User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Barış Pınarı Harekatı ile Gelen Ambargolar Silsilesi

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir devlet aklı vardır bir de milli hedefler, ilkokuldan başlar milli hedefleri öğretmek... bizim milli hedeflerimiz yurtta sulh cihanda sulh, sınırlarımızsa misak-ı milli dir... bunlarda bir değişme olduysa bizim neden haberimiz yok? bunu neden yazıyorum? operasyon doğrudur, teröristlerin sınırlarımızdan temizlenmesi elzemdir, kimseden de izin alamayız... ama bu 'beyaz sarayda cuma namazı kılalım!' gençliğine ne öğretiliyor okullarda merak ediyorum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    29 Ekimde bando mızıka ve lahmacun eşliginde SINIRLARIMIZDAN gecırdıgımız Ypg lıler var ya,hah işte onlarla carpısıyoruz suan,bılın ıstedım.
    4 sene once besledıgımız adamlar,sımdı amerıka sayesınde bıze kafa tutuyor.
    O zaman bız ne yapıyorsunuz,bu destekledıgınız terorıst deyınce,stratejıden ne anlarız olduk.
    Rte onlar Ypg,pkk degıl dedı. Klasık gerızekalı yerıne koydu,her zamankı gıbı. Sonra bu ypg vırden vay pi gi oldu...
    E sıdı bız o zamanlar tepkı gosterıyorduk ve ne anlarız ıdık,sımdı bunun hesabını kım verıcek?
    Ikıncısı,bu harekat neden gecen sene olmadıda,adamlar her turlu onlemı aldıktan sonra yapıldı?
    Ameıka kopegını ıyı besledı,buyuttu ve sınırımızda bunlar var artık.....
    Kım bunların sorumlusu? Fatıh Urek mı? 4-5 sene once bunları beslerken kardes dıyen Seda Sayan a kızıyor mu ama acaba destekcılerı?
    Rahıp Brunson olayında Ben hayattayken kım bırını alamaz. Sonra bu fakır gorevdeyken bu terorıstı kımse alamaz dıyen üstadı hatırladınız mı?
    Tek uzuldugum,Askerımın tırnagına zarar gelmesı,Turk kanının akması. Aslında bu haekatın amacı bellı,hatta dun Esad soyledı. Yazarsam trollere malzeme cıkar....

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir devlet aklı vardır bir de milli hedefler, ilkokuldan başlar milli hedefleri öğretmek... bizim milli hedeflerimiz yurtta sulh cihanda sulh, sınırlarımızsa misak-ı milli dir... bunlarda bir değişme olduysa bizim neden haberimiz yok? bunu neden yazıyorum? operasyon doğrudur, teröristlerin sınırlarımızdan temizlenmesi elzemdir, kimseden de izin alamayız... ama bu 'beyaz sarayda cuma namazı kılalım!' gençliğine ne öğretiliyor okullarda merak ediyorum...
    Onlar bedelli çıksın diye twit atıp bedelli çıkınca 21 gün askere götürmeyin diye ağladılar.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de aynı fikirdeyim, ama şunu da sorgularım, binlerce TIR Mersin limanında Suriyeye mühimmat taşırken neredeydik? Suriye sınırındaki mayınlar iç savaştan hemen önce neden temizlendi? ihaleyi kim aldı??? Çok mu zor bazı şeyleri muhakeme etmek? K.Irak'da Kürdistan'ı resmen biz inşa ettik, kimse anlamadı mı o yapının Kürdistan kuracağını??? sorular uzar gider...
    Burada yazdıklarınızda doğru işte o zaman da durum siyasete iktidarın yaptığı doğru veya yanlışlara giriyor o konuda hiçbir şey diyemem bende sizinle aynı fikirdeyim hatalar yanlışlar oldu-olmuştur suriyeye giden mühimmat kime gitti neden gitti bunların sorgulanması gerek oluyor ve bunların cevabını maalesef bizler veremiyoruz.
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer ameriga bahsettiği yaptırımları uygularsa sonuçları ne olur sizce?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer ameriga bahsettiği yaptırımları uygularsa sonuçları ne olur sizce?
    Ambargo koyacağı her malı alabileceğimiz pazar var, ama döviz yükseleceği için yine çok kişi işsiz kalacak binlerce şirket kapanacak...

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ona buna koyayım demekle olmuyor sevgili arkadaşlar. Dış ticaret rakamları ortada. Türkiye'nin geçen yıl yaptığı toplam ihracatın %60'ı AB ülkelerine.

Almanya, AB'nin en önemli ülkelerinden. Bu iş sadece silah'la kalmaz diğer yarı mamül ve mamüller içinde kapsamı artarsa ülke olarak en önemli ticari partnerimizi kaybetmiş oluruz.

Hammadde yi başka pazarlardan temin edebilirsiniz ama unutmayın satamadıktan sonra ürün üretmenin hiç bir anlamı yok. Ve üle olarak ürettiğinizin %60'ını sattığınız bir pazardan bahsediyoruz.

Kabadayılık kolay iş. Hayt huyt demek kolay. Bizde bol miktarda var maşallah. Akıllıca stratejik hamle yapacak adam maalesef yok.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ona buna koyayım demekle olmuyor sevgili arkadaşlar. Dış ticaret rakamları ortada. Türkiye'nin geçen yıl yaptığı toplam ihracatın %60'ı AB ülkelerine.

Almanya, AB'nin en önemli ülkelerinden. Bu iş sadece silah'la kalmaz diğer yarı mamül ve mamüller içinde kapsamı artarsa ülke olarak en önemli ticari partnerimizi kaybetmiş oluruz.

Hammadde yi başka pazarlardan temin edebilirsiniz ama unutmayın satamadıktan sonra ürün üretmenin hiç bir anlamı yok. Ve üle olarak ürettiğinizin %60'ını sattığınız bir pazardan bahsediyoruz.

Kabadayılık kolay iş. Hayt huyt demek kolay. Bizde bol miktarda var maşallah. Akıllıca stratejik hamle yapacak adam maalesef yok.
    ben sadece konuşulan silah ambargosu için konuştum, diğer tarzlar henüz dillendirilmiyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silah ambargosu zaten fırat kalkanı operasyonundan beri vardı. Almanya Leopard parçalarını vermiyor. Operasyonda M60 Sabra'lar kullanılıyor dikkat ederseniz. Hoş, zaten Alman'ın leopardları fos çıktı, patır patır döküldüler fırat kalkanında, ışide bile kaptırmıştık.

Bu ambargodan daha enteresan bir ambargo var kimse farkında değil. Yerli firma ambargosu. TSK, SSM isterlerden hiç feragat etmiyorlar. En absürd istekler bile karşılanıyor. Acayip testler isteniyor. Ecnebi firmalarından bunları isteyemiyorlar tabi. Yüklenici firmalar da tedarikçilere yansıtıyor bu tavrı. Neticede yerlileşebilecek birçok ürün bu yüzden yerlileşemiyor. Hala MTU standardında tank motoru geliştireceğiz diye uğraşıyorlar en basitinden.

3-4 sene önce kabadıyılık yapsaydık elimizde patlardı ama şu an rusya-abd ikilisini bağlamışız belli ki, dayağı yiyen AB. Sesi en çok çıkan da onlar. Biraz kaybetmeyi öğrensinler, hep onların dediği olacak değil. Bedeli neyse ödememiz gerektiğini düşünüyorum. Merasim sokak patlamasından, beşiktaşta polislere yapılan saldırıdan sonra sınırda telsizlerinden zafer türküleri çalan ypglileri sınırımda istemiyorum. Karnımın tok olması da önemli elbette ama sokakta dolaşırken bomba patlar mı diye düşünmemek daha önemli.
    Savaş MotorSports

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Silah ambargosu zaten fırat kalkanı operasyonundan beri vardı. Almanya Leopard parçalarını vermiyor. Operasyonda M60 Sabra'lar kullanılıyor dikkat ederseniz. Hoş, zaten Alman'ın leopardları fos çıktı, patır patır döküldüler fırat kalkanında, ışide bile kaptırmıştık.

Bu ambargodan daha enteresan bir ambargo var kimse farkında değil. Yerli firma ambargosu. TSK, SSM isterlerden hiç feragat etmiyorlar. En absürd istekler bile karşılanıyor. Acayip testler isteniyor. Ecnebi firmalarından bunları isteyemiyorlar tabi. Yüklenici firmalar da tedarikçilere yansıtıyor bu tavrı. Neticede yerlileşebilecek birçok ürün bu yüzden yerlileşemiyor. Hala MTU standardında tank motoru geliştireceğiz diye uğraşıyorlar en basitinden.

3-4 sene önce kabadıyılık yapsaydık elimizde patlardı ama şu an rusya-abd ikilisini bağlamışız belli ki, dayağı yiyen AB. Sesi en çok çıkan da onlar. Biraz kaybetmeyi öğrensinler, hep onların dediği olacak değil. Bedeli neyse ödememiz gerektiğini düşünüyorum. Merasim sokak patlamasından, beşiktaşta polislere yapılan saldırıdan sonra sınırda telsizlerinden zafer türküleri çalan ypglileri sınırımda istemiyorum. Karnımın tok olması da önemli elbette ama sokakta dolaşırken bomba patlar mı diye düşünmemek daha önemli.
    Silah ambargosu zaten fırat kalkanı operasyonundan beri vardı. Almanya Leopard parçalarını vermiyor. Operasyonda M60 Sabra'lar kullanılıyor dikkat ederseniz. Hoş, zaten Alman'ın leopardları fos çıktı, patır patır döküldüler fırat kalkanında, işide bile kaptırmıştık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    su kapıları acsın artık 3,6 m multeciyi salalım AB ye gorsunler ebelerininkini tersten
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su kapıları acsın artık 3,6 m multeciyi salalım AB ye gorsunler ebelerininkini tersten
    Abi ben de merak ediyorum biz kapıyı açsak 3,6 milyonun 3,6 bini gider mi ?

Suç işlemek serbest, teksas düzeninde gönlünce yaşam var. Maaş vs veriyorlar, bir de okulda hastanede öncelik falan. Yani bana komik geliyor kapı açarız lafı
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Suç işlemek serbest, teksas düzeninde gönlünce yaşam var. Maaş vs veriyorlar, bir de okulda hastanede öncelik falan. Yani bana komik geliyor kapı açarız lafı
    AB'nin "ya gelirlerse" ihtimaline bağlı tedirginliğini kullanıyor olabilir bizimkiler.. (:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

oyle deme AB de sartlar buradakinin x2 si daha iyi ve ciddi bir kitle var kendini AB ye atmak isteyen. keza ab nin de gocmen politikası ortada kati suretle kabul etmiyorlar. onu bırak sen ben yasal yollardan pasaportumuzla vizemizle gittimiz de bile ciddi psikolojik baskıya magruz kalıyoruz. adamlar dolaylı yoldan ''GELME KARDESİM'' diyor.

bulgaristan da AB yi diğer taraftan sıkıstırıyor bize maddi destek verin yoksa olası bi multeci akınında karsı koyamayız diye onlarda bi nevi ''çakal''

olmaz değil ciddi yaptırımlar uygulayamazlar simdilik reisin elinde sağlam koz var
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    madem ambargo diyolar lafını ettikleri salarız Suriyelileri argümanını uygulasınlar ama biliyorum ki öyle bir argüman da yok çünkü ortada anlaşma var...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçektn bir şekilde tüm şartlar falan olgunlaştığında falan reisin kapıları açıp suriyelileri yurt dışına gönderebileceğini falan mı düşünüyor sunuz?
    cidden aklınızdan "lan reis gönderirim diyorsa gönderir" falan diye geçiyor mu?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sınır kapılarını açsak suriyelilerden çok tc vatandaşları çıkar herhalde

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçektn bir şekilde tüm şartlar falan olgunlaştığında falan reisin kapıları açıp suriyelileri yurt dışına gönderebileceğini falan mı düşünüyor sunuz?
    cidden aklınızdan "lan reis gönderirim diyorsa gönderir" falan diye geçiyor mu?
    Yok abi alakası dahi yok elbette. Onu yapar bunu yapar diyenin bir takım sıkıntıları vardır, tiyatro neticede metinde ne yazıldıysa onu yapabilir...
    -Fırat

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler