User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mercedes B150/B160 Fikirleriniz

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Mercedes B150/B160 Fikirleriniz

Hanıma bu yaz bir sürpriz yapma niyetim var, işe gidip gelirken kullansın diye ( küçükyalı - esentepe ) eli yüzü düzgün birşey bakayım dedim.
    Önce Mini One'lara baktım ama hem tek kapı olması hem de bagaja puset sığma olasılığının düşük olması vazgeçirdi.
    Max 300.000 TL'ye araç baktığımdan da seçeneklerim azaldı. Ne yapayım derken B150-B160 buldum birkaç tane.

Nedir bu araçla ilgili görüşleriniz? Kronik ne sıkıntısı vardır ve bu sıkıntılar ne masraf açar?

Tabir-i caiz ise biraz getirsin-götürsün olarak kullanılacak, evin 2. aracı olacak. Uzun yol yapmayacak.
    Evden işe, işten eve. haftasonları da çocukla parka, sağa, sola.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hanıma bu yaz bir sürpriz yapma niyetim var, işe gidip gelirken kullansın diye ( küçükyalı - esentepe ) eli yüzü düzgün birşey bakayım dedim.
    Önce Mini One'lara baktım ama hem tek kapı olması hem de bagaja puset sığma olasılığının düşük olması vazgeçirdi.
    Max 300.000 TL'ye araç baktığımdan da seçeneklerim azaldı. Ne yapayım derken B150-B160 buldum birkaç tane.

Nedir bu araçla ilgili görüşleriniz? Kronik ne sıkıntısı vardır ve bu sıkıntılar ne masraf açar?

Tabir-i caiz ise biraz getirsin-götürsün olarak kullanılacak, evin 2. aracı olacak. Uzun yol yapmayacak.
    Evden işe, işten eve. haftasonları da çocukla parka, sağa, sola.
    Koşarak uzaklaş

Şaka bir yana 2011 de Mercedes'e ilk başladığımda B150 ve B160 araçlarımız vardı şirkette kullandığımız.
    Yakıt çok yakar ve yaktığını inkar ederi.

Doğru bir lpg kiti ile ancak kullan derim.

Yemin ediyorum yolda giderken yakıt ibresinin düşüşünü görürdük.

Şanzıman biraz yavaştı galiba tam otomatikti öyle hatırlıyorum, emin olmamakla beraber cvt de olabilir.

Cam tavanlar bakımsız kalırsa su alma problemi yada kapanamama problemi çıkartabilir.

Motorda kronik bir dert yoktu. Öyle hatırlıyorum.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koşarak uzaklaş

Şaka bir yana 2011 de Mercedes'e ilk başladığımda B150 ve B160 araçlarımız vardı şirkette kullandığımız.
    Yakıt çok yakar ve yaktığını inkar ederi.

Doğru bir lpg kiti ile ancak kullan derim.

Yemin ediyorum yolda giderken yakıt ibresinin düşüşünü görürdük.

Şanzıman biraz yavaştı galiba tam otomatikti öyle hatırlıyorum, emin olmamakla beraber cvt de olabilir.

Cam tavanlar bakımsız kalırsa su alma problemi yada kapanamama problemi çıkartabilir.

Motorda kronik bir dert yoktu. Öyle hatırlıyorum.
    Yakıt kısmı konu dışı. Konunun içine girerse dediğin gibi LPG yaparım belki.
    Sunroof aklımda olsun, başka bir tasası yoksa iyiymiş galiba

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes'te tekniker olarak staj yaptım orada kazandığım deneyimler doğrultusunda yazacağım

Güzel aile arabasıdır çok naz yapmaz işçiliği basittir bakımlarını bahçede bile yapabilirsiniz ocak ayında stajım bittiği zaman aşağı yukarı 2k civarı tutuyordu yetkilide masrafları. Şu an ne kadardır bilmiyorum

Dizellerde özellikle dpf ye ve nox sensörlerine baktırın en çok arızaya gelen araçlar nox sensörleri arızasından dolayı geliyordu

Sport donanım olanlar her açıdan tatmin eder.
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedes'te tekniker olarak staj yaptım orada kazandığım deneyimler doğrultusunda yazacağım

Güzel aile arabasıdır çok naz yapmaz işçiliği basittir bakımlarını bahçede bile yapabilirsiniz ocak ayında stajım bittiği zaman aşağı yukarı 2k civarı tutuyordu yetkilide masrafları. Şu an ne kadardır bilmiyorum

Dizellerde özellikle dpf ye ve nox sensörlerine baktırın en çok arızaya gelen araçlar nox sensörleri arızasından dolayı geliyordu

Sport donanım olanlar her açıdan tatmin eder.
    Sen güncel kasa ile karıştırdın

2012 ve öncesi modellerden bahsediliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt kısmı konu dışı. Konunun içine girerse dediğin gibi LPG yaparım belki.
    Sunroof aklımda olsun, başka bir tasası yoksa iyiymiş galiba
    B200Cdi lar vardı, az km li bulabilirsen mantıklı olur 2012 öncesi . Fiyatlara bakmadan söylüyorum.

B - Class | Mercedes Benz Club Turkiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B200Cdi lar vardı, az km li bulabilirsen mantıklı olur 2012 öncesi . Fiyatlara bakmadan söylüyorum.

B - Class | Mercedes Benz Club Turkiye
    aşıyor bunlar bütçeyi
    sahibinden.com Hata Sayfası

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    @ceyhun737 'de vardı. Görürse yazar bişeyler

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Evlerden ırak o kadar diyorum
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kız kardeşime üniversitede ilk araba olarak B150 almıştık. 2007 modeldi dolu bi arabaydı. Cam tavanlarında sıkıntı var. Bazı plastik parçalar kırılıyor ve pahalı. CVT şanzıman. LPG ile bile çok yakıp gitmez. Bir sefer Ankara - Çorum arası gittim geldim. İllallah etirdi. Gitmiyor, gidince de içiyor resmen. Onun dışında genel olarak Mercedes kalitesinde bir araç. Bayan için ve ilk arabaya tercih edilebilir yani sizin duruma uygun bir araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evlerden ırak o kadar diyorum
    Sebep de bana

Alıntı Oguzhandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kız kardeşime üniversitede ilk araba olarak B150 almıştık. 2007 modeldi dolu bi arabaydı. Cam tavanlarında sıkıntı var. Bazı plastik parçalar kırılıyor ve pahalı. CVT şanzıman. LPG ile bile çok yakıp gitmez. Bir sefer Ankara - Çorum arası gittim geldim. İllallah etirdi. Gitmiyor, gidince de içiyor resmen. Onun dışında genel olarak Mercedes kalitesinde bir araç. Bayan için ve ilk arabaya tercih edilebilir yani sizin duruma uygun bir araç
    Gitmesi hiç önemli değil aslında, gitmese de olur
    Dediğin gibi bu şartlarda uygun sanırım. Hangi parçalar kırılanlar?
    Şanzıman dert açan bir parça mı?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Sebep de bana
    Kayınbirader de vardı bizim evin 2. aracı olarak 2 kere şanzıman yapıldı. Araba hem gitmiyor hem de V6 gibi yakıyor maaşallah. Sollamak istesen önündeki arabayı şehir içinde bile kanser eder adamı. Çok gereksiz bir araba. Bir de parça bulması sıkıntılı genel olarak. Yani şehir içinde bir tıklatsan parça beklersin muhtemelen.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi benim birkaç kez kullanma imkanım oldu. Bir kere çok sert bir araba. Miniler sert arabadır ya normalde bunun yanında S Klasse kalır o derece sert bence.

Şanzıman nedeniyle gaza hiç tepki vermeyen bağıran ama gitmeyen bir o kadarda yakan bir araba.

Oturma pozisyonu yüksek arabaya inip binerken Crossover bir araca biner gibi binip iniyorsun.

İç hacmi ferahmı evet ferah. Akülü araba gibi git gel için iş görürmü görür ama daha iyi alternatif bulunur mu bulunur.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Darkred'e katılıyorum, A için konuşayım, aynı araba neticede

İç malzeme kalitesi harikadır, hatta fifth gear mıydı top gear mıydı, o yıl üretilen en üst sınıf arabası SL ile bu aracın malzeme kalitesini kıyaslıyor ve mercedes masraftan kaçmamış diyordu.

Şanzıman cvt, bağırıp bağırıp gitmiyor.

Motor pozisyonu bir acayip, ustalar mırın kırın ediyor bir şeyini sökerken.

Neredeyse tüm A ve B'lerde aks sorunu var, olmayan da en az 1 kere olacaktır.

Parça bulması da zor bir araç.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evren , o bütçeye jazz baksan kafan daha rahat olmaz mı?

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 3 senedir eşim kullanıyor, 80.000 KM'de aldık şu an 110.000 KM'de. Kronik olarak şanzıman kartı arızası, aks bozulması ve açılan cam tavan modellerinde su alma problemi var. Bizim aracımız açılır cam tavanlı, herhangi bir su problemi yaşamadık sürekli kapalı garajda duruyor araç. 4 ay önce falan şanzıman kartı bozuldu, 6500 TL'ye tamir ettirdim şu an problemsiz devam ediyoruz. Yakıt olarak içiyor. LPG ile uyumlu, LPG takılırsa sorunsuz binilir ancak biz az km yaptığı için araba taktırmadık LPG. Şanzıman CVT, performanslı bi araba değil maalesef ama konforlu ve güvenli. Bizdeki modelinde otomatik park mevcut, araç 2009 model. Bunların dışında 17' çok kollu jantları sürekli çatlıyor, kırılıyor. Çoğu B150 kullanıcısı jantlarını değiştirmiş, ben o konuda da direniyorum ama sonunda değişeceğiz gibi görünüyor. Başka soru varsa yanıtlarım ama genel anlamda memnunuz, bayanlar için ideal araç bizlere pek uygun değil bence.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evren ben senin yerinde olsam Fiat 500L lere bakarım. Hem daha yeni hem daha sorunsuz hem de parçası genel olarak daha ucuzdur.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayınbirader de vardı bizim evin 2. aracı olarak 2 kere şanzıman yapıldı. Araba hem gitmiyor hem de V6 gibi yakıyor maaşallah. Sollamak istesen önündeki arabayı şehir içinde bile kanser eder adamı. Çok gereksiz bir araba. Bir de parça bulması sıkıntılı genel olarak. Yani şehir içinde bir tıklatsan parça beklersin muhtemelen.
    Yakıt sanırım pek sorun olmayacak, evin ana aracı değil. Gitmesi de sıkıntı değil, gitmese de olur
    PArça beklemek de dert olmaz ana araç olmadığından ama şanzıman biraz sıkıntı olabilir. Belki alırsam hanıma vermeden iyi bir şanzımancıya götürüp gerekli onarımı ( veya gerekli olmasa da baş ağrımasın diye arıza çıkartma olasılığı olan parçaları ) yaptırırım.

Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi benim birkaç kez kullanma imkanım oldu. Bir kere çok sert bir araba. Miniler sert arabadır ya normalde bunun yanında S Klasse kalır o derece sert bence.

Şanzıman nedeniyle gaza hiç tepki vermeyen bağıran ama gitmeyen bir o kadarda yakan bir araba.

Oturma pozisyonu yüksek arabaya inip binerken Crossover bir araca biner gibi binip iniyorsun.

İç hacmi ferahmı evet ferah. Akülü araba gibi git gel için iş görürmü görür ama daha iyi alternatif bulunur mu bulunur.
    Baktım ama bu fiyatlara pek bir şey bulamadım. İş görsün yeter. Çocukla parka gidecek, evden de işe gidecek. başka kullanım amacı yok.
    Biraz da imajı olan bir şey olsun istiyorum.

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Darkred'e katılıyorum, A için konuşayım, aynı araba neticede

İç malzeme kalitesi harikadır, hatta fifth gear mıydı top gear mıydı, o yıl üretilen en üst sınıf arabası SL ile bu aracın malzeme kalitesini kıyaslıyor ve mercedes masraftan kaçmamış diyordu.

Şanzıman cvt, bağırıp bağırıp gitmiyor.

Motor pozisyonu bir acayip, ustalar mırın kırın ediyor bir şeyini sökerken.

Neredeyse tüm A ve B'lerde aks sorunu var, olmayan da en az 1 kere olacaktır.

Parça bulması da zor bir araç.
    Direkt aksları yenilerim o da kronik bir arıza ise, iç kısım kaliteli ise güzel bir artı.
    Gitmemesi hiç umrum değil hanım basmayıversin

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evren , o bütçeye jazz baksan kafan daha rahat olmaz mı?
    Hiç sıcak gelmiyor açıkçası. Bir miktar masrafa katlanabilirim diye düşünüyorum.

Alıntı Burak K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 3 senedir eşim kullanıyor, 80.000 KM'de aldık şu an 110.000 KM'de. Kronik olarak şanzıman kartı arızası, aks bozulması ve açılan cam tavan modellerinde su alma problemi var. Bizim aracımız açılır cam tavanlı, herhangi bir su problemi yaşamadık sürekli kapalı garajda duruyor araç. 4 ay önce falan şanzıman kartı bozuldu, 6500 TL'ye tamir ettirdim şu an problemsiz devam ediyoruz. Yakıt olarak içiyor. LPG ile uyumlu, LPG takılırsa sorunsuz binilir ancak biz az km yaptığı için araba taktırmadık LPG. Şanzıman CVT, performanslı bi araba değil maalesef ama konforlu ve güvenli. Bizdeki modelinde otomatik park mevcut, araç 2009 model. Bunların dışında 17' çok kollu jantları sürekli çatlıyor, kırılıyor. Çoğu B150 kullanıcısı jantlarını değiştirmiş, ben o konuda da direniyorum ama sonunda değişeceğiz gibi görünüyor. Başka soru varsa yanıtlarım ama genel anlamda memnunuz, bayanlar için ideal araç bizlere pek uygun değil bence.
    Çok teşekkürler, LPG taktırabilirim belki ama AVM otoparkına girememe durumu beni düşündürüyor.
    Şanzıman bir tek o kart arızasını çıkarıyorsa o da dert değil. Aksı da hallederim ama cam tavanı biraz araştırayım. Su aldığı halde masraf ne olur acaba

Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evren ben senin yerinde olsam Fiat 500L lere bakarım. Hem daha yeni hem daha sorunsuz hem de parçası genel olarak daha ucuzdur.
    O boyu düşünmüyorum, yoksa mini one alacaktım ama hiç gözüme hoş gelmiyor 500L

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi arkadaşımın kayınvalidesinde vardı B kasa, bir kere uzun yol yaptı dönüşünde akvuryum gibi araba midem bulandı uzun yolda demişti Hala gülerim bu yoruma

illa göz karartılırsa alınır ancak fiat500x vs daha iyi bir alternatif bulunur sanki B kasa yerine diye düşünüyorum.

Ayrıca Cam tavan vs eski araçlarda dert ve tasadan başka bir şey değil ne kadar az opsiyon olursa o kadar iyi bence.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler