User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
125 sonuçtan 115 ile 125 arası

Konu: Yurtdışında yaşayanların önerleri ve tecrübeleri

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz hafta TV'de haberlerde duymuştum 2019 yılında 137 Bin Türk yurtdışında bir ülkeye yerleşmiş. 2018 oranla %20 artmış rakam.

Yurt dışına yerleşen ve yeni bir hayat kuranlara başarılar. Umarım herşey istedikleri gibi olur.

Benim bir sorum var ? Romanya üzerinden çifte vatadanşlık müracatında bulunacağım böyle bir hakkım var şuan evrak toparlıyorum süreç sonunda AB'ye girmiş olacağım.

Sorum şu, ben AB vatandaşı olduktan sonra atıyorum Almanya'ya veya İtalya'ya yerleşerek orada çalışabiliyormuyum? Çalışma izni ve oturum izni açısından soruyorum.

Herhangi bir yere çalışma izni oturma izni için müracaat etmem gerekiyormu ? Yoksa Türkiye'de şehir değiştirir gibi direk git ev kirala, uygun bir iş bul ve çalış mı olacak ?
    Vatandaşlığı aldıktan sonra dedigin gibi TR de şehir değiştirir gibi Almanya’ya gelebilir,çalışabilirsin.
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya'nın yeni Göç Yasası, arayış içindeki arkadaşlar için değerlendirmeye değer görünüyor.Özellikle kodlama-yazılım alanındaki bireyler için pozitif ayrımcılık yapılacakmış.Birkaç gündür bununla ilgili videolarda hızlı bir izlenme artışı yaşanıyor.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatayım
    Seneye kısmetse avusturyaya gideceğim. Sorum şu
    Mesleğimle ilgili iş kolay bulabilirmiyim.
    Elektronik, mekanik, Araç kaplama,cam filmi, yani kısaca otomotiv sektörüne giriş yapacağım. Avusturya hakkında bilgi sahibi olan varmıdır.?
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatayım
    Elektronik, mekanik, Araç kaplama,cam filmi, yani kısaca otomotiv sektörüne giriş yapacağım. Avusturya hakkında bilgi sahibi olan varmıdır.?
    Avusturya yi net bilmiyorum fakat su an avrupa da tanidigim Detailerlar kaplamaci ilanlari aciyor bilgin olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avusturya yi net bilmiyorum fakat su an avrupa da tanidigim Detailerlar kaplamaci ilanlari aciyor bilgin olsun.
    Eyvallah bi araştırayım iş ilanlarına bakmak aklıma gelmemişti. Aslında restorasyon tarzı bi firma aklımdan geçen. Tek bir dalda değilde elektronik mekanik kaplama garaj tarzı bir yer bana daha iyi gelir
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah bi araştırayım iş ilanlarına bakmak aklıma gelmemişti. Aslında restorasyon tarzı bi firma aklımdan geçen. Tek bir dalda değilde elektronik mekanik kaplama garaj tarzı bir yer bana daha iyi gelir
    Yani o tarz bir yer ben tanimiyorum. O ulkeye ait facebook, instagram gibi yerlerden gruplarina girip bakabilirsin. Onde gelen firmalara mail atabilirsin simdiden. Cok unlu firmalar bile facebook tan is arkadasi ariyoruz diye yaziyor su siralar, umarim umdugunu bulursun

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatayım
    Sadece avusturya ozelinde degil tum avrupada el işçiliği ile yapilan islerde usta olanlar iyi para kazanıyorlar. Sadece gitmeden once gideceğin yeri iyi arastirmani öneririm, avusturya avrupadaki en turk friendly ulke sayılmaz acik konuşmak gerekirse. bir de avrupada kendi garajında basit bakımları kendi yapiyor insanlar, detailing islerinde de motorize detailing cok moda, gelip senin garajında yapanlar guzel para kazanıyor. ozellikle Facebook gruplarını ve instagrami iyi analiz etmeni öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani o tarz bir yer ben tanimiyorum. O ulkeye ait facebook, instagram gibi yerlerden gruplarina girip bakabilirsin. Onde gelen firmalara mail atabilirsin simdiden. Cok unlu firmalar bile facebook tan is arkadasi ariyoruz diye yaziyor su siralar, umarim umdugunu bulursun
    Aynen şimdiden başlayayım teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece avusturya ozelinde degil tum avrupada el işçiliği ile yapilan islerde usta olanlar iyi para kazanıyorlar. Sadece gitmeden once gideceğin yeri iyi arastirmani öneririm, avusturya avrupadaki en turk friendly ulke sayılmaz acik konuşmak gerekirse. bir de avrupada kendi garajında basit bakımları kendi yapiyor insanlar, detailing islerinde de motorize detailing cok moda, gelip senin garajında yapanlar guzel para kazanıyor. ozellikle Facebook gruplarını ve instagrami iyi analiz etmeni öneririm.
    Aslında hanım yüksek lisans yapacak şehir 3 ay sonra belli olacak istediği bölüm nerede olursa bende o sehirde iş bulacağım bakalım firmaları falan araştırayım bakalım. Teşekkürler.

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aslında hanım yüksek lisans yapacak şehir 3 ay sonra belli olacak istediği bölüm nerede olursa bende o sehirde iş bulacağım bakalım firmaları falan araştırayım bakalım. Teşekkürler.
    gelmeden dil isini bir seviyeye getirebilirsen is arama surecinde cok yardimci olur sana
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelmeden dil isini bir seviyeye getirebilirsen is arama surecinde cok yardimci olur sana
    Evet almanca kursuna yazılacam onuda araştırıyorum. Hakkımızda hayırlısı. Teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler