User Tag List

Sayfa 2/7 ÝlkÝlk 1234 ... SonSon
124 sonuçtan 20 ile 38 arasý

Konu: Leon led far hýrsýzlýðý?!

Yaþ
    38
    Þehir
    Burrsa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok zor deðil tespit etmek.

Ýstanbul'da bunlarýn nerelerde satýldýðý az çok bellidir.
    Polis sivil olarak Lean Led far alýmýna çýkacak. Alýnca gel bakalým diyecek sen nerden aldýn.
    2. elin de imzasý kaðýdý cartu curtu var. Sözkonusu Leon skandalýysa en aðýrdan gireceksin.
    Açýktan polis maliye dolaþacak.
    Belgesizlerin hepsini hýrsýzlýk þüphesiyle göz altýna alacaksýn.
    Zaten çoðu yakalanýr diðerleri de iþi býrakýr.
    Ýstenmesi lazým.

OmerAkdemir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    26
    Þehir
    Türkiye/Istanbul -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý MURAT_HLX Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    hocam geçmiş olsun üzücü durum ancak,kaskoda bunun için var diyesim geldi
    ya kaskolayın aracı yada 5km ötedeki otoparka bırakın derim
    Sağolun. Kaskoda bunun için var evet ama işte ülkemizdeki saçma otomobil alım-satım muhabbetinden dolayı insan çekiniyor.

Alýntý rebelh Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    satın aracı gitsin bence
    leona binecem diye bu kadar strese gerek yoktur diye düşünüyorum
    Bunu çok düşündüm ama daha aldığım 2-3 ay olmadı bile. Keyfini süremeden başıma gelmeyen kalmadı. Aldıktan sonra turbo kırıldı vs. Tam herşeyi yola koydum derken bu geldi başıma

Alýntý CloudGrey Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    öncelikle geçmiş olsun,

geçen gün haberlerdede gördüm adamı çalarken biri videoyu çekmiş.
    hayatımda gördüğüm en basit iş , en tepe köşeden kastırıp eline sokuyor çat diye çekip alıyorlar.
    sahibindende satılık çıkma leon farlarının hepsinin ayakları kırık (neden acaba)

bi ara çalıntı motor çetesi vardı.
    motorun çalınıyor, biraz araştırıp bahçelievlerde illaki buluyordun , üzerinden pek bi zaman geçmediyse tek parça yoksa parça parçaydı.
    bi ara işleri öyle bi noktaya getirdilerki kaskosuz çalıntı motorları para ile sahiplerine geri satıyolardı

ne diyeyim ki , 3.dünya ülkesine hoşgeldin...
    Teşekkür ederim.

Evet, ona karşı bir çözüm üretebilirmiyiz diye düşündüm aslında. Sağlamlaştırsak kenarları yada far için öyle birşey yapsak diye ama galiba daha önceden böyle yapmaya uğraşan olmamış.

Aslında ben bile çevremdeki kişiler sayesinde 2-3 farklı kişiye ulaştım. İsim olarak duyduğum kişilere. Bunları ben bulabiliyorsam polislerin hayli hayli bulması gerekir. Bence bilmedikleri birşey değil. Sadece uğraşmak istemiyorlar. Mobese takibi ile rahatlıkla bulunabileceklerini düşünüyorum.

Alýntý Eyüp Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aracınızı mümkün olduğunca ışık olan , kameraların görebileceği yerlere park etmekte fayda var..
    Bu çözüm değil diye düşünüyorum. Çünkü anacadde üzerinden her tarafı kamera ile donatılmış araçların farlarını bile çaldılar. Kask ve plakasız motor ile geliyor 4 kişi.

Alýntý DOHC Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Geçmiş olsun.
    Kaskosuz kaça yapıyor servis?
    LED dışında far takmak için komple elektirk tesisatı da değişiyor galiba.
    Sağolun. Farların servis fiyatı 8000TL ( 1 Far ) oldukça fazla. Artık bizde o çalıntı çıkmalardan bulup alıcaz. En uyguna hangisi gelirse..
    Onu bilmiyordum fakat işte kaşınan ben normal far takmayıda düşünmüyorum.

Alýntý mikelazi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    branda atın üstüne...en azından brandayla uğraşıp zaman kaybetmektense, başka leon arar.

buarada geçmiş olsun.
    Sağolun. Onuda düşündüm de farklı bir sistem geliştirmek gerek onun içinde. Çok uğraşmalarını sağlamak lazım. Yoksa sokağıma girip çıkmaları 40 saniye sürmüş. Kameralardan izlediğim zaman. 02:50:51'de girip 02:51:40'ta çıktılar.

Alýntý TolgaUs Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hırsızlık , kaza anında Karşı tarafın %100 suçlu olma durumunda kaskodan araç tamir edilirse,
    Yine prim arttırma olayı yaşanıyormu acaba ? Hep bu olayı merak etmişimdir.
    Bunu bilmiyorum. Fakat kaskoda bu durum hırsızlık olarak geçmiyormuş diye duydum. Direkt olarak hasar kaydı gibi işleniyormuş.

Alýntý akko Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kardeşim öncelikle çok çok geçmiş olsun.
    bunu yapanların ........ ne kadar varsa hepsinin....
    şerefsizler yüzünden millet hayalini kurduğu arabaya binemez hale geldi.
    Bence kasko yaptır, isterse 50 bin TL hasar kaydı çıksın. sen kaza yapmadın bir şey yapmadın, ülkedeki herkes artık bu durumun farkında.
    Ben alıcı gözüyle baktığımda bu hasar kaydının önemsiz olduğu kanısına varıyorum.
    Çözüme gelecek olursak; bana göre otopark harici hiç bir çözüm yolu yok. Eğer bir kere o yüreği yiyip yapmak istediyse, güvenlikli otopark harici yerde kaldığı her zaman bu tehlike var. bunu yapanlara adam akıllı cezalar verilmediği sürece tabi.
    Kamera altı, ışık altı vs. yalan. Adam kendi arabasındaki farlar çalınırken gördüğünde sesleniyor ve araç sahibine silahla ateş ediyor bu kansızlar. kamera kayıt altındayken hemde.
    Sağolun. İşte herkes sizin gibi olsa keşke. Bende aracımı aynı şekilde aldım. Yürüyeni sorunsuz olsun diye aldım. Dıştan yapılan hasarlar çok önemli değil benim için çok çok ağır olmadığı sürece. En yakın otopark İspark'ın kapalı otoparkı orayada aylık üyelik alıcaz artık başka bir çözüm bulamazsak. Bu ş***sizlerin korkusu yok. Polisin dediği şey aynen şu " yakalasak nolacak kardeşim, biz alıyoruz, 6 ay ceza veriyolar oda denetimli serbestliğe dönüştürülüyor ". Hani resmen vatandaşa siz öldürün cezasını gidip yatın diyorlar.

Leon sağ far ledli 2013 2016 uyumlu - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 729219883

mesela bir örnek ilan. (çalıntı olduğuna emin değilim tabi ki ama ayakları kırık olduğu için atıyorum)
    Bu adamı devlet neden sorgulamıyor? sen nereden aldın bunu, kimden aldın da satıyorsun.
    Ülkede bu kadar çok bu olay yaşanırken, üzerine neden düşülmüyor ve bunlar başıboş her sokaktaki leonlara yapışıyıorlar.
    Aynen öyle birçok farın ayağı kırık yada takmatik ayak takılmış durumda. Polis ekiplerinin içinde en azından bu işten anlayan kişileri bu olaya yönlendirseler, belki böyle ***** site üzerinden takip edilerek birşeylere varılır.

Alýntý driver_can Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Geçmiş olsun gerçekten diken üstünde bu aralar İstanbul’da birçok insan.Nerede oldu bu olay?Avrupa yakasına dadanmışlardı sanki Anadolu yakasına da başladılar çıkan haberler o yönde.
    İlk önce Anadolu yakasından başladılar. Ümraniye'de oturuyorum ben. İlk araçlardan biri benim aracımda. Daha sonra Avrupa yakasına dadandılar. Ama ilk leon vakaları Avrupa yakasında başladı.

Alýntý ardicli2000 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Başka bir forumda denk gelmiştim de arkadaş aracın önünü neredeyse duvara değecek şekilde park ettiğini, hırsız için hareket alanını kısıtladığını söylüyordu.
    Mantıklı da gelmişti.
    Normalde bende öyle bırakıyordum. Şans işte o gecede biraz daha geride bıraktım arabayı öne 1 kişi anca sığacak şekilde. O gecede arabayı patlattılar

Vallahi ÅŸaka gibi yaa..
    Eski araçlarda teypler alıp eve götürülürdü. Artık leon kullanan arkadaşlar eve girerken farlarınızı, tamponunuzu söküp eve girin bence..
    Aynen öyle. Takmatik far yapıcam 1 set far alayım arge çalışmalarına başlıyorum

Alýntý Ormanci Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Geçmiş olsun...

Led farlı C'ler ile başladı aslında bu. Bi anda Leon'lara sıçradı. 10 kaat ediyomuş, akşam ben de ava çıkacağım yav
    Sağolun. Aklıma gelmedi değil nasıl olsa yakalanmıyorsun. Yakalansanda en fazla 6 ay denetimli serbestliğin var. Sağlam para kaldırıyosun. Günde 10 araba patlatsan 2'ye okutsan günde 20bin. Millet yıl boyunca çalışıyor bu para için

Alýntý Eray Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Malesef o da işe yaramıyor. Yakın zamanlarda çalınanlardan bi tanesi bu da. Araçlarımız kapıda duruyor Allah'a emanet edip yatıyoruz valla
    Bu araç benim aracım. Bu kadar sıfır değildi araç. Şu şekilde uyandım sabah.

Alýntý arda35 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Öncelikle geçmiş olsun.

Leon sahibi olsaydım yapacağım tek şey satmak olurdu. Kısa ömrümün önemli bir kısmını ''Acaba arabanın farları çalınır mı'' diye geçiremezdim.

Kırık ayaklı ilan içinse peşin yargılı olmamak gerek. Çoğu tıklamada far ayakları kırılıyor çünkü.
    Sağolun. Şu anda önceliğim farklı bir çözüm bulmak eğer bulamazsakta aracı satıcaz büyük ihtimalle.

Alýntý ontheair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bunun çözümü yok. Akşam arkadaşına oturmaya gittin. Kapalı otopark mı arayacaksın yoksa önü boş duvar mı? En iyisi kasko.
    Dediğinizde haklsınız. Artık bakalım. Başa geldi. Sadece araç sahiplerini uyarmak varsa bi çözümünü bulmak için uğraşıyorum. Çünkü bu kansızlar insanların canlarını yakmaya devam ediyor.

Yaþ
    26
    Þehir
    Türkiye/Istanbul -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý ardicli2000 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok zor deðil tespit etmek.

Ýstanbul'da bunlarýn nerelerde satýldýðý az çok bellidir.
    Polis sivil olarak Lean Led far alýmýna çýkacak. Alýnca gel bakalým diyecek sen nerden aldýn.
    2. elin de imzasý kaðýdý cartu curtu var. Sözkonusu Leon skandalýysa en aðýrdan gireceksin.
    Açýktan polis maliye dolaþacak.
    Belgesizlerin hepsini hýrsýzlýk þüphesiyle göz altýna alacaksýn.
    Zaten çoðu yakalanýr diðerleri de iþi býrakýr.
    Ýstenmesi lazým.
    Dediðiniz çok doðru. Yetkili abilerimizden kimsenin caný yanmadýðý sürece yada sýrtý pek kimse olmadýðý sürece bunu yapmazlar. Bana gelen polis ekipleri benim arabaya napýcam ya diye attýðým bakýþý attý. El izleri vardý onlarý bile umursamadý " yav yapacak birþey yok kaskonuzda yoksa, bugün 2-3 ihbar gelmiþ zaten " dediler. Biz çaðýrttýk olay yerini gelip parmak izi alsýnlar diye.

murat182 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    28
    Þehir
    Ordu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle çok geçmiþ olsun. Eðerki aracý sokaða býrakmak zorunluysa ben hiçbir albenisinin olmamasýndan yanayým. Bir ara Vw'lerin Rcd teypleri çok çalýnýrdý, yine Bmw'lerin Nbt ekranlarý, aynalarý, jantlarý neler neler. Herkes maddi durumu el verdiði sürece en iyi arabaya binmek ister fakat böyle kansýzlar insanýn zevkinide böyle iki paralýk ediyor.

onn_dear - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    TR-MERSIN
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaskosuz binmemek lazým. FR sahibi biri olarak çok üzüldüm. Geçmiþ olsun.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

driver_can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    TÜRKÝYE/ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    büyük geçmiþ olsun cidden bu kansýzlar yüzüne sonunda aracýmý satacaðým.Kaskolu biniyorum ama o manzarayla karþýlaþmak o kadar tramer kaydý satarken gelen alýcýlara dert anlatmak insanýn sinirlerini ciddi yýpratýr.Evime 800 metre ileri de kapalý otoparka abone oldum bu olaylar arttýðýndan beri haftada iki üç gün çýkarýyorum onda bile yorucu oluyor.Sýrf kendim olsam yine üþenmem hanýmý eve çýkar poþetleri taþý sonra arabayý götür geriye tekrar yürü falan zahmetli ve sýkýntýlý oluyor.

Yaþ
    26
    Þehir
    Türkiye/Istanbul -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý murat182 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Öncelikle çok geçmiþ olsun. Eðerki aracý sokaða býrakmak zorunluysa ben hiçbir albenisinin olmamasýndan yanayým. Bir ara Vw'lerin Rcd teypleri çok çalýnýrdý, yine Bmw'lerin Nbt ekranlarý, aynalarý, jantlarý neler neler. Herkes maddi durumu el verdiði sürece en iyi arabaya binmek ister fakat böyle kansýzlar insanýn zevkinide böyle iki paralýk ediyor.
    Saðolun. Birikim yapýp istemediði arabayý almakta istemez insan. Bu kansýzlar yüzünden insanlar maðdur oldu ve bunlarý yakalamak için sözde baþlatýlan çalýþmalar geçen seneden beri sürüyor..

Alýntý onn_dear Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kaskosuz binmemek lazým. FR sahibi biri olarak çok üzüldüm. Geçmiþ olsun.
    Saðolun. Ýlk araç olduðu için çok yüksek çýktý yaptýramadýk. Turbo kýrdý 1.2 tsi'a yazýlým yaptýrmýþ bizden önceki sahipleri düzgünde bakým yapýlmamýþ bunlar eklenince de kaskoya para kalmadý diyelim

Oznsrl - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ýstanbul Maltepe
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiþ olsun üzücü bir durum.

Faruk'S - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    30
    Þehir
    Uzak Doðu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

Anýl E. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Türkiye/Sivas
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiþ olsun,bulunmalarý imkansýz deðil çok da zor deðil

ama kim uðraþacak
    imzasýz..

Mutu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam geçmiþ olsun üzücü durum ancak,kaskoda bunun için var diyesim geldi
    ya kaskolayýn aracý yada 5km ötedeki otoparka býrakýn derim

Sonraki dönemde o kaskoyu yenilerken ödenecek primi ödeyince aslýnda kasko vurup kaçan seçeneðinin olmadýðý durumlar için olsa gerek. Bir anda çalýnmadan 22k tramer iþlenirse kasko da primi tavana çeker.
    Instagram: mutusgarage

mcemrek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Türkiye/Ýstabul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leon sað far ledli 2013 2016 uyumlu - Ýlan ve alýþveriþte ilk adres sahibinden.com' da - 729219883

mesela bir örnek ilan. (çalýntý olduðuna emin deðilim tabi ki ama ayaklarý kýrýk olduðu için atýyorum)
    Bu adamý devlet neden sorgulamýyor? sen nereden aldýn bunu, kimden aldýn da satýyorsun.
    Ülkede bu kadar çok bu olay yaþanýrken, üzerine neden düþülmüyor ve bunlar baþýboþ her sokaktaki leonlara yapýþýyýorlar.
    ayak kýrýlmasý çok kolay oluyor farlarda. kapý önünde park halindeyken muhtemelen bir kadýn þoför geri kaçýrarak benim 2 far ayaðýmý da kýrmýþ. Farketmem daha bir komik oldu orasý ayrý. ufak tefek çukurlarda farlar fazla mý titriyor diye düþünürken bir baktým ki far ayaklarý kýrýk.

ama þöyle de bir durum var far ayaklarý kýrýk diye de tutup farlarý satacak halim yok. farlarý söküp ayaklarý yapýþtýrýp tekrar montaj yaptým. yarýn öbür gün birisi kafadan kazalý muamelesi yapmazsa iyi

Yaþ
    35
    Þehir
    1635
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Mutu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sonraki dönemde o kaskoyu yenilerken ödenecek primi ödeyince aslýnda kasko vurup kaçan seçeneðinin olmadýðý durumlar için olsa gerek. Bir anda çalýnmadan 22k tramer iþlenirse kasko da primi tavana çeker.
    ben þöyle düþünüyorum farýn tanesi güzel rakamdýr ledden ötürü doðal olarak ve ayný zamanda sorgulama esnasýnda kayýt çýkacak bunu hepimiz biliyoruz,iki farýnda aþaðý yukarý 20 bin liradan olduðu var sayalým -2 +2 oynasýn eðer tramerim yüksek olduðundan benim arabamý almýyorlarsa almasýnlar,bir sonraki senede ne kadar yükselebilir ki kasko sonuçta 20 bin lira cebimden çýkmýyor yükseleceði max rakamlar 2 lira olsun

Emre911 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Trabzon
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diyecek sözüm yok cidden. Adamlar 20 saniyede alýp gidiyorlar. Emniyet istese bulur sadece istemesi lazým.

Bende FR sahibiyim. Yatmadan far ayaklarýna bomba koymayý düþünüyorum. En azýndan 20 lira tramerdense 120 lira pert alýrým. 2 si oracýkta geberse gerisi de bulunur zaten. Bomba tarifi için dm

Yaþ
    44
    Þehir
    ÝSTAANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leon sað far ledli 2013 2016 uyumlu - Ýlan ve alýþveriþte ilk adres sahibinden.com' da - 729219883

mesela bir örnek ilan. (çalýntý olduðuna emin deðilim tabi ki ama ayaklarý kýrýk olduðu için atýyorum)
    Bu adamý devlet neden sorgulamýyor? sen nereden aldýn bunu, kimden aldýn da satýyorsun.
    Ülkede bu kadar çok bu olay yaþanýrken, üzerine neden düþülmüyor ve bunlar baþýboþ her sokaktaki leonlara yapýþýyýorlar.
    Polise çalýnan arabamý sahibindende gördüm dedim gidip bakmadý fara mi bakacak )

immortalboss - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Soma/Manisa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý gemsazr9 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Polise çalýnan arabamý sahibindende gördüm dedim gidip bakmadý fara mi bakacak )
    Arkadaþýmda da þahin vardý. Çalýþýp kazandý, annesi kanser, hastaneye gidip geliyorlar. Araç çalýndý vs. ihbar yapýldý. Kimin çaldýðýný biliyoruz da suç üstü yapacaðýz dendi. 3 yýl oldu. Büyük ihtimal biri biniyordur 2 oval + 2 adet tweeterla...

Yaþ
    26
    Þehir
    Türkiye/Istanbul -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Oznsrl Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Geçmiþ olsun üzücü bir durum.
    Saðolun.

Öyle bir çok far var bu þekilde ilanda. Bizde mecbur gidip bunlardan birini alacaðýz..

Alýntý Anýl E. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok geçmiþ olsun,bulunmalarý imkansýz deðil çok da zor deðil

ama kim uðraþacak
    Saðolun. Eþimiz dostumuz Ankara'da olsaydý eminim kapýma kadar geri gelirdi o farlar ama iþte öyle bir þansýmýz yok Kimsede üstüne düþmüyor, nolucak vatandaþ çalýþýp çabalayýp tekrar alsýn Kendi baþýma tanýdýklar vasýtasýyla bir kaç kiþiyle bu konuyu konuþtuk. Çevresinde bu iþi yapanlarýn olduðunu söyledi. Tabi it iti ýsýrmaz, sizin farlar bundadýr demediler. Ama eminim ki güvenlik güçlerimiz bu iþi kimlerin yaptýðýný biliyodur. Sadece bunlarla uðraþmak istemiyorlar.

Düþünüyorum da hak veriyorum. Karakol'da elinde tesbihle dolaþmak varken neden gidip itin uðursuzun peþinde koþasýn ki..

Alýntý mcemrek Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ayak kýrýlmasý çok kolay oluyor farlarda. kapý önünde park halindeyken muhtemelen bir kadýn þoför geri kaçýrarak benim 2 far ayaðýmý da kýrmýþ. Farketmem daha bir komik oldu orasý ayrý. ufak tefek çukurlarda farlar fazla mý titriyor diye düþünürken bir baktým ki far ayaklarý kýrýk.

ama þöyle de bir durum var far ayaklarý kýrýk diye de tutup farlarý satacak halim yok. farlarý söküp ayaklarý yapýþtýrýp tekrar montaj yaptým. yarýn öbür gün birisi kafadan kazalý muamelesi yapmazsa iyi
    Bunlar istisnai durumlar diyebilirim. Ama baktýðýnýz zaman genellikle ayný kiþide 1 den fazla farklý far görüyoruz. Sizin baþýnýza gelen tarzda olay yaþayanlar hep ayný kiþiye far satmýyor ya.

Ülkemizde onu diyecek çok insan tanýyorum

ben þöyle düþünüyorum farýn tanesi güzel rakamdýr ledden ötürü doðal olarak ve ayný zamanda sorgulama esnasýnda kayýt çýkacak bunu hepimiz biliyoruz,iki farýnda aþaðý yukarý 20 bin liradan olduðu var sayalým -2 +2 oynasýn eðer tramerim yüksek olduðundan benim arabamý almýyorlarsa almasýnlar,bir sonraki senede ne kadar yükselebilir ki kasko sonuçta 20 bin lira cebimden çýkmýyor yükseleceði max rakamlar 2 lira olsun
    Þu anda aracýma çýkan kasko 5bin küsür TL. Ýlk aracým ve üzerinde hasar kaydý olmasýndan dolayý. Birde bu eklenseydi +6bin'i gözden çýkarmam gerekirdi diye düþünüyorum.

Alýntý Emre911 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Diyecek sözüm yok cidden. Adamlar 20 saniyede alýp gidiyorlar. Emniyet istese bulur sadece istemesi lazým.

Bende FR sahibiyim. Yatmadan far ayaklarýna bomba koymayý düþünüyorum. En azýndan 20 lira tramerdense 120 lira pert alýrým. 2 si oracýkta geberse gerisi de bulunur zaten. Bomba tarifi için dm
    Haber bülteninden arkadaþý aramýþlar, iþi vardý sana yönlendireyim çýk haberlere dedim. Çýksak nolacak, üstüne mi düþecekler. 2 sn emniyet olayýn takibinde lafý geçecek o kadar boþa uðraþýrýz zaman kaybý dedim. Üst düzey bi kiþiyle yakýn baðýn olacak ki uðraþsýnlar. Yoksa çok daha caný yanar insanlarýn..

Bi o konuyu görüþelim sizinle Detaylý anlatýn da bende aracýma yerleþtireyim o düzeneði, patlasýn itneler

Alýntý gemsazr9 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Allah polislerimize yardýmcý olsun ama bu iþi gerçekten çok suistimal eden, devlet nereden bilecek deyip elini kollunu sallayýp gezen çok polis var. Karakolda tesbih sallayýp dolaþmak nedir? Yazýk gerçekten..

Alýntý immortalboss Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþýmda da þahin vardý. Çalýþýp kazandý, annesi kanser, hastaneye gidip geliyorlar. Araç çalýndý vs. ihbar yapýldý. Kimin çaldýðýný biliyoruz da suç üstü yapacaðýz dendi. 3 yýl oldu. Büyük ihtimal biri biniyordur 2 oval + 2 adet tweeterla...
    Allah yardýmcýlarý olsun.. Ülkemizde ya tanýdýðýn olacak ya da paran. Eðer bunlardan biri yoksa adaletin kendini tecelli etmesi oldukça güç.

2jz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    06-26
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu iþ sosyal medyanýn aktif kullanýlmasý sayesinde bu kadar yayýldý, insanlarýn haberi olmaya baþladý. Aslýnda leonla baþlayan bir þey deðil. Makyajlý fd6'lar far stop sis tampon, bmw grubunda özellikle aynalarýn camlarý (ciddi pahalýdýr), kanadý kaputu sökülen subi'ler, vag grubunun golf 5-6, passat b6-7, eski tiguan, eski polodaki teyp üniteleri... bu tip sýklýkla aranan, pahalý, kolay sökülen ve talep gören parçalar yýllardýr çalýnýyor. Polisin bilmemesi pek mümkün deðil. Bugün oto sanayi sitelerine gitseniz bu iþi alenen yapan çalýntý satan onlarca adamla karþýlaþýrsýnýz.

Bu iþin gittiði yer belli. Bu herifler yakalansa bile karakolda ifade verip geri hýrsýzlýða dönüyor. Yarýn bir gün çevirip kolumuzdaki saati, cebimizdeki parayý istediklerinde olayýn ciddiyetini daha iyi anlayacaðýz. Terazi bozuldu. Gün gelip hepimizi tartacak.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum saðlamak bir saðlýk ölçütü deðildir.

GEB - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiþ olsun hocam maalesef bunun önüne kendi garajýnýz olmadan geçmek zor. Hýrsýza kapý dayanmaz, siz kapalý otoparka da park etseniz çalýnýrken görülmediði sürece vazgeçirmek zor olur. Güvenlik kamerasýndan görünüyor hýrsýzlýk sonrasý yetkili birimlere sunulduðu taktirde bile üzerine düþülmüyor olayýn. Zamanýnda bmw'lerin multimedya sistemini çalmalarý gibi. Maðdur olan maðdurluðuyla kaldý. Son zamanlarda da Ankara'dan jant hýrsýzlýðý baþladý. Sonumuz hayrolsun cidden, hiç iyiye gitmiyoruz ülke olarak. Bu da ekonomiye dayanýyor aslýnda biraz. Ýþi bilen hýrsýz için kolay bir para kazanma sistemi. Yedek parça arabadan pahalý kasko olmadýðý sürece insanlar servisten taktiracagina çýkma ikinci el þeklinde arýyor, senin malýný veya baþka bir maðdurun malýný sana satýyor. Bir ara km düþürme mevzusu gibi emniyetin bu konuya da sýký bir el atmasý þart.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler