User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
124 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Leon led far hırsızlığı?!

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o değilde paylasılan 3 ilanda yayından kalkmıs, gecmiş olsun hocam kansız bunlar.

Onlar kansız orasın katılıyorum, ama aa ucuza dolu araba farı buldum deyip, kaynağı belirsiz parçayı alan da hiççç mi hiç masum değil.
    Instagram: mutusgarage

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene tüm sokağa hırsızlar evlere girdi hatta bakala girerken suçüstü bile yakalandılar. Sonuç yok. Kaskom varken evlenmeden önce oturma grubu eve gelecek ona çıkmak üzere arabanın yanına gidip şu hali görünce ve şikayetçi olmana rağmen 5 senedir bir şey çıkmamasını düşündükten sonra ülkede adalet kalmadığını söylemem gerekir:

Sonra gizli özelliklerinden alarmı aktif ettik evlere girdiler dediğim zaman zarfında da sabah 5'te alarm sesiyle uyandım çalınca kaçtı neyseki kelebek camıyla kurtuldum:

2017'de dolu, üzerine tekme üzerine de kapı yırtmakla beraber kaskolu kullanımım da kalmayınca ben de tırsıyorum. apartman otoparkı var ama kapalı+açık tam daire sayısı kadar olduğu için bazen açığa koymak zorunda kalabiliyorum.

Söyleyeceğim o dur ki eski yöntem alarm en mantıklı yöntem. Bir de eve hırsız girmeler genelde haftaiçi otomobil hırsızlıkları da genelde haftasonu oluyor. Haftasonu içersin duymazsın sızarsın kafasıyla mı yapıyorlar bilemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada istanbultrafik34 instagram hesabında led farı çalınan araçlar 7'yi buldu sanırım.

OmerAkdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iş sosyal medyanın aktif kullanılması sayesinde bu kadar yayıldı, insanların haberi olmaya başladı. Aslında leonla başlayan bir şey değil. Makyajlı fd6'lar far stop sis tampon, bmw grubunda özellikle aynaların camları (ciddi pahalıdır), kanadı kaputu sökülen subi'ler, vag grubunun golf 5-6, passat b6-7, eski tiguan, eski polodaki teyp üniteleri... bu tip sıklıkla aranan, pahalı, kolay sökülen ve talep gören parçalar yıllardır çalınıyor. Polisin bilmemesi pek mümkün değil. Bugün oto sanayi sitelerine gitseniz bu işi alenen yapan çalıntı satan onlarca adamla karşılaşırsınız.

Bu işin gittiği yer belli. Bu herifler yakalansa bile karakolda ifade verip geri hırsızlığa dönüyor. Yarın bir gün çevirip kolumuzdaki saati, cebimizdeki parayı istediklerinde olayın ciddiyetini daha iyi anlayacağız. Terazi bozuldu. Gün gelip hepimizi tartacak.
    Evet sosyal medyayı doğru kullanarak belki bazı kişileri birşeylere teşvik ediyoruz ( Emniyet güçleri ). 155'i aradığımda " Kaskonuz yok ise ekiplerin gelip tutanak tutması birşey değiştirmez " denildi. Yani bu demek oluyor ki, " kardeşim biz senin farını umursamıyoruz, bulmayada çalışmayız. Kaskon varsa gelelim, tutanağı tutalım, git kaskodan yaptır " demek oluyor. Geldiğimiz nokta bu.

Gelen polis " Bu işi yapan belirli kişiler var " dedi. Ee biliyosanız yakalayın kardeşim.. Ama işte birşey diyemiyosun, sonra güç gösterisi yapmak istiyorlar

Alıntı GEB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam maalesef bunun önüne kendi garajınız olmadan geçmek zor. Hırsıza kapı dayanmaz, siz kapalı otoparka da park etseniz çalınırken görülmediği sürece vazgeçirmek zor olur. Güvenlik kamerasından görünüyor hırsızlık sonrası yetkili birimlere sunulduğu taktirde bile üzerine düşülmüyor olayın. Zamanında bmw'lerin multimedya sistemini çalmaları gibi. Mağdur olan mağdurluğuyla kaldı. Son zamanlarda da Ankara'dan jant hırsızlığı başladı. Sonumuz hayrolsun cidden, hiç iyiye gitmiyoruz ülke olarak. Bu da ekonomiye dayanıyor aslında biraz. İşi bilen hırsız için kolay bir para kazanma sistemi. Yedek parça arabadan pahalı kasko olmadığı sürece insanlar servisten taktiracagina çıkma ikinci el şeklinde arıyor, senin malını veya başka bir mağdurun malını sana satıyor. Bir ara km düşürme mevzusu gibi emniyetin bu konuya da sıkı bir el atması şart.
    Farklı yöntemler deneyeceğim. Evimizin önünde park edebileceğimiz bir alan var. Oraya en azında arabanın ön tarafını kapatacağımız şekilde birşeyler yapacağız. Farlara dokunulmasın diye. Çözüm olur mu bilmem ama..

Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onlar kansız orasın katılıyorum, ama aa ucuza dolu araba farı buldum deyip, kaynağı belirsiz parçayı alan da hiççç mi hiç masum değil.
    VAllahi hocam ben mecburiyetten alacağım. Serviste 1 fara 8000 ₺ para verecek durumda değilim. Bir yandan evlilik telaşı var bir yandanda bu başımıza geldi..

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene tüm sokağa hırsızlar evlere girdi hatta bakala girerken suçüstü bile yakalandılar. Sonuç yok. Kaskom varken evlenmeden önce oturma grubu eve gelecek ona çıkmak üzere arabanın yanına gidip şu hali görünce ve şikayetçi olmana rağmen 5 senedir bir şey çıkmamasını düşündükten sonra ülkede adalet kalmadığını söylemem gerekir:

Sonra gizli özelliklerinden alarmı aktif ettik evlere girdiler dediğim zaman zarfında da sabah 5'te alarm sesiyle uyandım çalınca kaçtı neyseki kelebek camıyla kurtuldum:

2017'de dolu, üzerine tekme üzerine de kapı yırtmakla beraber kaskolu kullanımım da kalmayınca ben de tırsıyorum. apartman otoparkı var ama kapalı+açık tam daire sayısı kadar olduğu için bazen açığa koymak zorunda kalabiliyorum.

Söyleyeceğim o dur ki eski yöntem alarm en mantıklı yöntem. Bir de eve hırsız girmeler genelde haftaiçi otomobil hırsızlıkları da genelde haftasonu oluyor. Haftasonu içersin duymazsın sızarsın kafasıyla mı yapıyorlar bilemedim.
    Geçmiş olsun.. Kanunlarımız genellikle hırsızları korumak üzerine tasarlandığı için pek yapacak birşeyimiz yok. " Kardeşim biz napalım, yakalasak bile 6 ay alıyor, onuda denetimli serbestliğe çeviriyorlar. " dedi arabamı kontrole gelen bir polis abimiz Durumun özeti bu.

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada istanbultrafik34 instagram hesabında led farı çalınan araçlar 7'yi buldu sanırım.
    İstanbultrafik34'te ilk paylaşıldı aracım. Herkese uyarı niteliğinde olsun diye birçok sayfaya haberde ettim. Bizim başımıza geldi başkalarının başına gelmesin diye ama kansızlar durmuyor, durdurulamıyor..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen yukarıda sayılan sebeplerden dolayı polis yakalamak "istemiyor". Bu kadar basit. Kimin yaptığına kadar biliyorlar oysa.

Sigorta var mı, var, tamam al paranı s... git. Yoksa vah vah tüh tüh...

90'lı yıllarda bi mağazamız vardı, sabaha karşı kamyonetin birini dayıyorlar mal taşıyormuş gibi, dükkanın içi boşaltılıyor.

Amcamın Ankara'da polis arkadaşları vardı, haber salıyor, ertesi gün telefon. Amcam babamı da çağırıyor, abi gel diyor malları alacağız. Lan nasıl alacağız, kapıya dayanan kamyon gelecek, alacağız. Yav uğraştırma bizi abuk subuk adamlarla diyor babam. Yok abi sorun yok polisle gideceğiz diyor

Bi tane özel harekatçı, bi polis, bunlar amcamın arkadaşlarıymış, atlıyorlar arabaya gidiyorlar Ankara'nın abuk subuk bi yerlerine, hayatımda öyle yerler görmemiştim demişti babam Çinçin'e gitmişler sanıyorum. Bi yere gelip bekliyorlar, 1-2 telefon görüşmesi, "nerdesiniz lan" falan, abi geldik diyorlar, 2dk sonra buluşma yerinde bizim kapıya dayanan kamyonet.

Herifler kasanın arkasına merdiven dayıyorlar, kapak açılıyor, içeri buyur ediyorlar Babam diyor ki, adamlar kasaya gardrop gibi askı sistemi yapmış, tüm takım elbiseler, deri montlar, bilmemneler hepsi asılı... Bizim olmayan mallar da var diyor

Şu bizim, bu değil, bu bizim diye ayıra ayıra almışlar hepsini, babam sadece böyle satılmayacak kareli saçma sapan takım elbiselerden bikaç tane adamlara bıraktık çıktık geldik, yüzde 90'ını almıştık malların dedi

O zamandan bu zamana bakıyorum, değişen bişey yok.

Bi tanıdığımız anlatıyordu, adamın Clio'yu çalıyorlar, herif birkaç dükkan aşağıda "esnaf"ın biri çıkıyor. Adamı buluyor, gidip konuşuyor ne ayaksın sen diye, adam gayet rahat, 3.000 TL ver arabanı verelim diyor. Arabanın sahibi polise gidiyor, böyle böyle, adam beni tehdit ediyor, araba bunda, itiraf da ediyor, benden para istedi... Polisin verdiği cevap, "anlaşın"...
    Adam sonra tehdit mehdit, araya birilerini sokma vs. o şekil alıyor arabayı...

Ondan sonra polis diyor ki bize karşı niye önyargılısınız, niye bilmemne...

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok yakın zamanda araba çaldıran biri olarak arkadaşlara katılıyorum.polisimizde maalesef kaskon varsa alırsın paranı fikri hakim..evet tamam kasko var belki alıcaz paramızı ama siz çalanları bulmadıkça emniyet gücü olmanın anlamı nedir ki..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bir de "yeni evli" iseniz dikkat edin. Mahallenizde "hırsız" bir oç olabilir.

Evlendikten sonra ilk oturduğumuz eve hırsız girdi, polis geldi, millet döküldü falan filan.. Ama hırsızlık esnasında kapı pencereler kırılıyor kimse ortalıkta yok. Mekan da yarı site gibi. Herkes tırsmış resmen. Ya da kimsenin şeyinde olmamış.

Polis gelince millet aşağı inmiş herkes bişey söylüyor; hemen sohbet muhabbet, dedikodu:

- Nooolmuşşşş?
    - Ay B bloğa hırsız girmiş...
    - Aaaaa kime?
    - Şu yeni evli çift vardı ya...
    - Haaa onlar mı hay allah...

?????????
    Lan?
    Ben 2-3 komşu hariç kimseyi tanımıyorum, maşallah 4 blok bizi tanıyor yeni evli çift diye.

Ben de polisle konuşurken bu muhabbeti duyunca bağırıp çağırmaya başladım. Polise döndüm, bağırarak, abi dedim o kadar gürültü çıkmış, araba gelmiş, kimsenin de şeyinde olmamış herkes kafayı gömmüş, insan bi plaka alır, höt der bağırır, ama yeni evliliğimize kadar öğrenmişler, bunlarda kesin altın vardır diye hırsız tanıdıklarına haber salmış olmasınlar dedim... Bi anda herkes dağıldı

Böyle bi muhabbet de var, evde altın vardır diye geliyorlar, evet... Bizde yoktu, bi dandik laptop, para etmeyen saatler ile kurtardık. Tek zarar, arkadaşlarımızın aldığı düğün hediyesi pırlanta setti...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha bir de "yeni evli" iseniz dikkat edin. Mahallenizde "hırsız" bir oç olabilir.

Evlendikten sonra ilk oturduğumuz eve hırsız girdi, polis geldi, millet döküldü falan filan.. Ama hırsızlık esnasında kapı pencereler kırılıyor kimse ortalıkta yok. Mekan da yarı site gibi. Herkes tırsmış resmen. Ya da kimsenin şeyinde olmamış.

Polis gelince millet aşağı inmiş herkes bişey söylüyor; hemen sohbet muhabbet, dedikodu:

- Nooolmuşşşş?
    - Aaaaa kime?

?????????
    Lan?
    Ben 2-3 komşu hariç kimseyi tanımıyorum, maşallah 4 blok bizi tanıyor yeni evli çift diye.

Ben de polisle konuşurken bu muhabbeti duyunca bağırıp çağırmaya başladım. Polise döndüm, bağırarak, abi dedim o kadar gürültü çıkmış, araba gelmiş, kimsenin de şeyinde olmamış herkes kafayı gömmüş, insan bi plaka alır, höt der bağırır, ama yeni evliliğimize kadar öğrenmişler, bunlarda kesin altın vardır diye hırsız tanıdıklarına haber salmış olmasınlar dedim... Bi anda herkes dağıldı

Böyle bi muhabbet de var, evde altın vardır diye geliyorlar, evet... Bizde yoktu, bi dandik laptop, para etmeyen saatler ile kurtardık. Tek zarar, arkadaşlarımızın aldığı düğün hediyesi pırlanta setti...
    bizim eve girdiklerinde de altın aramışlar. ne ararla bende. ipad pro var laptop var tv var onlar duruyor yatak odası karman çorman. bir de aynı günde 3 daireye girme cesaretini ve zamanını nasıl bulmuşlar ve kimse görmemiş mi? gece de bir daire ses çıkarsın herkes duyuyor o kadar ses yalıtımı yok.

Hepimize gelsin:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim kayınbirader zamanında hırsızı evin içinde neredeyse yakalayacakmış, adam mutfak camından 2 kat aşağı atlayıp kaçmış gitmiş Polis gelmiş konuşuyorlar falan, demiş ki ben bunu neredeyse yakalayacaktım, yakalasam dayaktan öldürürdüm bunu...

Yok aman sakın ha demiş polis, bu mallar dayak yer ölürse senin başına bela olur, akrabası şusu busu gider şikayetçi olur sen mağdur olursun demiş. E peki ne yapıcaz böyle gidecek mi bu şerefsizler demiş bizimki.

Polis demiş ki, bunu dövdün mü, veya böyle camda mı yakaladın, ittir aşağı demiş, ölürse "benden kaçarken takıldı düştü" dersin, tek yol bu yoksa suçlu sen olursun demiş

sky clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seat Leon sahibi olarak endişelendiğim bir olay. Diğer konuda da yazmıştım, branda en azından caydırıcı bir yöntem olabilir.
    Çünkü adamlar hızlı olmak zorunda branda altındaki araç ne diye bakmaktansa açıktaki araçlara yönelirler.

Ayrıca sadece Seat Leon araçlar için değil, Ankara'da son haftalarda BMW ve Mercedes gibi araçların jantlarını çalıyorlar. Konu yine dönüp dolaşıp Muz Cumhuriyeti konusuna geliyor

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle görünüyor ki tek çare kapalı otopark..
    kendi aracımızı branda ile kapasak, diğer arkadaşın aracına yazık olacak. anlaşılan o ki sürekli devam edecek..
    Benim anlamadığım olay şu;
    bu farları çalıp satıyorlar ve boşline olan leon sahibi alıyor ya. direk tak çalıştır mı?
    bizim pololarda ben orjinal gti far yapmaya kalktım (çıkma far ile) 8 bin tl yi buluyor. merkezi kontrol ünitesi vs. vs. değişiyor..
    Leonlarda böyle bir durum yok mu?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendi aracımızı branda ile kapasak, diğer arkadaşın aracına yazık olacak. anlaşılan o ki sürekli devam edecek..
    bu farları çalıp satıyorlar ve boşline olan leon sahibi alıyor ya. direk tak çalıştır mı?
    bizim pololarda ben orjinal gti far yapmaya kalktım (çıkma far ile) 8 bin tl yi buluyor. merkezi kontrol ünitesi vs. vs. değişiyor..
    Etken ledfarı olmayanlar sonradan yapmak isteyenlerin talepleri vardı ama oda azaldı tak çalıştır mantığında değil.beyin kablo fala baya uğraştırıyor.

Yeni ibizada arkadaşın biri sonradan yapmaya kalktı çok pahalıya çıkıyordu sattı aracını aynısının led farlısını aldı daha ucuza geldi.

Bu çalınma olayı kazalı yada farı çalınanlar kaskosu olmayanlar çıkmayı tercih edicektir.Alan kişide bu çalıntımı çıkmamı öğrenmesi çok zor.

Burda çıkma işi ile uğraşan ve başına kaza gelip 2.el far almak isteyenler zan altında kalıyor.

Bu olayı ben mesela haberlerde görmedim hiç denk gelen oldumu ?
    Seat IBIZA FR

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leon sağ far ledli 2013 2016 uyumlu - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 729219883

mesela bir örnek ilan. (çalıntı olduğuna emin değilim tabi ki ama ayakları kırık olduğu için atıyorum)
    Bu adamı devlet neden sorgulamıyor? sen nereden aldın bunu, kimden aldın da satıyorsun.
    Ülkede bu kadar çok bu olay yaşanırken, üzerine neden düşülmüyor ve bunlar başıboş her sokaktaki leonlara yapışıyıorlar.
    çıkma parçalar şasi no ile satılmalı.

bu seferde giderler rastgele leon şasi nosu ile satarlar..
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Etken ledfarı olmayanlar sonradan yapmak isteyenlerin talepleri vardı ama oda azaldı tak çalıştır mantığında değil.beyin kablo fala baya uğraştırıyor.

Yeni ibizada arkadaşın biri sonradan yapmaya kalktı çok pahalıya çıkıyordu sattı aracını aynısının led farlısını aldı daha ucuza geldi.

Bu çalınma olayı kazalı yada farı çalınanlar kaskosu olmayanlar çıkmayı tercih edicektir.Alan kişide bu çalıntımı çıkmamı öğrenmesi çok zor.

Burda çıkma işi ile uğraşan ve başına kaza gelip 2.el far almak isteyenler zan altında kalıyor.

anladım abi, bilgi için teşekkür ederim.
    ben haberlerde görmüştüm bir ara ama kısa bir haber tabi.
    silah sıkılan olaydı sanırım.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bu isi takip etmek calinan parcanin baska bir arabada calismamasini saglamak cok zor.

neden diyeceksiniz meshur bir laf var turke imkansiz de otur seyret demisler.

bu isin asil cozumu bu doviz kurlari dusecek o urunun sifir fiyati cok inecek bu hirsizlarda calmaya usenicek.

onun haricinde allah hepimizin malini canini korusun.
    Seat IBIZA FR

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    branda nasıl çözüm olacak ki ?
    hırsız bu , çıkartır cebinden çakıyı , bi kesik atar yine alır. kaç saniyesini alacak bu işlem.
    branda çözüm değil bana göre,çelik kasa çözüm olur ancak bunlara.

OmerAkdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen yukarıda sayılan sebeplerden dolayı polis yakalamak "istemiyor". Bu kadar basit. Kimin yaptığına kadar biliyorlar oysa.

Sigorta var mı, var, tamam al paranı s... git. Yoksa vah vah tüh tüh...

90'lı yıllarda bi mağazamız vardı, sabaha karşı kamyonetin birini dayıyorlar mal taşıyormuş gibi, dükkanın içi boşaltılıyor.

Amcamın Ankara'da polis arkadaşları vardı, haber salıyor, ertesi gün telefon. Amcam babamı da çağırıyor, abi gel diyor malları alacağız. Lan nasıl alacağız, kapıya dayanan kamyon gelecek, alacağız. Yav uğraştırma bizi abuk subuk adamlarla diyor babam. Yok abi sorun yok polisle gideceğiz diyor

Bi tane özel harekatçı, bi polis, bunlar amcamın arkadaşlarıymış, atlıyorlar arabaya gidiyorlar Ankara'nın abuk subuk bi yerlerine, hayatımda öyle yerler görmemiştim demişti babam Çinçin'e gitmişler sanıyorum. Bi yere gelip bekliyorlar, 1-2 telefon görüşmesi, "nerdesiniz lan" falan, abi geldik diyorlar, 2dk sonra buluşma yerinde bizim kapıya dayanan kamyonet.

Herifler kasanın arkasına merdiven dayıyorlar, kapak açılıyor, içeri buyur ediyorlar Babam diyor ki, adamlar kasaya gardrop gibi askı sistemi yapmış, tüm takım elbiseler, deri montlar, bilmemneler hepsi asılı... Bizim olmayan mallar da var diyor

Şu bizim, bu değil, bu bizim diye ayıra ayıra almışlar hepsini, babam sadece böyle satılmayacak kareli saçma sapan takım elbiselerden bikaç tane adamlara bıraktık çıktık geldik, yüzde 90'ını almıştık malların dedi

O zamandan bu zamana bakıyorum, değişen bişey yok.

Bi tanıdığımız anlatıyordu, adamın Clio'yu çalıyorlar, herif birkaç dükkan aşağıda "esnaf"ın biri çıkıyor. Adamı buluyor, gidip konuşuyor ne ayaksın sen diye, adam gayet rahat, 3.000 TL ver arabanı verelim diyor. Arabanın sahibi polise gidiyor, böyle böyle, adam beni tehdit ediyor, araba bunda, itiraf da ediyor, benden para istedi... Polisin verdiği cevap, "anlaşın"...
    Adam sonra tehdit mehdit, araya birilerini sokma vs. o şekil alıyor arabayı...

Ondan sonra polis diyor ki bize karşı niye önyargılısınız, niye bilmemne...
    Maalesef ki öyle. 155'i aradıktan sonra bende bu olayı anladım. Bir şarkı vardı " adaleti sağlar yasadışı yollar " diye bizim de o şekilde devam etmemiz gerekiyor anlaşılan. Çünkü bu kansızların 1-2 tanesini cezalandırmadan akıllanmaz bunlar.

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok yakın zamanda araba çaldıran biri olarak arkadaşlara katılıyorum.polisimizde maalesef kaskon varsa alırsın paranı fikri hakim..evet tamam kasko var belki alıcaz paramızı ama siz çalanları bulmadıkça emniyet gücü olmanın anlamı nedir ki..
    Kameraya bakmaya bile üşeniyorlar artık. 155'e kameralar var ekipler onlara baksın dediğimde " Kamera kayıtları ile birlikte trafik mahkemesine başvurmanız gerekiyor " dedi. Bu dediğinde bi anda şok geçirip tamam dedikten sonra telefonu kapattım. Herşeyi ben yapıcaksam polislerin işi nedir? Tamam zor işleri, Allah kolaylık versin ama 2-3 ekip otosunu alıp, köşe başındaki kahvaltıcıda kahvaltı yapmakla bu iş olmuyor yahu..

- Nooolmuşşşş?
    - Aaaaa kime?

?????????
    Lan?

Nasip olursa seneye bu zamanlarda evlenmiş olucam, açıkcası korkuttun beni abi Artık değerli eşyaları bir tarafımıza sokup gezdirmemiz gerek, gerçi ordanda çalarlarda neyse..

Bizim kayınbirader zamanında hırsızı evin içinde neredeyse yakalayacakmış, adam mutfak camından 2 kat aşağı atlayıp kaçmış gitmiş Polis gelmiş konuşuyorlar falan, demiş ki ben bunu neredeyse yakalayacaktım, yakalasam dayaktan öldürürdüm bunu...

Yok aman sakın ha demiş polis, bu mallar dayak yer ölürse senin başına bela olur, akrabası şusu busu gider şikayetçi olur sen mağdur olursun demiş. E peki ne yapıcaz böyle gidecek mi bu şerefsizler demiş bizimki.

Polis demiş ki, bunu dövdün mü, veya böyle camda mı yakaladın, ittir aşağı demiş, ölürse "benden kaçarken takıldı düştü" dersin, tek yol bu yoksa suçlu sen olursun demiş
    Bunu bende söyledim de hem aileden hem polisten tepki yedik. İnsan yerine koyup ceza mı yemek istiyosun dediler. Ama ahtım var, yakalarsam muck muck

Alıntı sky clio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seat Leon sahibi olarak endişelendiğim bir olay. Diğer konuda da yazmıştım, branda en azından caydırıcı bir yöntem olabilir.
    Çünkü adamlar hızlı olmak zorunda branda altındaki araç ne diye bakmaktansa açıktaki araçlara yönelirler.

Ayrıca sadece Seat Leon araçlar için değil, Ankara'da son haftalarda BMW ve Mercedes gibi araçların jantlarını çalıyorlar. Konu yine dönüp dolaşıp Muz Cumhuriyeti konusuna geliyor
    Şu anda saç ile arabanın önünü kapatabilecek bir alan yapıyorum. En azından böyle koruyabilirim diye düşünüyorum. Eğer işe yarar ise bir şekilde müsait mekanı olan kişilere bunu paylaşabilirim onlarda kendi imkanlarınca böyle bir çözüme kavuşabilirler.

VAG grubunun hepsinde bu vardır diye düşünüyorum. Çünkü en son led'siz far alacaktım ki alsan masrafın artar tesisatı değiştirmek zorundasın demişlerdi.

Show TV ben ve diğer çalınan arkadaş ile röportaj yapmak istedi fakat çıkıp orada söylesem ne olacak diye düşündüm. Hergün kadın cinayeti haberi, insanı koruyamayan devletimiz gelip benim arabamın farını mı koruyacak yada hırsızları mı yakalayacak. Ben kendi başıma sağdan soldan araştırarak hırsız gruplarına ulaştım. Fikirtepe ve Gülsuyu tarafında bu işi yapanlar varmış. Öyle dediler tam bilmiyorum. Belkide beni keklediler ama bunları emniyet güçlerimiz daha iyi biliyodur. ( Show TV haber yaptı ama haberden sonra 100 küsür aracın farı daha çalındı )

Alıntı tolga_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çıkma parçalar şasi no ile satılmalı.

bu seferde giderler rastgele leon şasi nosu ile satarlar..
    Keşke öyle bir sistem geliştirilse ve giriş çıkış yapılan parçaların hepsi emniyetten sorgulansa.

valla bu isi takip etmek calinan parcanin baska bir arabada calismamasini saglamak cok zor.

neden diyeceksiniz meshur bir laf var turke imkansiz de otur seyret demisler.

bu isin asil cozumu bu doviz kurlari dusecek o urunun sifir fiyati cok inecek bu hirsizlarda calmaya usenicek.

onun haricinde allah hepimizin malini canini korusun.
    Bir marka öyle bir sistem yapmış galiba öyle duydum ama tam emin değilim. Girişleri soketleri gruplar halinde değişiyormuş. 100 araçta x soketi varsa diğer 100 araçta y soketi var gibi.

Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    branda nasıl çözüm olacak ki ?
    hırsız bu , çıkartır cebinden çakıyı , bi kesik atar yine alır. kaç saniyesini alacak bu işlem.
    branda çözüm değil bana göre,çelik kasa çözüm olur ancak bunlara.
    Ben saç ile birşeyler yapmaya çalışacağım eğer başarılı olursam forumda uygun bir alan varsa konusunu oraya açarım yada bir şekilde insanlara duyurmaya çalışacağım. En azından evinin önü müsait olanlar var ise apartman sakinlerinden izin alıp böyle birşey geliştirebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu cümle güzeldi;

"İnsanını koruyamayan devlet, arabamın led farını mı koruyacak"...

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir farı bir hırsız ortalama kaç dakikada sökebiliyor?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler