User Tag List

Sayfa 18/38 İlkİlk ... 8161718192028 ... SonSon
710 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Sahibinden İfşaları

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bize kaçtı kısa günün karı 350 lik olduk.

Biz de çok sövdük araç sahibine gıyabında.

Zira açıp yüzüne sövsek muhtemelen araba bu parası bu derdi.

Çünkü eksileri yapan arkadaşa öyle demiş.

Ama telefonda araba çiçekti.

Hırsızın hiç mi suçu yok gibi oldu biraz.

Biz zaten arabanın komple boyalı ve hasar kayıtlarını bilerek aradık. O yüzden fiyatta bir sıkıntı görmüyorum ben şahsen.

Değişeni olur arabanın, boyası da olur ona da bişi demedik.

Fiyata göre hatasız kusursuz da beklemedik.

Ama ilan metni satıcının verdiği bilgiler ile araba çok alakasız.

Macun dan yeniden yapamamışlar arabayı.

Muhatap olmadık olsak %99 araba bu işine geliyorsa diyecekti. Çünkü eksper arkadaş bu arabada sorun var diyince bu paraya bu muhabbeti yapmış çünkü. Alırsan al almazsan alma derdi.

Giden para oldu sıkıntı değil ama insanların para ile şereflerini sattığını bir kez daha tecrübe etmiş olduk.

Benim de ilanda 2 arabam var 2 sinde de boya var kusur var.

1 tanesinde şase sinde işlem var hepsini yazdım ilana fiyatını da ona göre yazdım işine gelen alır. Hatasız isteyen 20k daha koyar aynı modelin hatasızını alır.

Ama ilanda hiçbişi yok demedik.

Özellikle sorduk şase direk podye işlemeli mi diye.

Yok hiçbir sorun yok dedi.

Allahtan bu uzaktan Ekspertiz yapma olayı var. Yoksa kalkıp 600km yol yapsam bu adamla kesin kavga eder yok yere iş alırdık başımıza.

2 sene önce bizde iken çok ağır kaza yapan ( Cepten yarım yamalak toplandı ve o halini bilerek ucuza satıldı ) ve 188.000 km de mi ne sattığımız focus u 6 ay sonra falan İnegöl de bir galeri de ilanda gördüm. 125,000 km de 2 parça boyalı olarak yazılmış içinde sigara içilmemiş de bilmeme. Plaka da açık bizim plaka duruyor.

Aradım abi Gaziantep’ten geleceğim memurum borç harç alıcam dediğin gibi mi boşuna gelmeyeyim dedim. Dediğim gibi dedi.km orijinal mi dedim orijinal dedi. Abi kusura Bakma Sürekli sürekli soruyorum ama ortalık o. Çocuğu dolmuş Km düşürenler pert arabayı lokal boyalı diye satanlar hangisine güvenelim diyorum aynen kardeşim gönül rahatlığı ile gelebilirsin diyor, velhasıl böyle bir kaç defa daha analarına bacılarına yüzüne tatlı Tatlı sövdüm. Geçen Bolu ya bi araba bakmaya gittim abi anasını süttüğüm km düşürmüş çıktı falan diye. Sonra abi ilk sahibi ismi bu , 2. Sahibi bu 3.sahibi bu senin aldığın adam da bu. İlk sahibinde 4 sene önce 132.000 deydi en son 200 ü görmüştür dedim 2 saniye sessizlik oldu kapattı engelledi amk karaktersizi.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene önce bizde iken çok ağır kaza yapan ( Cepten yarım yamalak toplandı ve o halini bilerek ucuza satıldı ) ve 188.000 km de mi ne sattığımız focus u 6 ay sonra falan İnegöl de bir galeri de ilanda gördüm. 125,000 km de 2 parça boyalı olarak yazılmış içinde sigara içilmemiş de bilmeme. Plaka da açık bizim plaka duruyor.

Aradım abi Gaziantep’ten geleceğim memurum borç harç alıcam dediğin gibi mi boşuna gelmeyeyim dedim. Dediğim gibi dedi.km orijinal mi dedim orijinal dedi. Abi kusura Bakma Sürekli sürekli soruyorum ama ortalık o. Çocuğu dolmuş Km düşürenler pert arabayı lokal boyalı diye satanlar hangisine güvenelim diyorum aynen kardeşim gönül rahatlığı ile gelebilirsin diyor, velhasıl böyle bir kaç defa daha analarına bacılarına yüzüne tatlı Tatlı sövdüm. Geçen Bolu ya bi araba bakmaya gittim abi anasını süttüğüm km düşürmüş çıktı falan diye. Sonra abi ilk sahibi ismi bu , 2. Sahibi bu 3.sahibi bu senin aldığın adam da bu. İlk sahibinde 4 sene önce 132.000 deydi en son 200 ü görmüştür dedim 2 saniye sessizlik oldu kapattı engelledi amk karaktersizi.
    İşte bilmeden gitsen başkası olup belki alıp geleceksin.

Diyecek bir şey yok 3 kuruş para için karakterini satan insan sana bana pert araba mı satmayacak.

Ülkenin hali içler acısı bu konuda.

İlanda bir mondeo var açık seçik ne varsa yazdım, öyle saçma sapan insanlar arıyor ki inan satmam gerekmese koyarım Garaja durur nefret ettirdiler birisi ölücülük yapar diğeri alfa erkeği keko keko mesajlar. Biri arar km kaç der. Diğeri arar araba nerde der. Başkası arar yarım saat sorar yemeğinden kalkar anlatırsın ben bi hanımla konuşayım der. Biri km çok o kadar etmez der. Pis iş bu araba satma işi de alma işi de.

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...27566447/detay

Benim eski DV megane. Kaputta vernik boyası yalanını atmış arkadaş. Kaputu ben boyattım hafif darbe sonrası ki boyanmadan da düzelirdi. Klima radyatörü radyatörü değişti kornanın ayağı girdiği için. Farlar değişti. 175bin km iddialı ben zaten 2013 de 138 binde sattım. Benden sonra Candanlar bayağı kullandı. Onların sattıkları arabayı Trabzona sattı araba oradan tekrar RAMS e geri İstanbula geldi. İstanbulda birine satıldı arkasından alan ORduya sattı. Orduda 2 kere el değiştirdi uzun zamandır ortalıkta yoktu Kayseriden çıktı. Arabanın maşallahı var bütün Türkiyeyi gezdi. İstanbul Bursa arasını eski yolda cruise a bağla kendi döner virajları her hafta Bursaya gidip geldiğim için. Palandökene bile çıktı yaw bende. Sarıkamışa da gidecektikte yemedi.
    Hocam sattığınız arabanın akıbetini nasıl bu kadar iyi takip ettiniz yıllarca hayret ettim Bu araca özelmi yoksa tüm sattığınız araçları takip ediyor musunuz bu şekilde

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumun 2012 2013 2014lü Araç sorgulama kısımlarının en hit olduğu zamanları hatırlayın. Orda herkes VTi, Type-R, GTI, S2000 bilimum piyasa araçlarını takip ediyordu. Biri şu araç nasıl bunun geçmişi nedir diye sorduğunda yardımcı olmak isteyenler cevap yazıyordu, takip edene de sanane kardeşim ne takip ediyorsun, ne söylüyorsun vs deniliyordu. Bunu diyenlerin çoğu da bi şekilde bu araçları satın almış ve kusurlarını örterek başkalarına satan tiplerdi. Post #324'te gördüğünüz üzere eski sahibi olan biri aslında neyin ne olduğunu biliyor, aracı ilanda görüyor, arıyor ve yalanlarını dinliyor. Araç takip edenlerde yıllarca yalanlar dinledi durdu. Aslında herkes neyin ne olduğunu biliyor, Allah ta görüyor ama onlar hala karaktersizliklerine devam ediyor.
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumun 2012 2013 2014lü Araç sorgulama kısımlarının en hit olduğu zamanları hatırlayın. Orda herkes VTi, Type-R, GTI, S2000 bilimum piyasa araçlarını takip ediyordu. Biri şu araç nasıl bunun geçmişi nedir diye sorduğunda yardımcı olmak isteyenler cevap yazıyordu, takip edene de sanane kardeşim ne takip ediyorsun, ne söylüyorsun vs deniliyordu. Bunu diyenlerin çoğu da bi şekilde bu araçları satın almış ve kusurlarını örterek başkalarına satan tiplerdi. Post #324'te gördüğünüz üzere eski sahibi olan biri aslında neyin ne olduğunu biliyor, aracı ilanda görüyor, arıyor ve yalanlarını dinliyor. Araç takip edenlerde yıllarca yalanlar dinledi durdu. Aslında herkes neyin ne olduğunu biliyor, Allah ta görüyor ama onlar hala karaktersizliklerine devam ediyor.
    Tanıksa bebekler bebeği yabancı ise pert mi peki sorgulama da ?
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

adilhcl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...29079054/detay
    ilandaki araç eski aracım dir 241000 de ben aldım 293.500 de arkadaşıma sattım oda biraz kullanıp ilana koydu Zonguldak tan ve galerici geldi aldı araç su an 269.000 km ye çekilmiş.
    Eş dostun başı yanmasın.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sahibinden.com'un kapatılması gerekliliği - gundem - ekşi sozluk

kapatılma değil de, devlet bir şekilde bu işe el atmalı.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyat 40bin tl? bunu veriyorlar mı cidden bu arabalara kusura bakmayın da bu fiyata alıyorlarsalar zaten bişey demeye gerek yok kimseye

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

abi bedava ilan olayı kalkacak otomotiv kategorisinde ilan mı verilecek 10 günlük ilan en az 150 TL olacak. Böylece keyfi ilanlar ortadan ciddi ölçüde kalkar.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bana çok mantıklı geldi

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

fiyatların artmasındaki tek neden bu site kesin. ekonomik durum, enflasyon, sıfır araç fiyatları, panemi ile sıfır araç üretiminin azalması, sıfır araç fiyatlarındaki vergiler, dolar ve euronun artışı vb nin fiyat artışları ile hiç bir alakası yok.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [video=youtube;r1VdxRDRxQg]https://www.youtube.com/wa

bana çok mantıklı geldi
    Yaw arabayı alan adam %20-25 ekleyip ilana çıkıyor ertesi gün.
    30 TL ilan parası koymaz bu zihiyete............... Aksine ilan parasını da ekler fiyatına
    Okumadan imzalamam.....

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle araç fiyatı oranında bi yüzde ile fiyatlanmalı ilan açmak.
    Kimse ya tutarsa diye ilan açamayacağı fiyatlarda.

Aslında hükümetin kulağına biri kar suyu kaçırsa, sahibindeni zengin etmeye gerek yok, alınacak ilan fiyatı vergi gibi direk devlete gidecek dense... valla bence söylendikten 10 dk sonra KHK ile yasallaşır. Balıklama atlarlar. Bu işde çözülür. Bende bi E60 5.20d alıcam diye aylarca sürünmem.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kim olursa olsun örneğin 3 aydan aşağı araç sattığında devlet bir miktar vergi alabilir.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Son zamanlarda fiyat artışlarından sonra sitenin de bu işlere bir el atması lazım. Özellikle araba ve ev ilanlarında. İpini koparan herkes ilan açar duruma gelmiş. Hiçbir sorgulama vs yok.
    Sahibinden bunları görmüyor mu görüyor tabiki. Onlar da durumun farkındadır ama neden bişey yapmıyorlar o konuyu sormak lazım.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim olursa olsun örneğin 3 aydan aşağı araç sattığında devlet bir miktar vergi alabilir.
    Katılıyorum en mantıklısı bu olur aslında ama o vergiyide üstüne koyarlar ağlayarak 3 e aldığı arabayı 5 e satarken aslan kesilenleri yine etkilemez
    İlk 3 ay satış olmasa o zamanda kurunun yanında yaşta yanıyor

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda fiyat artışlarından sonra sitenin de bu işlere bir el atması lazım. Özellikle araba ve ev ilanlarında. İpini koparan herkes ilan açar duruma gelmiş. Hiçbir sorgulama vs yok.
    Sahibinden bunları görmüyor mu görüyor tabiki. Onlar da durumun farkındadır ama neden bişey yapmıyorlar o konuyu sormak lazım.
    şunun gibi bir şey olabilir nasıl ki sen sıfır bir malı satarken ne çok ucuza ne de çok pahalıya satamazsın, ikinci elde de böyle bir durum olabilir. Yine benim aracım temiz rakiplerinden pahalı ok ama atıyorum bir x model clio 45 bin fazla etmemeli, 55 lira yazamayacaksın oraya...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...87733906/detay

2011 E90 M Edition paket 124.000km'deki bu araç sahibini aradım bi fiyat söyledi, üç aşağı beş yukarı araç sahibiyle anlaşırız diyerekten arabamı satılığa koydum ve sattım. Araç sahibi bana sadece bi far tampon ve kaput değişti, iki parça da lokal boya var dedi. Kaputun değiştiği kazanın fotoğrafını yolladı ufacık bi ezikten dolayı değişmişi hakkaten. Bende binici olduğum için sallamadım alalım dedim. Kendi güzelim masrafsız arabamı sattım hemde bu E90'ı kaçırmamak için ucuza sattım. Adamı araştırdım tanıdık da çıktı iki üç kişiden. Araç sahibini aradım 162.5 a hayırlı olsun geliyorum dedim. Yok olmaz bilmem ne dedi ama sonradan tamam gel dedi. Neyse gittim konyaya sabahtan. Araba da Köprülü BMW yetkili servis bakımlııymış. Köprülü BMW'nin sahibi de bizim müşterimiz. Dedik iyi arabayı da bedava gösteririz alır geliriz. Neyse çocukla buluştuk arabayı gördüm uzaktan, iyi güzel bi problem yok. İçine bindim gayet iyi temiz ufak tefek problemler var ama hallolmayacak şeyler değil. Lastikler çok iyi dedi 2014 tarihli çıktı neyse dedim ağzımı açmadım. O arada plaka ayırttım, plaka için telefon geldi plakanız ayrıldı diye. Plaka ayrıldı dedim o arada araç sahibinin yanındaki eleman abi bi gösterseydik ne bu acele dedi. Ben orda bi şüphelendim. Dedim hadi Köprülü'ye arabayı gösterelim. Çocuk da dedi ki gösterelim abi dediğimizin dışında birşey yok iki parça lokal boya, kaput far tampon değişen ve iki airbag değişti dedi. NEY???? dedim. Tabi abi söyledim ya dedi. Ne diyon sen, bana böyle birşey desen bırak gelmeyi aramam bile bi daha dedim. Yok ben herkese söylüyorum, acaba sana mı söylemedik dedi başladı dansözlüğe. Ben de arabayı almaya gitmeden önceki akşam bi arkadaşa arattırdım en son fiyat 167 dedi ve airbagleri ona da söylemedi. Dedim ki dün seni arayana söyledin mi dedim?? Ses yok. Sonradan uyandım tabii, bu kaputun değiştiği airbag açan kazayı serviste yaptırmamış, parçaları almış dışarıda yaptırmış 2013 yılında 22.000 TL hasar kaydı var. Sonradan anladım ki araba aslında airbag açtığı için pert. Perte çıkmasın diye dışarıda yaptırmış. Sinirlerim nası zıpladı. Yanımda arkadaşım var. Nerdeyse kavga edecez. Zaten çocuk eminim tırstı yanında bi elemanla geldi. Allahından bul dedim. O kadar da zengin bi bebe, petrolleri falan var. Ben yandım siz yanmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=Oguzhandeniz;8662409]https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...87733906/detay

2011 E90 M Edition paket 124.000km'deki bu araç sahibini aradım bi fiyat söyledi, üç aşağı beş yukarı araç sahibiyle anlaşırız diyerekten arabamı satılığa koydum ve sattım. Araç sahibi bana sadece bi far tampon ve kaput değişti, iki parça da lokal boya var dedi. Kaputun değiştiği kazanın fotoğrafını yolladı ufacık bi ezikten dolayı değişmişi hakkaten. Bende binici olduğum için sallamadım alalım dedim. Kendi güzelim masrafsız arabamı sattım hemde bu E90'ı kaçırmamak için ucuza sattım. Adamı araştırdım tanıdık da çıktı iki üç kişiden. Araç sahibini aradım 162.5 a hayırlı olsun geliyorum dedim. Yok olmaz bilmem ne dedi ama sonradan tamam gel dedi. Neyse gittim konyaya sabahtan. Araba da Köprülü BMW yetkili servis bakımlııymış. Köprülü BMW'nin sahibi de bizim müşterimiz. Dedik iyi arabayı da bedava gösteririz alır geliriz. Neyse çocukla buluştuk arabayı gördüm uzaktan, iyi güzel bi problem yok. İçine bindim gayet iyi temiz ufak tefek problemler var ama hallolmayacak şeyler değil. Lastikler çok iyi dedi 2014 tarihli çıktı neyse dedim ağzımı açmadım. O arada plaka ayırttım, plaka için telefon geldi plakanız ayrıldı diye. Plaka ayrıldı dedim o arada araç sahibinin yanındaki eleman abi bi gösterseydik ne bu acele dedi. Ben orda bi şüphelendim. Dedim hadi Köprülü'ye arabayı gösterelim. Çocuk da dedi ki gösterelim abi dediğimizin dışında birşey yok iki parça lokal boya, kaput far tampon değişen ve iki airbag değişti dedi. NEY???? dedim. Tabi abi söyledim ya dedi. Ne diyon sen, bana böyle birşey desen bırak gelmeyi aramam bile bi daha dedim. Yok ben herkese söylüyorum, acaba sana mı söylemedik dedi başladı dansözlüğe. Ben de arabayı almaya gitmeden önceki akşam bi arkadaşa arattırdım en son fiyat 167 dedi ve airbagleri ona da söylemedi. Dedim ki dün seni arayana söyledin mi dedim?? Ses yok. Sonradan uyandım tabii, bu kaputun değiştiği airbag açan kazayı serviste yaptırmamış, parçaları almış dışarıda yaptırmış 2013 yılında 22.000 TL hasar kaydı var. Sonradan anladım ki araba aslında airbag açtığı için pert. Perte çıkmasın diye dışarıda yaptırmış. Sinirlerim nası zıpladı. Yanımda arkadaşım var. Nerdeyse kavga edecez. Zaten çocuk eminim tırstı yanında bi elemanla geldi. Allahından bul dedim. O kadar da zengin bi bebe, petrolleri falan var. Ben yandım siz yanmayın.

[/QUOT

Benzer bilgileri sanki birisi daha yazmıştı 4-5 gün önce foruma.
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler