User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Sifir araç kredi faizleri satiþlari nasil etkiler tartiþalim mi ?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilmem kaçıncı kez kara listeleri sıfırlayacağız dediler ama bankalar salak değil, silmiyor adamlar ama devlet zorluyor bunları illa batacak da olsa kredini ver diye, yabancı ülkelerde senelik gelirinin yaklaşık %35 ine kadar kredi verilebiliyor adam saçmalasa bile ölmesin diye... bizde 10.000 tl iyi maaş değil mi? o kural gelse adama senelik max 40.000 tl kredi vermeleri lazım ama 4-5 bin tl maaşı olana 100.000 tl kredi veriyor inanılır gibi değil... sonra da soruyoruz işte kormoran lastik nsıl? açık yağ kullansak sorun olur mu? 10 numara yağ neden zararlı vs vs...
    can-ı gönülden katılıyorum. Bunun bence ülkede tek istisnası olması lazım o da konut kredilerinde. Konut (eğer yıkılmaz ise) hiçbir zaman batık kredi olarak kalmaz.

Ama araç öyle değil, hem sürekli masraf istiyor hem de değeri düşüyor her daim.

Allahtan geçmişte yeni kredi kartı alacaklar için gelirin 3 katı kotası koydular da batıklar artmadı.

Netice olarak kenarında parası olup araba alacak olan illa vardır bu iş onlara yarar, ama ben hala ötv de bu kadar ısrar edilmesine karşıyım.

Ve bu faiz ile verilen paralardan edilecek zarara kamu'yu oluşturan bireyler olarak ortak oluyoruz.

Arabayı ben alıyorum banka zarar yazıyor o para belki sana gelecek bir hizmete gidemediği için dolaylı olarak sen de zarar ediyorsun, güzel sistem değil mi

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Firmanın verdiği 12 ay %0 faizli üzerine bankanın 0 taşıt kredisini kombinleyebiliyomuyuz acaba izin verirlermi ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerli üreticilerle anlaşılmış ama Toyota yok neden acaba
    Savaş MotorSports

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    can-ı gönülden katılıyorum. Bunun bence ülkede tek istisnası olması lazım o da konut kredilerinde. Konut (eğer yıkılmaz ise) hiçbir zaman batık kredi olarak kalmaz.

Ama araç öyle değil, hem sürekli masraf istiyor hem de değeri düşüyor her daim.

Allahtan geçmişte yeni kredi kartı alacaklar için gelirin 3 katı kotası koydular da batıklar artmadı.

Netice olarak kenarında parası olup araba alacak olan illa vardır bu iş onlara yarar, ama ben hala ötv de bu kadar ısrar edilmesine karşıyım.

Ve bu faiz ile verilen paralardan edilecek zarara kamu'yu oluşturan bireyler olarak ortak oluyoruz.

Arabayı ben alıyorum banka zarar yazıyor o para belki sana gelecek bir hizmete gidemediği için dolaylı olarak sen de zarar ediyorsun, güzel sistem değil mi
    konutta da tam morgage uygulanmıyor, yani birine ev kredisi verdiğinizde adam ödeyemezse ve ev satılırsa borçları sıfırlanmalı, sen 500.000 tl lik evi 250 ye satıp üstünü yine bu adamdan istiyorsun...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iş için ihtiyacı olanları anlıyorum da keyfi olarak bu kadar vergi ödeyerek bu fiyatlara hala sıfır araba satılıyor bu ülkede işte onu hiç anlayamıyorum...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bizim milletimiz akıllı olsun

Şu yeme gelmesin

Aralıkta bu faizlere ek ötv indirimi gelecektir

Ama bizim milletimiz neyse bimere yazan kahpe çıkar yine şimdi
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neye göre 0,49 yada 0,69 oran.Çekilen tutara göremi?
    Bunu kullanırsak şayet buseferde abi bu kredinin 10,000 dosya masrafı 5000 katılım payı var derlermi
    varmı detayları bilen
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egea dolacak heryer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @rebelh milletin araç yerine döviz alması kısmına katılıyorum. Normal bir dönemde olsa ötv düşüşü kesinlikle vergi gelirinde artış olarak yansırdı tabelaya.

Bana garip gelen araç satışını artırayım derken vergiyi sabit tutup kamu bankasını zarar ettirmek ve devlet eliyle bankalar arası rekabet yaratmak.

Özel bir banka bu oranlarla kredi verebilir mi ? Bence veremez.
    İşsizlik fonu parası kamu bankalarına harcandı. Kısacası halkın parasını kamu bankalarına pompalayıp ucuz faizle yine kamuya geri veriyor. Ekonomiye üretimden ziyade tüketimin canlanmasıyla hareketlilik kazandırılıyor. Geçici bir çözüm. Asıl sorunlara merhem olmaz. Çünkü fonlar da biter. Ve geri gelen de olmaz.

Yerli üretim yapan firmalar vs deniyor, ancak sizi asıl zenginleştiren unsur ekonomide "t" dir. Bu da Teknolojiye yani katma değere işaret ederi. Burada yaptığımız olay topla birleştirden ibaret olduğundan, asıl üreten ekonomilere ziyade "karın tokluğuna" geçinmiş oluyoruz. Halkın anlayacağı dilden: "Biz golfe taparken adamlar c63 amg yle şehir içi geziyor."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Darboğaza giren her sektör, riskini zamanında satmayan her işletme şimdi istiyor ki devlet onları kurtarsın veya borcuna ortak/kefil olsun. Ancak " Neden bu hale düştük ? " sorusuna doğru cevap vermeden yapılan yardımlar bumerang misali belli bir süre sonra tekrar hortlayarak karşımıza çıkacak.

Mesela otomotiv sektörü için 1m araç satış hayali veya hedefi ne kadar doğru ve sürdürülebilirdi ? Veya bedava kredilerle sattırılacak araçların yaratacağı dış ticaret açığını, hele ki Almanya resesyon sinyalleri verirken hangi yeni ihracat pazarı ile kapatmayı planlıyoruz? Meçhul...

Krizden çıkış için yapılması arzulanan/yapılan hamlenin emisyonu ne olur bakan yok. İşte bu yüzden bataklıkta çırpınır misali...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Son yapılan düzenleme ile fiyatı 120 bin TL'ye kadar olan otomobillerin yüzde 70'i için bankalar taşıt kredisi kullandırıyor. Fiyatı 120 bin TL'den fazla olan otomobiller için 120 bin TL'ye kadar yüzde 70 üstü için yüzde 50'si tutarında kredi kullandırılıyor.

GEA İÇİN 28 BİN 20 TL
    Yani diyelim ki yerli üretim olan fiyatı en düşük olmak kaydıyla bir Fiat Egea almaya karar verdiniz. Şu anda hurda teşviki olmadan bu otomobilin anahtar teslim fiyatı 93.400 TL.

Bankalar size bu otomobilin yüzde 70'ine kadar yani 65 bin 380 TL'ye kadar kredi verecek. Bu krediyi kamu bankalarından 0.49-0.69 arası faizle kullanabileceksiniz. Yani yerli üretim Fiat Egea satın alabilmek için 28 bin 20 TL'nin cebinizde olması gerekiyor ki uygun koşullu krediden faydalanabilesiniz.

CLİO İÇİN 27 BİN 870 TL
    Renault Clio'nun Türkiye'de anahtar teslim en ucuz modelinin fiyatı 92 bin 900 TL. Bu araç için uygun krediden faydalanmak istiyorsanız 27 bin 870 TL'nin cebinizde olması gerekiyor.

İ10 İÇİN 27 BİN 741 TL
    Hyundai'nin i10 modelinin tavsiye edilen satış fiyatı 92 bin 470 TL bu otomobili kamu bankalarından uygun kredi ile almanız için ise cebinizde 27 bin 741 TL olması gerekiyor."

Alıntı: sozcu.com.tr

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ötv indirimi eninde sonunda gelecek, ama şimdilik pansumana devam.

Yalnız bu devlet bankalarına kredi baskısı sürerse sonumuz kötü olacak. Hadi konut için yaptılar, memurlar başını sokacak ev aldı iyi kötü. Zararına taşıt kredisinin kime ne faydası olacak merak ediyorum.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugün görüştüğüm otomotivciler devlet bankalarının yerli markalara destek vermesi ile diğer markaların finans şirketleri de kredi faizi ile kendi markalarını destekleyecekmiş.

Doğuş - VDF FİNANS

Peugeot \ Citroen - PSA FİNANS

Toyota - ALJ FİNANS

Tüm markalarda bir hareketlenme olacaktır yıl sonunda.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÖTV kalkacak diye söylentiler var. Bunu devlet yapacağız dese halk karşı çıkar. Çıkmayan sadece çok eski ve çok ucuz otomobile binenler yada taşıt sahibi olmayanlar olur.

Öyle bir şey olsa yarı yarıya düşer ikinci elde fiyatlar. Bunu kimse kabullenemez. Ne yani adam 378 bine 2019 1.6 dizel, makyajlı r-line WVVW Bassat almış. Arabası değer mi kaybetsin
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÖTV kalkacak diye söylentiler var. Bunu devlet yapacağız dese halk karşı çıkar. Çıkmayan sadece çok eski ve çok ucuz otomobile binenler yada taşıt sahibi olmayanlar olur.

Öyle bir şey olsa yarı yarıya düşer ikinci elde fiyatlar. Bunu kimse kabullenemez. Ne yani adam 378 bine 2019 1.6 dizel, makyajlı r-line WVVW Bassat almış. Arabası değer mi kaybetsin
    Ötv zaten 99 depreminden sonra gelen bişeydi o depremin maddi olarak yaraları sarıldı bitti çok uzun yıllar önce bitti.

ÖTV yi düşürsünler veya kaldrısında ama benzini ve mazotu 10 liranın altına indirmesinler.

Yarın hafta sonu ve İst. yine trafikten felç olacak.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ötv zaten 99 depreminden sonra gelen bişeydi o depremin maddi olarak yaraları sarıldı bitti çok uzun yıllar önce bitti.

ÖTV yi düşürsünler veya kaldrısında ama benzini ve mazotu 10 liranın altına indirmesinler.

ÖTV sıfırlansın gider Koray başganıma Rline Sıteysın Bassat alırım çocuk hediyesi
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerli üreticilerle anlaşılmış ama Toyota yok neden acaba
    Toyota TR'de üretiliyor ama yerli değil. Sabancı ortaklıktan çıktı. 100% yabancı sermaye artık

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Daha sabah bu muhabbeti yaptık açıkçası, cuma günü gittiğim gizergahta müthiş bir trafik artışı oluyor. Yol nereeyse +5 dk uzuyor.

Yani 40 geçe çıktığım evden 52 geçe civarı işe gelirken bu süre 57 geçeye kadar uzuyor. 5 dk çok değil gibi duruyor ama 12 dk yı 17 ye uzatınca neredeyse %50 artış var zamanda.

Şu soruyu sordum, (osb de çalışıyorum) çoğu namaza gitmek için arabasıyla gelen insanlar. Bu adamlar sorgulamıyor neden ben sadece cuma günü arabama biniyorum diye.

Benzer durumu memur birkaç ailede de gözlemledim, adam 2014 de sıfır araba almış 2018 de araca baktık daha 12.000 km de. Kullanmıyor, ama vergisini sigortasını hatta kaskosunu ödüyor.

Sırf arabam var demek için mi alıyorlar bu arabaları merak içerisindeyim.

Netice olarak sorgulanması gereken ÖTV bu kadar yüksek iken ve silindir hacmine göre katlanırken araç almak o rakamı borçlanmak ne kadar gerekli.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler