User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yurt Disindan Android Double Din Getirtmek

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yurt Disindan Android Double Din Getirtmek

Herkese merhaba,

Aliexpress üzerinde, tam arabama uygun bir cihaz buldum, epey araştırdım ancak yakın tarihli bir bilgi bulamadım, vergi oranı %20 imiş, lakin merak ettiğim konu, elektronik cihaz olduğu için gümrüğe takılır mı? yoksa vergisini ödeyip alabilir miyiz? bilgisi olan ya da yakın tarihte tecrübe etmiş olanların yardımlarını bekliyorum

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Aliexpress üzerinde, tam arabama uygun bir cihaz buldum, epey araştırdım ancak yakın tarihli bir bilgi bulamadım, vergi oranı %20 imiş, lakin merak ettiğim konu, elektronik cihaz olduğu için gümrüğe takılır mı? yoksa vergisini ödeyip alabilir miyiz? bilgisi olan ya da yakın tarihte tecrübe etmiş olanların yardımlarını bekliyorum
    ben vergisini ödeyip teslim almıstım. yaklasık 1 sene oluyor. o arada değişen irşey yoksa sorun yaşayacağını sanmam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben vergisini ödeyip teslim almıstım. yaklasık 1 sene oluyor. o arada değişen irşey yoksa sorun yaşayacağını sanmam
    Abi selam, yorumun için teşekkür ederim, biliyorsun bizim ülkede kısa sürede çok şey değişebiliyor, o yüzden daha yakın tarihli bilgi ile risk seviyesini azaltmak istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Merhabalar konuya biraz açıklık getirelim. İthalinin yasak/izne tabi olduğu ürünler vardır (cep telefonu gibi), bir de gümrük limitine takılanlar ve en son serbest olanlar vardır. Artık serbest olan kaldı diyemeyiz.

Ürününüzün elektronik olması nedeniyle serbest olmadığı kanısına kapılmak normal. Ama bugün amazon.com dan laptop alın 1 hafta içerisinde elinize gelsin. Gümrüğü de amazon hesaplayıp sizden temin eder ve Türkiye'ye öder. Sorunsuzca ürün geçer. ANCAK, ithali izne tabi olan CEP TELEFONU alırsanız amazon bunu göndermez dahi.... Daha ucuz olsa da....

Aliexpress ten alınan ürünler biraz daha farklı. Çünkü satıcı gümrük işlemleriyle uğraşmıyor. Zaten gümrükte özel bir bantı da yok. Eskiden olsa alacağınız ürünün fiyatı 22 EUR yu geçmiyorsa der geçerdim ama artık hepsinden vergi harç vs alınıyor.

%20 konusunda haklısınız. Fiyatın %20 si gümrük vergisi olarak hesapalanıyor. Gümrüğe sunum vergisi diye bir şey daha çıktı o da 8.70 olmuş (daha geçenlerde 5.20 di). Sizin için önemli olan konu ise şu. Alacağınız ürünün fiyatlandırmasını gümrük memuru nasıl yapacak? Ben ufak bir msata ssd aldım. kutu da küçücük. 30 dolardı. Adam 10 yazdı. Bakmamışlar 10 dolardan hesapladılar geçtiler. Ancak ürünün TR fiyatı 400 TL. İçine bakıp değerlendirseydi 400 tl üzerinden 80 TL vergi çıkacaktı. Şimdi ise 17 TL vergilendirildi.

Sizin alacağınız Android DD ise TR de 1500 TL civarları (gümrük liste fiyatı nedir bilmiyorum ama piyasadan çok da farklı olmuyor). Aliexpress ten 100 dolara aldınız diyelim. Önemli olan 2 soru var. 1. İthali izne mi tabi -ki radyo vs varsa üzerinde evet, 2. gümrük memuru şüphelenip içindekinin bedeli nedir diye bakar mı? 1. sorudan takılmadı diyelim -ki bence takılmaz para alıyor devlet- 2. sorudan ne kadar günahınız çıkar. 20 dolar mı, 300 TL mi?

Bunu tartın alın. Ben tarttım yine de karlı çıkıyordum ve aldım. Düşükten gümrüklendirildi inanılmaz karlı çıktım. Yüksekten olsa üzülebilirsiniz. DD yi de siz takmayacaksanız zaten işçilik vereceksiniz iyice sıkıntı...

Dip not düşeyim. Zamanında çok DD bakındım. Hepsi yalan söylüyor. Android 4 üzerine kurulmuş 6-7 yazıyorlar. build.prop dosyasına Android 7.2 yazıp geçmişler. Ram, sim kartı, emmc chipini iyice inceleyin, hangisi olduğundan emin olun. Sonra Hyundai'nin accent te işe yaramaz dokunmatik ekranı gibi bir ekranınız olmasın.

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadas detayli yazmis ama bende soyle ozetliyim. Ucuz olduguna kanma. PTT gumrukteki arkadaslar seni cagirip sacma sapan vergilere tabi tutuyolar soyliyim. Ben aldim geldi cagirdilar gitti az daha geri gondercektim urunu. harci borcunu odemedi. burda neyse neredeyse ayni fiyata geldi. trt vergisi radyo vergisi bilmemne vergisi ordaki elemanlar kafasina gore aklina hangisi gelse yaziyor.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    %20 gümrük + %18 KDV ödersin , ayrıca radyo teypte bir de TRT bandrol vergisi var onun oranını bilmiyorum.

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaklaşık 1 ay önce aldım double din teyp 39 tl gümrük vergisi ödedim aldığım ürün 219,45 tl idi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar konuya biraz açıklık getirelim. İthalinin yasak/izne tabi olduğu ürünler vardır (cep telefonu gibi), bir de gümrük limitine takılanlar ve en son serbest olanlar vardır. Artık serbest olan kaldı diyemeyiz.

Ürününüzün elektronik olması nedeniyle serbest olmadığı kanısına kapılmak normal. Ama bugün amazon.com dan laptop alın 1 hafta içerisinde elinize gelsin. Gümrüğü de amazon hesaplayıp sizden temin eder ve Türkiye'ye öder. Sorunsuzca ürün geçer. ANCAK, ithali izne tabi olan CEP TELEFONU alırsanız amazon bunu göndermez dahi.... Daha ucuz olsa da....

Aliexpress ten alınan ürünler biraz daha farklı. Çünkü satıcı gümrük işlemleriyle uğraşmıyor. Zaten gümrükte özel bir bantı da yok. Eskiden olsa alacağınız ürünün fiyatı 22 EUR yu geçmiyorsa der geçerdim ama artık hepsinden vergi harç vs alınıyor.

%20 konusunda haklısınız. Fiyatın %20 si gümrük vergisi olarak hesapalanıyor. Gümrüğe sunum vergisi diye bir şey daha çıktı o da 8.70 olmuş (daha geçenlerde 5.20 di). Sizin için önemli olan konu ise şu. Alacağınız ürünün fiyatlandırmasını gümrük memuru nasıl yapacak? Ben ufak bir msata ssd aldım. kutu da küçücük. 30 dolardı. Adam 10 yazdı. Bakmamışlar 10 dolardan hesapladılar geçtiler. Ancak ürünün TR fiyatı 400 TL. İçine bakıp değerlendirseydi 400 tl üzerinden 80 TL vergi çıkacaktı. Şimdi ise 17 TL vergilendirildi.

Sizin alacağınız Android DD ise TR de 1500 TL civarları (gümrük liste fiyatı nedir bilmiyorum ama piyasadan çok da farklı olmuyor). Aliexpress ten 100 dolara aldınız diyelim. Önemli olan 2 soru var. 1. İthali izne mi tabi -ki radyo vs varsa üzerinde evet, 2. gümrük memuru şüphelenip içindekinin bedeli nedir diye bakar mı? 1. sorudan takılmadı diyelim -ki bence takılmaz para alıyor devlet- 2. sorudan ne kadar günahınız çıkar. 20 dolar mı, 300 TL mi?

Bunu tartın alın. Ben tarttım yine de karlı çıkıyordum ve aldım. Düşükten gümrüklendirildi inanılmaz karlı çıktım. Yüksekten olsa üzülebilirsiniz. DD yi de siz takmayacaksanız zaten işçilik vereceksiniz iyice sıkıntı...

Dip not düşeyim. Zamanında çok DD bakındım. Hepsi yalan söylüyor. Android 4 üzerine kurulmuş 6-7 yazıyorlar. build.prop dosyasına Android 7.2 yazıp geçmişler. Ram, sim kartı, emmc chipini iyice inceleyin, hangisi olduğundan emin olun. Sonra Hyundai'nin accent te işe yaramaz dokunmatik ekranı gibi bir ekranınız olmasın.
    Teşekkür ederim, herkes içinde çok faydalı olacak bilgiler, mesleğim gereği az çok işlemcilerden anlarım, eğer kutunun içerisinde iddia ettikleri mevcut ise, benim için yeterli olacak

Alıntı GokhanK. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas detayli yazmis ama bende soyle ozetliyim. Ucuz olduguna kanma. PTT gumrukteki arkadaslar seni cagirip sacma sapan vergilere tabi tutuyolar soyliyim. Ben aldim geldi cagirdilar gitti az daha geri gondercektim urunu. harci borcunu odemedi. burda neyse neredeyse ayni fiyata geldi. trt vergisi radyo vergisi bilmemne vergisi ordaki elemanlar kafasina gore aklina hangisi gelse yaziyor.
    Teşekkürler, fiyatı için almak istemiyorum, üründen burada sadece bir yerde buldum, oda cambazın önde gideni, Çin malları ile kıyaslamayacakmışız, bire bir aynı ürün halbuki

Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %20 gümrük + %18 KDV ödersin , ayrıca radyo teypte bir de TRT bandrol vergisi var onun oranını bilmiyorum.
    teşekkürler

Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 1 ay önce aldım double din teyp 39 tl gümrük vergisi ödedim aldığım ürün 219,45 tl idi
    bu bilgi risk kat sayımı epey azalttı, benim tek endişem gümrükten öteye geçme sorunu olur mu? idi, aldıktan sonra elbetteki riskler var ancak, şuan risk almaya değer görüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkçası son düzenelemeden sonra gümrükte her ürüne meblağı biçilip geçiriliyor gibi hissediyorum. Aylarca bekletiyorlardı artık hepsi vakitlice geliyor. Nasılsa para alıyor ya... Gelip teslim etmezse para da alamıyor. Ama size 30*30*30 cm lik bir kutu gelir de teknolojik alet diye takarlar, içinde ne var diye bakarlarsa çağırırlar. TRT radyo vs derken geçirirler sağlam

Ayrıca ebay de çok güzel ürünler var. Almanya dan falan satıyorlar cidden mest oldum. Çin mallarına benzemiyor ya da üst düzeydekiler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün 2 hafta önce aliexpressden sipariş verdiğim double din çerçevesi geldi ürünü kargo dahil 9,30 TL ye aldım içini açıp nedir nekadar eder diye bakılmamış bile gümrüğe sunma gümrük vergisi vs. 14.43 TL ödedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün 2 hafta önce aliexpressden sipariş verdiğim double din çerçevesi geldi ürünü kargo dahil 9,30 TL ye aldım içini açıp nedir nekadar eder diye bakılmamış bile gümrüğe sunma gümrük vergisi vs. 14.43 TL ödedim

Benim de 7 ekim de verdiğim siparişim

14 ekim de tr ye geldi,
    24 ekimde teslim edildi,

14.45 TL de ben ödedim.

Aldığım malzeme 9.86 USD lik kabaca 60 TL lik araç anahtarı.

Suya sabuna dokunmadan %25'i kadar para aldı devlet sağ olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de 7 ekim de verdiğim siparişim

14 ekim de tr ye geldi,
    24 ekimde teslim edildi,

14.45 TL de ben ödedim.

Aldığım malzeme 9.86 USD lik kabaca 60 TL lik araç anahtarı.

Suya sabuna dokunmadan %25'i kadar para aldı devlet sağ olsun.
    demek 14.45 TL vergi sabit olarak alınıyor en ufak bir zarfta bile

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    demek 14.45 TL vergi sabit olarak alınıyor en ufak bir zarfta bile
    geçen ay da 1 sipairşim gelmişti ona da 15 tl civarı ödedim, sunum ücreti vs diye kitliyorlar. Çin den 7 günde gelen kargoyu 250 KM mesafede 10 günde teslim etmek gibi de zor bir başarıya imza atıyorlar.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle çerden çöpten aldıkları vergilerle ne paralar kırmışlardır. Yazık insanlara kamera kapağı alıyor ürün 1.5 dolar. 12 14 tl vergi.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan herkese merhabalar, bahsettiğim ürünü 11.11 de sipariş verdim, bakalım buraya geldikten sonra ki süreç nasıl ilerleyecek

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu burada populerken yazayım , amerkadan amazondan double teyp alıcam ama birçoğunun radyo frekansları bizimkini tutmuyor onlar tek sayı bizde çift... bazı modeller hem avrupa hem us uyumlu.. Bunlardan hangisi oldugunu nereden bulabilirim ? 250 dolara kadar birşey bakıyorum. Mesela şu model avrupada da satılıyor acaba çeker mi radyosu ?

https://www.amazon.com/Kenwood-DMX11...29100-1081608?

Bazı modeller sadece amerikada var bazıları ise aynı model numarası ile hem amerika hem avrupada satılıyor... Veya şu sony

https://www.amazon.com/Sony-XAVV10BT...tronics&sr=1-6

Sony turkiye sayfasında var ...

XAV-V10BT | Bluetooth(R) ozellikli 15,7 cm Ortam Alıcısı | Sony TR

ama işte cesaret edemiyorum...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu burada populerken yazayım , amerkadan amazondan double teyp alıcam ama birçoğunun radyo frekansları bizimkini tutmuyor onlar tek sayı bizde çift... bazı modeller hem avrupa hem us uyumlu.. Bunlardan hangisi oldugunu nereden bulabilirim ? 250 dolara kadar birşey bakıyorum. Mesela şu model avrupada da satılıyor acaba çeker mi radyosu ?

https://www.amazon.com/Kenwood-DMX11...29100-1081608?

Bazı modeller sadece amerikada var bazıları ise aynı model numarası ile hem amerika hem avrupada satılıyor... Veya şu sony

https://www.amazon.com/Sony-XAVV10BT...tronics&sr=1-6

Sony turkiye sayfasında var ...

XAV-V10BT | Bluetooth(R) ozellikli 15,7 cm Ortam Alıcısı | Sony TR

ama işte cesaret edemiyorum...
    Eskiden bir sony teyibim vardı menüsünde radyo ayarlarında değişik frekanslara ayarlanabiliyordu. Şu an çin usulü android doubşe kullanoyorum. Şifreyle girilen bir menüsü var ordan buda değişiyor. Büyük ihtimal onlarında vardır bir ayarı. Ama kesin öğrenmek gerek tabi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim çin malı doubledin ayarlarındada radyo frekans ayarı var avrupa amerika vs. diye değiştirilebiliyor ülkeye göre

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler