User Tag List

Sayfa 10/14 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
258 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Yol isteyince fren yapan tüm.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun yolda sürat yapacağım zaman önüme yeni kasa farları iyi olan merso audi yada bmw lerden birini kılavuz yaparım
    araya bi takip mesafesi koyup adam kaçla gidiyorsa o hızla yapışırım arkasına
    ne radara bakarım ne yola gözüm adamın arka fren lambalarında olur sürekli
    sanki en temizi bu gibi geliyor bana
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun yolda sürat yapacağım zaman önüme yeni kasa farları iyi olan merso audi yada bmw lerden birini kılavuz yaparım
    kaskon varsa limitlerinide o sırada hızlıca okumalısın.

iyi arabanın frenide masrafıda iyi oluyor
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu 4x4 lerin tavanlarındaki boydan boya ledleri tavana koyup selektöre bağlamak istiyorum sol şerit fedailerine tarama.
    Off Road Lights - Zombie Lighting | Zombie Lighting

‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaskon varsa limitlerinide o sırada hızlıca okumalısın.

iyi arabanın frenide masrafıda iyi oluyor
    daha fazla mesafe bırakıyorum diyelim sanırım en az 100 metre bırakıyorumdur o frene bastığı anda bende basıyorum mesafeyi sabit tutmak için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orta şeritte normal hızla giderken arkama yapışıp selektör yapanlara frene basıyormuş gibi bende yapıyorum özellikle viaport civarlarında oluyor bu tipler , zevkli oluyor çaresizce sağa sola kırmalarını izlemek. amk davarları

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500x'e alayım diyorum öyle bişey :P
    Valla alınır
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol vermedi diye bacağından bıçaklanan forum üyesi bile var. @S.Özcan nickli arkadaşın başına gelmişti.
    ben değildim, ortaamı bıçakladılar. Allah kimseye göstermesin, zor bir durum

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çıktığım yolun hız limitinde hatta %10 üzeri hakkını kullanarak giderim. o yüzdende pek yol isteyençıkmaz
    Eğer biri yol isterse yolda veririm.

Ama 'şöförlüğüne' çok güvenip tabiri cazipse götüme kadar girerse cidden sert fren yapıyorum. Her şeyden önce güvenli sürüş mesafesininden kaynaklı tüm mesuliyet ona ait. zaten ilk panik ve adrenalinle beraber bir sersemlik geliyor arkadakine. Sonra usulce yol isteyip, yolunu alıp gidiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi farların ya da gece görüşün bencileyin kötü galiba.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çıktığım yolun hız limitinde hatta %10 üzeri hakkını kullanarak giderim. o yüzdende pek yol isteyençıkmaz
    Eğer biri yol isterse yolda veririm.

Ama 'şöförlüğüne' çok güvenip tabiri cazipse götüme kadar girerse cidden sert fren yapıyorum. Her şeyden önce güvenli sürüş mesafesininden kaynaklı tüm mesuliyet ona ait. zaten ilk panik ve adrenalinle beraber bir sersemlik geliyor arkadakine. Sonra usulce yol isteyip, yolunu alıp gidiyor.
    Tamam peki sen bunu yaptın adam da mesafe koydu, sonra geçti bir şekilde önüne sen de normal gidiyorsun, kazık frene asıldı sen napıcaksın? Yani bu frene basma saçmalığını neyin hakkı onu anlamıyorum adam dibine giriyorsa en fazla rahatsız olursun? Sen ona kasten ters bir hareket yapıyorsun sonra onun sana yapacağı şeyleri meşru kılıyorsun?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi farların ya da gece görüşün bencileyin kötü galiba.
    çok kötü değil de 20 yaşında benim araba
    o yıllardan bu yıllara teknoloji çok gelişti yeni araçların farları haliyle daha iyi

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde otobanda önü bomboş olsada fren yapanlar türedi.

orta şeritte 100-120 giderken sebepsiz yere fren yapıyorlar.

tabi bazısı hız koridorunu görünce konturolsüz bir şekilde birden asılıyor frene,ooooo ooo farkında değil iş işten çoktan geçti.
    Genelde bayan sürücüler bu şekilde kullanıyor . Neden bu şekilde yaptıklarına tam olarak anlam veremesemde sanırım bir anda hızlı gittiklerini düşünüp refleks olarak frene dokunuyorlar. Ardına tekrardan hizlaniyorlar çünkü.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

volkan_gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence ana problem çok kompleksli olmamız.

Kanun bir hak veriyor, veya kanun nezdinde haklı çıkacağını biliyor diye trafik adabına aykırı hareket edilmiyor olması gerekiyor.

Daha önce verdiğim örnekteki gibi, iki tarafın da sorunsuz geçeceği tek yön bir yolda, bilerek diğerinin üzerine kırmak kompleksten başka bir şey değildir.

Kurallara aykırı olmadığını iddia etmiyorum, ama kanun da haklısın diye göz göre göre neden iki tarafın vaktini harcıyorsun, bu kadar mı boşsun yahu?

Trafik adabı dediğim şey de sonradan kazanılacak bir şey değil maalesef, küçüklükten öğrenilir, kusura bakmasın kimse bilmem kaç yaşından sonra araba görüp de ben söförüm diye gezenlerle trafik kültürü olan insanlar arasındaki farkı bu adap belirliyor.

Park yerinde çizginin içinde kalınca her şeyin hallolduğunu sananlar da aynı mantıkla hareket ediyor mesela, duvar tarafında 1m var adam çizgiye sıfır çekmiş ne varki diyor, e yanaş kardeşim duvara işte kapımız rahat açılsın, çizgiye ikimizde sıfırlarsak nasıl girip çıkalım değil mi? Bunu da mı kitaba yazmak lazım?

Bu sert fren yapma olayı da aynı mantıkla değerlendirilebilir bence, arkadan vurdu diye sen kanunen 'büyük ihtimalle' haklı çıkacaksın tamam da 100+ hızlarda çarpışınca ne olacak sanıyorsunuz Allah aşkına kenara çekip geçmiş olsun mu denecek?

İki taraftan da yaralananlar ölenler, kazaya karışacak başka araçlar vs.

Trafikte çoğu kişi tank kullandığını sanıyor, çarpınca hiçbir şey olmaz veya istediğimi yaparım nasıl olsa camı açılmaz, kapısı açılmaz vs yapmayın ya çok tehlikeli bir ülkede yaşıyoruz, kaybedecek bir şeyleriniz varsa bu kadar agresif olmayın kendiniz ve sevdikleriniz için.

Ps: Silecek kaldıran kanun bekçisi ruhu emekli tayfa eksileyin lütfen
    diyemedim ya la

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah aşkına ters yöne girmeyi inatla savunmanın, trafik kültürü değil herhangi bir kültür düzeyi ile uzaktan yakından alakası olamaz.

Trafik kültürü, düzene - kurala saygı vs adını ne isterseniz koyabilirsiniz; ortada bir kural var. Sen ters yöne giriyorsan karşıdan gelenin kural bilmeyişi, kuralın düzenin önemini kavramayışına kalmış bir durumdur olayın nasıl sonuçlanacağı.

Kuralın az esnetilmesi çok estenilmesi tartışılır hale geldiyse vay halimize.

Yanlış anlamayın samimi bir merakla soruyorum eğitim düzeyi, memleket nedir ? Ters yönden gelme kardeşim diyen vakit çalmış oluyor ya size göre, merak ettim gerçekten.

Trafik adabı sizin düşündüğünüzden bambaşka bir şey. Ters yöne girmemektir trafik adabı. Girdiysen karşıdan gelenden özür dilemektir mesela. En ufak bir ters hareketi varsa tek kelime etmeden geri gidip yolundan çekilmektir. Yani iki tarafın da vaktinden çalmak diyorsunuz da asıl olay bir tarafın kural ihlali yapıp karşıdan gelene saygısızlığı - düzene saygısızlığı - medeniyet öğretilmemiş olmasıdır. Karşıdan gelenin ne suçu olabilir ?

Bu mantıkla işin kısaysa cadde üstünde 2. sıraya dörtlü yakıp araba park edebilirsin, ne var ki 2 dakikaya geliyorum değil mi ? Uzaklara gidip park yeri arayanlar enayi çünkü.

Aynı şekilde şimdi dersiniz hiç mi ters yön bir yola girmen gerekmedi ? Gerektiyse de dönüp dolaştım, kendi vaktimi kaybettim kimseninkini kaybettirmedim.
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah aşkına ters yöne girmeyi inatla savunmanın, trafik kültürü değil herhangi bir kültür düzeyi ile uzaktan yakından alakası olamaz.

Trafik kültürü, düzene - kurala saygı vs adını ne isterseniz koyabilirsiniz; ortada bir kural var. Sen ters yöne giriyorsan karşıdan gelenin kural bilmeyişi, kuralın düzenin önemini kavramayışına kalmış bir durumdur olayın nasıl sonuçlanacağı.

Kuralın az esnetilmesi çok estenilmesi tartışılır hale geldiyse vay halimize.

Yanlış anlamayın samimi bir merakla soruyorum eğitim düzeyi, memleket nedir ? Ters yönden gelme kardeşim diyen vakit çalmış oluyor ya size göre, merak ettim gerçekten.

Trafik adabı sizin düşündüğünüzden bambaşka bir şey. Ters yöne girmemektir trafik adabı. Girdiysen karşıdan gelenden özür dilemektir mesela. En ufak bir ters hareketi varsa tek kelime etmeden geri gidip yolundan çekilmektir. Yani iki tarafın da vaktinden çalmak diyorsunuz da asıl olay bir tarafın kural ihlali yapıp karşıdan gelene saygısızlığı - düzene saygısızlığı - medeniyet öğretilmemiş olmasıdır. Karşıdan gelenin ne suçu olabilir ?

Bu mantıkla işin kısaysa cadde üstünde 2. sıraya dörtlü yakıp araba park edebilirsin, ne var ki 2 dakikaya geliyorum değil mi ? Uzaklara gidip park yeri arayanlar enayi çünkü.

Aynı şekilde şimdi dersiniz hiç mi ters yön bir yola girmen gerekmedi ? Gerektiyse de dönüp dolaştım, kendi vaktimi kaybettim kimseninkini kaybettirmedim.
    Neden bu kadar hırs yapıp eksiler falan verdiğini anlamamakla birlikte, kültür düzeyini mesajla anlama becerin olduğuna göre fersah fersah öndesindir eminim benden beni merak edip değerli vaktini harcama lütfen.
    diyemedim ya la

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volkan_gs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence ana problem çok kompleksli olmamız.

Kanun bir hak veriyor, veya kanun nezdinde haklı çıkacağını biliyor diye trafik adabına aykırı hareket edilmiyor olması gerekiyor.

Daha önce verdiğim örnekteki gibi, iki tarafın da sorunsuz geçeceği tek yön bir yolda, bilerek diğerinin üzerine kırmak kompleksten başka bir şey değildir.

Kurallara aykırı olmadığını iddia etmiyorum, ama kanun da haklısın diye göz göre göre neden iki tarafın vaktini harcıyorsun, bu kadar mı boşsun yahu?

Trafik adabı dediğim şey de sonradan kazanılacak bir şey değil maalesef, küçüklükten öğrenilir, kusura bakmasın kimse bilmem kaç yaşından sonra araba görüp de ben söförüm diye gezenlerle trafik kültürü olan insanlar arasındaki farkı bu adap belirliyor.

Park yerinde çizginin içinde kalınca her şeyin hallolduğunu sananlar da aynı mantıkla hareket ediyor mesela, duvar tarafında 1m var adam çizgiye sıfır çekmiş ne varki diyor, e yanaş kardeşim duvara işte kapımız rahat açılsın, çizgiye ikimizde sıfırlarsak nasıl girip çıkalım değil mi? Bunu da mı kitaba yazmak lazım?

Bu sert fren yapma olayı da aynı mantıkla değerlendirilebilir bence, arkadan vurdu diye sen kanunen 'büyük ihtimalle' haklı çıkacaksın tamam da 100+ hızlarda çarpışınca ne olacak sanıyorsunuz Allah aşkına kenara çekip geçmiş olsun mu denecek?

İki taraftan da yaralananlar ölenler, kazaya karışacak başka araçlar vs.

Trafikte çoğu kişi tank kullandığını sanıyor, çarpınca hiçbir şey olmaz veya istediğimi yaparım nasıl olsa camı açılmaz, kapısı açılmaz vs yapmayın ya çok tehlikeli bir ülkede yaşıyoruz, kaybedecek bir şeyleriniz varsa bu kadar agresif olmayın kendiniz ve sevdikleriniz için.

Ps: Silecek kaldıran kanun bekçisi ruhu emekli tayfa eksileyin lütfen
    Hocam trafik adabı diyorsun da, ters yön olayınca çelişiyorsun. Diğer örnekler çok güzel oysa...

Şimdi özellikle bu ters yön olayına kıl biri olduğumdan onun üzerine özellikle gidiyorum. Bu eziklik değil, kompleks değil. Yanlış düşünüyorsun bence, senin fikrin ayrı konu..

Ben ters yöne girmeyeyim diye kulağımı tersten gösterip gidiyorsam, o da gidecek. Biz malız, onlar zeki, 100m fazla dolanmak yerine tersten kaçıp gelecek. O zaman yine başa dönüyoruz, sokaklara tabela vs koymasınlar, herkes kafasına göre takılsın.

Bi sokağa dönüyorum, geliş yönüne bakıyorum haklı olarak, adam tersten gelmiş bana korna çalıyor. Buraya da baksana diye kızıyor bi de, kusura bakma ya diyorum gerçekten tersten gelen sığır olacağını düşünemedim, benim eşekliğim. Kavgaya kalkıyor. Özür dile bas git ne konuşuyosun... Şimdi ben bu adama dalmaz mıyım Bu mudur trafik adabı? Ben bu adama ses etmeyeceğim... Peki...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam trafik adabı diyorsun da, ters yön olayınca çelişiyorsun. Diğer örnekler çok güzel oysa...

Şimdi özellikle bu ters yön olayına kıl biri olduğumdan onun üzerine özellikle gidiyorum. Bu eziklik değil, kompleks değil. Yanlış düşünüyorsun bence, senin fikrin ayrı konu..

Ben ters yöne girmeyeyim diye kulağımı tersten gösterip gidiyorsam, o da gidecek. Biz malız, onlar zeki, 100m fazla dolanmak yerine tersten kaçıp gelecek. O zaman yine başa dönüyoruz, sokaklara tabela vs koymasınlar, herkes kafasına göre takılsın.

Bi sokağa dönüyorum, geliş yönüne bakıyorum haklı olarak, adam tersten gelmiş bana korna çalıyor. Buraya da baksana diye kızıyor bi de, kusura bakma ya diyorum gerçekten tersten gelen sığır olacağını düşünemedim, benim eşekliğim. Kavgaya kalkıyor. Özür dile bas git ne konuşuyosun... Şimdi ben bu adama dalmaz mıyım Bu mudur trafik adabı? Ben bu adama ses etmeyeceğim... Peki...
    Verdiğin örnekle alakası yok ki benim dediğimin, onu yapan hayvandır zaten, ben diyorum ki, iki taraf da geçebiliyorsa sorunsuz beklemeden yavaşlamadan ne gerek var uğraşmaya?
    Yoksa tersten gelene yol ver, ters yönde araç kullanmak normaldir falan dediğim yok benim.
    O zaman 150 ile gideninde üstüne kırıp kaza yaptırmak lazım, kurallara uymuyorsa bana bir zorluk çıkarmamasına rağmen üstüne sürerim???
    diyemedim ya la

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya yok anladım ben demek istediğini de, bu da meşru göstermiyor ki durumu demek istiyorum. Yani biri az zararlı, biri zararsız, biri çok zararlı. Buna göre tepki gösterip göstermeyelim... O olmaz ki demek istiyorum. Ha evet ben de uğraşmıyorum basıp geçiyorum ayrı konu ama, olmamalı işte

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde bayan sürücüler bu şekilde kullanıyor . Neden bu şekilde yaptıklarına tam olarak anlam veremesemde sanırım bir anda hızlı gittiklerini düşünüp refleks olarak frene dokunuyorlar. Ardına tekrardan hizlaniyorlar çünkü.
    bay-bayan farketmiyor hepsi yapıyor.

mantıklı bir açıklama bende bulamadım ))))

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler