User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kosova'da Ünivesite Okumak??

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Unhappy Kosova'da Ünivesite Okumak??

İyi günler herkese şuan Adalet Bakanlığı'nda memurum, Erciyes Ünivesitesi İşletme bölümünü bitirdim ve AÖF'ün "Sınavsız ikinci üniversite" programı ile Adalet Ön lisans programı okuyacağım kaytıları vb hallettim ders çalışıp sınavlara girmek, bitirmek kaldı amacım hem yaptığım meslek ile alakalı bir bölüm diplomamın olması ve ileriye dönük DGS sınavı ile Hukuk Fakültesine geçip Avukat-Hakim/Savcı olmak istiyorum.

Şimdi gelelim sadede geçenlerde internette dolaşırken Kosova Irılıa Kraliyet Üniversite "ne denk geldim, bu üniversiteyi ülkemiz ve yök sistemimiz tanıyor denklik alınıp alınmadığı konusunda bilgim yok ama araştırmaya devam edyiorum çünkü 1800 euro senelik harç ücreti var ve para değil sonuçta Adalet Ön lisans bitirdikten sonra puan sistemi aranmaksızın Hukuk Fakültesi 3. sınfıtan Türkçe eğitim almaya devam edilebiliyor.

Benim öğrenmek istediğim Kosovada olan bu üniversiteyi bilen yakını giden kendi giden eden varmıdır burada yaşam pahalımıdır atıyorum 2 sene gideceğim 30,000tl harç hariç para yeterli gelirmi kira yemek vb ne durumda bunları öğrenmek ve tavsiyelirinizi duymak istiyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım istifa ederek gitmeyi düşünüyorsun bir yıldan uzun süre ücretsiz izin alınmayıor diye biliyorum. buna değecek mi orada üniversite okumak?
    burada 2 yıl hukukla tamamlayamıyor musun? sınav puanları mı çok yüksek? orada okumanın mantığını oturtamadım.
    eğer puan veya dgs problem değilse hem çalışıp hem okumak daha iyi değil mi?
    ben de adalet bakanlığında memurum farklı planlarım var eğer olmazsa benzer sürece girmeyi düşünüyorum..
    bir de son olarak 4 yıllık kamu mezunuyum aldığım hukuk derslerini hem aöf de hem 2 yıllık hukuk sürecinde saydırabilir miyim bir bilgin var mı?
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşim Kosovalı her yıl 1-2 kere gidiyorum.O ünv bilmiyorum anlattığın planınla ilgili bir fikrim yok ama her gittiğimde üzerine biraz daha koyan bir ülke.
    30,000 TL ile 2 yıl geçirmek istiyorsan o senin anca 2 yıllık ev kiranı karşılar.Eşim ünv Kosovada bitirdi burada Edirnede yüksek yaptı geçen ay yöke denklik için evrakları verdik.Sanıyorum seninde denklik yapman gerekecek.Yeme içme TL ye vurmazsan ucuz burgerkingin bigking XXL hamburgerinen daha büyük ve daha kalın etli hamburgeri 1€ güzel bir etli yemek 5-6€ civarı ev kiraları yerine göre 100-250 ve üstü olarak değişkenlik gösterebilir.
    Benim oraya gittiğimde tek derdim yemek olduğu için bunlara odaklandım hep
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım istifa ederek gitmeyi düşünüyorsun bir yıldan uzun süre ücretsiz izin alınmayıor diye biliyorum. buna değecek mi orada üniversite okumak?
    burada 2 yıl hukukla tamamlayamıyor musun? sınav puanları mı çok yüksek? orada okumanın mantığını oturtamadım.
    eğer puan veya dgs problem değilse hem çalışıp hem okumak daha iyi değil mi?
    ben de adalet bakanlığında memurum farklı planlarım var eğer olmazsa benzer sürece girmeyi düşünüyorum..
    bir de son olarak 4 yıllık kamu mezunuyum aldığım hukuk derslerini hem aöf de hem 2 yıllık hukuk sürecinde saydırabilir miyim bir bilgin var mı?
    Ben İngilizce - Türk Edebiyatı - Atatürk Inkılapları derslerini AÖF'e saydırdım aldığınız derslerden saydırabilecek olanlar liste şeklinde çıkıyor.

* İstifa edip gidicem aynen burada ücretli okusam bile DGS'de 270 280 bandında almam lazım buda 30 net matematik 40 a yakın türkçe demek çalışıp şansımı denicem matematik biraz zayıf bende eğer olmaz ise 2. yol olarak bunu tercih etmeyi düşünüyorum burdada senelik üniversite zaten 30.000tl den başlıyor git gel vs derken 40 a maal olur bana 2 senede 80.000
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşim Kosovalı her yıl 1-2 kere gidiyorum.O ünv bilmiyorum anlattığın planınla ilgili bir fikrim yok ama her gittiğimde üzerine biraz daha koyan bir ülke.
    30,000 TL ile 2 yıl geçirmek istiyorsan o senin anca 2 yıllık ev kiranı karşılar.Eşim ünv Kosovada bitirdi burada Edirnede yüksek yaptı geçen ay yöke denklik için evrakları verdik.Sanıyorum seninde denklik yapman gerekecek.Yeme içme TL ye vurmazsan ucuz burgerkingin bigking XXL hamburgerinen daha büyük ve daha kalın etli hamburgeri 1€ güzel bir etli yemek 5-6€ civarı ev kiraları yerine göre 100-250 ve üstü olarak değişkenlik gösterebilir.
    Benim oraya gittiğimde tek derdim yemek olduğu için bunlara odaklandım hep

Yani tahminen aylık giderim benim 500 600 euro bandında olacak oda nereden baksak buradaki ile aynı maliyetlere denk geliyor ben orada hem yurtdışında yaşamak hem dil geliştirmek hemde erasmus tarzı bir program ile başka ülkeleri gezmek istiyorum. Aynen denklik alıcam yök e sordum üniversiteyi tanıyorlar ancak denklik komisyon verdiği için birşye diyemiyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani tahminen aylık giderim benim 500 600 euro bandında olacak oda nereden baksak buradaki ile aynı maliyetlere denk geliyor ben orada hem yurtdışında yaşamak hem dil geliştirmek hemde erasmus tarzı bir program ile başka ülkeleri gezmek istiyorum. Aynen denklik alıcam yök e sordum üniversiteyi tanıyorlar ancak denklik komisyon verdiği için birşye diyemiyorlar.
    Orada İngilizce'n gelişirmi bilmiyorum.Arnavutça konuşuyorlar genelde.Hatta bir çok kasabada Türkçe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orada İngilizce'n gelişirmi bilmiyorum.Arnavutça konuşuyorlar genelde.Hatta bir çok kasabada Türkçe
    Ya zaten 24 yaşıma geldim birşeler sürekli dürtüklüyor a1-a2-b1-b2 seviyede ingilizce falan kursunada gidesim var , aklımda gerçekleştirmek istediğim birçok hayal var bunun için kilit anahtar ingilizceden geçiyor.

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu devirde hukuk okumak için memurluk bırakılır mı ? Önce bunu irdelemelisiniz. Parayla pulla derdin yoksa Kosovayı bilmiyorum, Polonyayı da bir araştırın derim.
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hukuk mezunu avukat arkadaşlarım var hiçde iç açıcı değil maddi durumları asgari ücret dahi kazanamayan var tabii ama bu kişiden kişiye değişir siz daha çok kazanabilirsiniz ,emin olmamakla beraber trde yaklaşık 150bin avukat var ve artarak devam edecek bu sayı vakıf ünileri vb yüzünden , hakim savcı meselesi hakkında yorum yapmak istemiyorum ama iyi bir noktadan bi alo şart diye düşünüyorum(ne yazık ki) düşük puanlarla savcı/hakim olanları gördükten sonra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hukuk mezunu avukat arkadaşlarım var hiçde iç açıcı değil maddi durumları asgari ücret dahi kazanamayan var tabii ama bu kişiden kişiye değişir siz daha çok kazanabilirsiniz ,emin olmamakla beraber trde yaklaşık 150bin avukat var ve artarak devam edecek bu sayı vakıf ünileri vb yüzünden , hakim savcı meselesi hakkında yorum yapmak istemiyorum ama iyi bir noktadan bi alo şart diye düşünüyorum(ne yazık ki) düşük puanlarla savcı/hakim olanları gördükten sonra
    Avukat olup para kazanma konusunda sıkıntılarım yok 1 Yıl avukatın yanında icra işleri yaptım her türlü memur maaşından fazlasını çıkarırım , maddiyat durumuna katılıyorum stajyerken aldıkları paralar çok komik zaten, alo konusunda katılıyorum size

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErkanCanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu devirde hukuk okumak için memurluk bırakılır mı ? Önce bunu irdelemelisiniz. Parayla pulla derdin yoksa Kosovayı bilmiyorum, Polonyayı da bir araştırın derim.
    Valla derdim para değilde biraz hırs yaptım diyebilirim, avukatları görünce bu avukat oldu ben memur olarak kaldım diye içim içimi yiyor vasıfsız vasıfsız adamlar avukat oluyor havalarından geçilmiyor..

Memurluk çok rahat aslında ama malesef Hakim/Savcı-Müdür üstün kötü olursa mesleği zehir edebiliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulgaristan ve özellikle Ukrayna'da okunmayacağını arkadaşım tarafından öğrendim. Genel olarak bu yurtdışı puansız gidilen üniversitelerde oldukça rüşvet olayları dönmekte. Yurtdışında okumaya giderken 10 kere düşün derim. Bir transkript almak için 1 1.5 ay beklettiklerini bilirim arkadaşımı. Memurluğu bırakıp asla böyle bir işe kalkışmazdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakalım ilk etap Dgs kursuna gidip 300+ puan alıp devlet üniversiteleri bölümünde hukuk kazanmak yapamazsak 2. plan olarak bu yurtdışını kovalıcam.

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakalım ilk etap Dgs kursuna gidip 300+ puan alıp devlet üniversiteleri bölümünde hukuk kazanmak yapamazsak 2. plan olarak bu yurtdışını kovalıcam.
    İstifa edip yurt dışında okumak gibi risk alacağına otur dgs kas bro. En azından elindeki bulgurdan olmazsın.
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kosova vizesiz. Atla bir haftasonu git buradan 1 saat. 2-3 gun takil unv bak gez gor etrafi ortami kendi gozlerinle gorup degerlendir. Belkide ben burada yapamam diyip baska denizlere yelken acarsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstifa edip yurt dışında okumak gibi risk alacağına otur dgs kas bro. En azından elindeki bulgurdan olmazsın.
    Mantık olarak kesinlikle haklısın dediğim gibi ilk etap dgs çalışıcam baktım yapamıyorum o zaman 2. plan teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kosova vizesiz. Atla bir haftasonu git buradan 1 saat. 2-3 gun takil unv bak gez gor etrafi ortami kendi gozlerinle gorup degerlendir. Belkide ben burada yapamam diyip baska denizlere yelken acarsin
    Tamam başkan bi yıllık izin patlatıp bir hafta kadar gideyim dediğin doğru

LantisFatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni yargı paketini araştır sen mezun olana kadar avukatlık sınavı gelecek o sınavı kosovadaki üniversiteden yarım yamalak elde edilecek bilgilerle veremezsin.
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE!

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hangi şehirde oldgunu Yazdıysanda gormedim ama benim hanimda kosovali . 500 600 euroya rahay rahat geçinirsin 200semalarinda evi hariç tutarsam.

İngilizce biraz zor olabilir orasi icin cunku yukarda bahsedilmis arnavutca dilleri, yerine gore Karadeniz sivesine benzeyen turkceye donuyor bilen tabi biliyor ingizce ama pek döndüğünu gormedim
    1881 - 193

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler