User Tag List

Sayfa 6/14 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
258 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Yol isteyince fren yapan tüm.....

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla benzeri şu şekilde oldu motorcu bir arkadaşımız ben virajı 120 ile dönerken birden önüme kırdı, dedimki görmedi heralde. Neyse hızı da 80 falan bende yavaşladım bekliyorum sağa çeklsin diye. birde tribe girmiş çakma racing motoru ile aynaları içe katlamş falan kesinlikle arkasını görmüyor bakmıyorda . biraz bekledim selektör attım ne kadar selektör atmayı sevmesemde çünkü otobandayız ve sol şeritten 80 ile gidiyor. kornaya basmaya başladım gene çekilmedi sağından geçerken de haliyle bir türk olarak elimle ne yapmaya calıstıgını sordum. İleride otobandan cıktık ışıklardan durduk, hayırdır diyor. dedim kardeş otoabanda en sol şeritten 80 ile gidiyorsun sence normali, Verdiği cevap ile tartışmaya giremeeceğimi öğrendim. Bomboş yol istediğim şeritten giderim sağımdan geç ne laga luga yapıyorsun dedi . Buda böyle bir anıydı uzatmadan yoluma devam ettim. Malesef muhattap olduğumuz cahil cuheyla tipler cok.
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla benzeri şu şekilde oldu motorcu bir arkadaşımız ben virajı 120 ile dönerken birden önüme kırdı, dedimki görmedi heralde. Neyse hızı da 80 falan bende yavaşladım bekliyorum sağa çeklsin diye. birde tribe girmiş çakma racing motoru ile aynaları içe katlamş falan kesinlikle arkasını görmüyor bakmıyorda . biraz bekledim selektör attım ne kadar selektör atmayı sevmesemde çünkü otobandayız ve sol şeritten 80 ile gidiyor. kornaya basmaya başladım gene çekilmedi sağından geçerken de haliyle bir türk olarak elimle ne yapmaya calıstıgını sordum. İleride otobandan cıktık ışıklardan durduk, hayırdır diyor. dedim kardeş otoabanda en sol şeritten 80 ile gidiyorsun sence normali, Verdiği cevap ile tartışmaya giremeeceğimi öğrendim. Bomboş yol istediğim şeritten giderim sağımdan geç ne laga luga yapıyorsun dedi . Buda böyle bir anıydı uzatmadan yoluma devam ettim. Malesef muhattap olduğumuz cahil cuheyla tipler cok.
    Bomboş yol istediğim şeritten giderim

İşte zihniyet bu.Hız sınırı 120 bende en sol şerit'den 120 ile giderim kimse karışmaz kafasında herkes.

Bide yol vermeyip sağından geçmeye çalışınca gaza gelip yolda rolling yapmaya çalışanlar var onları'da unutmayalım
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gri sembol çok geniş bi tanım oldu, plaka aklındaysa yaz hacı abi, denk gelirsek tatlı süprizler yapalım arkadaşa.
    hşşş sen sakin ol bak bunlar fluence ile aynı gruptan aman diim.

insanı sinir eden çok ama trafikte her hakkedenin ağzına sıçmaya kalksan *** dayanmaz.
    Romeo <3 Giulietta

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazar akşamı Bursa'dan İstanbul'a dönüyorum. Orhangazi'ye gelmeden önceki inişi bitirdim, her zamanki yerinde yine jandarma çevirmesi var.
    Sağ şeritte bir TIR'ın arkasından dur kalk gidiyoruz. Sol şerit daralınca bizim şeride atlayan araçlardan sol önümdekine yol verdim ama tam yanımda olan araç sağ şeride geçmek için sert bir hamle yaptı. Hafif sağa kaçıp devam ettim, herhangi bir müdahalem olmadı. Şol şerit açılana kadar arkamdan sıfır boşlukla takip etti. Herhangi bir müdahalem olmadı, özellikle yavaşlamadım veya hızlanmadım. Allah'ından bulsun modundayım. Sol şerit açıldı fakat arkadaş halen sıfır geliyor, farlarını aynada göremiyorum.
    Hızlanıyorum hızlanıyor falan. Gözüm karardı çaktım sonuna kadar frene indim. O da indi, dediği laf "Niye yürümüyosun. Ana yolda durulur mu?"
    Dedim seni öldürürüm, arabamda çocuk var. O arada abim de indi beni çekiştiriyor.
    Daha inerken pişman oldum çünkü bu adamlar bitmiyor. Bunu dövmeye başlasam elimden alacak kimse yok. Başımı yok yere belaya sokacağım.
    Ne uğruna, hiç.
    O yüzden olabildiğince sakin olalım. İnsan bi yere kadar dayanıyor ama sonuna kadar dayanmak gerek.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa - İst otobanını 15 günde bir gidiş - dönüş kullanıyorum.

Tüm ceza ve riskleri göze alarak sürekli yüksek hız ile seyahat ediyorum.

O kadar dana var ki artık ben de herkese dana muamelesi yapıyorum , önce bi selektör yapıp bırakıyorum 500 M geriden , baktım sağa sinyal veriyor ya da geçmeye çalışıyor bekliyorum taciz etmeden. Ama baktım tık yok mili saniye aralıklarla lak lak lak lak lak lak lak lak selektör yapıp tamponuna girip sağa atana kadar bariyerle arasına giriyorum.

O dana solda gidecek diye ben makas atamam 1002 TL 46/2g makas cezası yiyince daha çok sinirleniyor insan.

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba kullanmaktan artık nefret ediyorum çocukluktan buyana en büyük sevgim hayatımdaki en büyük stres sebebine dönüştü. ne trafiği biter, ne kazası, ne cezası, ne park derdi biter yurtdışında ki insanların 3 kuruşa aldığı arabalara ve benzine ödediğimiz fahiş fiyatları söylemiyorum bile.. Allah hepimize sabır versin

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sakinlik iyidir,genelde uzun yolda sakin kullanırım sol şeridi pek kullanmam.
    Şehiriçinde daha sert kullanıyorum sebebi psikolojik baskı. Yol veriyosun,arkasındaki de önüne kırıyor. Yaya geçidinde yayaya yol veriyosun çapraz yürüyor. Doğal olarak sinirleniyorsun,acısı da arabadan çıkıyor. Sırf bu yüzden biraz daha basıcam alacağım aracı,gidemiyim de sinir yapmayım diye
    Abicim sakin olun,bırakın gitsin-dursun-beklesin. 5 dakika farkeder en fazla..

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun yola cikicaksam , gece cikiyorum. Saat 2.5 - 3 gibi. Yolda kimse olmuyor. Rahat rahat gidecegim yere variyorum. Istanbul icinde 7 den 77 ye sanki herkes sabah yürek yemis gibi atarli. Kimseye bulasmamak , yav he he demek en iyisi. Ha simdi burda **** yiyen hiz sinirlarini gecsin yada kurallara uygun olmayan sekilde arac kullansin. Foto yada video cek polise yolla , siringa ile Kan alirlar valla.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ne iç döktük be
    herkes böyle bir konu bekliyormuş meğerse
    konunun özü bence sakin kalmak lazım
    kimin ne çıkacağı belli olmaz
    beni çeviren polisler xmax e biniyordu mesala , sivildiler

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında konu açmıştım bu konuda ben de

http://www.techturkey.com/forum/sohb...tml?highlight=

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun yolda bolu tünel izmit tüneller arası genelde orta şeritte cruise ile sakin bir trafikse 110 eğer yoğun trafik ve hızlı akarsa daha kolay hareket için 120 cruise la geliyorum.Sol seride nerdeyse hiç çıkmadığım halde orta şeridde dahi basa basa selektör atarak gelen hayvanlar var.Geç soldan yok yolda birine bulaşacak ya.Birde orta da gidiyorum.Kimse ler yok sola geçme gibi bir lüksüm de yok.Golf kola asıla asıla geliyor ama 120 ile ben gidiyorsam oda 125 yok hızı. çaka çaka nasıl geliyor.500 600 mt geldi tam yaklaşınca sola sinyali bir verdim.Eli ayağına dolaştı.Yanıma daha da yaklaşmadı.

sportwagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toplum olarak çağın çok gerisinde yol aldığımızı göstergesi aslında trafikte yaşananlar... Bir kesim insan olmanın,toplum olmanın gerekliliğini yerine getirmeye çalışıp yazılı veya yazısız kurallara uyup hayatına yaşamaya devam etmeye çalışırken, başka bir orman kaçkını,medeniyetten, hayattan,insanlık ve ahlaktan nasibini almayan kesim kendi kurallarını kendi koyup, yasaları ve nizamları kendince belirleyip,pervasızca yaşamayı tercih edebiliyor...... bi Xenon farlar cahil, sonradan görme,ahlaksız kullanıcıların eline geçti mertlik bozuldu... şirket aracı (Clio) ile elimden geldikçe gece uzun yolculuğa çıkmıyorum sol,sağ,orta farketmiyor nerede olsam bi sıfatsız 500m geriden selektörü oyuncak niyetine kullanıp benim sürüşümü etkileme hakkını kendinde bulabiliyor. Cehalet Türk toplumunda sözlük anlamını yitirdi, çevreme bakıyorum okuyup mevki,makam sahibi olan kişilerde aynı görgüsüzlükle yol almaya devam.ediyor.

ouzs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi herkes bi anısını yazmış nerdeyse. Bende bi gün gidiyodum da önüme atladı da felan. Bu yazıyı bile niye yazdığımı bilmiyorum aslında, yani gereksiz geliyor. Burada bu yazıyı okuyan 150 kişi bu sorunlara çözüm olmayacak veya araç sahibine ulaşılsa bile heee ''sen miydin abi yaw'' dan öteye gidilemeyecek. Amaaa.. Herşeyin bir adabı olduğunu savunan birisi olarak yolda gitmeyi bilmeyenleri olduğu gibi arabanın işlevlerinide gereksiz kullanan insanlar o yolda gitmeyi bilmeyenlerden belki daha çoktur.
    Ne o işlevler. Mesela o sellektör kolu götüne giriyor gibi yol istemek için 100 kere üst üste çekip bırakmak. Mesela arka sisleri beni sikin der gibi yakarak gezmek. Ön farlarda sadece parklar yanıyo(onlarda turuncu ampül takılı) sadece ön sislerle gezmek. Hızlı gidildiği gibi standardın çok altında almış yanına keko bi kız yolda 30 km ile aheste aheste babasının yolu gibi artis artis gitmek. Bu gibi durumlar bitmez. Çünkü her birisi çok havalı ve inanılmaz güzel hareketler.! Biter mi yaa. Bitmez baba bitmez.. Camı açsan bişey söylemek için sana der ki, ''Hayır mı kardeeeeş''.. Dövsen bela s.ksen zina amk çocuklarını..
    *On3r*

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ouzs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi herkes bi anısını yazmış nerdeyse. Bende bi gün gidiyodum da önüme atladı da felan. Bu yazıyı bile niye yazdığımı bilmiyorum aslında, yani gereksiz geliyor. Burada bu yazıyı okuyan 150 kişi bu sorunlara çözüm olmayacak veya araç sahibine ulaşılsa bile heee ''sen miydin abi yaw'' dan öteye gidilemeyecek. Amaaa.. Herşeyin bir adabı olduğunu savunan birisi olarak yolda gitmeyi bilmeyenleri olduğu gibi arabanın işlevlerinide gereksiz kullanan insanlar o yolda gitmeyi bilmeyenlerden belki daha çoktur.
    Ne o işlevler. Mesela o sellektör kolu götüne giriyor gibi yol istemek için 100 kere üst üste çekip bırakmak. Mesela arka sisleri beni sikin der gibi yakarak gezmek. Ön farlarda sadece parklar yanıyo(onlarda turuncu ampül takılı) sadece ön sislerle gezmek. Hızlı gidildiği gibi standardın çok altında almış yanına keko bi kız yolda 30 km ile aheste aheste babasının yolu gibi artis artis gitmek. Bu gibi durumlar bitmez. Çünkü her birisi çok havalı ve inanılmaz güzel hareketler.! Biter mi yaa. Bitmez baba bitmez.. Camı açsan bişey söylemek için sana der ki, ''Hayır mı kardeeeeş''.. Dövsen bela s.ksen zina amk çocuklarını..
    Almanya Otobanında malumunuz hız sınırı yok. Sol şeritte gidiyorum. Genelde 130-160 arası kullanırdım. Arkadan Porsche lar AMG ler gelirken yavaştan yoldan kaçar arkadan onları zevkle izlerdim.

Yine bir gün gidiyorum. 130 ya da 140 ım. Arkama 7 kasa yanaştı. Almanya'da öyle küçük motorlu araçta çok olmaz üst seviyede. Bassa ezer geçer yani biliyorum. İzledim adamı. Münasip takip mesafesinde benimle beraber geldi. Gözüm sürekli dikizde. Az sıkıştırsa yol vereceğim. Tam 5dk boyunca böyle gittik. Ya dayanamadı ya da benim kaçmamı beklemiş olacak ki bu 5 dk sonunda bir hareket yaptı. "SOL SİNYAL VERDİ". Ne korna ne selektör. "ADAMSIN ABİ" dedim yoldan çekildim ve saygı duydum.....

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yayayken araçlara araçken yayalara kızıyorum. Tamamen aceleyle alakalı gideceğin yere öndeki lavuk yol versede vermesede 10 dakika oynamıyor. ama o 10 dakikada yaşadıkların belki 1 gününü alıyor
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya Otobanında malumunuz hız sınırı yok. Sol şeritte gidiyorum. Genelde 130-160 arası kullanırdım. Arkadan Porsche lar AMG ler gelirken yavaştan yoldan kaçar arkadan onları zevkle izlerdim.

Yine bir gün gidiyorum. 130 ya da 140 ım. Arkama 7 kasa yanaştı. Almanya'da öyle küçük motorlu araçta çok olmaz üst seviyede. Bassa ezer geçer yani biliyorum. İzledim adamı. Münasip takip mesafesinde benimle beraber geldi. Gözüm sürekli dikizde. Az sıkıştırsa yol vereceğim. Tam 5dk boyunca böyle gittik. Ya dayanamadı ya da benim kaçmamı beklemiş olacak ki bu 5 dk sonunda bir hareket yaptı. "SOL SİNYAL VERDİ". Ne korna ne selektör. "ADAMSIN ABİ" dedim yoldan çekildim ve saygı duydum.....
    İşim gereği sık seyahat ediyorum ve gittiğim ülkelerde araç kiralıyorum. Çok uzaklaşmadan Avrupa'dan örnekle trafiği ve insanının atarlılığı bize en çok benzeyen ülkeler balkan ülkeleri, özellikle Yunanistan ve İtalya'nın köy/kasaba mecraları diyebilirim. Meraktan sizin gibi de denemeler yaptığım oluyor. Buralarda dahi araç sürerken en ufak bir tacize uğradığımı hatırlamam. Sadece kendi kendine aracın içinde söylendikleri oluyor ama size fiziksel ve/veya aracın herhangi bir ekipmanını kullanarak taciz söz konusu dahi olamaz. Almanya ve kuzey Avrupa ülkeleri bu işin aşmış kısmı, bırakın eli kolu kornayı, sellektörün varlığından haberleri yok o insanların. Çünkü yol istemek için böyle bir şeyin kullanılması öğretilmemiş ki onlara. Döndükten sonra burada aracımı sürerken kendi içimde inanılmaz sorgulamalar yaşıyorum, en son dünya bir toz bulutuydu derken eve varmış buluyorum kendimi. Adamı filozof yapar buranın trafiği...

Artık dış dünya ile irtibatımı tamamen kesiyorum. Tekerlekli sandalye/engelli araçları, ambulans/itfaiye/polis gibi acil durum araçları ve yayalar dışında trafikte benim dışımdaki her şey benim için yok hükmünde. Camlarınıza film çektirin, dış dünyadan izole olun. Müziğimi açar yola odaklanırım, sol şeritle pek işim olmaz, millet isterse birbirini yesin...
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yol verdiğimizde sollarken üstüne üstüne gelen davarlara da selam olsun.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı etc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşim gereği sık seyahat ediyorum ve gittiğim ülkelerde araç kiralıyorum. Çok uzaklaşmadan Avrupa'dan örnekle trafiği ve insanının atarlılığı bize en çok benzeyen ülkeler balkan ülkeleri, özellikle Yunanistan ve İtalya'nın köy/kasaba mecraları diyebilirim. Meraktan sizin gibi de denemeler yaptığım oluyor. Buralarda dahi araç sürerken en ufak bir tacize uğradığımı hatırlamam. Sadece kendi kendine aracın içinde söylendikleri oluyor ama size fiziksel ve/veya aracın herhangi bir ekipmanını kullanarak taciz söz konusu dahi olamaz. Almanya ve kuzey Avrupa ülkeleri bu işin aşmış kısmı, bırakın eli kolu kornayı, sellektörün varlığından haberleri yok o insanların. Çünkü yol istemek için böyle bir şeyin kullanılması öğretilmemiş ki onlara. Döndükten sonra burada aracımı sürerken kendi içimde inanılmaz sorgulamalar yaşıyorum, en son dünya bir toz bulutuydu derken eve varmış buluyorum kendimi. Adamı filozof yapar buranın trafiği...

Artık dış dünya ile irtibatımı tamamen kesiyorum. Tekerlekli sandalye/engelli araçları, ambulans/itfaiye/polis gibi acil durum araçları ve yayalar dışında trafikte benim dışımdaki her şey benim için yok hükmünde. Camlarınıza film çektirin, dış dünyadan izole olun. Müziğimi açar yola odaklanırım, sol şeritle pek işim olmaz, millet isterse birbirini yesin...
    Aynen öyle, Yunanistan'da da çok araba kullanmışımdır, adamlar bize çok benzemesine rağmen o polisin çok az olduğu adalarda bile trafik kurallarına nasıl bi uyuyorlar bilseniz...

Adamlar bizim medeni halimiz resmen.

Bir seferinde de Prag'ta da bir şehirlerarası yolda yol tek şerit oldu, Micra kiralamıştık, çok basmak istemedim, arkama bir araç geldi sollamak istiyor ama bi türlü fırsat bulamıyor, ama hiç taciz yok. Ben de emniyet şeridine yanaştım iyice, adam geçerken binbir teşekkür etti.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde otobanda önü bomboş olsada fren yapanlar türedi.

orta şeritte 100-120 giderken sebepsiz yere fren yapıyorlar.

tabi bazısı hız koridorunu görünce konturolsüz bir şekilde birden asılıyor frene,ooooo ooo farkında değil iş işten çoktan geçti.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler