User Tag List

Sayfa 7/38 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
710 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Sahibinden İfşaları

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hatası olması için ağır hasar kaydı gerekiyor sanırım günümüzde
    Ağır hasarlı olanlarda hatasız diye satılıyor.. ülkemizde hatalı boyalı değişenli araba yok zaten sorun orda hepsi hatasız maşallah

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk'S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sebebi ne ? meraktan soruyorum bende karşılaştım daha önce satıcı olunca bi işkilleniyor insan ama alıcı olarak neden yapmıyorsunuz?
    Araca fazlasıyla zarar veriyor . Motor soğuken dahi yapan yerler var. Çoğunun önünde fan bile yok daracık yerde yapıyorlar. Lastiğe zarar,akslara zarar,baskı balataya zarar. Kaldı ki çıkardığı hiçbir veri doğru değil. 100 hp lik araç 150 hp çıkıyor falan. Saçmasapan şeyler. %95 motor sağlığı verilen bi araca 2 gün sonra motor yaptık ,içindeki yağı sökmek için 2 gün uğraştık.

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araca fazlasıyla zarar veriyor . Motor soğuken dahi yapan yerler var. Çoğunun önünde fan bile yok daracık yerde yapıyorlar. Lastiğe zarar,akslara zarar,baskı balataya zarar. Kaldı ki çıkardığı hiçbir veri doğru değil. 100 hp lik araç 150 hp çıkıyor falan. Saçmasapan şeyler. %95 motor sağlığı verilen bi araca 2 gün sonra motor yaptık ,içindeki yağı sökmek için 2 gün uğraştık.
    Söylediklerinin çoğu yanlış. Uygulama hataları haricinde aracına dyno yaptırmanın hiçbir zararı yok.
    1- Arka arkaya ölçümler yapılmadığı sürece problemsiz bir araçta fan ihtiyacı olmaz, zaten araç üstünde fan mevcut.
    Sizin gördüğünüz dyno videolarındaki önünde kocaman fan duran araçlar arka arkaya ve çok yüksek limitlerde dyno üzerinde ölçüm ve ayar yapılıyor bu sebepten dolayı fan kullanmak zorundalar.

2- Yolda gördüğü yük kadar yük gösterecek dynonun expertizlerde olacağını sanmıyorum o yüzden aks, debriyaj, lastik vs içinde problem teşkil etmez.

3- Soğuk motor ile tabi ki ölçüm yapılmaması gerekiyor ancak sanmıyorum ki expere kadar giden bir araç yeteri kadar ısınmasın.

4- Sonuçların saçma sapan çıkması konusunda haklısın, dyno ayarları ve kalibrasyonları zırto olduğu için yine exptertiz yapan firmanın uygulama hatası aslında.

5- Motor sağlığı konusu. Dyno hiçbir şekilde hiçbir motorun sağlığını ölçemez. Ölçüm sonucu ile orjinal veriler ile karşılaştırıp yakınlığını söyler aslında.
    Misal 0km motor aldın, git maf sensörünü arızalı tak, ölçümde motor sağlığı belki %70 çıkar. Onun yerine hafif yatak vuran bir arabayı götür ölçtür belki motor sağlığı %90 çıkar ürettiği güçten ve torktan dolayı. Aslında sadece motorun güç üretmesindeki durumunu söylüyor. İnsanları inanılmaz yanıltıyorlar bu şekilde. Hele ki yanlış ölçüm ile yani kalibrasyon vs hatası ile 100hp orjinal bi araç 120 çıkarsa motor sağlığı %120 olarak çıkar Kısacası işini doğru yapan yerde mutlaka yaptırmak gerekir.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk'S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sebebi ne ? meraktan soruyorum bende karşılaştım daha önce satıcı olunca bi işkilleniyor insan ama alıcı olarak neden yapmıyorsunuz?
    Benim fabia 1.0 tsi aracımda dr.ecu yazılım, orta iptali ve kutu içi vardı; orjinali 90 hp idi.

Hiç dynoya çıkmamıştım ama güzel bir gidişi vardı.

Sonra alıcı dynoya soktuğunda 94 hp Verdi; şaşırdım biraz da üzüldüm; 120 üstü falan çıkar diye bekliyordum.

Neyse, araç dynodan indi; aracın kadranında yanmayan ışık yoktu; esp hatası, abs hatası, epc motor ışığı… dedim 94 hp iyi bile vermis aslında.

Arabayı kullanıyorum, eski haline göre olmuş tam bir eşek, biri arkadan çekiyor sanki. Eksper dedi ki bugün kullanın 10-15 km sonra geçer, geçmezse gelin.

Yahu dedim noldu buna, normal o diyor; e kontağı kapatayım mı dedim , yok kapatmayın biraz çalışsın dedi. E cihaz var elinde silelim dedim, gerek yok dedi.

Neyse ki once abs, esp hataları gitti, sonra epc hatası gitti, sonra start-stop düzeldi.

Alacağım aracı zaten eksper dynosuna sokmuyorum, bundan sonra satarken de sokmam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim fabia 1.0 tsi aracımda dr.ecu yazılım, orta iptali ve kutu içi vardı; orjinali 90 hp idi.

Hiç dynoya çıkmamıştım ama güzel bir gidişi vardı.

Sonra alıcı dynoya soktuğunda 94 hp Verdi; şaşırdım biraz da üzüldüm; 120 üstü falan çıkar diye bekliyordum.

Neyse, araç dynodan indi; aracın kadranında yanmayan ışık yoktu; esp hatası, abs hatası, epc motor ışığı… dedim 94 hp iyi bile vermis aslında.

Arabayı kullanıyorum, eski haline göre olmuş tam bir eşek, biri arkadan çekiyor sanki. Eksper dedi ki bugün kullanın 10-15 km sonra geçer, geçmezse gelin.

Yahu dedim noldu buna, normal o diyor; e kontağı kapatayım mı dedim , yok kapatmayın biraz çalışsın dedi. E cihaz var elinde silelim dedim, gerek yok dedi.

Neyse ki once abs, esp hataları gitti, sonra epc hatası gitti, sonra start-stop düzeldi.

Alacağım aracı zaten eksper dynosuna sokmuyorum, bundan sonra satarken de sokmam.
    o ışıkların yanması normal dynoda,normalde zaten çıkartmam ben de gerek duymam ama o ara konuşurken bi baktık araba dynoda yürüyor..ama bizim dsg aracımızda aracın dsg kalibrasyonu bozuldu resmen dynodan sonra sadece 1.viteste gazı verince devir 2-3 bin bandına gelince araba birden kavramaya başlıyordu.mecbur doğuşta dsg yazılım güncellenmesi falan yaptırdık düzeldi..

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi abs ışığını falan anlarım da, epc bana pek normal gelmedi açıkçası,

Özellikle vites değişimlerinde aracı biri çekiyor gibi silkelemeye başlamıştı araç ve hantallaşmıştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinin çoğu yanlış. Uygulama hataları haricinde aracına dyno yaptırmanın hiçbir zararı yok.
    1- Arka arkaya ölçümler yapılmadığı sürece problemsiz bir araçta fan ihtiyacı olmaz, zaten araç üstünde fan mevcut.
    Sizin gördüğünüz dyno videolarındaki önünde kocaman fan duran araçlar arka arkaya ve çok yüksek limitlerde dyno üzerinde ölçüm ve ayar yapılıyor bu sebepten dolayı fan kullanmak zorundalar.

2- Yolda gördüğü yük kadar yük gösterecek dynonun expertizlerde olacağını sanmıyorum o yüzden aks, debriyaj, lastik vs içinde problem teşkil etmez.

3- Soğuk motor ile tabi ki ölçüm yapılmaması gerekiyor ancak sanmıyorum ki expere kadar giden bir araç yeteri kadar ısınmasın.

4- Sonuçların saçma sapan çıkması konusunda haklısın, dyno ayarları ve kalibrasyonları zırto olduğu için yine exptertiz yapan firmanın uygulama hatası aslında.

5- Motor sağlığı konusu. Dyno hiçbir şekilde hiçbir motorun sağlığını ölçemez. Ölçüm sonucu ile orjinal veriler ile karşılaştırıp yakınlığını söyler aslında.
    Misal 0km motor aldın, git maf sensörünü arızalı tak, ölçümde motor sağlığı belki %70 çıkar. Onun yerine hafif yatak vuran bir arabayı götür ölçtür belki motor sağlığı %90 çıkar ürettiği güçten ve torktan dolayı. Aslında sadece motorun güç üretmesindeki durumunu söylüyor. İnsanları inanılmaz yanıltıyorlar bu şekilde. Hele ki yanlış ölçüm ile yani kalibrasyon vs hatası ile 100hp orjinal bi araç 120 çıkarsa motor sağlığı %120 olarak çıkar Kısacası işini doğru yapan yerde mutlaka yaptırmak gerekir.
    söylediklerimin çoğu yanlış deyip son 3 maddede hak vermeniz tuhaf olsa da cevap vereceğim.
    arka arkaya ölçüm yapılmasa bile bugüne kadar gittiğim 10 ekspertiz firmasından 9unun dynosu neredeyse duvara sıfır. önde bi hava sirkülasyonu yok denecek kıvamda ve nerdeyse çoğu aracı doğrudüzgün bağlamıyor bile. araç üstündeki fan yeterli olabilir ama bu tarz durumlarda ön kısımda sirkülasyon olmadığı için doğal olarak kısıtlanabiliyor.
    2. ye cevabım, yiğit- y nin dyno üstündeki aracının lastiğinin patlaması ve uğraşmasıyla alakalı açtığı konuyu okumanızı isterim. debriyaj orta seviyelerde olsa dahi kaçırıyor çoğunlukla.
    3. bu ilandaki egea ile ekspertize gittiğimde araç 2 diş kadar ısınmıştı. hava da -6 falandı. yani benimle aynı anda gelen bi bmw 3 serisini soğuk motorla çıkardılar mesela.
    4 - işini yapan ekspertiz firması sayılıdır. doğru sonuç vermediğini hepimiz biliyoruz.
    5. aynı şeyden bahsetmişiz zaten.
    son olarak ; ben yaptırmıyorum. zararlı olduğunu düşünüyorum / biliyorum kendimce.
    alan adam yaptırmak istiyorsa yaptırsın fakat dyno üzerinde oluşabilecek herhangi bir durumda masrafı sen ya da ekspertiz firmasına yıkacağıma dair de sözleşme yapıyorum. kabul etmezse karşı taraf aracımı satmıyorum. bunu bilerek gelsin gelen kişi diyorum.

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söylediklerimin çoğu yanlış deyip son 3 maddede hak vermeniz tuhaf olsa da cevap vereceğim.
    arka arkaya ölçüm yapılmasa bile bugüne kadar gittiğim 10 ekspertiz firmasından 9unun dynosu neredeyse duvara sıfır. önde bi hava sirkülasyonu yok denecek kıvamda ve nerdeyse çoğu aracı doğrudüzgün bağlamıyor bile. araç üstündeki fan yeterli olabilir ama bu tarz durumlarda ön kısımda sirkülasyon olmadığı için doğal olarak kısıtlanabiliyor.
    2. ye cevabım, yiğit- y nin dyno üstündeki aracının lastiğinin patlaması ve uğraşmasıyla alakalı açtığı konuyu okumanızı isterim. debriyaj orta seviyelerde olsa dahi kaçırıyor çoğunlukla.
    3. bu ilandaki egea ile ekspertize gittiğimde araç 2 diş kadar ısınmıştı. hava da -6 falandı. yani benimle aynı anda gelen bi bmw 3 serisini soğuk motorla çıkardılar mesela.
    4 - işini yapan ekspertiz firması sayılıdır. doğru sonuç vermediğini hepimiz biliyoruz.
    5. aynı şeyden bahsetmişiz zaten.
    son olarak ; ben yaptırmıyorum. zararlı olduğunu düşünüyorum / biliyorum kendimce.
    alan adam yaptırmak istiyorsa yaptırsın fakat dyno üzerinde oluşabilecek herhangi bir durumda masrafı sen ya da ekspertiz firmasına yıkacağıma dair de sözleşme yapıyorum. kabul etmezse karşı taraf aracımı satmıyorum. bunu bilerek gelsin gelen kişi diyorum.
    Soylediklerinin cogu yanlis, hepsi yanlis degil. O yuzden zaten hak verdim bazi konularda.
    Yukarda yazdiklarinin hepsi uygulama hatasindan kaynaklaniyor. Butun gun dyno uzerinde ayar yapan insanlar var, ellerinde patlamasi lazim tum araclarin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soylediklerinin cogu yanlis, hepsi yanlis degil. O yuzden zaten hak verdim bazi konularda.
    Yukarda yazdiklarinin hepsi uygulama hatasindan kaynaklaniyor. Butun gun dyno uzerinde ayar yapan insanlar var, ellerinde patlamasi lazim tum araclarin
    Çoğu = %50 ve fazlası

Her neyse siz haklısınız kısmen.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de işini hakkıyla yapan kaç tane kurum ya da kuruluş var ki ? Eski kaportacı dyno'dan anlamaya çalışıyor

Ee işte uygulama hatası da bu tür insanlardan kaynaklanıyor,bu yüzden insanların çoğunun dyno'dan korkması kadar doğal bir durum olamaz.
    imzasız..

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ege bölgesi kıyıları gibi eğriye bakmamın anlamı yok, egzosdan çıkana bakmayı tercih ederim

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Experde kaporta incelenir. Motor ustasina motoru baktırılır alınır. Gerisi kader kısmet.

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ege bölgesi kıyıları gibi eğriye bakmamın anlamı yok, egzosdan çıkana bakmayı tercih ederim
    Hocam artık egzozdan da anlaşılmıyor ne yazık ki, işin çakalları katkı ekliyor, duman, yağ eksiltme vs kalmıyor ortada, aracın ustasını bulup, ona baktırmak en mantıklı seçenek gibi duruyor, dışı içinse boyacı yada kaportacıya baktırmak lazım, boya makinesi falan hikaye

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    al bi şerefsiz daha
    HONDA CİVİC HATASIZ FULL 1.5 İ VTEC SPORT PLUS +

açıklama;
    KASKO TARAFINDAN ANLAŞMALI 69.000 TL AĞIR HASAR KAYITLI GÖRÜNÜYOR.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...66715997/detay

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    al bi şerefsiz daha

açıklama;

Bu tarz ilanları görünce istemsizce Ferhan abi gbi sövüyorum

Kaskocuda cennetlik valla, airbag açmamış arabaya 69000tl verecek.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    al bi şerefsiz daha

açıklama;

Abi kazasız demiyor ki hatasız diyor. Demek ki tüm fonksiyonlar hatasız çalışıyor

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    al bi şerefsiz daha

açıklama;

sadece far değişimimi 69 bin tl hasar kaydı oluşturmuş?

ulan ülke akıl tutulması yemin ediyorum
    médiocrité partout

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2007-2010 arası sahıp oldugum f430 lar yaklasık 10 küsür yıldır hepsı yatmıs. Yada hep gerı gerı gıtmıs. En az 60.000km olması gerekırken hep 25-30bın

coyote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes S 350 350 L

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...39482722/detay

Araç emsalsiz demiş ama bence asıl sol ön kapı emsalsiz. Kapı emsalsiz olunca da, tek kapı değişiminden 159.000 TL (yüz elli dokuz bin) hasar kaydı olması çok normal

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler