User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
49 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kargodaki ürüne maliyenin el koyması??

aliyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kargodaki ürüne maliyenin el koyması??

arkadaşlar elimdeki bi parçayı forumdan bi arkadaşımıza göndermek istedim adanaya. kargokar diye bi şirketle gönderdim fiyaatı uygun olduğu için. bugün beni arıyıp maliyenin irsaliye faturasını istediğini söylediler. bende nedion dayı ne ırsaliyesi neden bahsediyosun dedim açıkcası şaşırdım biokadarda sinirlendim. sonuçta ben şirket değilim alacak kişide değil. elimde bulunan belki el işiyle yaptırdığım bi parçaya nasıl el koyarlar anlamadım. kutuda headers var ve bana diolarki kutudan 4tane egzos çıktı bunların faturası nerde bende sinirlenince dedim sen önce egzos ne onu öğren nasıl oluyo google aç bak ondan sonra koli kontrolü yap, tabi böyle diyince işimi halletmediler size geri döncez dediler. sormak istediğim şahıstan şahısa koli gönderdiğimizde böyle bi fatura istemelerine hakları varmı

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ticari amaç taşıyan her ürünün sevk irsaliyesi olma zorunluluğu var böyle biliyorum ben , bu sebepten ceza bile yemeniz olağandır.

maliye yada kargo şirketinde çalışanlar daha detaylı yazarlar.

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öyle bir dünya yok kardeşim

kargoya verilen malın yol irsaliyesini ve faturasını zaten kargo şirketi düzenliyor

maliye kontrolüde şudur şehirler arası yollarda kamyon ve minibüsleri durdurup taşıdıkları malım irsaliyesi olup olmadığını kontrol ederler ama kargo firmaları dediğim gibi kargoların yol irsaliyesini kendi düzenlerler

onurars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevk irsaliye no kısmı yazan yere ticari değildir yazıldıgı taktirde öyle birşey gerekmez büyük ihtimalle verdiğiniz kargo ticari amaçlı ürün diye geçti o yüzden sizden fatura talep ediliyor.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen kargo sirketi düzenler, herhangi bir kontrolde de o evrak kontrol edilir.

Bence kargo sirketinin eksik bir düzenlemesi var ondan kaynaklanıyor sorun.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

EMRE-5843
    Misafir
    kargo haksız bi kavanoz bal gönderseniz buna irsaliye mi kesilmeli bu mantıkla???

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla hiç alttan alma dostum direk sert yap

dediğim gibi kesinlikle taşıdıkları her paket içim kendilerinin yol irsaliyesi düzenlemesi lazım maliyenin yaptığı kontrol direk bu yönde olur

olcay_bora
    Misafir
    oha olacak iş mi bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kargo sürekli bişey yapamayacaklarını maliye ile halletmeniz gerekiyor diyip duruyor. yarın sabah maliyeyle görüştürcekler inşallah sinirlerime hakim olup küfür etmiycem
    yetkili bana kamyonun ankarada durdurulduğunu ve sizin kolinizin maliyeciler tarafından ticari olduğuna karar verdiğini ve ırsaliyesi olmadığı için el konulduğunu söyledi. bu benim hatam deil sizin sizin elemanınız yada kimse ürünü ticari olarak göstermiş dediğimdede tabiki kabul etmiyorlar. hey güzel memurum benim, mal usa dan buraya gelir hiçbişey olmaz tr içinde el konur buda sadece tr de olur

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kargo şirketinin dandikliği.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gönderirken 3 kuruş kar etmek istemişsiniz ama astarı yüzünü geçmiş Kargonun sorunu birde benim anlamadığım yaptığınız kargo kutusunu özel durumlar harici açmaya hakları yok(ilk kargoya verirken oradaki görevliye gösteriyorsun zaten), belki önemli bir evrak veya çok özel bir eşya...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kargo şirketinin dandikliği.
    +1907... yiçi, aras kargo gibi düzgün firmalar varken böyle uydur kaydır şirketleri nerden buluyorsunuz?

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maliyeye arabamdan söktüm arkadaşıma hediye ediyorum de belki bir yararı dokunur. Antin kuntin kargo şirketleriyle çalışmamak lazım direk onların suçu.

gfb01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aliyo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar elimdeki bi parçayı forumdan bi arkadaşımıza göndermek istedim adanaya. kargokar diye bi şirketle gönderdim fiyaatı uygun olduğu için. bugün beni arıyıp maliyenin irsaliye faturasını istediğini söylediler. bende nedion dayı ne ırsaliyesi neden bahsediyosun dedim açıkcası şaşırdım biokadarda sinirlendim. sonuçta ben şirket değilim alacak kişide değil. elimde bulunan belki el işiyle yaptırdığım bi parçaya nasıl el koyarlar anlamadım. kutuda headers var ve bana diolarki kutudan 4tane egzos çıktı bunların faturası nerde bende sinirlenince dedim sen önce egzos ne onu öğren nasıl oluyo google aç bak ondan sonra koli kontrolü yap, tabi böyle diyince işimi halletmediler size geri döncez dediler. sormak istediğim şahıstan şahısa koli gönderdiğimizde böyle bi fatura istemelerine hakları varmı
    daha öncede aynı olay başımıza geldı kargo gerı dondu fatura kesıldı tekrardan gerı geldı

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alıcım yurt ıcıyl neden gondermıysunkı boş kargolara böle kaptrysun malını gecmıs olsun ucuz etın yahnısı olmaz
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sacmalamasınlar en guzelı ver bi avukata kargoyu gitsin.yada sizi avukata verdimde korkut maddi manevi tazmınat davası ac vs vb.turkıye ıste napıcan gıttıkce dahada yasanmaz hale gelıyo.

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alıcım yurt ıcıyl neden gondermıysunkı boş kargolara böle kaptrysun malını gecmıs olsun ucuz etın yahnısı olmaz
    artı 5500.......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle kar etmek için o kargoya vermedim. ücretini alıcı ödüyor zaten ama yurtiçi mng bi headerı 66tl fiyat verince öncedende kullandığım bu şirketi seçtim açıkcası bidahada bu şirketle sktm sne göndermem. yarın sonuç belli olcak sonucuda buraya yazıcam

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aliyo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle kar etmek için o kargoya vermedim. ücretini alıcı ödüyor zaten ama yurtiçi mng bi headerı 66tl fiyat verince öncedende kullandığım bu şirketi seçtim açıkcası bidahada bu şirketle sktm sne göndermem. yarın sonuç belli olcak sonucuda buraya yazıcam
    bana deseydın sana 1o tl gonderırdım yurtıcındeneyse saglık olsun
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)