User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: ATCO Şanzıman Pişmanlığı

zeuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ATCO Şanzıman Pişmanlığı

ATCO Şanzıman Pişmanlığı

Merhaba, konuyu hem bilgi paylaşmak hem de bilgi almak için açıyorum. Aracımı 20 Aralık'ta Atco'ya çift doldurma,geç doldurma ve kavramaların değişmesi için teslim ettim.
    Aracı bana 57 gün sonra daha sorunlu bir şekilde teslim edebildiler. Kavralamalar değişti, beyin revizyonu yapıldı.Aracı 1-2.ci viteste cırtlama , geri viteste geç doldurma ve düz viteslerde çift doldurma şikayeti ile teslim ettim.

Revizyon için 30K+KDV anlaştık.Araç (Ford Kuga 2.0D otm) serviste kaldığı sürece araçta onların talepleri doğrultusunda (şanzıman revizyonu için gerekli olduğu söylendi) turbo revizyonu(sadece turbo ve borular temizlendi), manifold contası değişti, askı rotları değişti. Bunlarla beraber 57 gün boyunca şanzıman 7 kere söküldü ve tekrar takıldı.

Aracı uzun süre teslim alamadım sürekli olarak aracın testte olduğu söylendi. Aramadığım ve gitmediğim sürece kimseden bir geri dönüş alamadım. Aracı bu süre içinde 2 kere teslim etmek istediler. Her teslim almaya gittiğimde araç ilk marşta şanzıman hatası verdi. Aracı ancak artık yapamıyorsanız verin yoksa sizi mahkemeye vereceğim dediğim zaman teslim ettiler ancaaakk araç geri viterte 2-3 saniye geç dolduruyor ki zaten şikayetlerimden biriydi. Araçta soğuk hava da 1'den 2'ye geçerken hala az da olsa bir cırtlama var. Ayrıca teslim ederken beyini bir türlü revizyondan geçiremediklerini içinde bir sürü ekipmanın değişitiğini ama olmadığını söylediler.Sıfır beyine ihtiyaç var dendi. Çıkma beyin ve master beyinler ile çalıştıramadıklarını ilettiler.

Aracı sadece geri viteste 2-3 sn geç doldurduğunu kabullenere aldım. Sıfır yada başka beyin bulabilirsem ücretsiz montaj için de söz verdiler.
    Araç şu anda soğuk havada geri vitesi doldurmuyor, gaza basında yürüyor ve bir kere yürüdü mü doldurması düzeliyor. Çok soğuk hava da D konumunda da doldurmadığı oldu.Anlaştığım bedelden daha az ödedim, beyin ile ilgili ödeme yapmadım,

Bu sabah ki geri vites uyarısı yakınca zaten bardak taştı, araç R konumunda hiç yürümedi ve arıza yaktı. 4-5 dk çalıştırdıktan sonra ısınınca stop edip yeniden çalıştırdım ve hata silindi. Araç eskisi gibi yürüdü.

Burada arıza hakkında bilgisi olan yada daha önce deneyimleyen var mı? Nasıl bir yol izlediniz? Servis yada usta öneriniz var mıdır?
    Araç 2011 model 195K km'de. Sizce satmalı mıyım yoksa beyin için uğraşmalı mıyım ?
    Şimdiden teşekkürler.
    Konu ef186 tarafından (22-03-2023 Saat 09:29 ) değiştirilmiştir.

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun, şanzıman çoğu zaman sürpriz.
    Ben olsam direkt arızalı olarak ucuza satardım aşık olduğum bir araba değilse. Veya garantili açılmamış çıkma bakılabilirdi.
    Siz başlamışsınız, beyinle çözülecekse yaptırın derim bu kadar uğraştıktan sonra.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yazı tipi neden bu şekilde görünüyor , düzeltemedim. Düzeltebilecek var mıdır ? Arabadan memnunum aslında, konforu , gidişi, donanımı, yakıtı , ilk sahibinden , boyasız oluşu benim için yeterli ama insan soğuyor işte.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zeuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ATCO Şanzıman Pişmanlığı

Merhaba, konuyu hem bilgi paylaşmak hem de bilgi almak için açıyorum. Aracımı 20 Aralık'ta Atco'ya çift doldurma,geç doldurma ve kavramaların değişmesi için teslim ettim.
    Aracı bana 57 gün sonra daha sorunlu bir şekilde teslim edebildiler. Kavralamalar değişti, beyin revizyonu yapıldı.Aracı 1-2.ci viteste cırtlama , geri viteste geç doldurma ve düz viteslerde çift doldurma şikayeti ile teslim ettim.

Revizyon için 30K+KDV anlaştık.Araç (Ford Kuga 2.0D otm) serviste kaldığı sürece araçta onların talepleri doğrultusunda (şanzıman revizyonu için gerekli olduğu söylendi) turbo revizyonu(sadece turbo ve borular temizlendi), manifold contası değişti, askı rotları değişti. Bunlarla beraber 57 gün boyunca şanzıman 7 kere söküldü ve tekrar takıldı.

Aracı uzun süre teslim alamadım sürekli olarak aracın testte olduğu söylendi. Aramadığım ve gitmediğim sürece kimseden bir geri dönüş alamadım. Aracı bu süre içinde 2 kere teslim etmek istediler. Her teslim almaya gittiğimde araç ilk marşta şanzıman hatası verdi. Aracı ancak artık yapamıyorsanız verin yoksa sizi mahkemeye vereceğim dediğim zaman teslim ettiler ancaaakk araç geri viterte 2-3 saniye geç dolduruyor ki zaten şikayetlerimden biriydi. Araçta soğuk hava da 1'den 2'ye geçerken hala az da olsa bir cırtlama var. Ayrıca teslim ederken beyini bir türlü revizyondan geçiremediklerini içinde bir sürü ekipmanın değişitiğini ama olmadığını söylediler.Sıfır beyine ihtiyaç var dendi. Çıkma beyin ve master beyinler ile çalıştıramadıklarını ilettiler.

Aracı sadece geri viteste 2-3 sn geç doldurduğunu kabullenere aldım. Sıfır yada başka beyin bulabilirsem ücretsiz montaj için de söz verdiler.
    Araç şu anda soğuk havada geri vitesi doldurmuyor, gaza basında yürüyor ve bir kere yürüdü mü doldurması düzeliyor. Çok soğuk hava da D konumunda da doldurmadığı oldu.Anlaştığım bedelden daha az ödedim, beyin ile ilgili ödeme yapmadım,

Bu sabah ki geri vites uyarısı yakınca zaten bardak taştı, araç R konumunda hiç yürümedi ve arıza yaktı. 4-5 dk çalıştırdıktan sonra ısınınca stop edip yeniden çalıştırdım ve hata silindi. Araç eskisi gibi yürüdü.

Burada arıza hakkında bilgisi olan yada daha önce deneyimleyen var mı? Nasıl bir yol izlediniz? Servis yada usta öneriniz var mıdır?
    Araç 2011 model 195K km'de. Sizce satmalı mıyım yoksa beyin için uğraşmalı mıyım ?
    Şimdiden teşekkürler.
    Link: turkce karakter
    öyle işte.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, yazmayacaktım ama konuyu tekrar görünce yazmak istedim.

Atco ismini çok duydum, hatta şanzıman yağını değiştirmek için oraya git falan bile diyen olmuştu. Ancak internette yorumları okuduğumda, sizinki ile birlikte, adamların tecrübesi olsun veya olmasın her şanzımanı belli ki "yaparız aaabi" diye alıyorlar gibi bir olayları var. Tecrübesizsen, bilmiyorsan niye atlıyorsun. Böyle olduğunu görünce daha pahalı ama en azından yağı %100 şekilde değiştirebilen ZF'ye götürdüm. Yarın öbür gün revizyon muhabbeti olursa yine onlara götüreceğiz anlaşılan, çok kol olacak ama...

Adam gibi ve bu şanzımandan anlayan birilerini bulmak lazım, ben olsam onların tekrar yüzüne bile bakmam şu saatten sonra.

cagatay16v - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun
    @cagatay16v
    Polo 6R GTI

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla hocam geçmiş olsun sabırlar, bu kadar bklemiş stres olmuşklen ben olsam yaptırırım başka bi yerde buradan tavsiye alarak kimse bu işin ehli... Araç durdukça zaten kazandırıyor. Satarken kayıp çok olacağını düşünüyorum masraflı adı altında.

ercuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomatik şanzımandan Tr'de tam anlamıyla anlayan yok.Bende atco değilde başka firmada benzer sorunla karşılaştım .
    .......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, aracı yeniden ATCO'ya bıraktım. Sorunlar katlanılacak durumdan çıktı. Şu anda yeniden söktüler ve onarımda. Tek kuruş ödemeyeceğimi de söyledim. Sonrası adli makamlar olur artık.
    Araç çıkınca konuyu güncellerim.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun.. Gelişmelerden bizleri de bilgilendirin lütfen

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000 li yılların başındaki bmw lerde de karşılaşılan bir sorun bu soğuk havalarda geç doldurma işi,

Aşağıdaki linkte de görebilirsiniz, BMW şanzıman içi pistonların değişmesiyle ilgili TSB yayınlayarak sorunu çözmüş; ama ATCO 57 günde denemediği kalmamıştır diye düşünüyorum?

Just a moment...

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolapdere'de Tütüncü Şanzıman var birde oraya göster derim adamlar işlerinde çok iyiler. Dededen toruna bir dükkan, araçtan memnun iseniz satmayın derim.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu şanzıman arızası olayları kanser eder adamı. Geçenlerde Astra F için sıfır şanzıman buldum. Alıp kenara koyasım geldi. Aracımda 1 konumuna aldığında s lambası yakıp söküyordu. Onu burdaki mekanik ustamla birlikte başbaşa vererek başka bir yere gitmeden çözdük. Bundan sonra da hiç problemim olmadı. Allah sabır versin. Nette falan görüyordum reklamları. Demekki reklamda her şey başka...

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Gün bir arkadaşımız da ATCO şanzumanda yaşadığı giderilemeyen bir sorunla ilgili servisimize geldi.
    arabasında 2 kez şanzuman indirmişler araç 2018 model peugeot 3008 fakat araçta sorun çözülmemiş.
    aracın sağ aksını değiştirdik. ses sorunu çözüldü tüketici mahkemesine başvuracak 48,000 tl fatura var elinde...
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

babayimben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun,
    Adamlar yapamadıkları bir iş için para mı alıyor bir de
    ne güzel dünya ya
    1994 Doğan S, 1990 E30 318is, 2007 Astra 1.6, 2005 Mazda 3, 2012 F30 316i, 2017 HR-V 1.5 i-VTEC, 2007 E60 535D LCI, 2018 1.6 CDTI Insignia, 2018 C200d FL, 2018 Mx-5 ND 1.5

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim şanzıman 7 kez indi hala daha çözülemedi, bakalım araç testte daha haber vermediler. Beyinde bir by-pass olayı yapacaklarını söylemişlerdi. Daha geri dönüş alamadım.
    Güncelleyeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz aracı niye hala bu adamlara götürmekte ısrar ediyorsunuz ki?

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz aracı niye hala bu adamlara götürmekte ısrar ediyorsunuz ki?
    zaten odedigi paranin karsiligini almak icin olabilir mi
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten odedigi paranin karsiligini almak icin olabilir mi
    E ama alamıyor?
    Sonrasında zaten hukuksal süreç diyor, bir daha yüzlerine bakmam ki.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler