User Tag List

Sayfa 3/14 İlkİlk 1234513 ... SonSon
258 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Yol isteyince fren yapan tüm.....

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bu had bildirmek değil bence. Hani bir toplum baskısı oluşmalı ki trafik bilinci oluşsun.

Bu adamlar hızlanayım, yavaş gideyim, sinyal vereyim derdine düşsün.

Hata yaptığında insanların tepki vereceğini bilsin ki tekrarlamasın.

Kimse tepki göstermeyince kendilerini haklı görüyorlar. Aynı hatayı daha sık yapıyorlar.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de frene basanlardandım. Araç solluyorum sol şeritte, arkadan 150yle gelip selektör atıyor. Frene basmıyordum ben.. Asılıyordum.. Arkada sekiz çiziyordu sonra allaaan apaçisi.. Halbuki 3 saniye sabretse geçeceğim zaten sağa.. Neyse..
    Artık yapmıyorum, yapmayacağım da öyle bişey..
    Relax artık.. Kuşlar ağaçlar çiçekler böcekler ne güzel hayat lay lay lay modundayım.

Sol şeritte 50yle gidenlerden de yol isteyip gururlarını kırmayın. Egoları inciniyor yazık.. Sağından geçip sol şeride geçin ileride, devam edin.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    140-150 gidiyorum uzaktan sellektör çeke çeke geliyor.yol veriyorum geçsin hemde önümü açar diyorum. 180-190 gibi bakıyorum önü boş, ben selektör çekiyorum yol vermiyor.

onu geçmek için sağına girmek lazım,makas atmak lazım.o zamanda trafik canavarı oluyorsun.

en sola geçip 120le gidenler ayrı bir galaksideler zaten

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volkan_gs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar alıntı yapayım nasıl anlaşılması gerektiğine bakalım öyleyse, sol şeriti kapatamassın demişsin hemfikiriz, acelem var/ ceza yemeyi seviyorum trafik polisi misin diyor?

Yani acele varsa yada ceza yemek gibi bir hobisi varsa kuralı esnetip / ihlal edip hız sınırı aşılabilir?
    Haklısın Yalnız orada arkadaşın söylediğini savunmuyorum. Adam geçip gitsin ne halt ederse etsin, benim dediğim sol şeridi işgal edemeyeceğimiz.

Bunun haricinde, orada yol verme şansı var bir de.

Tek şerit yolda ters yönden gelen adam halen benim yol vermem gerektiğini düşünüyor.

Veya dediğin gibi 2 aracın yan yana rahat geçebileceği yerde adam bulaşacak yer arıyor diyorsun. O adamla bir önceki kavşakta burun buruna geliyoruz. Ben her seferinde "tersten gelen biri var mı" diye bakmak zorunda mıyım Bunların savunulacak, mazur görülecek bi yanı yok ki.

Daha kötüsü var, mesela bi sokak kazılmış, veya kamyon girmeye çalışıyor, hemen bütün millet ilk paralele saldırıyor. Ters yönmüş değilmiş kimsenin şeyinde değil. Herkes bi anda doluşuyor, normal yönden de doluşuyorlar. Karşıdan gelen adama kızıyorsun "abi yol kapalı napalım" diyor. E be arkadaş ters yola girmeyeceksin ki? Yolun kapalı olması buraya girmeni gerektirmiyor? Basıp başka yere gideceksin.

Böyle yaptığımız sürece bu trafik düzelmez ki.

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben izmire gittiğimde bu sorunları çok yaşıyorum. istisnaları ayırıyorum ama izmirin yüzde 80 i araba kullanmayı bilmiyor, izmirde benim gibi sakin biri bile çileden çıkıyor nefret ediyorum. istanbulun bütün kuralsızlığına rağmen gözünü seveyim diyorum hiç olmassa mantıklı kuralsızlık yapıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bu had bildirmek değil bence. Hani bir toplum baskısı oluşmalı ki trafik bilinci oluşsun.

Bu adamlar hızlanayım, yavaş gideyim, sinyal vereyim derdine düşsün.

Hata yaptığında insanların tepki vereceğini bilsin ki tekrarlamasın.

Kimse tepki göstermeyince kendilerini haklı görüyorlar. Aynı hatayı daha sık yapıyorlar.
    Ben de bu fikirdeyim ama olamıyor işte herkesle muhatap olamıyorsun, psikopat çok.

Ve bu tiplere genelde tepki gösterince siniyorlar, eğer çok oç'nun biri değilse. İşte onu nasıl bileceğiz
    Deli deliyi görünce çomağını saklar hesabı. Ya saklamazsa

Baran'ın örnekteki gibi, adam freni koyunca 10 araba geriden geliyor. E şerefsiz, o zaman yapma o hareketi işte? İt gibi biliyor ne *** yediğini...

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütün forumun damarına dokunan bir konu olmuş

Sol şeritte ban zorla yol verirken hız limiti var diye bağıran dayı biliyorum. Sanane dayıcım, sana ne! makas mı atayım o zaman oh ne güzel maksa yedim diye rahatliyacak mısın

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok değişik bir güruh yetişiyor trafikte;
    -Yol istediğinde frene basanlar,
    -Mis gibi havada insanı kör edercesine yanan arka sis lambasını açanlar,
    -Sinyal kolunu öylesine bir çubuk zannedenler vs, vs...

Başa bela almamak mümkün değil bunlarla, bir de genelde ukala ve umursamaz oluyorlar ki gel de sinirlerine hakim ol.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben uzun zamandır artık bu kontrolsüz sol şerit işgali yapanları sallamıyorum

Çakar,uzun,sis ne varsa açıyorum söndürmüyorum kör olsun aq

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben izmire gittiğimde bu sorunları çok yaşıyorum. istisnaları ayırıyorum ama izmirin yüzde 80 i araba kullanmayı bilmiyor, izmirde benim gibi sakin biri bile çileden çıkıyor nefret ediyorum. istanbulun bütün kuralsızlığına rağmen gözünü seveyim diyorum hiç olmassa mantıklı kuralsızlık yapıyorlar
    Abi İzmir de gerçekten köyden dağdan oradan buradan gelen öküzün sığırın her türlü çeşidi mevcut. Güzelim şehir her geçen yıl daha garip bir hal alıyor göç geldikçe. Babası İzmirli sorsan şehrin 3 te 1 i , dedesi İzmir li dersen 10 da 1 i.

İzmir'de araba kullanmayı, trafik kültürünü hiç bilmeyen çok büyük bir kitle var. Var da, İstanbul'lular bunu nasıl söylüyor çok ilginç geliyor. Ne zaman yola çıksam yada İzmir'de 34 plaka denk gelse %90 ı arabayı kullanmayı bilmiyor. Düz yolda bas bas bas, 10 derece viraj görünce eli ayağına dolanır. İstanbul'da hiç mi viraja girmiyor insanlar anlamıyorum..
    -Fırat

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda Face de 2 tane video var.Adama yazdım dedim niye fren yapıyorsun. Yol benim diyor.sağa niye geçmiyorsun peki dedim.Güvenli mesafeyi bekliyorum dedi.18 mt tır sürüyor beyefendi.Grup olduğu için görüntülenemeyebilir.

1. video Adamı resmen şıkıştırmış resmen diyoruz.

Facebook

2. video da arka kamera dan izleyin 50.sn yede yaptığı kavşaklığa bakın.İyi bir araç olmasa bariyere girmesi an meselesi.

Facebook

adilhcl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hele o arka sis leri yakanlar yokmu sol şeritte birde totosu yüksek bi araç olursa değmeyin ettiğm küfürlere....

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her zaman yol veririm.senelerdir motor bindiğim içinde gözüm hep aynadadır.selektör çektirmem bile arkamdakine.istisnalar hariç.
    acil işi olur,hastası olur,yetişmesi gereken bir yeri vardır derim yol veririm.

ama önüne sollamaya çıkan otobüs -kamyon-ağır vasıta çıkar mecbur yavaşlarsın.o sırada götüne girer bir lavuk önündeki ağır vasıtayı görsede,çat çat çat sellektör çeker.işte o dellendiğim andır.

aynen buna benzer bir mevzuda yapan megane dci li genç bir kardeşime izmitten-ist.a kadar(70-75km) c1 le öttürdüm.
    sonunda camını açıp abi sen naptın yaa diyor ))))))

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yolda ona ders verelim demek,görürsek bizde birşeyler yapalım gibi cümleler , evet bayağı ilerlediğimizi gösteriyor. bu mu çözüm sizce ? tek tek alıntılamayayım yazanlar görecektir zaten.

hepinizin akranı eşi dostu işgal ediyor olabilir sol şeridi, dalgınlık ya da kasıtlı farketmez. bende bi xenonlu olup 394859345 metre öteden elini selektör koluna bağlayıp gelenlere tutuluyorum , ne yapabilirim ki , hiçbişey.

ben öndeki otomobile nazaran hızlıysam şerit farketmeksızın selektör atıp korna çalıp , yol istemeyle vakit kaybedeceğime hızımı kaybetmeden şerit değiştiririm. geçer giderim , durup gaz fren gaz fren yakıtta harcamam,kavga gürültüde çıkmaz.Hangi biriyle uğraşacaksınız ki.
    Ben en son birisine böyle takıldığımda, kemerburgaz otobanında sivil polislere yakalandım. sonucu tahmininizden de kötü oluyor. Hırs yapmaya gerek yok yani, çek sağa in aşşağıya oluveriyosunuz bir anda (:

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her gün kenedy caddesini kullanıyorum (yenikapı-yeşilköy arası) istisnasız her gün de denk geliyorum sol şeridi kapatmış 60-70 sabit giden birine..
    bayan sürücü ise taciz vs algısı olmasın diye selektör yapmadan, takip mesafemi biraz daha kısaltıp sadece farımı açıp hafifte sola bariyere doğru yanaşırım aynasında bir yansıma olsun çekilsin diye, hala fark etmediyse çok hafif bir korna.. baktım ki aynanın varlığını unutmuş o zaman mecbur sağından geçip gidiyorum, hatta artık kimseden yol da istemiyorum geçip gidiyorum neresi müsaitse artık..

ama şu 46/2c maddesinden cezalara hala dur diyemedim.. boş yolda sinyal verip dönen adamım yine de geliyor fotoğrafsız cezalar albüm gibi oldu..
    Ne mutlu Türküm diyene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her gün kenedy caddesini kullanıyorum (yenikapı-yeşilköy arası) istisnasız her gün de denk geliyorum sol şeridi kapatmış 60-70 sabit giden birine..
    bayan sürücü ise taciz vs algısı olmasın diye selektör yapmadan, takip mesafemi biraz daha kısaltıp sadece farımı açıp hafifte sola bariyere doğru yanaşırım aynasında bir yansıma olsun çekilsin diye, hala fark etmediyse çok hafif bir korna.. baktım ki aynanın varlığını unutmuş o zaman mecbur sağından geçip gidiyorum, hatta artık kimseden yol da istemiyorum geçip gidiyorum neresi müsaitse artık..

ama şu 46/2c maddesinden cezalara hala dur diyemedim.. boş yolda sinyal verip dönen adamım yine de geliyor fotoğrafsız cezalar albüm gibi oldu..
    İşte onu yapınca armutun biri de kesiyor demek

Ben de 40'ı bekliyorum, 2 arkadaş bekliyoruz hatta.

Emekli albay modeli, yağdıracaz

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fahri amcaların sayılarında bir artış mı oldu nedir
    hadi eskiden whatsapp ihbar hattı vardı çekip atıyorduk filan o da kalktı,
    biz de mi i... yoksa çözemedim
    Ne mutlu Türküm diyene

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıntıyla işin ne alakası var?

Zaten izin alıp 1 saat geç gittim hiçbir acelem vs yok.
    Ben işine giderken yaşadın sandım bu sıkıntıyı o yüzden o şekilde belirttim.
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesakkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boşuna sinirlenmeyin çünkü ülke bu adamlardan geçilmiyor. 1-2 tane olsa sinirlenilmekte haklı fakat her yola çıktığımızda böyle insanlarla denk geliyorsak sinirlenmek insanın kendisini yıpratan bir eylemden daha fazlası olamaz. Ana sorun iki tarafın birbirinin ne yapmak istediğini anlayamaması sanırım.

Bir de sizinle alakalı söylemiyorum ama aklıma gelmişken söyleme gereği duydum. Hız limitinin tam üstünde giden bir şoför size yol vermek zorunda değildir bunu unutmayın. İlla hız limitini aşmak istiyorsanız sollamak zorundasınızdır.
    öyle bir şey yok , sol şeritte limitte gidiyorsun diye yolu sabote edemezsin her türlü yol vermek zorundasın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler