User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Barış Pınarı Harekatı ile Gelen Ambargolar Silsilesi

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BBC News Türkçe
    @bbcturkce
    ·
    26d
    Kuzey Kıbrıs lideri Mustafa Akıncı'nın "Barış Pınarı desek de akan su değil kandır" değerlendirmesine Cumhurbaşkanlığı'ndan "esefle kınıyoruz" yanıtı geldi

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerika bizi eskisi gibi oynatamadığı için kuduruyor. Ne olursa olsun Amerikaya karşı kafa kaldırmamız her zaman gurur vermiştir bana ülkemizi bu konuda sonuna kadar destekliyorum. Tamam yeri geldiğinde eleştiriyoruz adamları ama hakkını vermek lazım dünyaya karşı dik durmak bu kadar sorunla uğraşmak hiç kolay değil. Amerika istiyor ki eskinden bizi nasıl yönetiyordu askerimizi polisimizi mit kafasına göre yönetim ülke yönetimine yönetiyordu artık o eski Türkiye yok karşında trump efendi ! Ne kadar yedek parça olarak her şeyi dışarıdan alırsak alalım bir gün onları da kendimiz üreteceğiz. Devletimiz Aselsan olsun Bmc olsun bu tarz üretim yapan firmalara aşırı derecede önem veriyor. Kendi silahımızı tankımızı tüfeğimizi bir şekilde üretmeye çalışıyoruz bu kadar zorluk yaptırım içerisinde bunları yapmakta kolay değil gerçekten. Dünya karşımızda köstek olurken araplar arkamızdan vurmaya devam ederken kendi kendine kalkınmamız çok önemli. Bu dönemde birlik beraberlik içerisinde olmamız en önemli unsur. Allahın izni ile askerimiz sapa sağlim gidip gelecek. ALLAH YARDIM ETSİN YÜCE TÜRK MİLLETİNE..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nyx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leopard tank kullanıyoruz hocam. Bunların yedek parçası vb hep Almanya'dan geliyor. Ayrıca yarın bir gün namlu ömrü bittiğinde yine onlardan alacağız ( Rheinmetal sanırım). Ayrıca özel kuvvetler komutanlığı personelinin kullandığı Hk 416 tüfekler Alman malı ve yedek namlu vermiyorlar bir süredir. Ayriyetten Altay tankının güç grubu Mtu firmasından alınacaktı zeytin dalı ya da Fırat kalkanı harekatında ambargo koydular. İsrail ile M60T Sabra tank modernizasyon projemiz vardı, daha sonra da merkava 4 tanıklarından alacaktık ancak mavi marmara olayıyla birlikte rafa kalktı. Bir farklı konu ise Amerika'nın bizi f35 programından çıkarma olayı ve daha büyük bir ambargo durumunda f16 uçakların parçaları. Anlayacağınız sahada kullanılan iha, kompozit başlık, yelek, tüfek ve taktik tekerlekli zırhlı araçlar hariç neredeyse tüm ekipmanlar yabancı menşeli maalesef.
    Leopardlar Ankara'nın doğusuna gecebiliyor mu? 2008de gecemiyordu da.. Ankara'nın doğusuna geçemeyen tank olsa ne olur olmasa ne olur

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika bizi eskisi gibi oynatamadığı için kuduruyor. Ne olursa olsun Amerikaya karşı kafa kaldırmamız her zaman gurur vermiştir bana ülkemizi bu konuda sonuna kadar destekliyorum. Tamam yeri geldiğinde eleştiriyoruz adamları ama hakkını vermek lazım dünyaya karşı dik durmak bu kadar sorunla uğraşmak hiç kolay değil. Amerika istiyor ki eskinden bizi nasıl yönetiyordu askerimizi polisimizi mit kafasına göre yönetim ülke yönetimine yönetiyordu artık o eski Türkiye yok karşında trump efendi ! Ne kadar yedek parça olarak her şeyi dışarıdan alırsak alalım bir gün onları da kendimiz üreteceğiz. Devletimiz Aselsan olsun Bmc olsun bu tarz üretim yapan firmalara aşırı derecede önem veriyor. Kendi silahımızı tankımızı tüfeğimizi bir şekilde üretmeye çalışıyoruz bu kadar zorluk yaptırım içerisinde bunları yapmakta kolay değil gerçekten. Dünya karşımızda köstek olurken araplar arkamızdan vurmaya devam ederken kendi kendine kalkınmamız çok önemli. Bu dönemde birlik beraberlik içerisinde olmamız en önemli unsur. Allahın izni ile askerimiz sapa sağlim gidip gelecek. ALLAH YARDIM ETSİN YÜCE TÜRK MİLLETİNE..
    Hala Amerika'ya kafa tuttuğumuzu mı zannediyorsun cidden?
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hızır çakırbeylı sılah tıcaretı yapıyordu konteynır konteynır bızede verır bıraz çözeriz sorunu,polat alemdarda içerden çökertir bitti gitti raad olun

oh bugunde tatmın oldum.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala Amerika'ya kafa tuttuğumuzu mı zannediyorsun cidden?
    Biz Amerikaya hiç bir zaman kafa tutacak ne güçteyiz nede o derecede.

Benim zannettiğim sadece kendimizi ezdirmemek için elinden geleni yapan bir Türkiye var.
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Benim tek korkum kurun yükselmesi zaten berbat olan piyasamızın iyice berbatlaşması bizimkiler zaten ***** bu gün böyle karşı geldik boyun eğmeyiz diyenler yarın esad bizim dostumuz vb derler olan yine bizim halkın ekonomisine olucak suriyeliye giren çıkan olmıcak nasıl olsa bizim devlet evde parada veriyor.. Bize bakanda yok....
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bu olayda esas gördüğüm 2 şey var ;

1. Ekonomi zaten kötü , bu harekatta zaten ciddi bir maliyet kaybına bizi uğratacak. Kötü giden ekonomi daha da kötüye gidecek lakin burda hareket başarılı olacağı için ekonıomi kötü ye de gitse kazanılan zafer olarak lanse edilecek. İktidar oy arttrma peşinde

2. İktidar Suriyeliler yüzünden ciddi oy kaybediyor. Anketleri mutlaka sürekli takip ediyorlar. Bu harekat ile birlikte Suriyelileri kendi topraklarına göndermek istiyorlar.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suriyeliler gitmez, niye gitsin ki?
    Acil servise gidin, yüzde 50den fazlası suriyeli.
    Hiç bir Şekilde para pul vermeden muayene oluyorlar. Ben işsizken almadığım sağlık hizmeti için gss primi ödüyordum, üstelik buna rağmen eczanede yine cebimden para çıkıyordu.

Ben daha" nasıl ev bark kuracağım bu pahalılıkta" derken adam 3 cocukla Türkiye'ye gelmiş, üstüne 2 cocukta burada yapmış. Siz hiç tek cocuklu Suriyeli gördünüz mü?

Türkiye'nin demografik yapısı değişmeye başladı. Bundan 20 yıl sonra çok farklı senaryolar göreceğiz.
    Çok ciddi şekilde güvenlik sorunları yaşayacağız.
    Ne acıdır ki çoğu eğitilemez vaziyette, hiç birinin Türkçe bile öğrenmeye ihtiyacı yok. Gettolar halinde takılıyorlar. Çocuklar doğru düzgün eğitim almıyor (öğretmen olduğum için daha sık gözlemliyorum)

Bu ülkenin derdi asla bitmez, coğrafya kaderimiz resmen. Yanlış politikalar sonucu daha da kötü hale geldi.
    Avrupa kalifiye olan göçmenleri aldı, barınmalarına müsaade etti.

Bizde üç kuruş maaşımızdan 2 kuruş vergi verip böyle şeylere boyun eğiyoruz..

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Operasyonu destekleyen biri olarak, desteklemeyenleri de anlayışlı karşılamak lazım. Operasyon yapmamak için de onlarca sebep var.(başta ekonomik zayıflık gibi) Fakat şunu da görmek lazım maalesef güneyimizde bir Kürt devleti kurulumu tam gaz devam ediyor ve batılı ülkeler açık açık bu terorist oluşumu meşru bir zemine oturtmaya başladılar. Özellikle Işid ile mücadeleyi bahane edip ilk defa Kürtlere kendi çaplarında bir düzenli ordu kurma fırsatı verdiler. Bu sebeple Türkiye operasyon konusunda kesinlikle yapmak zorunda kaldı.

Maalesef olayların bu aşamaya gelmesinin sebebi de tamamiyle hükümetimiz. Irak savaşından hiç ders almamış olacaklar ki aynısının Suriye'ye olmasına izin verdiler. Hem de bu sefer Türkiye'de Suriye'nin karışmasını destekledi. Halbuki Irak işgal ediliği zaman en büyük zararı yine komşuları gördü. Suriye'de böyle olacağını bile bile yine aynı hatayı yaptılar. He şimdi söylesen o zaman Feto vardı der çıkarlar işin içinden.

Ama artık olan oldu. içimde 4-5 milyon mülteci var. Bu mülteciler 20-30 yıl sonra toplumun sosyolojik yapısını değiştirmeye başlayacaklar. Bir an önce bir şeyler yapıp bunların gönderilmesi lazım. O sebeple bu operasyonu kesinlike gerekli görüyorum. Operasyon bitince de ilk iş Esadla masaya oturulup anlaşılacak.( bence hali hazırda görüşülüyor, Rusya'nın onayı olmadan oradaoperasyon yapmamız mümkün değil.)

Avrupa'yı, Amerika'yı konuşmaya gerek yok. Bu devletler sadece kendi içinde demokrattır, medenidir, vicdanlıdır. Biraz tarih bilen biri dünyadaki bütün savaşların batılılar yüzünden çıktığını bilir. Bütün dünyayı sömürüp, çaldıklarıyla bilim, sanat yapan ve diğer insanlara medeniyet havaları atan bir topluluktan bahsediyoruz. Batının sadece bilimine ihtiyacımız var.

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya otomobil ithalatına da ambargo koyabilecekmi ?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatında aktif olarak kullanıldı. Hatta bir kaç tane zaiyat verdik o tanklardan maalesef. Şuan da yeni harekat bölgesine gidiyor tanklar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leopardlar Ankara'nın doğusuna gecebiliyor mu? 2008de gecemiyordu da.. Ankara'nın doğusuna geçemeyen tank olsa ne olur olmasa ne olur
    Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatında aktif olarak kullanıldı. Hatta bir kaç tane zaiyat verdik o tanklardan maalesef. Şuan da yeni harekat bölgesine gidiyor tanklar

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerika cuma günü ambargolar arasında swift sisteminide masaya koydu. Göbekten bu lanetlere bağlı olduğumuzdan hareket alanımız kalmıyor.

Birde uluslararası camiada hiç bir etkinliğimiz kalmamış onu net şekilde görmüş olduk. Şuan irandan farkımız kalmamış heriflerin gözünde. Siyasi olarak kolayca çözebileceğimiz bir durumda adamlar direkt ambargo diye kafamıza vurdu.

Birde yurt dışında onlarca gurbetçimiz var. Biz eleştiri yapınca "beğenmiyorsanız s.k......gidin ülkeden" diyenler; Almanya'da, Hollanda'da, Belçika'da, Fransa'da Amerika'da falan bir eylem yapamıyorlar aman tadımız kaçmasın diye.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son 30 yıldır bizim lobi dediğimiz kavramı tamamen FETÖ yönetti, bu da eski yeni bütün hükümetlerin işine geldi, şu anda ne ABD de ne de AB de ne de Arap dünyasında bizi savunan ya da yanımızda olan hiç bir yapı kalmadı... dışişlerine kafadan 'monşerler' dersen, getirdiğin kişiler temsil etmekten uzak olursa, dünyaya haklı olduğun hiç bir konuyu anlatamazsın...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkesin görüşüne saygı duyuyorum, bu operasyonu da destekliyorum açıkcası koydukları ambargonun da a**** k****** ülkemin sınırına düşman devlet olarak terör örgütü yapılanmasına destek verecekler lojistik sağlayacaklar bizim ülkemizde bombalar patlıyacak masum insanları kaybedeceğiz şehit vereceğiz 35 sene uğraşacağız güvenliğimiz için operasyon yapacaz ülkeler ambargo koyacak herkes kınayacak vs istediklerini yapsınlar ben ülkemi ne suriye ile ne ırakla nede iranla kıyaslıyorum bize ambargo koyan ülkelere ne kadar ihtiyacımız varsa onlarında bize ihtiyacı var

Bugüne kadar ne ürettiysek ambargo koydular vermediler öyle ürettik belkide bizde böyleyiz zora düşünce yapıyoruz bazı şeyleri evet şuanda ülkenin durumu ekonomik olarak çok sıkıntılı gerçekten zor dönemden geçiyoruz ama bence ne olursa olsun ülkenin sınırında bu tarz yapılanmaya yer verilmemeli

Siyasi olması için yazmadım başımızda kim olursa ne olursa olsun fikrim aynı olur sınırlar gümrükler devletin namusudur güvenliği sağlanmalı
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin görüşüne saygı duyuyorum, bu operasyonu da destekliyorum açıkcası koydukları ambargonun da a**** k****** ülkemin sınırına düşman devlet olarak terör örgütü yapılanmasına destek verecekler lojistik sağlayacaklar bizim ülkemizde bombalar patlıyacak masum insanları kaybedeceğiz şehit vereceğiz 35 sene uğraşacağız güvenliğimiz için operasyon yapacaz ülkeler ambargo koyacak herkes kınayacak vs istediklerini yapsınlar ben ülkemi ne suriye ile ne ırakla nede iranla kıyaslıyorum bize ambargo koyan ülkelere ne kadar ihtiyacımız varsa onlarında bize ihtiyacı var

Bugüne kadar ne ürettiysek ambargo koydular vermediler öyle ürettik belkide bizde böyleyiz zora düşünce yapıyoruz bazı şeyleri evet şuanda ülkenin durumu ekonomik olarak çok sıkıntılı gerçekten zor dönemden geçiyoruz ama bence ne olursa olsun ülkenin sınırında bu tarz yapılanmaya yer verilmemeli

Siyasi olması için yazmadım başımızda kim olursa ne olursa olsun fikrim aynı olur sınırlar gümrükler devletin namusudur güvenliği sağlanmalı
    ben de aynı fikirdeyim, ama şunu da sorgularım, binlerce TIR Mersin limanında Suriyeye mühimmat taşırken neredeydik? Suriye sınırındaki mayınlar iç savaştan hemen önce neden temizlendi? ihaleyi kim aldı??? Çok mu zor bazı şeyleri muhakeme etmek? K.Irak'da Kürdistan'ı resmen biz inşa ettik, kimse anlamadı mı o yapının Kürdistan kuracağını??? sorular uzar gider...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de aynı fikirdeyim, ama şunu da sorgularım, binlerce TIR Mersin limanında Suriyeye mühimmat taşırken neredeydik? Suriye sınırındaki mayınlar iç savaştan hemen önce neden temizlendi? ihaleyi kim aldı??? Çok mu zor bazı şeyleri muhakeme etmek? K.Irak'da Kürdistan'ı resmen biz inşa ettik, kimse anlamadı mı o yapının Kürdistan kuracağını??? sorular uzar gider...
    Rüzgar nerden eserse spec,
    Bugun megri megri yarın kafaya bombe.
    Bugun ozledık senı hocam yarın ocagın yansın
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rüzgar nerden eserse spec,
    Bugun megri megri yarın kafaya bombe.
    Bugun ozledık senı hocam yarın ocagın yansın
    Memlekette bu kadar çok düşünemeyen, balık hafızalı adam olursa ne yapsa yeridir yani. Bugün kara, yarın ak, salı kandırıldık gri...
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler