

Mesela Hyundai Tucson Radyator+degisim 300-400 dolar... Ayni araca Alternator+Gergi bilyasi+Kayis degistik sifir olarak... Antifriz vs de koyuldu... Far parlatma vs vs derken... 650 dolar

Esin dogum yaparsa para odemeyebilirsin. Kazaniyorsan sigortan vardir, gelirin az ise parasiz...

Cocuklarin okullari ucretsiz... Baslarken malzemeler 82 dolar Tuttu... Buradaki egitim ile TRyi zaten kiyaslamiyorum egitimin icinden gelmis birisi olarak...

Liste uzar gider...

Ben iki idareci maasi ile buradaki sartlarimi yakalayamiyordum Turkiye de... Yakalayana helal olsun, ne diyeyim...
    senin ki büyük cesaret abi seni takip ediyorum keyfin yerindeyse ne güzel Allah daha güzelini versin
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Prag, Varsova ve krakowda 10 gun gezdik... Inanilmaz yardimseverliklerle karsilastik. Ben hic rastlamadim o sekilde seylere... Belkide yanimizda devamli siritan bir bebegimiz oldugundan, insanlar cok yardimci oldu.

Amerika'da salakliklar diz boyu evet. Bende katiliyorum. Bankalarindan, telefon firmalarindan ve yollarindan gina geldi. Rezaletler...

Calisanlar ekstra bir sey yapmiyorlar. Iyi bir sistem kuruluyor ve o calisanlara ragmen ilerliyor... Guzelligi bu aslinda... Kisiye dayali degil... Bu isin uc noktasi ben gidersem ulke elden gidere kadar variyor cunku Ulkemizde...

Bizler ise sistem kurmak ve o sistemin bir parcasi olmak yerine, o sistemden ilk firsatta cikmaya calisan kisileriz. O yuzden ne bir markamiz var ne adam gibi bir firmamiz dunya capinda... Guney kore ile basladigimiz ekonomik seviyemiz ortada...
    Yo tabi onu münferit olarak anlattım, bir çok yerde tam tersi veya böyle muamele ile karşılaşılabiliyor ama garipsiyor insan tabi ilk anda

Aynen özellikle son cümleye katılıyorum. Biz her yerde sistemi alt etmeye çalışıyoruz.

Pratik zekamız tartışılmaz, ancak hep kötüye kullanıyoruz, hep sistemden çıkmak için...

Bir arkadaşım anlatıyor, İsviçre veya İsveç'te, firma ile gitmişler eğitim mi ne alıyorlar, otobüsle işte sağa sola gidiyorlar devamlı, şoför de her bindiğinde bişeyi üflüyor, otobüsü ondan sonra çalıştırıyor.

Arkadaş gitmiş şoföre sormuş "bu nedir" diye, şoför de cevaplıyor çok gururlu bi eda ile; "işte ben gelip buna üflüyorum, alkollü isem aracın çalışmasına izin vermiyor, alkollü değilsem marşa basmaya izin veriyor" diyor.

Arkadaştan ilk saniyede gelen cevap;

- Ee ne işe yarar ki, alkollü olsan bile gelir yanında bi arkadaşın senin yerine üfler, çalıştırırsın?

Adam kilit
    "Niye bi başkası benim yerime böyle bişey yapsın ki?" falan demeye başlamış. Mavi ekran...

Bizde kafa böyle çalışıyor

Önlem almak çok daha zor. Düşünün adamlar Tebliğ, Kanun bilmemne çıkarıyor, uygulamaya koyup deniyorlar, açıklarını ondan sonra kapatıyorlar, adamlar arkadan dolaşacak bişeyler buluyor çünkü illa.

aday31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O tarafi bilemiyorum ama meyve sebze olayinda sanssizlik yasamissin

Burada yedigimiz meyveleri bir Turkiye'de yemiyorduk... Elma, uzum, cilek, kiraz... gayet kaliteli... Hanim birazda organiklerden devam ediyor. Biz cok begeniyoruz buranin meyvelerini.

Benim begenmediklerim...

Bankacilik

Yollar (Rabbim hukumetimize zeval vermesin, yol yaptilar, dinimiz amin... selam ve dua ile )

Iletisim firmalari...
    Meyvelerden yana cok sikinti yasamadim ama sebzeler cok tatsiz geliyor bana (domates , yesillik , kabak , patlican , havuc vs )

Car pool olayi cok hosuma gidiyor burda , trafik icin alternatif sayilacak bir cozum bence ( eger aracta 2 kisi veya daha fazla kisi varsa veya araciniz hybridse kullanabiliyorsunuz ) high wayler gayet basarili ama ucretleri biraz yuksek sayilir

Cezalar eyaletlere gore degisiyor cogu seyde oldugu gibi .

Akillara takilan seyler olurda kaliforniya ile ilgili cevaplamaya calisirim .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    davetiye işini bugün hallettim,

diğer ıvır zıvırları da halledip önümüzdeki hafta vize başvurusunda buluncam inşallah

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cezalarin yuksekligi konusunu karsilastirmak lazim... Ben o konuda emin degilim. 1dolar=1 TL mantigi ile bakmak lazim. Hic karsilastirdiniz mi?

Mesela Kirmizi isik ihlali 75 dolarmis Teksasta. Turkiye de 291 TL
    Bi sabah ise giderken sola donulmez tabelasi olan yerden sola dondum ama hic trafik vs olmayan biryerde. Arkamda motorlu polis varmis mahalle arasi diye hic farketmedim. Doner donmez durdurdu klasik muhabbetler.Ben salaga yattim gormedim tabelayi diye, nasil gormedim ilk basta saga donecektin lastigini gordum oynadi sonra sola dondun dedi haha. Tani yazdi cezayi verdi ama hicbir tutar yok sadece ceza maddesi var. maddeyi arastirdim $380 gibi bisey bide ehliyetten 2 ceza puani.

Floridada ticket clinic diye yerler var goturuyorsun cezani onlar senin yerine dava aciyorlar, giidyorlar seni savunmaya cok buyuk ihtimalle ceza odemiyorsun, puanda islenmiyor ehliyete. $100 verdim oyle yaptim, mahkeme sonucu geldi kazanmisim odemedim hicbisey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi sabah ise giderken sola donulmez tabelasi olan yerden sola dondum ama hic trafik vs olmayan biryerde. Arkamda motorlu polis varmis mahalle arasi diye hic farketmedim. Doner donmez durdurdu klasik muhabbetler.Ben salaga yattim gormedim tabelayi diye, nasil gormedim ilk basta saga donecektin lastigini gordum oynadi sonra sola dondun dedi haha. Tani yazdi cezayi verdi ama hicbir tutar yok sadece ceza maddesi var. maddeyi arastirdim $380 gibi bisey bide ehliyetten 2 ceza puani.

Floridada ticket clinic diye yerler var goturuyorsun cezani onlar senin yerine dava aciyorlar, giidyorlar seni savunmaya cok buyuk ihtimalle ceza odemiyorsun, puanda islenmiyor ehliyete. $100 verdim oyle yaptim, mahkeme sonucu geldi kazanmisim odemedim hicbisey
    firmanın Türk olma ihtimali düşündürdü

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    firmanın Türk olma ihtimali düşündürdü
    Haha var burada oyle yerler, belkide Turktur kim bilir Aslinda utandim bi an hem sucluyum hemde onlari mahkemee veriyorum diye ama $380 fln az para degil yahu sanki adam oldurduk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ILk geldigim zamanlardi.. Sanirim ilk 1 ay icerisinde...

Bende kici kirik PT Cruiser var... Bir yerde arabalar yardirdi... Bende bastim anlamsiz sekilde... Bastim dediysem, isiktan sonra hizli kalkis yapti ondeki iki arac. Birisi Beyaz bir Inifinit qx80... Ben onu takip ediyorum, arkadada birisi beni... BUrada bir yoldan diger yola donusler bazen acayip. Serit kacirmisim... BIlenler bilir...

neyse... aha tren yapiyoruz, herkes birini takip ediyor, bu durumda polis arkadakine patliyor diye icimden gulerken... Isiklar yandi...

Vagonun sonunda ki benmisim

Asiri bir isik ve led cumbusu... kendime kufrediyorum... Colugun cocugun hakkini boyle bir sacmalikla nasil yersin diye... hizimizda cok yok ama 50-55 falan oldu herhalde 45lik yerde...

Polis 'sizi isiklardan beri takip ediyorum, sinyal vermediniz ve biraz sinir astiniz dedi... Ben gercekten tabelayi kacirmisim... Serit olayi dedigim gibi... Kacirmis olabilirim...

Ehloyet istedi... Turk ehliyeti verdim... Arkaya gitti geldi... Once ozur diledim... serit olayini algilayamamis olabilirim dedim. Tabelayi gormedigimi ve ondekiler kadar hizlandigimi soyledim...

Sonra bana bilale anlatir gibi nasil sinyal verecegimi gosterdi... Acayip zoruma gitti... uzun uzun, tane tane

Neyse... ceza vermeden gonderdi sagolsun...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ILk geldigim zamanlardi.. Sanirim ilk 1 ay icerisinde...

Bende kici kirik PT Cruiser var... Bir yerde arabalar yardirdi... Bende bastim anlamsiz sekilde... Bastim dediysem, isiktan sonra hizli kalkis yapti ondeki iki arac. Birisi Beyaz bir Inifinit qx80... Ben onu takip ediyorum, arkadada birisi beni... BUrada bir yoldan diger yola donusler bazen acayip. Serit kacirmisim... BIlenler bilir...

neyse... aha tren yapiyoruz, herkes birini takip ediyor, bu durumda polis arkadakine patliyor diye icimden gulerken... Isiklar yandi...

Vagonun sonunda ki benmisim

Asiri bir isik ve led cumbusu... kendime kufrediyorum... Colugun cocugun hakkini boyle bir sacmalikla nasil yersin diye... hizimizda cok yok ama 50-55 falan oldu herhalde 45lik yerde...

Polis 'sizi isiklardan beri takip ediyorum, sinyal vermediniz ve biraz sinir astiniz dedi... Ben gercekten tabelayi kacirmisim... Serit olayi dedigim gibi... Kacirmis olabilirim...

Ehloyet istedi... Turk ehliyeti verdim... Arkaya gitti geldi... Once ozur diledim... serit olayini algilayamamis olabilirim dedim. Tabelayi gormedigimi ve ondekiler kadar hizlandigimi soyledim...

Sonra bana bilale anlatir gibi nasil sinyal verecegimi gosterdi... Acayip zoruma gitti... uzun uzun, tane tane

Neyse... ceza vermeden gonderdi sagolsun...

Bilal muamelesi görmek ceza ödemekten daha çok koyuyor net ahahaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kunteper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amaç ??????????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amaç ??????????
    Zaytung olması olabilir mi amaç?
    Okumadan imzalamam.....

turci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi ceza şaka gibi olacak ama 20€. sebebi ise ilk cezam olması bird ebokunu çıkartmamış oolup bakım yapılan yolda 60 yerine 70 le gitmem. ayrıca eşim bir kere bisiklele kırmızıda herkesle beraber geçmiş onu durdurmuşlar onun hala ceza gelmedi o 60€ mu ne. ama cezadan çok adam oturup 1 saat krımızı ışığın önemini ona ve çevirdiği diğer kişilere anlatmış o can sıkıcıymış. Bunlar çünkü eğer bir konuda haklılarsa sen hayattan bezene kadar anlatıyorlar.

caydırıcılığı şöyle eğer atıyorum okul önü 30 yazan yerde 50 60 ile gidersen götürüyorlar merkeze dövseler daha iyi
    sakın bisikletle trene binme ceza yersin, bisiklete de ayrıca bilet çekmek gerekiyormuş
    15 sene önce ceza yiyince öğrenmiştim

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakın bisikletle trene binme ceza yersin, bisiklete de ayrıca bilet çekmek gerekiyormuş
    15 sene önce ceza yiyince öğrenmiştim
    abi şaka gibi ama bende bunu yedim ama parasal olarak değil ,uzunn bir sözlü ders olarka bir ceza yedim . Neden bisikletede bilet almam gerekli, onu nereye bağlamam lazım, vs vs saolsun bana bilet almayı gösterdi sonra.
    74 model sehpa...

turci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi şaka gibi ama bende bunu yedim ama parasal olarak değil ,uzunn bir sözlü ders olarka bir ceza yedim . Neden bisikletede bilet almam gerekli, onu nereye bağlamam lazım, vs vs saolsun bana bilet almayı gösterdi sonra.
    millet baktım biniyor dedim ne güzel birşey, ben de böyle yapayım. kontrol yapan adam biletlere bakıyor tabi benim kafa rahat kartım var. bilet dedi gösterdim, bisikletin ki nerde dedi tabi ben şok
    bilmiyorum tabi o zaman, dedi ona da bilet çekmen lazım fakat ben kurtulamamıştım sesin gibi.
    40€ ceza yazmıştı.
    dönülmez yerden döndüğüm için 10€ ceza yedim, arkadaş yere izmarit attığı için 30€ ceza ödemişti falan filan

bu arada aradan 1 sene geçsin, buraya adapte ol,Türkiye’ye uyum sağlaman zorlaşır.
    herşey sana ters gelir, trafiği düzeni saygısızlıkları vs hepsini yadırgarsın ve ben Türkiye’de nasıl yaşamışım dersin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    millet baktım biniyor dedim ne güzel birşey, ben de böyle yapayım. kontrol yapan adam biletlere bakıyor tabi benim kafa rahat kartım var. bilet dedi gösterdim, bisikletin ki nerde dedi tabi ben şok
    bilmiyorum tabi o zaman, dedi ona da bilet çekmen lazım fakat ben kurtulamamıştım sesin gibi.
    40€ ceza yazmıştı.
    dönülmez yerden döndüğüm için 10€ ceza yedim, arkadaş yere izmarit attığı için 30€ ceza ödemişti falan filan

bu arada aradan 1 sene geçsin, buraya adapte ol,Türkiye’ye uyum sağlaman zorlaşır.
    herşey sana ters gelir, trafiği düzeni saygısızlıkları vs hepsini yadırgarsın ve ben Türkiye’de nasıl yaşamışım dersin.
    bizimkiler her yaz gelir, geldiklerinde illaki bankada markette veya trafikte illa ki bi vukuatları olur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler