User Tag List

Sayfa 2/14 İlkİlk 123412 ... SonSon
258 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yol isteyince fren yapan tüm.....

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesakkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boşuna sinirlenmeyin çünkü ülke bu adamlardan geçilmiyor. 1-2 tane olsa sinirlenilmekte haklı fakat her yola çıktığımızda böyle insanlarla denk geliyorsak sinirlenmek insanın kendisini yıpratan bir eylemden daha fazlası olamaz. Ana sorun iki tarafın birbirinin ne yapmak istediğini anlayamaması sanırım.

Bir de sizinle alakalı söylemiyorum ama aklıma gelmişken söyleme gereği duydum. Hız limitinin tam üstünde giden bir şoför size yol vermek zorunda değildir bunu unutmayın. İlla hız limitini aşmak istiyorsanız sollamak zorundasınızdır.
    Yoo, sol şerit zaten sollama şerididir. Sollama yapıldıktan sonra boşaltılır.

Arkadaşım bir ara Avrasya'da gıcık oluyordu, adama selektör yapıyorum, hız limitini gösteriyor bana diyor aynadan...
    Ya arkadaş benim acelem var, ben doğuruyorum, ben ameliyata yetişiyorum, benim frenim tutmuyor, ben ceza yemeyi çok seviyorum, sanane sen çekil, trafik polisi misin ki diyor bana hız limitini gösteriyorsun

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun yollarda yol vermeyenlerle birlikte bide yol istemesini bilmeyen hayvanlar var. acemi insana kaza yaptırırlar.

Terörist gibi selektörle tarayarak gelen dingiller, onlarda yol vermeyenler kadar can sıkıcı.

önünde giden araç diğer arabaların üstünden geçme şansı yok, orta şerit dolu ne istiyorsun? hiç trafik bilinci, empati v.s. yok.

sen 200+ ile geliyorsun diye herkes aynı anda kaybolmasını mı bekliyorsun.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

volkan_gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşım bir ara Avrasya'da gıcık oluyordu, adama selektör yapıyorum, hız limitini gösteriyor bana diyor aynadan...
    Ya arkadaş benim acelem var, ben doğuruyorum, ben ameliyata yetişiyorum, benim frenim tutmuyor, ben ceza yemeyi çok seviyorum, sanane sen çekil, trafik polisi misin ki diyor bana hız limitini gösteriyorsun
    Bunlarin bir degisik versiyonu da gepgenis iki tarafinda yavaslamadan gecebilecegi yolda ters yondesin diye uzerine suren el kol yapan tayfa, ulan trafik polisimisin manyak yuru git biz yeri geliyor tersten gelen adama yol veriyoruz maksat yolumuza isimize bakalim adamin isi gucu yok salca olmaya yer ariyor durup laf yetistiriyor sanki isvicre amk herseye uyduk bi bunlar kaldi ya

Kimsede trafik kulturu yok soforlik adabi yok herkes araba kullaniyor memlekette
    diyemedim ya la

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun lafın kısası, bu işin özü saygı, insana saygı. Toplum olarak bu konuda acayip geriyiz.

Saygısızlık yapıp insanların trafikte hakkını yemek, kul hakkı yemektir, bu da en büyük günahlardan biridir. Ama sorduklarında elhamdülillah...

Minimum 20 yıl falan bu açıdan insanımızdan ümidim yok. Gereksiz umut beslemek yerine, kendimi habitata adapte ediyorum. Aynısını tavsiye ederim.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günümüzde birçok insan düşünmeden araba kullanıyor. Bunun asıl nedeni bence bu.

Adam yanyoldan çevreyoluna veya otobana bağlanıyor. Katılım için hızlanma şeridi yapmış karayolları.

Vatandaş 30'la 40'la giderken hoop kendini yola atıyor arkadan gelen frenlemek veya şerit değiştirmek zorunda kalıyor. Yahu önün boş süratlen öyle katıl yola kimseyi riske atma.

Yada 100-110 akan trafikte orta şeritten 60'la gidiyor. Orta şeritte daha hızlı gidenler sağa sola geçmek zorunda kalıyor. Sağdan gitmeyi veya akan trafiğin hızına çıkmayı akıl edemiyor.

30 metre ilerde park alanı var adam bakkaldan sigara alacak 4'lüyü yakıyor marketin önünde duruyor. 4'lü yanınca iş tamam zaten durmaya hakkı var sanıyor. 30 metre yürüyemiyor.

Otobanlarda yollarda nasıl azami hız sınırı var aşınca ceza yiyoruz, kesinlikle asgari hız sınırıda olmalı. Altında kalan cezayı yemeli.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volkan_gs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlarin bir degisik versiyonu da gepgenis iki tarafinda yavaslamadan gecebilecegi yolda ters yondesin diye uzerine suren el kol yapan tayfa, ulan trafik polisimisin manyak yuru git biz yeri geliyor tersten gelen adama yol veriyoruz maksat yolumuza isimize bakalim adamin isi gucu yok salca olmaya yer ariyor durup laf yetistiriyor sanki isvicre amk herseye uyduk bi bunlar kaldi ya

Kimsede trafik kulturu yok soforlik adabi yok herkes araba kullaniyor memlekette
    Bunun pek savunulacak bi yeri yok ki yalnız, yanlış oldu

Hadi yan yana geçecek yerde yine bi nebze de, adam tersten gelip benim yol vermemi bekliyor. Vermiyorum. Servis minibüsleri falan debeleniyor sağa sola gireceğim diye.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazar günleri ve Bayram zamanı bunların sayısı X10 oluyor genelde ciddi tecrübe eksikliği ve yazılı olan veya olmayan kurallara hiç bir şekilde dikkat etmemekle alakalı.
    İstanbul da bitmez bunlar mümkün olduğunca dalaşmamak ya sabır demek en ideali..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani şu zihniyet burada da olduktan sonra, ümit falan yok Her şey düzgün değil nasıl olsa, tersten de gelelim, yolun ortasında da bırakalım, her şeyi yapalım ya...

Geçende biri yolu ortalamış duruyor, birini mi ne indiriyor ama hafiften sağdaki boşluğa yanaşmış. Arkadaki araba zaaart diye kornaya bastı. Öndeki bu duran adam indi ne voooaaaaaaaaaaaaaaaaaaar diye bağırıyo...

Diğer adam da indi sayıyo bişeyler, ben de tam yanından geçiyorum, ne demek ne var ne bağırıyosunuz, şuraya girsenize işte boş burası zaten yanaşmışsınız, adam geçemiyor sizi beklemek zorunda mı dedim. Şaşırdı, kesti sesini.

Öküzleşmek marifet.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Minimum 20 yıl falan bu açıdan insanımızdan ümidim yok. Gereksiz umut beslemek yerine, kendimi habitata adapte ediyorum. Aynısını tavsiye ederim.
    Bunun çözümü bu, herkes düzgünken en düzgünü de olurum; etrafımdakiler kasapsa en ala taksi şoförü de olurum, kısasa kısas

Bir de şu anki aracımı 16 plaka aldım değiştirmedim, onun da ekmeğini yiyorum yer yer, insanlarla muhataplığı azaltıyor, tavsiye ederim. İstanbul trafiği tam bir survivor, ezmezsen eziliyorsun çoğu zaman, böyle gelmiş böyle gider.

Ama yayaya her daim yol veririm tavizsiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunun pek savunulacak bi yeri yok ki yalnız, yanlış oldu

Hadi yan yana geçecek yerde yine bi nebze de, adam tersten gelip benim yol vermemi bekliyor. Vermiyorum. Servis minibüsleri falan debeleniyor sağa sola gireceğim diye.
    Yani şu zihniyet burada da olduktan sonra, ümit falan yok Her şey düzgün değil nasıl olsa, tersten de gelelim, yolun ortasında da bırakalım, her şeyi yapalım ya...
    Benim söylediğimin verdiğiniz örnekle bir alakası yok, yol müsaitse kural esnetilebilir, millete salça olmaya gerek yok diyorum.

Zihniyet falan gerek yok, uğraştırmayalım birbirimizi şimdi kendimizi anlatmaya, alttaki mesajda yazdığınız gibi acelesi olanı yada ceza yemeyi seveni anlayışla karşılayan zihniyet benim yazdığımı da karşılamalı ki kendiyle çelişmesin diye düşünüyorum

diyemedim ya la

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volkan_gs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim söylediğimin verdiğiniz örnekle bir alakası yok, yol müsaitse kural esnetilebilir, millete salça olmaya gerek yok diyorum.

Zihniyet falan gerek yok, uğraştırmayalım birbirimizi şimdi kendimizi anlatmaya, alttaki mesajda yazdığınız gibi acelesi olanı yada ceza yemeyi seveni anlayışla karşılayan zihniyet benim yazdığımı da karşılamalı ki kendiyle çelişmesin diye düşünüyorum
    Kural esnetilebilir diye bişey yok, kırmızıda da geç o zaman hacı

İkinci örnek de hiç anlaşılamamış, alıntı yapmışsın ama... Orada dikkat çekmeye çalışılan şey, sol şeridi işgal edip gidemeyeceğin. Hız sınırı nasıl olsa 90 diye solda bomboş yolda 90'la gidemezsin.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Sonra forumdan başka arkadaşlar Manisaya giderken neden soldan en sağa atıyorsun diye sölüyor @drago valla katil olur insan geçmezse sol şeritte gazete okuyanlar mı 7 derece eğimde 80 ile kamyon sollayanlar mı her tip var. Efendi gideyim geçmiyim diyorsun yol istiyorsun 5 dk arkasında gidiyorsun yol açılıyor yol istiyorsun tekrar frene basıyor... Yok böle bir şey.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tür olayları kafaya takmayın arkadaşlar. Bunlardan bir sürü var. En sol şerit keşke her daim boş olsa, sollama yapılıp tekrar bir sağ şeride geçilse... Ama bu tür davranışlar için trafik bilgisi denen bir ders vardı. O dersi insanlara fitil olarak vermek lazım. Benim çözümüm de şöyle. Yaz okulu için 131'le İzmir-Soma yaptım. 2 şerit yol sağdan gidiyorum. Sol boş, 131 zaten 90-100 yapıyor. Adam gelmiş selektör yapıyor. Kırmızı ışıkta durduk yanyana. Açtım camı. Biraz küfürlü konuştum. Kardeşim burası sağ şerit vs. anlatıyorum. ''Ben ordan gidecem gardaş'' diyor. Ne diyeyim bu adama...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kural esnetilebilir diye bişey yok, kırmızıda da geç o zaman hacı

İkinci örnek de hiç anlaşılamamış, alıntı yapmışsın ama... Orada dikkat çekmeye çalışılan şey, sol şeridi işgal edip gidemeyeceğin. Hız sınırı nasıl olsa 90 diye solda bomboş yolda 90'la gidemezsin.
    Tekrar alıntı yapayım nasıl anlaşılması gerektiğine bakalım öyleyse, sol şeriti kapatamassın demişsin hemfikiriz, acelem var/ ceza yemeyi seviyorum trafik polisi misin diyor?

Yani acele varsa yada ceza yemek gibi bir hobisi varsa kuralı esnetip / ihlal edip hız sınırı aşılabilir?

diyemedim ya la

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha geçen hafta bir çalışanımızın 33 yaşındaki kardeşini trafikte yol verme kavgası yüzünden kurşunlayıp öldürdüler. Herkes sakin olsun bence. Soldan mi gidiyor küçült bas geç sağından veya gideceğin yere 10 dk geç git. Yani hap atıp çıkan, ruh hastası çok adam var ortalıkta dikkatli olmak lazım.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir'de sıradan bir olay. 5 sene yaşadım otobanda olsun, şehir dışında olsun önce frene basıp sonra sağ şeride geçmek adet sanırım. Sağ şeride geçince de gaza basarlar. D, E segmenti ya da SUV olunca işler değişiyor.

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samsun'da yolun ortasında durup malzeme indiren ya da bir tanıdık görüp durup muhabbet eden birine korna çalıp yolu aç derseniz indirip dövüyorlar

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de eskiden uyuz olurdum şimdi sağdan geçip gidiyorum. Çok rahat oluyor valla. Kendimi üzmeye değmez 3 kuruşluk insan için. Arka sisleri yakanlara da uyuz olurdum. Arkadan uzunları yakardım vb. Onları da ya geçip gidiyorum ya da geri kalıyorum. Laf anlayacak adam olsalar zaten bu şekilde davranmazlar. Bir de bir büyüğümün çok güzel bir tavsiyede bulundu genel olarak. O çok etkili oldu bende çünkü eskiden çok yapıyordum.
    Tavsiye şu; Kimseye haddini bildirmeye çalışma !
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de en ayar olduğum konulardan biri..
    Eşim yeni havalimanında çalıştığı için hafta sonları ben götürüyorum. Dönüşte acelem olmadığı için sakince ve hız limitinin 90km/h olduğu yerde en sağdan 80 ile gidiyorum adam arkama gelip sellektör, korna.. sanki 30 ile gidiyormuşum gibi.
    Herşeyin başında insanlarımız saygı denen kavramı bilmemelerinden kaynaklanmaktadır..
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler