User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
124 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Leon led far hırsızlığı?!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allah kimseyi böyle bir durumda polise düşürmesin kesinlikle ilgilenmiyorlar , benim 3 4 sene önce eg civic'imi çaldı şerefsizler hatta forumdada konusunu açmıştım , adam karakolda yedek anahtarın varmı diyor yok dedim resmen beni suçladı karakolda.Dedimki dayı dalgamı geçiyon sen 95 model arabanın ne yedek anahtarından bahsediyorsun sen ben niye çalayım arabamı kaskosumu var arabanın da çalıp para almaya çalışayım ... adamlar hiç ilgilenmiyor biz arabanın hgs geçişlerinden ne tarafa gittigini öğrendik hatta ve hatta kopruden geçerken adamların gişede kapak gibi belli ollduğu resimleri bile varmış hgsden öğrendik ama bize vermediler o resmi , polise gidip diyorum abi bak böyle böyle resim varmış hiç miklemiyorlar tamam biz ilgileneceğiz deyip yolluyorlar. araya büyük baş sokunca 4 günde bulundu arabam
    Hakkı Can Eryüzlü...

OmerAkdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu cümle güzeldi;

"İnsanını koruyamayan devlet, arabamın led farını mı koruyacak"...
    Şimdi yanlış anlayanlar olur, herkese yetişemezler evet doğrudur ( Koruma talep eden insan korunur da neyse.. ). Ama caydırıcı hiçbirşey yok, adam güle oynaya giriyor içeri.. Nasıl olsa senin benim vergimle yaşıyor o.. neyse..

Alıntı aqustic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir farı bir hırsız ortalama kaç dakikada sökebiliyor?
    Dakika sürmüyor ki? Sokağıma girip çıkmaları 40 saniye, farı sökmeleri 20 saniye..

Doğrudur, nolucak ki.. Set başı 1000 lira alsa, polis zaten kovalamıyor. 20sn 'de 1000 lira kazandın demektir..

Alıntı hkkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah kimseyi böyle bir durumda polise düşürmesin kesinlikle ilgilenmiyorlar , benim 3 4 sene önce eg civic'imi çaldı şerefsizler hatta forumdada konusunu açmıştım , adam karakolda yedek anahtarın varmı diyor yok dedim resmen beni suçladı karakolda.Dedimki dayı dalgamı geçiyon sen 95 model arabanın ne yedek anahtarından bahsediyorsun sen ben niye çalayım arabamı kaskosumu var arabanın da çalıp para almaya çalışayım ... adamlar hiç ilgilenmiyor biz arabanın hgs geçişlerinden ne tarafa gittigini öğrendik hatta ve hatta kopruden geçerken adamların gişede kapak gibi belli ollduğu resimleri bile varmış hgsden öğrendik ama bize vermediler o resmi , polise gidip diyorum abi bak böyle böyle resim varmış hiç miklemiyorlar tamam biz ilgileneceğiz deyip yolluyorlar. araya büyük baş sokunca 4 günde bulundu arabam
    Geçmiş olsun. Öyle vAllahi.. Tanıdığın polis veya çok nüfuslu bi akraban olmadıkça zor adaletin sana görünmesi..

sky clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sky clio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seat Leon sahibi olarak endişelendiğim bir olay. Diğer konuda da yazmıştım, branda en azından caydırıcı bir yöntem olabilir.
    Çünkü adamlar hızlı olmak zorunda branda altındaki araç ne diye bakmaktansa açıktaki araçlara yönelirler.

Ayrıca sadece Seat Leon araçlar için değil, Ankara'da son haftalarda BMW ve Mercedes gibi araçların jantlarını çalıyorlar. Konu yine dönüp dolaşıp Muz Cumhuriyeti konusuna geliyor
    Evet iki gün önce söylemiştim, Ankara'da BMW ve Mercedes araçlarının jantlarını çalıyorlar diye. 1 hafta öncede arkadaşımın Bmw 3 serisi aracının jantları çaldılar.
    Dün arkadaşım sahibinden dolaşırken kendi jantlarını buluyor. İlandaki jant&lastik kendine ait olduğunu jantlardaki kaldırım vuruğundan ve lastiklerin seri numaralarından anlıyor. Lastikleri 1 hafta önce almış ve elinde seri numaraları varmış. Polise gidiyor, polis satan çıkmacıyı çağırıyor, çıkmacı aldığı adamın ismini cismini veriyor, hırsız tespit ediliyor. Hırsız olan arkadaş araba parçacısı ve arkadaşımın aracından 2 hafta önce yine bir mahalledeki lüks arabaların jantlarını çalmış. Polis tutuklamış fakat savcı serbest bırakmış. Arkadaşımın jantını almadan 2 gün öncede Mercedes CLA çalmış, çaldığını tespit etmişler fakat yakalanmamış. Hatta o CLA bizim arkadaşın jantları çalmışlar.
    Uzatmadan sonuca gelecek olursak, hırsızın herşeyi belli olmasına rağmen polis arkadaşıma bir şey yapamayız sende çok fazla irdeleme zaten kaskodan alacaksın demiş.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okudum ve içimden küfürler beddualar geçiriyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet iki gün önce söylemiştim, Ankara'da BMW ve Mercedes araçlarının jantlarını çalıyorlar diye. 1 hafta öncede arkadaşımın Bmw 3 serisi aracının jantları çaldılar.
    Dün arkadaşım sahibinden dolaşırken kendi jantlarını buluyor. İlandaki jant&lastik kendine ait olduğunu jantlardaki kaldırım vuruğundan ve lastiklerin seri numaralarından anlıyor. Lastikleri 1 hafta önce almış ve elinde seri numaraları varmış. Polise gidiyor, polis satan çıkmacıyı çağırıyor, çıkmacı aldığı adamın ismini cismini veriyor, hırsız tespit ediliyor. Hırsız olan arkadaş araba parçacısı ve arkadaşımın aracından 2 hafta önce yine bir mahalledeki lüks arabaların jantlarını çalmış. Polis tutuklamış fakat savcı serbest bırakmış. Arkadaşımın jantını almadan 2 gün öncede Mercedes CLA çalmış, çaldığını tespit etmişler fakat yakalanmamış. Hatta o CLA bizim arkadaşın jantları çalmışlar.
    Uzatmadan sonuca gelecek olursak, hırsızın herşeyi belli olmasına rağmen polis arkadaşıma bir şey yapamayız sende çok fazla irdeleme zaten kaskodan alacaksın demiş.
    Polisi de üzen bu nokta bence. Sen uğraş, hırsızı yakala, belki silahı var canını tehlikeye atarak yakala, belki adamı 3-4 sefer yakaladın her seferinde savcı salıyorsa, ben de olsam uğraşmam muhtemelen, ne yalan söyleyim.
    Bu hırsızlar ne söyleyip salınıyor ki? Bilen var mı? Belki ilerde bize de gerekir :P .
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamda bu sebepten dolayı polisler yakalamak için çok uğraşmıyorlar,
    Sabah yakala akşam serbest,
    Poliside bezdiren bir durum.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Savcı neden serbest bırakıyor biri izah edebilir mi?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

sky clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polisi de üzen bu nokta bence. Sen uğraş, hırsızı yakala, belki silahı var canını tehlikeye atarak yakala, belki adamı 3-4 sefer yakaladın her seferinde savcı salıyorsa, ben de olsam uğraşmam muhtemelen, ne yalan söyleyim.
    Bu hırsızlar ne söyleyip salınıyor ki? Bilen var mı? Belki ilerde bize de gerekir :P .
    Alıntı brv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamda bu sebepten dolayı polisler yakalamak için çok uğraşmıyorlar,
    Sabah yakala akşam serbest,
    Poliside bezdiren bir durum.
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoş bir durum değil, polislerden serbest bırakılma gerekçesi ile ilgili herhangi bilgi alamamışlar.
    Leonlar için farlara seri numarası tarzında bir ibare yazdıralım konusu geçiyor.
    Fakat çözüm değil onu da yakından görmüş olduk.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seri numarası farın üstünde olsa çalan onu silmesi çok zor değilki ?

hadi seri nosu silinmiş far bulundu çalıntı olup olmadığını ispatlamak ve kimin bu far demek zor.

Dediğim gibi bu işi çözüme kavuşturmak çok zor.

Polis (savcı) üstünde duracak bu bir çetenin işi bir kaç baskınla ve satan yerlere baskın ile çözülür.

Eline çıkma leon farı gelen almaya korkar satmayada.

Çıkma far alıp satan'da kimlik fotokopisi alıcak bu farı bana bu getirdi yada bu aradan çıktı diye ispatlaması gerekir.
    Seat IBIZA FR

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün Ankara'da belki binlerce polislik çevirmeler var hemen her köşede, 15 temmuzda bu kadar sıkı olsalar 1 tane adam kaçamazdı yurtdışına... babamın mesleğinden dolayı ömrümü adalet ve emniyet camiasının içinde geçirdim ama hele ki bu kadar organize yapıldığı belli hırsızlıklara karşı tutumları ben çileden çıkartıyor, bu kadar mı aciziz yahu??? sokaklarda egsozlu filmli araba kovalayacaklarına biraz da asıl işlerine dönsünler artık, geçenlerde haber vardı 100.000 yaya geçidine 2 şer polisli uygulama diye... yahu trafik bilinci oluşturmak ayrı ama 200.000 polisi ellerinde ceza tutanağıyla yaya geçidine koymak kadar saçma bir şey var mı? polisimi bu kadar boşsa ver adli olaylara adam gibi... bir tane tutanak yaz içeri ver, biz takip ederizle iş mi yürür?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün Ankara'da belki binlerce polislik çevirmeler var hemen her köşede, 15 temmuzda bu kadar sıkı olsalar 1 tane adam kaçamazdı yurtdışına... babamın mesleğinden dolayı ömrümü adalet ve emniyet camiasının içinde geçirdim ama hele ki bu kadar organize yapıldığı belli hırsızlıklara karşı tutumları ben çileden çıkartıyor, bu kadar mı aciziz yahu??? sokaklarda egsozlu filmli araba kovalayacaklarına biraz da asıl işlerine dönsünler artık, geçenlerde haber vardı 100.000 yaya geçidine 2 şer polisli uygulama diye... yahu trafik bilinci oluşturmak ayrı ama 200.000 polisi ellerinde ceza tutanağıyla yaya geçidine koymak kadar saçma bir şey var mı? polisimi bu kadar boşsa ver adli olaylara adam gibi... bir tane tutanak yaz içeri ver, biz takip ederizle iş mi yürür?
    bütçenin içerisinde trafik cezası eklendiği sürece olacak bunlar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün şöyle birşey öğrendim. Bir tanıdığımız plakası çalınıp farklı bir araca takılmış. Büyük ihtimalle far hırsızlığı yapanlar bu plakaları toplayıp kendi aracına takıyor ve farları bir ara içinde tutuyor. Benim anlamadığım ise şu; polis ekipleri plaka hırsızlığı konularını neden takip etmiyor. Sonuçta bu adam plaka çıkarmak için emniyete gidip bir plakalarının çalındığını söylemesi gerek. Polis ekipleri mobeselerden vs o gece o plakanın nereden nereye gittiğinin takibini yapsa hepsi çözülür diye umuyorum ama dediğiniz gibi kimse uğraşmak istemiyor. Uydurmuşlar bir DENETİMLİ SERBESTLİK adında hırsıza tanınan kolaylığı, giren çıkıyor yatmadan. Bir dahaki sefer daha dikkatli oluyorlar ki yakalanmasın..

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okudum ve içimden küfürler beddualar geçiriyorum...
    Yanlış anlaşılmak istemem veya çakma kabadayılık yapmak istemem ama arabayı bulunduğum dairenin altına çektim camdan direk çıktığımda görebiliyorum, camın yanınada bir silah bıraktım. Artık geldiklerinde hoş şeyler yaşanmaz. Bir daha uğrarlarsa haberlere çıkarım büyük ihtimalle farlarını çalmak isteyen hırsızları vurdu diye.

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelen polis aynısını söyledi. Yakalasam nolacak ben yakalıyorum denetimli serbestlik diye bırakıyorlar dedi.

Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk defa suça karışmış kişilerde iyi halden dolayı denetimli serbestlik olarak bırakıyorlar diye biliyorum. Yanlışta biliyor olabilirim..

Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seri numarası farın üstünde olsa çalan onu silmesi çok zor değilki ?

hadi seri nosu silinmiş far bulundu çalıntı olup olmadığını ispatlamak ve kimin bu far demek zor.

Dediğim gibi bu işi çözüme kavuşturmak çok zor.

Polis (savcı) üstünde duracak bu bir çetenin işi bir kaç baskınla ve satan yerlere baskın ile çözülür.

Eline çıkma leon farı gelen almaya korkar satmayada.

Çıkma far alıp satan'da kimlik fotokopisi alıcak bu farı bana bu getirdi yada bu aradan çıktı diye ispatlaması gerekir.
    Şimdi alacağım farların her yerine silenecek veya silinmeyecek isim yazacağım yada bir plaka yazacağım. Satılırken sıkıntı çıkarır mı evet çıkarır ama çalınmaması için yapacak tek önlemim bu. Dün gittim çıkmacıya, bana hurdacıdan aldım bunları diye bir farlar gösterdi neredeyse tüm vag grubuna ait farlar var elinde. Adamın elinde daha Türkiye'de satışa çıkmamış leon dedi sanırsam ona ait far bile vardı yurtdışından geldiğini söyledi..

Uğradığım dükkanda 6binlira fiyat aldım daha sonra bir deposuna gitti geldi 4bin lira fiyat verdi. Farklı bir kişiyi aradım dedim böyle böyle bir fiyat verdiler haberin olsun diye 3750'ye bırakayım sana farları dedi. Gidip 3500'e almayı planlıyorum çünkü yapabilecek hiçbirşeyim yok. Keşke servisteki fiyatlar uygun olsada bu kişilere gitmesek..

Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ben işini doğru yapan her polise saygımı gösteririm severim. Allah hiçbirinin ayağına taş değmesine izin vermesin ama gittiğim kararkolda elinde ova ağası gibi tesbih sallayıp gezen polis memuru gördüm ve karakolun içinde. Yahu kimse demiyor mu kardeşim sen napıyorsun diye.. Biri geldi amir saat 5 gibi üzerini giydi ilçe emniyette işi varmış adam 1 saat boyunca karakolda araba aradı biri beni bıraksın diye. Yahu bin metroya git. Hemen kapısında zaten. Dediğin gibi abi bu işe düzenleme gelmediği sürece hiçbirşey olmaz.. İnşAllah bir an önce bu durum düzeltilir.. Küllüğün içinde neden su yok diye ceza yedi akrabam bunu yazan adam organize bir suça müdahale etmiyor, ne diyelim inşAllah başkalarının canı yanmadan çözülür bu iş..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @OmerAkdemir İşte asıl çözümü sen söyledin servisdeki fiyatlar böyle olmasa.

bu işin asıl çözümü sıfır parça fiyatlarının inmesi oda doviz'in düşmesi ile olucak.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @OmerAkdemir İşte asıl çözümü sen söyledin servisdeki fiyatlar böyle olmasa.

bu işin asıl çözümü sıfır parça fiyatlarının inmesi oda doviz'in düşmesi ile olucak.
    Az önce bostancı sanayiden aldım parçaları, salak ayağına yatıyorlar, sanki hiç duymamışlar hiç bilmiyorlarmış gibi

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerAkdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce bostancı sanayiden aldım parçaları, salak ayağına yatıyorlar, sanki hiç duymamışlar hiç bilmiyorlarmış gibi
    Kaça aldın hocam parçaları. İnşallah kimseye gerek olmaz ama fiyatlar aklımızda bulunsun bari
    '14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaça aldın hocam parçaları. İnşallah kimseye gerek olmaz ama fiyatlar aklımızda bulunsun bari
    3750'ye beyinler dahil satın aldım setini. 200 ₺ tane far brakettine dediler ama almadım onu daha uyguna varmış eve geldiğimde baktım. Varsa bildiğiniz uyguna alabileceğim bir yer beklerim.

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerAkdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3750'ye beyinler dahil satın aldım setini. 200 ₺ tane far brakettine dediler ama almadım onu daha uyguna varmış eve geldiğimde baktım. Varsa bildiğiniz uyguna alabileceğim bir yer beklerim.
    Tamponda hasar yokmu hocam senin yada tamir ettirip mi taktıracaksın
    '14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamponda hasar yokmu hocam senin yada tamir ettirip mi taktıracaksın

Benim tamponun ayakları kırık ve panjurum kırılmış. Komple bu şekilde indirmişler tamponu. Bugün kartal sanayiye geçicem bir arkadaşımın yanına bakalım ne yapabiliriz diye.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler