User Tag List

Sayfa 7/14 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
258 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Yol isteyince fren yapan tüm.....

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vatandaş daha " en sol şerit sollama şerididir , burda sürekli gidilmez " durumunu dahi bilmiyor.

ehliyet verilirken iq testi yapsalar bu ülkedeki ehliyetli sayısı net %60 düşer.

ama bu yeni ehliyet işi iyi oldu 10 yılda bir yenilenmesi.
    çünkü 10 yılda bir sağlık raporu istenecek , kafadan sakatsan alamayacaksın.

benim manitada renk körlüğü varmış ahanda vermediler sağlık raporunu.
    dediler çüzümünü bul öyle gel.
    31 aralık 2020'e kadar bi çözüm bulamassa gitti ehliyet...
    médiocrité partout

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ne iç döktük be
    herkes böyle bir konu bekliyormuş meğerse
    konunun özü bence sakin kalmak lazım
    kimin ne çıkacağı belli olmaz
    beni çeviren polisler xmax e biniyordu mesala , sivildiler
    Anafikir bu, ben öyle temiz sopa yedim 1 araba dolusu adamdan

Tek güzel yanı, duş alıp yatıyorsun o et kırığı haliyle o gece güzel uyunuyor

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde otobanda önü bomboş olsada fren yapanlar türedi.

orta şeritte 100-120 giderken sebepsiz yere fren yapıyorlar.

tabi bazısı hız koridorunu görünce konturolsüz bir şekilde birden asılıyor frene,ooooo ooo farkında değil iş işten çoktan geçti.
    Bir yandan her hafta Denizli / İzmir arası gidip geliyorum, millet kendini parçalıyor uçacağım diye. Sana bana, otobüse, kamyona, tarladaki traktöre, havadaki yangın söndürme helikopterine selektör yapıyor.

Yol üzerinde Aydın'a kadar bol bol trafik lambası var, kasaba/köy geçişleri v.s. En kötü ihtimalle 3. trafik lambasına herifi yakalayıp yanındaki boş şeritten tıngır mıngır geçiyorum. Sabit tutturursan zaten yeşilleri de yakalıyorsun bir şekilde. Ne gereksiz yaktıkları yakıtın farkındalar, ne altlarındaki araca ve kendilerine yaşattıkları stresin farkındalar..

Yahu gözümle görüyorum 1 km önümde lamba kırmızı oluyor, gaz kesiyorum frensiz yavaşlayayım da ben varasıya yeşil olur basar devam ederim diye. Adam geçiyor yanımdan 110'la lambanın önünde kazık fren duruyor. Az sonra yeşil oluyor ve yanından 40 km hızla geçip hızlanmaya devam ediyorum. Kalkıp tapagaz beni tekrar geçiyor, 2 lamba sonra yine aynı senaryoyu yaşıyoruz.

Eee bre insan evladı! Rafine araç kullanımı diye bir şey duymadın mı sen? Bunların insanlara zorla öğretilmesi lazım. Çok ama çok boşa enerji harcıyoruz, çevre de boşa kirleniyor, araçlar da boşa yıpranıyor, yakıtlar da boşa harcanıyor... Hayatlar da...
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

tabi bazısı hız koridorunu görünce konturolsüz bir şekilde birden asılıyor frene,ooooo ooo farkında değil iş işten çoktan geçti.
    Ben rampa çıkarken sol şerit'de fren yapanları gördüm.

Adam rampa çıkıyor sonra fren yapıyor sonra tekrar basıyor.

Sonrada der benim arabanın fren balatası niye çabuk bitti X firma b.k.t.n yapmış.yada bu arabada çok yakıyor.

Yahu sen 1100KG kütleyi hareketlendirmişsin niye sebepsiz yere yavaşlatıp gaza basıp yakıt yaktırıyorsun
    Seat IBIZA FR

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sonrada der benim arabanın fren balatası niye çabuk bitti X firma b.k.t.n yapmış.yada bu arabada çok yakıyor.

Yahu sen 1100KG kütleyi hareketlendirmişsin niye sebepsiz yere yavaşlatıp gaza basıp yakıt yaktırıyorsun
    aynen yakıt-balata neden çabuk bitiyor.bu araba öğğğ kaka almayın sakın

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı etc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yandan her hafta Denizli / İzmir arası gidip geliyorum, millet kendini parçalıyor uçacağım diye. Sana bana, otobüse, kamyona, tarladaki traktöre, havadaki yangın söndürme helikopterine selektör yapıyor.

Yol üzerinde Aydın'a kadar bol bol trafik lambası var, kasaba/köy geçişleri v.s. En kötü ihtimalle 3. trafik lambasına herifi yakalayıp yanındaki boş şeritten tıngır mıngır geçiyorum. Sabit tutturursan zaten yeşilleri de yakalıyorsun bir şekilde. Ne gereksiz yaktıkları yakıtın farkındalar, ne altlarındaki araca ve kendilerine yaşattıkları stresin farkındalar..

Yahu gözümle görüyorum 1 km önümde lamba kırmızı oluyor, gaz kesiyorum frensiz yavaşlayayım da ben varasıya yeşil olur basar devam ederim diye. Adam geçiyor yanımdan 110'la lambanın önünde kazık fren duruyor. Az sonra yeşil oluyor ve yanından 40 km hızla geçip hızlanmaya devam ediyorum. Kalkıp tapagaz beni tekrar geçiyor, 2 lamba sonra yine aynı senaryoyu yaşıyoruz.

Eee bre insan evladı! Rafine araç kullanımı diye bir şey duymadın mı sen? Bunların insanlara zorla öğretilmesi lazım. Çok ama çok boşa enerji harcıyoruz, çevre de boşa kirleniyor, araçlar da boşa yıpranıyor, yakıtlar da boşa harcanıyor... Hayatlar da...
    arabayı hor kullananlar zaten böyle dengesizler.
    ne gaz basmayı bilirler,ne frene basmayı

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vatandaş daha " en sol şerit sollama şerididir , burda sürekli gidilmez " durumunu dahi bilmiyor.

ehliyet verilirken iq testi yapsalar bu ülkedeki ehliyetli sayısı net %60 düşer.

ama bu yeni ehliyet işi iyi oldu 10 yılda bir yenilenmesi.
    çünkü 10 yılda bir sağlık raporu istenecek , kafadan sakatsan alamayacaksın.

benim manitada renk körlüğü varmış ahanda vermediler sağlık raporunu.
    dediler çüzümünü bul öyle gel.
    31 aralık 2020'e kadar bi çözüm bulamassa gitti ehliyet...
    Renk korlugu olan ehliyet alabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renk korlugu olan ehliyet alabilir

veriyolar ama gidip kapsamlı test yaptıracak , uzmam tabib rapor yazacak.
    raporuna uygun değilde yazabilir , renk körlüğünün bir bir çeşidi var.

yolda kırmızı ile yeşil ışığı ayırt edemeyen insana ehliyet veren kurumunda taa damının kiremetini...
    médiocrité partout

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    veriyolar ama gidip kapsamlı test yaptıracak , uzmam tabib rapor yazacak.
    raporuna uygun değilde yazabilir , renk körlüğünün bir bir çeşidi var.

yolda kırmızı ile yeşil ışığı ayırt edemeyen insana ehliyet veren kurumunda taa damının kiremetini...
    Kirmizi yesille alakasi yok, isterse hepsi ayni renk olsun.Ustteki yaniyorsa durursun, ortadaki yaniyorsa hazir, altta ki yaniyorsa yesil.Cogu insan renk koru oldugunu bilmeden yasar ve olur.Yesil isigi yesil , kirmiziyi kirmizi gorur.1000 farkli tenk varda bu 6000ine hassas oluyor bla bla

Birgun arkadasim renk korluguyle dalga gecip, google renk korlugu testi yazip iste bunu goremiyor dediklerinde kendininde aslinda renk koru olup orada yazan yaziyi okuyamadiginda cok gulmustum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kirmizi yesille alakasi yok, isterse hepsi ayni renk olsun.Ustteki yaniyorsa durursun, ortadaki yaniyorsa hazir, altta ki yaniyorsa yesil.Cogu insan renk koru oldugunu bilmeden yasar ve olur.Yesil isigi yesil , kirmiziyi kirmizi gorur.1000 farkli tenk varda bu 6000ine hassas oluyor bla bla

Birgun arkadasim renk korluguyle dalga gecip, google renk korlugu testi yazip iste bunu goremiyor dediklerinde kendininde aslinda renk koru olup orada yazan yaziyi okuyamadiginda cok gulmustum
    hemen baktım
    renk körü değilmişim
    Renk Korluğu Testi | İstanbul Goz Hastanesi
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafik lambaları dünyanın her yerinde standarttır. Bu yüzden renk körü biri ehliyet alabilir. (Renk körü değilim )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

valla dediklerin tabiki geçerli ama
    manitamın önüne çıkmayın ne ışığın yerini bilir nede rengini plaka veriyorum ; istanbul BU 1026
    médiocrité partout

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En gıcık olduğum durumlardan biri. Cidden böyle eski Amerikan falan olacak çaaaaaaat diye gireceksin. Veya böyle yükseltilmiş koca tekerlekli şu Raptor'lardan falan olacak, çıkacaksın arkadan bagaja... Otobüs falan sıkıştırırım ben onlarla diyorum hep

Bi de bunların uzun yolda kıçınıza yapışan versiyonu var. Siz sağ taraf 50 ile giderken 90-100'le gidersiniz, veya önünüzdeki trafik de zaten gitmiyordur, e birader dur, anladık, geçecez sağa...

Bayramda Ordu'ya giderken böyle oldu, kıçıma 42 plaka bi Cayenne geldi, aynada sakalları, sivilceleri falan görüyorum adamın.

Tık diye koydum çektim freni. TIR kadar mesafe bıraktı ondan sonra E be şerefsiz, niye taciz ediyosun o zaman. Ben yol verebileceğim zaman zaten vereceğim.
    Benzerini daha dün yaşadım. 80 le gidiyorum limiti 60 olan üniversite yolu. Ders çıkışı kalabalık bende daha hızlı gitmek isterim ama yol müsait değil önümdeki arabayla bile 1.5 arabalık mesafe var. Chrli bi kız geldi bu arkamdan aynadan güneş gözlüğünün markasını görecek kadar yakın ve hiç mesafe bırakmaya niyeti yok dedim ben sana bi happy light show yapayım. Frenden sonra aynadan takip ettim yavaşladı sonra sağa geçip bir balcalının arkasından usul usul geldi. Takip mesafesi çok önemli.

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde şöyle bir şey var ne kadar etkili bilmem (inşallah bunun yüzünden dayak yemem )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı etc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşim gereği sık seyahat ediyorum ve gittiğim ülkelerde araç kiralıyorum. Çok uzaklaşmadan Avrupa'dan örnekle trafiği ve insanının atarlılığı bize en çok benzeyen ülkeler balkan ülkeleri, özellikle Yunanistan ve İtalya'nın köy/kasaba mecraları diyebilirim. Meraktan sizin gibi de denemeler yaptığım oluyor. Buralarda dahi araç sürerken en ufak bir tacize uğradığımı hatırlamam. Sadece kendi kendine aracın içinde söylendikleri oluyor ama size fiziksel ve/veya aracın herhangi bir ekipmanını kullanarak taciz söz konusu dahi olamaz. Almanya ve kuzey Avrupa ülkeleri bu işin aşmış kısmı, bırakın eli kolu kornayı, sellektörün varlığından haberleri yok o insanların. Çünkü yol istemek için böyle bir şeyin kullanılması öğretilmemiş ki onlara. Döndükten sonra burada aracımı sürerken kendi içimde inanılmaz sorgulamalar yaşıyorum, en son dünya bir toz bulutuydu derken eve varmış buluyorum kendimi. Adamı filozof yapar buranın trafiği...

Artık dış dünya ile irtibatımı tamamen kesiyorum. Tekerlekli sandalye/engelli araçları, ambulans/itfaiye/polis gibi acil durum araçları ve yayalar dışında trafikte benim dışımdaki her şey benim için yok hükmünde. Camlarınıza film çektirin, dış dünyadan izole olun. Müziğimi açar yola odaklanırım, sol şeritle pek işim olmaz, millet isterse birbirini yesin...
    Abi bunun bir de Sudan versiyonu var.

Hayatımda daha agresif araç kullanmamışımdır. Adamı katil ederler. Net. Tren misal, bilerek çarpıyor yoldaki araçlara
    İki tane dede 30-40 arası YAN YANA net hemde tamı tamına yan yana giderek iki şeridi ve dolayısıyla trafiği kitliyor. Önlerinde 1 km bir tane araç yok
    Daha neler neler anlatmakla bitmez. Çok sıkıntı çok

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Çünkü bu kamiller ayagini gazdan cekince arabanin yavasladigini dusunmeyigi icin yeni gelinin sarilgidi gibi frene dokunmadan edemiyorlar
    1881 - 193

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen gün 180 190 gidiyorum önüme sinyalsiz dikkatsiz şekilde A6 atladı. Frene basarken korna sellektör ne varsa basıp yakıyorum, adam biraz geç uyandı yoksa arkadan girecektim. Tam A6'yla bariyerlerin arasından geçtim. Maalesef ülkemiz davar sürücü konusunda 1 numara
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çünkü bu kamiller ayagini gazdan cekince arabanin yavasladigini dusunmeyigi icin yeni gelinin sarilgidi gibi frene dokunmadan edemiyorlar
    Araştırmalar sonucu elde edilen bilgiye göre bu kullanıcıların geneli hafta içi işe toplu taşıma ya da servis kullanarak gidip, hafta sonları ya da bayram tatillerinde araçlarını çıkartıp yola çıkan sürücülerdir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sefaköy ve beylikdüzü yokuşunda çok yaşıyorum bu olayları, arabam 1.2 75 bg hızımı alıp tırmanırken önü boş arkadaş frene asılıyor, be arkadaşım senin araba turbo torkun var çıkıyorsun yokuşu ya ben napayım? Veriyorum arabayı 3. Vitese

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler