User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yanlış gelen doğalgaz faturası

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bundan 3 sene once Atasehir'deki dairemde (1+1) 690 tl dogalgaz odemesi yapmistim. 340 da aidat veriyordum. Yonetici kardes ile konustugumda , sitede daire az dogalgaz dagilimi isi pay olcer olmasina ragmen bu sekilde dedi. Yani biz petekleri kapasak dahi , diger komsular kullanimda oldugu icin yuksek gelecegini soyledi. Bu duruma , biraz ses cikarinca diger ay yariya inmisti

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Isı pay ölçer saatiniz bozulmuştur. Çok çabuk bozulan şeyler maalesef. Ve sadece 2 yıl garantili. Bizim apartmanda bende yönetim kurulundayım. 2 yıllık 54 dairelik blokta şimdiden 5 tane bozuldu.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bundan 3 sene once Atasehir'deki dairemde (1+1) 690 tl dogalgaz odemesi yapmistim. 340 da aidat veriyordum. Yonetici kardes ile konustugumda , sitede daire az dogalgaz dagilimi isi pay olcer olmasina ragmen bu sekilde dedi. Yani biz petekleri kapasak dahi , diger komsular kullanimda oldugu icin yuksek gelecegini soyledi. Bu duruma , biraz ses cikarinca diger ay yariya inmisti
    Diğer daireler dilediği kadar aşırı kullansın, sana düşecek ilave payı faturanın %30'undaki daire büyüklüğün kadar.
    Etkisi pek fark edilmez.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isı pay ölçer saatiniz bozulmuştur. Çok çabuk bozulan şeyler maalesef. Ve sadece 2 yıl garantili. Bizim apartmanda bende yönetim kurulundayım. 2 yıllık 54 dairelik blokta şimdiden 5 tane bozuldu.
    Ultrasonik değilse (mekanik ise) çabuk bozulma riski var su kalitesinden dolayı.
    Okumadan imzalamam.....

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havlupan kapanınca kışın banyo nasıl isincak ?
    Kışın banyo kapısını açık bırakın. Bu sayede evin sıcaklığı orayı da ısıtacaktır. Geçen sene evde şort ile gezmeme rağmen 160 - 180 TL arası ısınma bedeli ödedik. Evde 2+1 106 M2 evimiz. Her odaya termometre koydum ve evin sıcaklığını ortalama 22-23 derecelerde tutacak şekilde ayarlıyorduk. Mutfakta davlumbazdan çok hava geldiği için kışın mutfak kapısını da kapalı tutmak yine fazlasıyla ısı tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ultrasonik değilse (mekanik ise) çabuk bozulma riski var su kalitesinden dolayı.
    ultrasonic olanı bilmiyorum. apartmanda arıtma sistemi felan herşey var ama genede sıcak su yüzünden bozulabilecek bişi dediler hep.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Firma ile tekrar görüştüm,sayaç cihazının sökülüp adreslerine yollamam gerekiyormuş. 15 gün test edeceklermiş.

ben niye söküp yolluyorum ki anlamadım,cihaz kendilerine ait onların sökmesi lazım. Biz sökmüyoruz dediler.

Herhalde bozuldu ya,sivastan bir firma bulup baktıracağım .
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer daireler dilediği kadar aşırı kullansın, sana düşecek ilave payı faturanın %30'undaki daire büyüklüğün kadar.
    Etkisi pek fark edilmez.
    Aynen öyle bir şey olamaz. Zaten her bölgeye göre bir min ısınma tutarı var. 15 derece diye biliyorum onu da. Daireler kışın 15 derece ısıda olacak şekilde fiyatlanma oluyor ve ayrıca bizim sitede petekler 15 derecenin altına ayarlanamıyor. Daire girişinden vanasını kapatanlara da min 15 derece ücreti + ceza ücreti ödetiliyor.
    SimRacersTR.Net

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun. Ben müstakil eve çıkalı 2 yıl oldu. Bu saatten sonra da kimse beni dairede oturtamaz. İnsanlardan yıldım. Binanın dışı sıvasız kaldı. En üst katta oturuyoruz. Dediler sıva yapalım. Anlaştık. Kişi başı 1200 lira gibi bir fiyat çıktı. Çok benim amca oğlu var şöyle yapar, böyle yapar... Dedim sözleşme yaparız. Gerek yok falan filan derken amca oğlu dolandırıcıymış. 2 gün sonra memleketi terketti. En üst kat evimiz. Dedim bakın çatı kötü, 3 daire siz %50'sini verin. Gerisini ben yapayım. Tavanlarım rutubet oluyor. Yok çatı komple size ait. Tamam dedim. Gittim müstakil ev aldım. 9 çocuklu da bir kiracım var. Şimdi onlar uğraşsın...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ödemeyin, normal ne ödüyorsanız onu ödeyin bence. Bırakın kendileri uğraşıp dursunlar.
    Ama sayaç vs için ayrıca uğraşacaksınız galiba...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ödemeyin, normal ne ödüyorsanız onu ödeyin bence. Bırakın kendileri uğraşıp dursunlar.
    Ama sayaç vs için ayrıca uğraşacaksınız galiba...
    keşke o kadar kolay olsa. ödemeyin gibi bir durum olmuyor sonra o fatura katlanıyor faiz ile beraber. burada faturalama yapan firmanın gelip cihazı test etmesi lazım.
    SimRacersTR.Net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizimkisi pay ölçer petek üzerinde . Havlupanda payolcer yok . Kapamaya gerek var mı ? Ne alaka anlamadim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizimkisi pay ölçer petek üzerinde . Havlupanda payolcer yok . Kapamaya gerek var mı ? Ne alaka anlamadim
    Bütün peteklerde pay ölçer olması lazım o zaman. Sizin petek üstündeki termostatik vana olmasın? Pay ölçer daire içine takılmıyor ki dışarıdan okunabilsin.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aqustic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizinki nasıl bir sistem?
    Mesela benım oturdugum sitelerde her ayın başı giriş kata herkesin ödeyecegı bedel yazardı..Yaz aylarında ise kaloriferler kapalı oldugu için yazmıyor.Sadece kapıcı aidatı ödüyoruz.Dolaysıyla ben yazın istesem de kaloriferi açamıyorum...Vanaları açsam bile petek ısınmaz..Sizde öyle değil mi?
    Bizimkide bu şekilde. Benim blokta 11 tane daire var. Tek bir fatura geliyor fatura 11e bölünüyor kişi başı tutarı panoya asıyorlar petek yandığı zamanlarda...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke o kadar kolay olsa. ödemeyin gibi bir durum olmuyor sonra o fatura katlanıyor faiz ile beraber. burada faturalama yapan firmanın gelip cihazı test etmesi lazım.
    Ben sanki yönetim bölüştürüp bişeyler yapıp kendilerine gönderiyor diye anladım ondan öyle dedim Bu sistemde ödemeyince hiç bi halt edemezler, ama bi firmaya fatura ödeniyorsa olmaz tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sanki yönetim bölüştürüp bişeyler yapıp kendilerine gönderiyor diye anladım ondan öyle dedim Bu sistemde ödemeyince hiç bi halt edemezler, ama bi firmaya fatura ödeniyorsa olmaz tabi
    Mesela bizde şu şekilde durum. Her daireye 2 fatura kesiliyor.

1- Elektrik faturası. Bunun içinde daire elektrik bedeliniz ve ortak alan elektriği var. Site girişinde 2 elektrik saati var. 1 tanesi ortak alanların elektriği diğeri genel site dairelere dağıtılan elektrik. Yani siteye 2 tane fatura kesiliyor. Her dairenin'de ayrıca elektrik saati var. Dairelere bölünen elektrik saatinin faturası dairelerin kendi kullanımlarına göre pay ediliyor. Ortak alan için gelen elektrik faturasıda dairelerin m2 büyüklüklerine göre pay ediliyor.

Yani Elektrik faturasını site yönetimi 2 fatura olarak elektrik dağıtım firmasına ödüyor ve dairelerden kendisi tahsil ediyor. Fatura ödenmemesi durumunda site yönetimi dairelere faiz işletiyor. Ama aslında zaten kasada olan paradan faturayı ödemiş oluyor. Bu durum yasal mı diye biraz araştırdım ve evet yasal.

2- Sıcak su + soğuk su + ısınma bedeli. Bizim sitede her sistem merkezi. Su için siteye tek fatura geliyor ve yine dairelerin kullanımına göre pay ediliyor. Isınma faturası için devletin belirlediği bir formül var ve bu formül ile faturalama yapılıyor. Yine elektrikte olduğu gibi site yönetimi kurumlara ödemeyi kasadan yapıp dairelerden tahsil ediyor. Ödemeyenler için faiz durumunu yine site yönetimi işletiyor.
    SimRacersTR.Net

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu dışı olucak ama arada sırada hanım sitede oturalım dedikce aklıma bu merkezi sistem olayı geliyor vazgeçiyorum.

eski oturduğum apartmanda 6 daire vardı orda bile 5 kişi ile uğraşmak çok yormuştu.şimdi konudaki mesajları görünce 40 daire 50 daire falan fena bir durum.

allah kolaylık versin.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu dışı olucak ama arada sırada hanım sitede oturalım dedikce aklıma bu merkezi sistem olayı geliyor vazgeçiyorum.

eski oturduğum apartmanda 6 daire vardı orda bile 5 kişi ile uğraşmak çok yormuştu.şimdi konudaki mesajları görünce 40 daire 50 daire falan fena bir durum.

allah kolaylık versin.
    bizde 446 daire var. Her şey dijital ortamda ilerliyor. Ama işte bin bir çeşit insan modeli var
    SimRacersTR.Net

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel olsun, yeni sayaç taktım sıfır bir şekilde. Banyo yaptıktan sonra baktım sıcak suyun m3'ü artmış doğal olarak. Bir de odanın doğalgazını açayım dedim 10-15 dakika yanık bir şekilde bekledim kwh hala ''0'' normal olan mıdır ,yoksa anormal midir bilmiyorum. Bugün arayıp görüşeceğim.
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler