User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Pert / Kazalı araç satım vs

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pert / Kazalı araç satım vs

Selamlar

Pert olmuþ bir aracým var.Aracým kaskolu olduðu için yetkili servise çektirdim þuan orada duruyor.Sigorta firmasý ile görüþmeler devam ediyor fakat red cevabýnýn gelmesi an meselesi.En azýndan az önceki görüþmelerden aldýðým mesaj bu yönde.

Önemli bir bilgi vereyim mutlaka benim gibi bir çoðunuz sallamamýþ yada sallamayacak olabilir. (Bu arada ehliyet eþimin)
    Yeni alýnan ehliyetlerin arka kýsmýnda belirtilen bazý kodlar var.Kendi yaþadýðým olayýdan örnek vermek gerekirse
    104. Sürücü kursunda otomatik vitesli araçla eðitime ve sýnava katýlarak sertifika alanlar sürücü belge sýnýfýna uygun sadece otomatik vitesli araçlarý kullanabilir.
    42.01. Arka görüþ için uyarlanmýþ cihaz
    42.03. Yan görüþ saðlayan ek iç cihaz
    42.05. Kör nokta görüntüleme cihazý
    Kaza yapýlan araç otomatik vites fakat 96 model olmasý sebebi ile ne geri görüþ kamerasý nede kör nokta uyarý donanýmý yoktu bu donanýmdaki araçlarýn çoðu zaten yeni.Sigortanýn itiraz yaptýðý konular bunlar.Eþimin yabancý uyruklu vatandaþ olmasýna kadar gitti iþ

benim merak ettiðim durum resimden görüldüðü üzere bu araç adam olurmu? Olmazsa bu aracý bu þekilde kime nasýl satarýz
    Bu iþten anlayan kiþiler bu tarz bir aracýn kaç para edeceði bilgisini verirse sevinirim
    96 model otomatik 117,000 orjinal km sinde honda damlada bakýmlarý yapýlmýþ dönem dönem son bakýmýný ben yaptýrmýþtým.

kaza1 - Eksi Up
    kaza2 - Eksi Up
    kaza3 - Eksi Up
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi karakterler bi tuhaf çat pat okunuyor ama net anlaşılmıyor konu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden böyle oldu anlamadım bende.Tekrar yazacağım

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar

Pert olmuş bir aracım var.Aracım kaskolu olduğu için yetkili servise çektirdim şuan orada duruyor.Sigorta firması ile görüşmeler devam ediyor fakat red cevabının gelmesi an meselesi.En azından az önceki görüşmelerden aldığım mesaj bu yönde.

Önemli bir bilgi vereyim mutlaka benim gibi bir çoğunuz sallamamış yada sallamayacak olabilir. (Bu arada ehliyet eşimin)
    Yeni alınan ehliyetlerin arka kısmında belirtilen bazı kodlar var.Kendi yaşadığım olayıdan örnek vermek gerekirse
    104. Sürücü kursunda otomatik vitesli araçla eğitime ve sınava katılarak sertifika alanlar sürücü belge sınıfına uygun sadece otomatik vitesli araçları kullanabilir.
    42.01. Arka görüş için uyarlanmış cihaz
    42.03. Yan görüş sağlayan ek iç cihaz
    42.05. Kör nokta görüntüleme cihazı
    Kaza yapılan araç otomatik vites fakat 96 model olması sebebi ile ne geri görüş kamerası nede kör nokta uyarı donanımı yoktu bu donanımdaki araçların çoğu zaten yeni.Sigortanın itiraz yaptığı konular bunlar.Eşimin yabancı uyruklu vatandaş olmasına kadar gitti iş

benim merak ettiğim durum resimden görüldüğü üzere bu araç adam olurmu? Olmazsa bu aracı bu şekilde kime nasıl satarız
    Bu işten anlayan kişiler bu tarz bir aracın kaç para edeceği bilgisini verirse sevinirim
    96 model otomatik 117,000 orjinal km sinde honda damlada bakımları yapılmış dönem dönem son bakımını ben yaptırmıştım.
    Geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar

Pert olmuş bir aracım var.Aracım kaskolu olduğu için yetkili servise çektirdim şuan orada duruyor.Sigorta firması ile görüşmeler devam ediyor fakat red cevabının gelmesi an meselesi.En azından az önceki görüşmelerden aldığımm mesaj bu yönde.

Önemli bir bilgi vereyim mutlaka benim gibi bir çoğunuz sallamamış yada sallamayacak olabilir. (Bu arada ehliyet eşimin)
    Yeni alınan ehliyetlerin arka kısımlarında belirtilen bazı kodlar var.Kendi yaşadığım olaydan örnek vermek gerekirse
    104. Sürücü kursunda otomatik vitesli araçla eğitime ve sınava katılara sertifika alanlar sürücü belge sınıfına uygun sadece otomatik vitesli araçları kullanabilir.
    42.01. Arka görüş için uyarlanmış cihaz
    42.03. Yan görüş için uyarlanmış cihaz
    42.05. Kör notka görüntüleme cihazı
    Kaza yapılan araç otomatik vites fakat 96 model olması sebebi ile ne geri görüş kamerası nede kör nokta uyarı donanımı yoktu bu donanımdaki araçların çoğu zaten yeni.Sigortanın itiraz yaptığı konular bunlar.Eşimin yabancı uyruklu vatandaş olmasına kadar gitti iş

benim merak ettiğim durum resimden görüldüğü üzere bu araç adam olurmu? Olmazsa bu aracı bu şekilde kime nasıl satarız
    Bu işten anlayan kişiler bu tarz bir aracın kaç para edeceği bilgisini verirse sevinirim
    96 model otomatik 117,000 orjinal km sinde honda damlada bakımları yapılmış dönem dönem, son bakınımı ben özel serviste yaptırmıştım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Teşekkürler

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun.

sigortacılar şimdi binbir dereden su getirirler para vermemek için...
    uzarda uzar bu hikaye...

araba şimdi peynir ekmek giden 3-4 yaşında beyaz dizel otomatik tayfadan olmadığı içinde pekte pertçilerin alacağını sanmıyorum.
    genede 2 pertçi bırakayım buraya , görüşün ;

Albar Otomotiv
    Zirvem Otomotiv - Hasarlı Arac Yonetimi

illa toplanır , toplatsanızda satacağınız rakam sanıyorum 25-30 arası.
    bu hali ile 10-15 masrafı var gibi duruyor.

bu hali çıkmacıları götürseniz 5 lira verirlar...onlarda ayrı bi çakal...

bence toplatın , satın
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun...

Sigorta firmaları paraları alıp ödeme yapmayı pek seven firmalar değil. 1996 model araç a zaten dünya rakama kasko yaptırdın yüksek ihtimal. Peşini birakma işin kesinlike araç otomatik se ve eşin de otomatik vites ehliyeti var ise ödemeyi seve seve yapmak zorundalar.
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün akşamki yarıştan önce start verecek olan hatun dediki elimi bı yerıne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senın ama kazanırsan hepsi senın , iliğimi guruttu gevurun gızı yarışı kazandıktan sonra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ramcho® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun...

Sigorta firmaları paraları alıp ödeme yapmayı pek seven firmalar değil. 1996 model araç a zaten dünya rakama kasko yaptırdın yüksek ihtimal. Peşini birakma işin kesinlike araç otomatik se ve eşin de otomatik vites ehliyeti var ise ödemeyi seve seve yapmak zorundalar.
    yaklaşık 20 senelik kasko acentesi.Tüm şirket araçları yapılan nakliye araçların bireylerin özel sigortaları binanın sigortaları vs vs baya kalem mevcut.Bu işi çözemezlerse kendilerine yolu göstermeyi düşünüyorum zaten.

Öte yandan araç otomatik fakat ehliyette yazan geri görüş yada kör nokta uyarı sistemi yok.Ben itirazımı araç geri geri gelirken değil seyir halinde yapılmıştır vs gibisinden savunma yaptım bakalım ne olacak.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun umarım eşinizde birşey yoktur.
    ehliyeti aldığı firma bu sistemlerin takılı olduğu araç ile mi eğitim vermiş. İs sarpa sararsa sürücü kursuna kadar bulaştırın.

Araç toplanır ama sizin içinize siner mi bilmem. Eger ilk kazası ise bence toplamaya değer. (piyasada suan satılanların bundan cok daha agır kazaları oldugunu unutmamak gerek)
    Alırken hatırlıyorum bayagı temiz bulmuştunuz da almıştınız.

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun. senaryoda en iyi tercih kendin yaptırıp satmak gibi duruyor. rica etsem sigorta firmasını paylaşır mısın?

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Öte yandan araç otomatik fakat ehliyette yazan geri görüş yada kör nokta uyarı sistemi yok.Ben itirazımı araç geri geri gelirken değil seyir halinde yapılmıştır vs gibisinden savunma yaptım bakalım ne olacak.
    Öncelikle geçmiş olsun abi. Bu geri görüş yada kör nokta durumunu ilk kez duydum o yüzden tam anlayamadım konuyu ehliyette bu bu özellikte olan araçları kullanabilir gibi birşey mi var artık hem öyle olsa bile bu sistemlerin olmayışının kazanın oluşmasında bi etkisi yok anladığım kadarıyla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun umarım eşinizde birşey yoktur.
    ehliyeti aldığı firma bu sistemlerin takılı olduğu araç ile mi eğitim vermiş. İs sarpa sararsa sürücü kursuna kadar bulaştırın.

Araç toplanır ama sizin içinize siner mi bilmem. Eger ilk kazası ise bence toplamaya değer. (piyasada suan satılanların bundan cok daha agır kazaları oldugunu unutmamak gerek)
    Alırken hatırlıyorum bayagı temiz bulmuştunuz da almıştınız.
    Çok şükür kendisinde birşey yok.Kurs olayı çok mantıklı bunu bende aktaracağım mutlaka teşekkürler.
    Araç toplanırsa gözden uzak toplanıp satılacak zaten yeniden kullanma ihtimali sıfır.

Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. senaryoda en iyi tercih kendin yaptırıp satmak gibi duruyor. rica etsem sigorta firmasını paylaşır mısın?
    Kesin geridönüş bekliyorum.Gün sonunda açıklayacağım

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu aracın pert olmama ihtimali varmı ya
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle çok geçmiş olsun.Aracın ileri doğru giderken yapmış olduğu bir kazada geri görüş kamerasının herhangi bir etkisi olacağını sanmam. (Geri doğru gidilirken vurulan tampon vs. olsa belki mantıklı olabilir.) Eğer bir de bu kazanın başka birisinin karışmadığı bir kaza olduğunu varsayarak konuşursak araç kaydığında kör nokta takip sisteminin bir etkisi olmadığını mantıklı bir şekilde açıklarsanız iş çözülmeli diye düşünüyorum. Bu arada bu tür eklemeleri ehliyetlere yaparken acaba sürücü bunların herhangi biri olmayan araç kullanırsa durdurunca da ceza kessin o zaman yetersiz ehliyetten. Çok mantıksız bu iş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu aracın pert olmama ihtimali varmı ya
    Araç pert o tartışması.Ama toplayıp yeniden trafiğe çıkarıyorlar

Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun.Aracın ileri doğru giderken yapmış olduğu bir kazada geri görüş kamerasının herhangi bir etkisi olacağını sanmam. (Geri doğru gidilirken vurulan tampon vs. olsa belki mantıklı olabilir.) Eğer bir de bu kazanın başka birisinin karışmadığı bir kaza olduğunu varsayarak konuşursak araç kaydığında kör nokta takip sisteminin bir etkisi olmadığını mantıklı bir şekilde açıklarsanız iş çözülmeli diye düşünüyorum. Bu arada bu tür eklemeleri ehliyetlere yaparken acaba sürücü bunların herhangi biri olmayan araç kullanırsa durdurunca da ceza kessin o zaman yetersiz ehliyetten. Çok mantıksız bu iş.
    Teşekkürler.Benzer bir savunma yazdım.Açık açık belirttim.
    Herşeyden öte ne eşimde ne bir başkasında bir sağlık sorunu yok.
    Bu konuyu açmamdaki bir diğer amaç yeni ehliyetlerde (belki eskilerinde de vardır) arka kısımlarda kullanılan araçların karşılıklarında kodlar var (yeni ehliyetlerin 12. kısmında)
    Eğer bu bir suçsa yani eşim hatalıysa bu şekilde bir araç kullanmaması gerekiyorsa sizlere emsal teşkil etsin kulak ardı etmeyin.Çalışmış olduğum acente de ilk kez böyle bir sorunla karşılaşıyor.Söz konusu ben olunca çok şaşırmıyorum artık bedevilikte nirvanayım

Uzun lafın kısası bence ciddi bir durumu sadece maddi kayıpla öğrenip tecrübe etmiş olduk

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin.

Aracı satmayı düşünüyorsanız detaylarıyla birlikte fiyatını özelden yazabilir misiniz ?

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bendeki eski ehliyet. 2027 son kullanım tarihi.
    Heralde yenilediğim zaman sadece manuel araç kullanmama izin verecekler.
    Yada eskiden alınmış bir ehliyet olduğu için bi sınırlama olmayacak.

Ama anlamadığım olay kör nokta sensörü yazıyor. Allahın 96 model civicinde kör nokta ne alaka?
    Araç madem poliçe gerekliliklerini kapsamıyor o poliçe neye dayanarak onaylanabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendeki eski ehliyet. 2027 son kullanım tarihi.
    Heralde yenilediğim zaman sadece manuel araç kullanmama izin verecekler.
    Yada eskiden alınmış bir ehliyet olduğu için bi sınırlama olmayacak.

Ama anlamadığım olay kör nokta sensörü yazıyor. Allahın 96 model civicinde kör nokta ne alaka?
    Araç madem poliçe gerekliliklerini kapsamıyor o poliçe neye dayanarak onaylanabiliyor.
    Bunu savunabilirler
    Araç kasko sigorta benim üzerime ama aracı eşim kullanırken kaza yaptı.Bu gereklilikler onun ehliyeti için

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler