User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Pert / Kazalı araç satım vs

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendeki eski ehliyet. 2027 son kullanım tarihi.
    Heralde yenilediğim zaman sadece manuel araç kullanmama izin verecekler.
    Yada eskiden alınmış bir ehliyet olduğu için bi sınırlama olmayacak.

Ama anlamadığım olay kör nokta sensörü yazıyor. Allahın 96 model civicinde kör nokta ne alaka?
    Araç madem poliçe gerekliliklerini kapsamıyor o poliçe neye dayanarak onaylanabiliyor.
    asıl daha büyük saçmalık , vatandaşına ehliyet veriyorsun ama diyosunki kardeşim sen kör nokta sensörü olmayan araba süremessin.
    ehliyat aldık diye illa sensörlü yeni model 100K ' lık arabamı almak zorundayız ?

almazsak ne oluyor her halükarda bizmi suçlu oluyoruz?
    o zaman hiç ehliyet almasakta olur ne de olsa aynı muamaleyi görüceksek..

saçmalıklar ülkesi
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu savunabilirler
    Araç kasko sigorta benim üzerime ama aracı eşim kullanırken kaza yaptı.Bu gereklilikler onun ehliyeti için
    EHLİYETİ OLAN EVRAKSAL SORUNU OLMAYAN KİM OLURSA OLSUN kaza yapan kişi kasko ödemekle yükümlüdür. benim hiç bir arabam kendi adıma değil ve her kazamda da sorunsuz sıkıntısız paramı aldım. biraz dişini göster yeterli.
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün akşamki yarıştan önce start verecek olan hatun dediki elimi bı yerıne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senın ama kazanırsan hepsi senın , iliğimi guruttu gevurun gızı yarışı kazandıktan sonra

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin.

Aracı satmayı düşünüyorsanız detaylarıyla birlikte fiyatını özelden yazabilir misiniz ?
    Aracı satacağım.Detaylar ilk postta yazıyor.Fiyat konusunda bir bilgim yok. Duruma göre tanıdık bir usta ile araca bakacağız ondan sonra hasar ve fiyat durumu netleşir sanırım.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asıl daha büyük saçmalık , vatandaşına ehliyet veriyorsun ama diyosunki kardeşim sen kör nokta sensörü olmayan araba süremessin.
    ehliyat aldık diye illa sensörlü yeni model 100K ' lık arabamı almak zorundayız ?

saçmalıklar ülkesi
    Öncelikle geçmiş olsun. Umarım istediğiniz gibi sonuçlanır.
    Yeni ehliyet sistemini bilmiyorum ama kimse sürücü adayını sen şu hususları kapsayan ehliyet al demiyordur.
    Sürücü adayı seçimini yapıyordur. Düz vites ile arası iyi değilse, otomatik eğitimi alır. Düz vites kullanması yasak olur, mantıklı.
    Ayna kontrolü yetersiz olabilir, kör nokta uyarı sistemli eğitim alır. O zaman ona göre araba almalı.
    Seçenekler ne kadar dallanıp budaklanıyor bilmiyorum ama sürücü adayı ne tür eğitim isteyip, başarırsa ona göre araç alıp-sürmeli bence.
    Okumadan imzalamam.....

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam adını bilmediğim için hitap edemedim kusura bakma.
    Şuan biraz başım kalabalık. Kendim yazamayacağım ama 05559719278 den Mustafa bey ile görüşürmüsün... hasarının alınmaması gibi bir durum yok. Mustafa Bey Hasar Danışmanlık firması.. Bu hasarın alınmayacağı bir durum yok..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç pert o tartışması.Ama toplayıp yeniden trafiğe çıkarıyorlar

Teşekkürler.Benzer bir savunma yazdım.Açık açık belirttim.
    Herşeyden öte ne eşimde ne bir başkasında bir sağlık sorunu yok.
    Bu konuyu açmamdaki bir diğer amaç yeni ehliyetlerde (belki eskilerinde de vardır) arka kısımlarda kullanılan araçların karşılıklarında kodlar var (yeni ehliyetlerin 12. kısmında)
    Eğer bu bir suçsa yani eşim hatalıysa bu şekilde bir araç kullanmaması gerekiyorsa sizlere emsal teşkil etsin kulak ardı etmeyin.Çalışmış olduğum acente de ilk kez böyle bir sorunla karşılaşıyor.Söz konusu ben olunca çok şaşırmıyorum artık bedevilikte nirvanayım

Uzun lafın kısası bence ciddi bir durumu sadece maddi kayıpla öğrenip tecrübe etmiş olduk
    emre çok geçmiş olsun

bu ehliyet mevzusunu ilk defa duyuyorum şimdi diyince sen kendi ehliyetime baktım 12. kısım boş

ama belirtilen gerekçelerde çok saçma iyi bi avukatla sonrasında herturlu kazanabiliceğin bir dava çıkar bence burdan

çunku kimse sıfır araba almak zorunda değil geri vites kamerasıda park manevra kazalarını kapsayadak ve sebeb olabilicek bir aksesuar

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi firmadan yaptırmıştınız kaskonuzu?

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Poliçenizi detaylı bir şekilde okuyun. Sigortanın/kaskonun hangi şartlarda ödeme yapmayacağı yazar. Ödeme yapmak istemezlerse kendi poliçenin fotoğrafını/çıktısını gönder.

Genelde geri vites yapıyorlar. 0km aldığım 1 yıl dolmadan pert olan aracıma da 2. el fiyatı ödemeye çalışmışlardı.. Maddenin adını andığımız anda pardon onu unutmuşuz biz oldu

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla reis pes etmeyeceksin tr nin en büyük firması neredeyse avukata bile verilmeli

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ehliyette bu kodları gerektirecek bir rahatsızlığı var mı eşinizin ?

Eğer eşiniz ehliyetinde bu kodlarla kısıtlamışsa bu şartlara haiz olmayan bir araç kullanamaz, kanun-yönetmelik böyle söylüyor.

Aynı kodları içeren bir müşterim ötv muaf araç almaya çalıştı.

Teribat yapan firmayla görüştüğümde 3 adet kamera içeren bir sistem yapacağız dedi.

2 ayna altına ve arkaya kamera takıp bunları tek monitörde toplayacağız dedi. Öğrenci servisi misali.

Kör noktaya falan gerek kalmayabilir
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracin fotolari varsa atarsaniz toplayip toplanmayacagina, asagi yukari ne masraf cikacagina karar verebiliriz. Eger cok öldururlerse toplanir satilir. Hatta hasar ufaksa toplanir binilir de.
    Gecmis olsun.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracin fotolari varsa atarsaniz toplayip toplanmayacagina, asagi yukari ne masraf cikacagina karar verebiliriz. Eger cok öldururlerse toplanir satilir. Hatta hasar ufaksa toplanir binilir de.
    Gecmis olsun.
    İlk mesajı okumadın mı iyice?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi dilekleriniz için teşekkürler
    Dün itirazlarımızı yaptık çalıştığımız acente üzerinden.Şimdi bekleme modundayız.Gelişmeler ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşırım

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ehliyette bu kodları gerektirecek bir rahatsızlığı var mı eşinizin ?
    Eğer eşiniz ehliyetinde bu kodlarla kısıtlamışsa bu şartlara haiz olmayan bir araç kullanamaz, kanun-yönetmelik böyle söylüyor.
    Ben de aynı şeyi düşünüyorum, ki sigorta şirketi buradan yürüyorsa haklı bile çıkabilir.

Ehliyetimde bu kısımda 01.06 kodu var, gözlük-lens ile kullanım. Bunları kullanmadan kaza yaparsam bence pek bir hak iddia etme hakkım yok

Bazı arkadaşlar demiş ki, "çok saçma"... Niye saçma olsun, atıyorum bir bacağınız kısadır, boynunuzda rahatsızlık vardır, kullanacağınız araçta bir donanım veya ek tertibat gereklidir, buna göre araç kullanmanız gerekir.

İlla 100k'lık araç mı gereklidir... Belki evet, belki hayır, yukarıda arkadaş yazmış, illa olması gerekmiyormuş, servis gibi kamera sistemi vesaire yapılabiliyormuş demek. Bunlar olmuyorsa, evet 100k'lık araç gerekli... Ya da yine başka mesajda arkadaş yazmış, bu şekilde ÖTV muaf araca başvuruyor diye. Bunlar araştırılmalı bence.

Ha burada sigorta karşısında yürünebilecek yer, bu sistemlerin ihtiyacı olmayan bir kaza yapılmış olması, o da ispatlanabiliyorsa tabi...

Sigorta çok enteresan yerden yakalamış, bravo valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı hasarlı haliyle hasarsız halinden çok daha kolay satarsınız. Piyasada çok fazla yeni dükkan açmış, elinde pek işi olmayan, hasarlı araç alıp toplayarak dükkanını döndürmeye çalışanlar var. Araçtaki hasar büyük oranda işçilik ağırlıklı.
    Hiç piyasası olmayan, bu nedenle sağlamı çok zor satılan araçların bile hasarlıları kolayca satılıyor. Kaldı ki Honda Civic, 117.000 km otomatik araç hasarlı halde çok kolay satılır. Ayrıca aracı arayanlar boyası var mı? Şusu şöyle mi böyle mi demeyecek, ustama göstereyim, ekspertize sokayım demeyecek, ustanın veya ekspertizin söylediği saçma birşeyden tedirgin olup araçtan vazgemeyecek. Aracı almaya işi araç onarmak olanla gelecek.
    Aracılara satarsanız zarar edersiniz, satmanın en mantıklı yolu, ***** sitede hasarlı araçlar bölümüne ilan vermek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

saçmalıklar ülkesi
    Ek cihaz demiş. Bildiğin kör nokta aynası vardır ya minibüsçü taksiciler falan kullanır. Dışbükey olur. O aynalar da cihaz olarak kabul edilebilir. İçeride daha büyük bir iç dikiz aynası da yine benzer bir işi görebilir. İlla elektronik olacak diye bir zorunluluk yoktur diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En başında belirttiğim gibi benimde, bağlı olduğum acenteninde başına ilk kez geliyormuş böyle bir durum
    hayır exper beni aradı abi arabadan geri görüş kamerası falan varmıydı dedi yok dedim sensör vardı sadece.( sanıyorum ki extra para verecekler hak geçmesin ) meğer yarım ağız soruyorlarmış
    velhasıl arkadaşlar kaza oldu suç bizdeyse zaten maddi olarak cezamızı çekiyoruz.Zaten hukuki olarak hakkım olmayan birşeyi istemem ama neden uyarılmadığım yada bilgilendirilmediğimi araştırır peşinden koşarım.Sonuç olarak sistemde açık çok ve biryerlerden yakalamanın derdindeler
    Atıyorum kör nokta aynası vardı kazada uçtu gitti diye yalan beyandamı bulunayım.Şükür ki kimsenin sağlığına bir şey olmadı

Günün sonunda ne olur.ben bu aracı yaptırır satarım yaptırmadan satarım sonrasında bu ehliyette bu sınırlamalar varsa ve ona göre alınan araç ötvsiz cart curt alınıyorsa onu alırım aradaki farkı kapatmış oluruz.

Yukarıdaki arkadaş belirtmiş benimde lens takmam gerekiyordu diye.Ne yapacaklar nasıl ispatlayacaklar.
    Uzun lafın kısası ben başıma geleni paylaştım sizlere uyarı olması açısından.Mutlaka varsa kendinizde yoksa tanıdıklarınızda etrafınızda böyle ehliyetinde kısıtlama olan kişileri uyarın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En başında belirttiğim gibi benimde, bağlı olduğum acenteninde başına ilk kez geliyormuş böyle bir durum
    hayır exper beni aradı abi arabadan geri görüş kamerası falan varmıydı dedi yok dedim sensör vardı sadece.( sanıyorum ki extra para verecekler hak geçmesin ) meğer yarım ağız soruyorlarmış
    velhasıl arkadaşlar kaza oldu suç bizdeyse zaten maddi olarak cezamızı çekiyoruz.Zaten hukuki olarak hakkım olmayan birşeyi istemem ama neden uyarılmadığım yada bilgilendirilmediğimi araştırır peşinden koşarım.Sonuç olarak sistemde açık çok ve biryerlerden yakalamanın derdindeler
    Atıyorum kör nokta aynası vardı kazada uçtu gitti diye yalan beyandamı bulunayım.Şükür ki kimsenin sağlığına bir şey olmadı

Günün sonunda ne olur.ben bu aracı yaptırır satarım yaptırmadan satarım sonrasında bu ehliyette bu sınırlamalar varsa ve ona göre alınan araç ötvsiz cart curt alınıyorsa onu alırım aradaki farkı kapatmış oluruz.

Yukarıdaki arkadaş belirtmiş benimde lens takmam gerekiyordu diye.Ne yapacaklar nasıl ispatlayacaklar.
    Uzun lafın kısası ben başıma geleni paylaştım sizlere uyarı olması açısından.Mutlaka varsa kendinizde yoksa tanıdıklarınızda etrafınızda böyle ehliyetinde kısıtlama olan kişileri uyarın.
    Kaza nasıl olmuş? Araba yan falan dönmüş galiba, takla atmadan.
    Okumadan imzalamam.....

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Poliçe hangi şirketten yapılmıştı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler