User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Elektrikli ev aletlerinin bozulmasından bıktım(Servis arayışı)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Elektrikli ev aletlerinin bozulmasından bıktım(Servis arayışı)

Son zamanlarda bozulan ürünler;

-Philips blender çalışmıyor bayadır
    -Bosch kablosuz el süpürgesi şarj tutmamaya başladı aniden
    -Tchibo kahve makinası su-buhar vermiyor
    -Tefal kablosuz ütü çok az ısınıyor, socaklık hazır diye de ışık yakıyor.

Tefal’in bana yakın yetkili servislerine baktım. Yorumları en iyi olana gittim. Yukarı çıktı geldi, abi bunun dini çökmüş 350 lira masrafı var dedi(halbuki hiç su bırakılmadı be içme suyu kullanıldı)Neticede masrafı 350 lira sen bunu bırak bunu alınca sana şu ütüyü 420ye veriyor tefal dedi. Ben de ütüyü googledan baktım, zaten 420 liraya satılıyor 😡Masrafın 350 lira olduğunu da sanmıyorum, dibinin çöktüğünü de.

En iyi yorumları olan servis bu olunca yetkili servis duşunda servis arıyorum. Var mı bu işleri yapabilecek güvenilir bir abimiz?
    Savaş MotorSports

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ürünlerin garantileri yoksa ve tamiri için böyle salak saçma şeyler söylüyorlarsa "yetkili" denen mallarla muhatap olmayın zaten hiç.

Elektrikçi, şu bu tarzı adamları arayın. En güzeli böyle, tavsiye vs...

Geçenlerde pencerenin vasistas sistemi bozuldu, babamlar birine yaptırmışlar, önce birini bulmuşlar, adam 400 TL demiş, başka bi adam bulmuşlar, 200 TL'ye yapmış. Biz de yaptırdık o vesileyle... Sonra parçaları internette buldum, 18 TL, 25 TL, 36 TL vs gibi ayrı ayrı satılıyor, seti toplayınca 150'leri buluyor, eh dedim kendisi de kazansın, olur o kadar da, 400 TL isteyen şerefsiz neye istiyor belli değil. Suadiye tarifesi yapıyor aklı sıra...

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen evde bozuk blender vardı annem atıyordu dedim dur bakim bi şanzıman dişlisi sırıymış 15 tl ye buldum aldım taktım devam Bir ara süpürge bozuldu dedim açim bi bakim bitane lehim kopmuş tutturdum yerine devam belki tamirciye götürsem başka bir şey uydurup 100 200 para alıcak
    Demem o ki elinizden geliyorsa bi açıp bakmakta fayda var belki basit birşeydir

korkmazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam yaklaşık 10-12 senedir Bosch-Siemens Fabrika servisinde çalışıyorum yine ne varsa yetkili serviste var.misal bizim servis için konuşuyorum fiyat neyse odur malzemenin fiyatı belli işçilik fiyatı bellidir.Belli bir oranda indirim hakkımız oluyor müşteriye %10-15 gibi ama tutupta fazla alma şansın yok sistemden o şekilde geçmiyor fazla aldın diye uyarı veriyor. Yıllardır bu işin içindeyiz mümkün olduğunca özel servisle muattab olmamanızı tavsiye ederim. Biz yaklaşık 70-80 ekibiz her gün hemen hemen duyuyoruz görüyoruz cihazı alıp geri götürmeyen mi dersin.faiş fiyatlar alıp cihazı onaramayanlar mı dersin daha neler neler anlatsam roman olur valla.çok değil daha geçen haftalarda müşteriden 3000 lira buzdolabı tamiri için ücret alınmış ve hiç birşey yapmadan dolabı aynı şekil geri getirmişler.bunun gibi birçok örnek mevcut Allah korkusu yok pek insanlarda. En azından bizim marka için konuşuyorum yetkili servisler minimum 600-700 bin civarı sermaye ister kimse 50-100 lira için bunca şeyi riske atmaz diye düşünüyorum
    ALFA ROMEO MİTO QV

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinizden geliyorsa bu tarz şeyleri kendiniz de yapabilirsiniz aslında. Şu anda eşimin saç düzleştiricisini tamir ediyorum. Çok da güzel olacağına eminim. Veya bu tür ürünlerde bozulunca internetten satın. Arızalı ürünleri alıp tamir edebilen bir çok insan var. Onlar da sebeplenir, siz de çöpe atmamış olursunuz. Son bir çözüm ise şöyle. Mahalle aralarında çok güzel eski elektronik ustalarımız var. Evinize yakın olanları araştırabilrsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korkmazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yaklaşık 10-12 senedir Bosch-Siemens Fabrika servisinde çalışıyorum yine ne varsa yetkili serviste var.misal bizim servis için konuşuyorum fiyat neyse odur malzemenin fiyatı belli işçilik fiyatı bellidir.Belli bir oranda indirim hakkımız oluyor müşteriye %10-15 gibi ama tutupta fazla alma şansın yok sistemden o şekilde geçmiyor fazla aldın diye uyarı veriyor. Yıllardır bu işin içindeyiz mümkün olduğunca özel servisle muattab olmamanızı tavsiye ederim. Biz yaklaşık 70-80 ekibiz her gün hemen hemen duyuyoruz görüyoruz cihazı alıp geri götürmeyen mi dersin.faiş fiyatlar alıp cihazı onaramayanlar mı dersin daha neler neler anlatsam roman olur valla.çok değil daha geçen haftalarda müşteriden 3000 lira buzdolabı tamiri için ücret alınmış ve hiç birşey yapmadan dolabı aynı şekil geri getirmişler.bunun gibi birçok örnek mevcut Allah korkusu yok pek insanlarda. En azından bizim marka için konuşuyorum yetkili servisler minimum 600-700 bin civarı sermaye ister kimse 50-100 lira için bunca şeyi riske atmaz diye düşünüyorum
    Burada denilmek istenen arızalı parça yanında sağlam parçanın da değiştirilerek faturanın şişirilmesi.
    Yetkili servis parça ve işçilik fiyatı fikstir, sorgularsın merkezden ama değişen parça sağlam mı değil mi bilmezsin garanti harici işlemde.
    Mikser (en çok plastik kaplin parçası diş sıyırır gibi bozulur), blender, ütü vs ürünlerde ben markalı ucuzunu alırım. Garanti süresi içinde zaten servislik hizmeti var. Garantisi bitti ise tamiri ürün bedeline yakınsa, yarısı falansa yenisini alırım. Garantisi olur kafam 2-3 yıl rahat eder.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada denilmek istenen arızalı parça yanında sağlam parçanın da değiştirilerek faturanın şişirilmesi.
    Yetkili servis parça ve işçilik fiyatı fikstir, sorgularsın merkezden ama değişen parça sağlam mı değil mi bilmezsin garanti harici işlemde.
    Mikser (en çok plastik kaplin parçası diş sıyırır gibi bozulur), blender, ütü vs ürünlerde ben markalı ucuzunu alırım. Garanti süresi içinde zaten servislik hizmeti var. Garantisi bitti ise tamiri ürün bedeline yakınsa, yarısı falansa yenisini alırım. Garantisi olur kafam 2-3 yıl rahat eder.
    Mantıklı olanı yapıyorsunuz aslında o tarz küçük ev aleti grubunda çok bir beklentiye girmemek lazım eskisi gibi bir cihaz alınıp 15-20 sene kullanmak hayal oldu çünkü bariz kalite farkları var.Genel olarak tüketim toplumu olduk önceden bir çok şey tamir ediliyordu şimdi servislerin geneli parça değişimi sadece tamir olayı bitti gibi bişey birde onarım bedellerinin yüksek çıkmasının sebeplerinden biride mikser blender gibi şeylerde parçalar blok şeklinde geliyor fabrikalardan ayrı ayrı gelmiyor komple değiştiğin için malzemeyi doğal olarakta maliyette artabiliyor. O işin mantığı bana kalırsa eğer onarım bedeli cihaz bedelinin yarısı kadar veya fazlasıysa yenisini almak mantıklı genelde müşterilerimede bu şekilde tavsiyede bulunuyorum.
    ALFA ROMEO MİTO QV

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık aletlerin ömrü maksimum 7 yıl olarak yapılıyor. dayanırsa ne ala.
    normal servisten ziyade bende yetkili servis öneririm.(ama kontrol şart konu hakkında bilgi birazcık elektronik ve mekanikl bilgi şart) yetkili olmayanın sabit tarifesi yoktur. yetkilide arıza tamiri yapılan ürüne servis ücreti alınmaz.
    gecenlerde sofben ıcın yetkili servis cagırdım. arızayı tespit için bir parçayı çıkma ile değiştirdi teste tabi tutucaz dedi ve para istedi.acıkcası yaptıgı ıs manasız geldiği için direk firmayı aradım.saolsunlar yardımcı oldular.
    yetkılı servısın 240 tl dediği kart ana firmada 130 tl ye servisin 400 tl dediği parça ana firmada 230tl cıktı.bana yuksek fiyatları veren yetkili servis geri geldi.sofbeni söktü ,yeni parçaları montajladı geri getirdi.önceden aldığı ucretide bakiyeden düştü işi 350tl olarak kapattık.

başka bir servis fiyaskosuda sıfır klozetin contasının inşaat zamanında yanlış takılmasından kaynaklı su sızıntısı için aradığımda çıktı.
    vitra klozet için pahalı olur servisini aramıyım dediğim işte herhangi bir servis 250 tl dediği işi
    vitra servis 70tl servis ücreti 20tl parça toplamda 90 tl ye halletti.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tefal ütü için yazıyorum. Üzerinde tetikli bi termostat var içini açın akvaryum ısıtıcılarındakiyle aynı mantıkla çalışıyor. Anahtar gibi bişey onun birbirine temas eden uçlarını zımparalayın tersine biraz gerdirerek alıştırın. Yani bi bakıp düşünün ne tarafa gelip gidiyor onun tersi yönünde gerdirin toplayın çalıştırın olmuş demektir .

Yazıklarımın hiçbirini içini açmadan anlayamazsınız. Açtıktan sonra tekrar okuyun 15 gün önce evdeki ütüyü düzelttim terim tabir bilmem el becerisi var biraz

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden beyaz eşyaya dayanıklı tüketim malları derdiler. Bir buzdolabı 40 yıl çalışır mı? Çalışırdı (bizzat annemlerde AEG marka buzdolabı var 40 yaşında ve buz gibi de soğutuyor hala. Şimdiki üretilen ürünler garanti süresi bitince arızalanıyor ve Dünya elektronik çöplüğe dönüyor. Hoş arıza yapmasa da yeni modeller çıkınca hatunlar değiştiriyor zaten. Bazı ürünlerde mümkünse eski modelleri alın. Örnegin tost makinesi, sanayi tipi tostçuların kullandığı modeller çok dayanıklı onlardan alın. Arıza yapınca da internetten parça araştırıp uygun alın eliniz yatkın ise kendiniz yapmaya çalışın. Sistemin mantığını çözünce o kadar da zor olmadığını görürsünüz. (Fişe takılı iken aman işlem yapmayin)
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tefal ütü için yazıyorum. Üzerinde tetikli bi termostat var içini açın akvaryum ısıtıcılarındakiyle aynı mantıkla çalışıyor. Anahtar gibi bişey onun birbirine temas eden uçlarını zımparalayın tersine biraz gerdirerek alıştırın. Yani bi bakıp düşünün ne tarafa gelip gidiyor onun tersi yönünde gerdirin toplayın çalıştırın olmuş demektir .

Yazıklarımın hiçbirini içini açmadan anlayamazsınız. Açtıktan sonra tekrar okuyun 15 gün önce evdeki ütüyü düzelttim terim tabir bilmem el becerisi var biraz
    Teşekkür ederim, yarın sabahtan açıp bir bakayım. Bence sorun böyle bir sorun, erken bir sıcaklıkta tamam ben ısındım deyip ısıtmayı bırakıyor.
    Savaş MotorSports

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla en son çamaşır makinesinin rulmanlarını ve keçesini değiştirdimservis 500tl gibi birşey tutar dedi.2 adet nsk rulman 1 adet keçe ve 1 adet silikon.100tl tuttuyanlış meslek seçmişim dedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ãœtüyü söktüm, manzara bu. Ne yapmam lazım 😊 @Emre911
    Savaş MotorSports

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Töööbestafurullah bişey olmuş

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ütüyü söktüm, manzara bu. Ne yapmam lazım �� @Emre911
    Sıcaklık ayarının altında kalan yer termostatı olması lazım oraları güzelce temizleyin. Bizimki buna hiç benzemiyor açıkcası ama anlaşılabilir duruyor sıcaklık ayarına etki eden herşeyi temizleyin. Şahsi düşüncem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden beyaz eşyaya dayanıklı tüketim malları derdiler. Bir buzdolabı 40 yıl çalışır mı? Çalışırdı (bizzat annemlerde AEG marka buzdolabı var 40 yaşında ve buz gibi de soğutuyor hala. Şimdiki üretilen ürünler garanti süresi bitince arızalanıyor ve Dünya elektronik çöplüğe dönüyor. Hoş arıza yapmasa da yeni modeller çıkınca hatunlar değiştiriyor zaten. Bazı ürünlerde mümkünse eski modelleri alın. Örnegin tost makinesi, sanayi tipi tostçuların kullandığı modeller çok dayanıklı onlardan alın. Arıza yapınca da internetten parça araştırıp uygun alın eliniz yatkın ise kendiniz yapmaya çalışın. Sistemin mantığını çözünce o kadar da zor olmadığını görürsünüz. (Fişe takılı iken aman işlem yapmayin)
    Abi artık sektör öyle bir hâl aldı ki bütün firmalar en ucuzu en az tüketimi sağlıyım peşinde rekabet had Safa’da eski makinalar her şeyi mekanikti minimum 40-50 kalem malzeme vardı üzerinde biz istesekte bozulmuyordu şimdiki makinalar oyuncak gibi 2-3 elektronik kart ile her şeyi çözüyorlar.Eskiler malzeme olarakta çok kaliteliydi o kadar ağırki makinalar yerinden kalkmıyor şimdikiler her şey maliyet olduğu için ister istemez kalite düşüyor.Yani piyasada en iyi en kalite makinayı da alıyım desek durum aynı yani bi 15 sene ve daha büyük yaştaki makinalar her zaman şimdikine göre daha kaliteli ve sorunsuz olacaktır.Ama birde şöylede bir şey var 20-25-30 senelik makinaların döneminde insanlar belli başlı yerlerden doğubank vb yerlerden baya pahalıya atıyorum 2-3 memur maaşına makina alınıyormuş şimdi ise her evde makina var 900 liraya 1000 liraya bile makina bulunuyor bu sebepten dolayı kalite ister istemez düşüyor.Bu yazdıklarım a veya b markası için değil genel beyaz eşya sektöründe durum bundan ibaret Yine ne varsa eskilerde var
    ALFA ROMEO MİTO QV

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bosch supurgenin adaptoru bozulmus. Servisi çok iyiydi, hakkini teslim edeyim.
    Savaş MotorSports

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler