User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Hyundai Tucson fiyatlandırma hakkında

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hyundai Tucson fiyatlandırma hakkında

Merhabalar.
    4x4 Turbo Elite plus bir Tucson ile satın almak için görüştüm. Ancak araca ciddi manada müşteri olup alacağımı belirttikten sonra şu da vardı bu da vardı gibi şeyler ortaya çıktı. Haliyle iş o noktaya geldikten sonra biraz midem bulandı. Araçta tramer yok ama serviste bir kaza geçmişiyle alakalı veri var. Sadece ön tampon değişik denmişti ancak servis kayıtlarında ön panel, acil fren sisteminin vs. 'nin de değişik olduğu vs ortaya çıktı. Piyasadan 15 bin civarı uygun bir fiyat a ön paneli değişmiş bi tucson alınır mı? Pek piyasasından, mekanik aksamından haberdar olduğum bir araç değil. Bu tür araçlar hakkında bilgisi olan var ise post altına detaylı görüşebilmem için yorum atabilir mi? Ya da bana gönderilen servis kayıtlarına beni tekrar ulaştırabilecek Hyundai servis yetkilisi var mıdır?
    Aracı satın almak istiyorum bayağı hoşuma gitti ancak bu ufak tefek şeyler can sıkıyor.(Bahsettiğim dışında ufak tefek pürüzler de var.)
    Merak edip/ilgilenip daha detaylı olarak bilgi verdikten sonra bana bir çıkar yol gösterecek olursanız çok minnettar kalırım. Teşekkürler
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek bi araç olduğu için kaput zarar görmemiş genelde jip ve türevleri bu açıdan şanslı oluyor. Panel değişimi benim gözümde sorun teşkil etmiyor, önden kazalarda kolay zarar gören bi aksam. Serviste yapılmışsa bu daha da güzel. Şayet servis vidasına kadar değiştirir.

Size düşen panel değiştirten hasarın nereye kadar ilerlediğini görmek. Panelle kalmışsa elbette 15.000₺ ucuza alınabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaza dğişende yürüyen ve şasi önemli benim için
    nedense bu konularda çok rahatım aracı beğenirsem fiyatı uygunsa gidişi düzgünse isterse pert olsun iyi toplanmış arabayı alırım binerim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksek bi araç olduğu için kaput zarar görmemiş genelde jip ve türevleri bu açıdan şanslı oluyor. Panel değişimi benim gözümde sorun teşkil etmiyor, önden kazalarda kolay zarar gören bi aksam. Serviste yapılmışsa bu daha da güzel. Şayet servis vidasına kadar değiştirir.

Size düşen panel değiştirten hasarın nereye kadar ilerlediğini görmek. Panelle kalmışsa elbette 15.000₺ ucuza alınabilir.
    Yorumunuz için teşekkür ederim, ilk etapta ben de sorun etmedim ancak kaputta uç tarafta boyasız düzeltme mevcut. Bunu duyup kaputa bi bakayım derken kaputun orta kısımlarına kadar olan bölgede dalgalanma olduğunu sezdim. Ancak bu dalga çekiç dalgası gibi değil bütüne yayılmış bir dalga.
    tıpkı euro ncap testlerinin yavaşlatılmış görüntülerinde araç hasarı alınca baştan sona kadar su dalgası gibi esneme oluşuyor ya. Ha sanki öyle bir esneme olmuş kaputta ve orjinal haline dönemeden o şekilde kalmış. Ancak bu yeterince detaylı bakınca görünüyor tabi. Kaput değişmemiş ve boya yok bu arada

Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaza dğişende yürüyen ve şasi önemli benim için
    nedense bu konularda çok rahatım aracı beğenirsem fiyatı uygunsa gidişi düzgünse isterse pert olsun iyi toplanmış arabayı alırım binerim
    hocam bende sizin gibi düşünüyorum ancak sıklıkla farklı arabaları denemek isteyen birisiyim. Yukarıda belirttiğim şekilde bir durum söz konusu ve ben bunu biliyorum. Bana bunlar söylenmedi ben öğrendim ancak yarın ben satarken söyleme mecburiyetindeyim. Tamam kar etme amacında değilim ancak bunları söyleyince alacak olan kişi de vazgeçsin istemem. Ek olarak mtv(750₺) ve bakımı(1250₺) da ben yaptıracağım. Yani kaput dalgalı, kozmetik olarak da ezik göçük çizik vss. olan, ön panele kadar kazası olan bir SUV tercih sebebiniz olur muydu?
    -Bu arada serviste aracın görünen 17-18 bin civarı hasarı mevcutmuş. Vidasına kadar işlenmiş bir tespit formu var tabi.
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk'S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için teşekkür ederim, ilk etapta ben de sorun etmedim ancak kaputta uç tarafta boyasız düzeltme mevcut. Bunu duyup kaputa bi bakayım derken kaputun orta kısımlarına kadar olan bölgede dalgalanma olduğunu sezdim. Ancak bu dalga çekiç dalgası gibi değil bütüne yayılmış bir dalga.
    tıpkı euro ncap testlerinin yavaşlatılmış görüntülerinde araç hasarı alınca baştan sona kadar su dalgası gibi esneme oluşuyor ya. Ha sanki öyle bir esneme olmuş kaputta ve orjinal haline dönemeden o şekilde kalmış. Ancak bu yeterince detaylı bakınca görünüyor tabi. Kaput değişmemiş ve boya yok bu arada

hocam bende sizin gibi düşünüyorum ancak sıklıkla farklı arabaları denemek isteyen birisiyim. Yukarıda belirttiğim şekilde bir durum söz konusu ve ben bunu biliyorum. Bana bunlar söylenmedi ben öğrendim ancak yarın ben satarken söyleme mecburiyetindeyim. Tamam kar etme amacında değilim ancak bunları söyleyince alacak olan kişi de vazgeçsin istemem. Ek olarak mtv(750₺) ve bakımı(1250₺) da ben yaptıracağım. Yani kaput dalgalı, kozmetik olarak da ezik göçük çizik vss. olan, ön panele kadar kazası olan bir SUV tercih sebebiniz olur muydu?
    -Bu arada serviste aracın görünen 17-18 bin civarı hasarı mevcutmuş. Vidasına kadar işlenmiş bir tespit formu var tabi.
    fayda/maliyet oranı önemli
    bariz ucuzsa ztn ucuz olma sebepleri vardır
    ben araçta boya değişenden ziyade donanım konfor ve güvenliği önemsiyorum o yüzden fiyatı uygun hasar kayıtlı bir arabaya biniyorum çok menunum
    sizin içinize sinmiyorsa bence almayın ama araç kriterlerinize uyuyorsa değişen parçalar çok önemli değil gibi fiyatına göre alınabilir diosanız alın
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese katılmakla birlikte kaputtaki dalgalanma vs pek önem arzetmez boya yok değişen yok. Ayrıca bugün ufak çiziği göçüğü olmayan araba nerdeyse yoktur.

15 bin ucuz olması oldukça yeterli bir sebep.
    Allah korusun olası bi pert durumunda kaskonuzdan hasarsız araç bedeli alacaksınız zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15bin TL yüzde kaç ucuza denk geliyor piyasasına göre?
    Okumadan imzalamam.....

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Her araba alınır

Fiyatı önemli olan
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam şöyle söyleyeyim 143.000₺ bana söylenen en son fiyat 1.6 T-GDI Elite Plus 45.000KM
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tanıdığım aldı 1 ay bindi sattı neden diye sorduğumda onun yalancısıyım 1 tl yakıyor diyordu

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzinli ise yakıtı hasar kaydından daha önemli. Bu arada ön tamponda bulunan şerit takip yada acil fren sistemini destekleyen radarlar çok pahalı. Honda CRV'de sanırım 8-10 bin fiyatı var. Panel plastik mi? Sac bile olsa sonuçta vida ile değişen bir parça ve bence tampon ile aynı değerde değişmesi önemsizdir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şehiriçi kasmadan 9.5-12 arası yakar.tabi çok sert kullanılırsa 20lt leride görür.

şehirdışı 7,5lt altına düşüren görmedim.

1600kg 4x4

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo versiyonları için şanzımanla uyumsuz çok sorun çıkarıyor vs diye bi durum var sanırım ne kadar doğru bilmiyorum kullanıcısı değilim.
    Geçen hafta turbosuz 1.6 gdı aldık 2017 cam tavan vs fulü 31 binde 142500'e hatasız boyasız. Turbolu bu kondisyonda olanlar en az 155-160 bandından başlıyor zaten.
    Detaylı baktırdıktan sonra alınır fiyatı uygun görünüyor emsallerine göre
    Barış

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyat uygunsa al gitsin çabuk sıkılacaksın zaten..
    2016 da babam sıfır aldı 4x4 elite plus olanı..cam tavanlı falan filan çok güzel dolu araç ama çok yakıyor eğer sürekli günlük bineceksen dert olabilir..bizimde ufak bir boya oldu kaputta pek dert edilecek şey değil istanbul trafiğinde normal hasarlar artık 15000 falan parçalar pahalı *****..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler