User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sahibinden ilani hakkinda yardim

VTEC® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sahibinden ilani hakkinda yardim

İyi akşamlar herkese.

Tech ahalisinden bir yardım rica ediyorum.

aşağıda ilan linkini ekleyeceğim motosiklet için bir durum başımıza geldi sizinle paylaşayım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...33080190/detay

Bu motor için telefonla görüştük, kağıthane'de sözleştik gittik gördük beğendik, hatta yana yatması olmasına rağmen bilip görerek kabul ettik, fiyatta anlaştık. Kapora verdik ve ayrıldık.

Dün akşam (12.11.2019) tarihinde bu anlattığım olaylar gerçekleşti.
    Özet olarak motora telefonda ilandaki yazandan ayrı 9500 tl fiyat verdi bize, bizde motorun yanında gittiğimizde 9.000 tl teklif ettik usulen ortada buluşarak 9.250 tl dedik, banka hesabını istedik kapora olarak 250 tl atacakken 'abi 9350 olsun çok zarar ederim' dediği için onunda ortasını bulduk 9.300 tl dedik el sıkıştık anlaştık helalleştik. 300 tl hesabına havale yaptık, yarın(14.11.2019) noterde buluşmak üzere randevuleştik.
    Bu akşam arkadaşıma 'e ben satmaktan vazgeçtim yada siz bana 200 tl daha verin ben çok zarar ediyorum' gibi dönüş yapmış. Biraz daha para istemiş.
    Haliyle el sıkıştık helalleştik bu olmaz demiş arkadaşım. Zorla istemedik kendi rızanla anlaştık bitirdik işi demiş üstünede.
    Kaporamı iade eto zaman falan deyince de para lazım gibi yaklaşmış önce yokuş yapmış bir süre görüşmenin ardından zorla kaporayı iade olarak almış arkadaşım hesabına.

Buraya kadar istanbul'da yaşıyoruz böyle şeyler normal gibi deseniz de, bu tip insanlar burnu sürtmeden bu tip işlerden vazgeçmezler.
    Sizden ricam özetle şu; biz bu adam bize 5.000 tl yede verse almayız motorunu. Bu net bilgidir. Arkadaşım kasktı eldivendi monttu bi sürü masraf etti şimdi soğudu bu işten bilmemne yapsalar motor almam moduna girdi. Adamın moral 0 sinir katsaysı 1000
    Vakti olup müsait olan arkadaşların arayarak veya mesajla vatandaşa 9.300 teklif etmelerini ve 8-10 teklifin ardından kendisininde yaptığı işin farkında olacağına inanıyorum.
    Motora geleceksek 5 noktasında yatmaya bağlı sürtünme olup aslında 9.000 tl ye alınabilecek ama satıcı arkadaşın hatrı için 9.300 tl ye çıktığımız bir motordur.
    yanlış anlaşılmasın 8750 falan değil 8999 da değil tam hakkı 9.000 tl olan bir motordur. Böyle bir motora niyetlenenler de olursa ilandaki fotolar dışında sorunu olmayan altı üstü temiz olan 1.000 km bakımı yapılmış 2. bakımı 4.000 de yapılacak olan biz baktığımızda 2786 km de olan bir motordur.
    Malı kötülemek değil derdim satıcıyı uyandırmak. Keza yazdıklarımda bu yöndedir. Yazdığım gibi 5'ede verse bu saatten sonra etik olarak bizim tarafımızdan satın alınmayacaktır.

Herkese şimdiden teşekkür ederim.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce yazdım 9000+300 tl lik japon yeni var elimde yazdım cevap bekliyorum
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeş 9300 uygun mudur yazdım

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9290 yazdık söylenilenlerden fazlası çıkarsa fiyat kırarım dedim bakalım ne diyecek
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ilanı şikayet ettim de bu motor niye 9300 ediyor onu anlamadım

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaç yaşında acaba velet falansa ondan olabilir.

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neymiş zarar edermiş , sanki zorla alıyorlar altından motoru uyanığa bak sen. ulan bi bitmedi şu piyasa çakalları amkspor gazetesi.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her hangi bir ürün alırken ya da satarken, efendi olmak prim yapmıyor artık maalesef.

Bence 9250ye anlaştıktan sonra delikli 50 kuruş bile vermeyip o an vazgeçmeliydiniz.

Araç satıyorum; her şeyi yazmama ragmen yine de arabayı anlatır mısın diyene kırmadan anlatıyorum. Yarın geldim, aha gelecem diye vazgeçiyorlar; ya da sonradan öldürdükçe öldürüyorlar.

Bir arkadaşım boyasız ama pert arabasını satarken, resmen arayanı itin bir tarafına monte ediyor. Ettiği pazarlık 70bin liralık arabada 500 lira, ama takır takır araba satıyor.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9300' bırakır mısın yoksa 200 lira daha ister misin yazdım ben de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aracima kapora aldim biri pazarlik yapmadan getir aliyim dedi 5 bin oynuyordu . kapora veren abiye kaporani veriyim + 5 i boluselim istersen dedim kabul etmedi . Millet 200 lira pesine dusmus yazik

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her hangi bir ürün alırken ya da satarken, efendi olmak prim yapmıyor artık maalesef.

Bence 9250ye anlaştıktan sonra delikli 50 kuruş bile vermeyip o an vazgeçmeliydiniz.

Araç satıyorum; her şeyi yazmama ragmen yine de arabayı anlatır mısın diyene kırmadan anlatıyorum. Yarın geldim, aha gelecem diye vazgeçiyorlar; ya da sonradan öldürdükçe öldürüyorlar.

Bir arkadaşım boyasız ama pert arabasını satarken, resmen arayanı itin bir tarafına monte ediyor. Ettiği pazarlık 70bin liralık arabada 500 lira, ama takır takır araba satıyor.
    Aynen öyle. Efendilik yaramıyor, .ötün teki olacaksınız.. Adama .öt muamelesi yapınca rahatlıyorlar. Haaa diyor ben buna bişey yapamam... Diğer türlü sizin gardınızı düşürüp düşürüp çakıyor adam.

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9100 fiyat verdik hayırlısı
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9000 de ben verdim

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ılana fotolara acıklamaya bakınca ben sevdım elemanı ısın acıkcası.ne gızlı ne saklı herseyı cekıp atmıs.guzelde yazmıs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ılana fotolara acıklamaya bakınca ben sevdım elemanı ısın acıkcası.ne gızlı ne saklı herseyı cekıp atmıs.guzelde yazmıs
    Kanka zaten derdimiz yazdığında çizdiğinde değil, açıklamada benimde yazdığım gibi motorda dediğinin dışında bişey çıkmadığı için anlaştık hayırlaştık, sonrası bitmiş işi bozması.
    Arkadaşım şuan beşiktaşta olan nardo olanın yanına gidiyor onuda alacak herhalde. Sabahtan beri ikna ediyorum abi vazgeçme gerek yok aldın o kadar kasktı malzemeydi diye

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes msj atınca eleman der ulan motora baya talep var, ben bunu son 10 bin yapiyim bari

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaşanan olay dışında, 50cc motor istanbulun şehiriçi özellikli bir bölgesinde riskten kaçabilme konusunda zorlar biraz. Daha kırsal şehirdışı gibi bir alan olsa alsın derdim de. Ehliyet masrafı vs. olmasın diye 50cc alıyor sanırım arkadaşın abi.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9000 e hayırlı olsun dedik. 1000Tl kapora yolladım yoldayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşanan olay dışında, 50cc motor istanbulun şehiriçi özellikli bir bölgesinde riskten kaçabilme konusunda zorlar biraz. Daha kırsal şehirdışı gibi bir alan olsa alsın derdim de. Ehliyet masrafı vs. olmasın diye 50cc alıyor sanırım arkadaşın abi.
    günde toplam 6 km yapacak minibüse bineceğine ona binecek mevzu o.
    Performans vs derdi yok dediğin gibide ehliyet olayına kasmak istemiyor.

Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9000 e hayırlı olsun dedik. 1000Tl kapora yolladım yoldayım
    Al al hayırlı olsun.
    Motor kötü değil zaten, hakkı 9.000 tl
    Sıfır 11.800 tl fiyat aldık bayiden hakkı 9.000 tl ki biz yinede satıcının hatrına 9.300 verdik
    motora sözümüz yok problem sahibinde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler