User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
125 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Yurtdışında yaşayanların önerleri ve tecrübeleri

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş İlanları - İş Verenler | USAilan.com – Amerika seri ilanlar – Amerika'nın Turkce ilan sitesi

Bu ve benzeri 1 site daha vardı sanki

Gir bak konuş ayarla bas git, işin de evin de hazır olsun
    ABD de master olmadan vize isleri nasil olacak ? Ben cok ugrasmistim zamaninda gitmedigim avukat kalmamisti ama
    Mastersiz hicbir sekilde calisma vizesine basvurulamiyor demisti hepsi egerki ozel yetenekli fln bir sanatci degilsen.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler istanbuldan cebine ufak bir miktar doları koyup türkiye de her şeyi silip unutup..doğru düzgün dil de bilmeden amerikada yapılır mı ? sıfırdan hayat kurmaktan bahsediyorum..
    sosyal çevre filan dert etmeden sadece amerikada yaşamak için gitmeyi düşünen birine tavsiyeniz var mı ?
    Calisma iznin var ise evet... Kisa ve net..
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir diğer güncel konuda yazmıştım burada da bulunsun madem,
    Bekar... Hayata tutunmak kolay... Ortam olmazsa can sikintisi olabiliyor...

Evli... Hayata tutunmak zor... Can sikintisi pek olmuyor...

Her seyin bir avantaji bir devavantaji var maalesef..
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben zamaninda lise diplomasi , askerlik 2 yil tecilli ve bankada aile uzerine biraz bi para ( paraya hic bakmadilar ) ABD'de calisma izni ile geldim.H2B vizesi ile( otelde oda temizliyordum )

H2B vizesini arastir.genelde 8-10 aylik veriliyor ve 3 seneye kadar uzatma hakkin var ama bu vize ile sadece sana sponsor olan sirkette yasal olarak calisabilisin.Sana petition gonderiyorlar ve onuna vizeye gidiyorsun sicilin temizse yuzde 99 vize.Ben 30 kisi ile beraber geldim 20 kisi hic ing bilmiyordu.

Normal sartlarda ABD ye adim atmak icin gayet iyi bir vize sonrasi sana kaliyor.
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uni mevzunlari icin ise H2A var kendi bolumleri ile ilgili ayni hikaye , suresi daha uzun ama bulmasi zor. H2 vizelerini artik kirsal yerler ,insanlarin az yasadigi yada eleman bulmakta zorlanan bolgelerde kullaniyorlar.
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazartesi İrlanda'ya gidiyorum. Ve görüyorum ki bir çok kişi gidiyor sitemizden. Yakında Tech Gurbettekiler konusu açılır heralde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazartesi İrlanda'ya gidiyorum. Ve görüyorum ki bir çok kişi gidiyor sitemizden. Yakında Tech Gurbettekiler konusu açılır heralde
    Biz tech bulusmasi yaptik naaber
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde yeterli çoğunluğu sağlayalım, sıla yolu konvoyu yaparız ahahahah

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam hala Florida plani varsa 10kasima denk getir Fort Lauderdale de hyper & exoticlerin katilacagi efsane bir organizasyon var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam hala Florida plani varsa 10kasima denk getir Fort Lauderdale de hyper & exoticlerin katilacagi efsane bir organizasyon var.
    Cocuklarin tatillerine bakmam lazim...

Gecen galvestona gittim, denizden sogudum. Paso ruzgar. Soyle sessiz sakin konusamadik bile.

Bana sessiz sakin 4-5 gunluk bir tatil lazim. Yaz yogun gecti, hakettim yani.

Soyle denizi sig olan, az dalga sesli, gitarimi calacagim, ex balayi gibi olsun Bizle yada bir aile ile beraberde olabilir.

Neyse

Cocuklarin tatillerine bir bakayim.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

TGY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurt disina temelli cikma karari almis olmak disaridan bakildigi kadar kolay olmayabilir.Yurt disina cikmis oldugunuz zaman butun dertlerinizden kurtuluyorsunuz manasina gelmiyor.Enine boyuna iyice tartin derim.Mantalite olarakta aldiginiz doviz maasi lutfen doviz gider olarak hesaplayin.Doviz-TL olarak dusunen ileri zekalilardan olmayin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun tam 1 ay oldu geleli. İlk izlenimler güzel. Türkiye'yi henüz aramadım.

1 aydır araba kullanmıyorum. Burada bisiklet çok yaygın, gelir gelmez bisiklet aldım 150€. (2004 model Nissan Micra 600 €) Kimse sana dönüp bakmıyor adama bak bisikletle geziyor gibisinden. Herkes birbirine çok saygılı. Ne giydiğinin, neye bindiğinin hiç bir önemi yok. Anca kaliteli mekana gidersen üstüne bakıyorlar. E öyle mekana gidince bi zahmet giyinelim amk Şimdilik herşey iyi. Yüksek bir beklenti ile gelmediğim için belki böyle. Türkiyede yaşadığım, tecrübe ettiğim zorluklar olmasaydı burdaki her detay bana zor gelecekti belki. Evet burasıda toz pembe değil ama bir takım şeyler daha kolay. Türkiye güzel bir ülke ama burdan bakınca.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun tam 1 ay oldu geleli. İlk izlenimler güzel. Türkiye'yi henüz aramadım.

1 aydır araba kullanmıyorum. Burada bisiklet çok yaygın, gelir gelmez bisiklet aldım 150€. (2004 model Nissan Micra 600 €) Kimse sana dönüp bakmıyor adama bak bisikletle geziyor gibisinden. Herkes birbirine çok saygılı. Ne giydiğinin, neye bindiğinin hiç bir önemi yok. Anca kaliteli mekana gidersen üstüne bakıyorlar. E öyle mekana gidince bi zahmet giyinelim amk Şimdilik herşey iyi. Yüksek bir beklenti ile gelmediğim için belki böyle. Türkiyede yaşadığım, tecrübe ettiğim zorluklar olmasaydı burdaki her detay bana zor gelecekti belki. Evet burasıda toz pembe değil ama bir takım şeyler daha kolay. Türkiye güzel bir ülke ama burdan bakınca.
    hayirli olsun, nereye tasindiniz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kunteper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayirli olsun, nereye tasindiniz ?
    İrlanda dostum. Dublin.

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bir güncel çekeyim. Almanya’ya yerleşeli 1 ay oldu. Gerçekten huzurlu bir ortam var, eşimin ailesinin dükkanı ve oturacağımız evin inşaat işleri derken alışma sürecim hızla ilerliyor. Ufakta olsa nakit akışı olsun diye haftada 5 gün 3 er saatlik bir iş buldum gece saat 5 sabah 8 arası aylık 450 euro maaş ile 4 saat sonra ilk iş günüm olacak

Ehliyeti çevirme işlerine başladım ( İlk yapılması gereken iş olsa da koşuşturmacadan zaman bulamadım) merak eden olursa 800 euro civarı tutuyor. Şuan Stationwagon Bora ile Alman disiplininde araba sürmeye çalışıyorum. (Tr de ayda 10k yol yapan birisi için burda araba sürmek hem harika, hemde çile. )

Dil kursuna vakit bulursam bu ay başlıcam.

Genel olarak insanların birbirine saygı duyarak mutlu ve huzurlu yaşadığı bir ülkedeyim.
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VW6R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bir güncel çekeyim. Almanya’ya yerleşeli 1 ay oldu. Gerçekten huzurlu bir ortam var, eşimin ailesinin dükkanı ve oturacağımız evin inşaat işleri derken alışma sürecim hızla ilerliyor. Ufakta olsa nakit akışı olsun diye haftada 5 gün 3 er saatlik bir iş buldum gece saat 5 sabah 8 arası aylık 450 euro maaş ile 4 saat sonra ilk iş günüm olacak

Ehliyeti çevirme işlerine başladım ( İlk yapılması gereken iş olsa da koşuşturmacadan zaman bulamadım) merak eden olursa 800 euro civarı tutuyor. Şuan Stationwagon Bora ile Alman disiplininde araba sürmeye çalışıyorum. (Tr de ayda 10k yol yapan birisi için burda araba sürmek hem harika, hemde çile. )

Dil kursuna vakit bulursam bu ay başlıcam.

Genel olarak insanların birbirine saygı duyarak mutlu ve huzurlu yaşadığı bir ülkedeyim.
    Hayırlı olsun alper sevindim senin adına.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler yasin
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ABD de master olmadan vize isleri nasil olacak ? Ben cok ugrasmistim zamaninda gitmedigim avukat kalmamisti ama
    Mastersiz hicbir sekilde calisma vizesine basvurulamiyor demisti hepsi egerki ozel yetenekli fln bir sanatci degilsen.
    master var ne avantajı olabilir? bununla ilgili bilgi bulamadım lisans yeterli gibi şeyler gördüm sadece, açabilir misin?
    'insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.'

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz hafta TV'de haberlerde duymuştum 2019 yılında 137 Bin Türk yurtdışında bir ülkeye yerleşmiş. 2018 oranla %20 artmış rakam.

Yurt dışına yerleşen ve yeni bir hayat kuranlara başarılar. Umarım herşey istedikleri gibi olur.

Benim bir sorum var ? Romanya üzerinden çifte vatadanşlık müracatında bulunacağım böyle bir hakkım var şuan evrak toparlıyorum süreç sonunda AB'ye girmiş olacağım.

Sorum şu, ben AB vatandaşı olduktan sonra atıyorum Almanya'ya veya İtalya'ya yerleşerek orada çalışabiliyormuyum? Çalışma izni ve oturum izni açısından soruyorum.

Herhangi bir yere çalışma izni oturma izni için müracaat etmem gerekiyormu ? Yoksa Türkiye'de şehir değiştirir gibi direk git ev kirala, uygun bir iş bul ve çalış mı olacak ?
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler