User Tag List

Sayfa 20/38 İlkİlk ... 10181920212230 ... SonSon
710 sonuçtan 362 ile 380 arası

Konu: Sahibinden İfşaları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uygun bir dille ben kaporayı geri isterdim yerinizde olsam. Biz aracı seninle farklı konustuk arac bu sekilde cıktı bana uymaz kaporamı ver baska araba bakayım derdim. Mırın kırın ederse de en kötü haram eder dönerdim.
    Böyle böyle yüz bulup dolandırıcılığa özeniyorlar. Sen o 200 lirayı emeksiz mi kazandın da yarım gununu harcadığın halde yalan soyleyen birisine sorgusuz verecen. Yapmayın emeğinize sahip cıkın.
    Hocam zaten bende ekspertizden sonra “ dediklerinin hicbirisi tutmadi hem vaktimi hemde zamanimi caldin” dedim. Uzun uzunda konustum ama eleman yuzsuz oldugu icin daha fazla gerilmek istemedim. Yoksa herkes gibi benim icinde 1TL dahi onemli ve kazanmasi kolay degil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dediklerinin harici şeyler çıkacak zamanım gidecek kaporanın üstüne yatacak bende bişey olmamış gibi geri mi dönerim orda gebertirim onu şu zamanda para kazanmak hiç kolay değil öyleleri yüzünden çoğaldı kaporacılar zaten

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi ben arabayı ustasına gösterdim motor bizde yapıldı kullanıcı hatası olmadığı sürece garantisi var sahibi zaten titiz sorun çıkarmaz bu araba dedi. İzmirden aldım daha balıkesirde kol çıkardı. Araba geri izmire gitti usta müşteri yağ pompasını değiştirmemiş bana motorda yağ pompası bozulduğu için kol çıkarmış dedi. Satan kabul etmiyor usta kabul etmiyor. Mahkemeye versen 3 sene. bi dünya geri alamayacağın avukatlık ve mahkeme bilirkişi ücreti. Araba istanbula geri motor inmiş vaziyette dünya kadar parçası eksik geldi. Fren hidroliği yağ haznesi hidrolik direksiyon yağ haznesi klima kompresör ayağı triger kapağı daha bir sürü eksikle geldi. Aldığımda varyatör sesi yoktu motoru topladık üst kapaktaki varyatörü taktık araba bildiğin traktör. Aldığımda tekleme yoktu 8 bobinin 3 ü bozuk gelmiş. Külbültür kapağı kırıkmıydı daha önceden bilemiyorum külbültür kapağı kırık öylesine tamir edilmiş yağı buji kanalına veriyordu. Motor yapıldığında bujiler değişmiş bende çıkan bujiler çöp. Arabayı bildiğin 0 ladım her parçasına kadar. Piyasada şu anda ne tanımadığım ustaya inanırım nede ekspertizcilere. Ekspertizde şase ucu işlemli ama çizgisinde bişey yok dedi herifler. Evet çizgide bişey yok ama arabanın ön tarafı yamuk radyatör yerine oturmuyordu. Benim ustada bana söylemedi yeni motoru topladı koydu üstüne. Sonra sağolsun Sportivo Yılmaz servis yaparken gösterdi. Arabanın önü yamuk lan diye. Radyatörün bir ayağı boştaydı. Bide onu çektirdik yerine. Arabanın izinde bir şey yok. Rot çizgisi oturuyor ama ön uç kısım yamukmuş.
    konunu okumuştum.

çiddi zor sınavdan geçmişsiniz.

sabrınıza,elinize,emeğinize sağlık

şuan için sıkıntısız biniyormusunuz???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben komple topladım. Ön takım külbültür kapağı, Bujiler bobin kütüğü ve bobinler, bütün eksikleri giderildi. Fren balatalarının bitmesini bekliyorum disk ve balatalar değişecek. 4 yeni conti5 lastik ve orjinal 16" mk2 jantı aldım taktım. Yaylar orjinale çevrilecek kule vergisi çıkarılacak. Onları jantları veren Jeandan a vericem. Saolsun çok yardımı oldu.
    Aldığımda soğuktu eleman klima çalışıyor yaw dedi sıcakta çalışıyordu ellemedim meğer çalışmıyormuş elektrik tesisatı yenilendi gazı konuldu ve kontrol motorları bozuk olduğu için hala sıcak veriyordu klimacı panelin arkasından sıcağı soğuğa çevirdi sorun yok. Kontrol panel motorlarını arıyorum bulursam takıcam panel çalışmaya başlayacak. Ama soğutmada sorun yok şu an. Kozmetik olarak tavan kumaşını ve direkleri kapı içlerini alcantara yapıcam. Sağ ön ve arka çamurluk arka ve ön tampon, bütün kapıların direkleri yeniden boyanacak.
    Şu an sorunsuz kullanıyorum her hafta Zonguldak Çaycuma istanbul gidip geliyorum. Bir kere yolda kalmadım. Ön takım yapılınca ses vs kalmadı. Ama bu arabanın kaderini değiştiren şey lastik. İyi lastikle hem konfor hem yol tutuş çok değişiyor. 225 runflatlerle girdiğim viraja 205 16 inçlerle daha kontrollü girebiliyorum. Runflatler arabanın sana verdiği tepkileri yontuyormuş. Bir kere arkasını görmediğim viraja hızlı girdim bi döndüm arabayı gördüm liftoff da arkası ön kapıya geldi runflatlerle zor topladım. 205le aynı virajda aynı şekilde denedim arkası daha gelirken ben düzeltmiştim önünü. Bu hafta benzinle geldim hızlı da geldim 100km de 8 lt yaktı ortalama. Gazlamadan lpg ile tam 1 depoya geliyorum. Evin önünden alıyorum organize sanayiye girerken bitiyor tam 396km. Gazlayarak 2 depoya da gittiğim oldu tabi.
    IN BOOST WE TRUST

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İfşa ya da eleştiri değil ama bilgi amaçlı paylaşıyorum. Araç şase numarasından sorgulandığında 328i gözüküyor dolayısıyla motoru N52 değil N51. İlgilenen biri olursa ve bu detay telefonda verilmezse tatsızlık çıkabilir. Uyarmak istedim. 328i ler 234, 330i ler 258 hp.

E90 328i (ilan kategorisinde, ruhsatta ve bagajda 330i yazıyor.)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...29018583/detay
    E90 330i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İfşa ya da eleştiri değil ama bilgi amaçlı paylaşıyorum. Araç şase numarasından sorgulandığında 328i gözüküyor dolayısıyla motoru N52 değil N51. İlgilenen biri olursa ve bu detay telefonda verilmezse tatsızlık çıkabilir. Uyarmak istedim. 328i ler 234, 330i ler 258 hp.

E90 330i

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Gümrükten girerken yanlış yazıldı o zaman. Ayrıca Münih falan demiş ama EU değil USDM araç.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gümrükten girerken yanlış yazıldı o zaman. Ayrıca Münih falan demiş ama EU değil USDM araç.
    Hocam noterde aracınızı aynı marka modelin istediğiniz versiyonu olarak kayıt ettirebiliyorsunuz.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam noterde aracınızı aynı marka modelin istediğiniz versiyonu olarak kayıt ettirebiliyorsunuz.
    Gümrükten aldığımızda mı? Mesela 3 serisi var aldığımız "3 40 yapayım ben bunu motor koyar takılırım" gibi mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gümrükten aldığımızda mı? Mesela 3 serisi var aldığımız "3 40 yapayım ben bunu motor koyar takılırım" gibi mi?
    Yok o aslında ruhsat adı vs. olmuyor sadece noter kaydı gibi bir durum oluyor. Mevcut aracımda da alırken Sport yazıyordu, devir aşamasında kadın sordu aracı ne olarak kaydedeyim diye bende dedim ki Sport olarak kalsın ama orada misal 1.4 cosmoyu da seçebilirdim ama ruhsatta van yazıyor hala aracım Tramer kaydı Sport. Model konusunda kafaları karışınca kullanıcıya bırakıyorlar seçimi anladığım kadarıyla.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok o aslında ruhsat adı vs. olmuyor sadece noter kaydı gibi bir durum oluyor. Mevcut aracımda da alırken Sport yazıyordu, devir aşamasında kadın sordu aracı ne olarak kaydedeyim diye bende dedim ki Sport olarak kalsın ama orada misal 1.4 cosmoyu da seçebilirdim ama ruhsatta van yazıyor hala aracım Tramer kaydı Sport. Model konusunda kafaları karışınca kullanıcıya bırakıyorlar seçimi anladığım kadarıyla.
    Edit: notere gittiğinde bacım bu bizim arabanın adı 330d olacak yalnız diyip oradaki başlığa müdahale etmişlerdir muhtemelen ruhsat kağıdında hala 328 yazıyordur
    123d

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Son 7 haneden mi tamamından mı sorgulattınız? Geçenlerde yanılmıyorsam E92 320d'si olan bir arkadaşın son 7 haneyi aratınca E92 kasada farklı kombinasyonda bir araç çıkıyordu Benzerlikler var

Diğer yandan Amerika'da aynı bu arabanın speclerinde 328i satılıyor en çok. O yüzden 28i olma ihtimali çok yüksek bence

yok yav noterdeki soruyor listeden bakıp "arabanız bu mu?" diye, siz yönlendirip yazdırıyorsunuz, onu diyor. benim araba da JCW idi alırken doğrusunu söyledim normal S olarak kaydoldu, gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamdır şimdi oldu. Yoksa gümrüğün elinde öyle bir otomobil database'i var ki neredeyse şimdiye kadar üretilmiş tüm modellerin tüm donanım ve opsiyon seçeneğine kadar mevcut. Gümrükte x-ray'e atılan olduysa anlar demek istediğimi Dedim neden böyle sallama bir iş yapıyorlar acaba .

Noterde hiç dikkatimi çekmemişti ama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son 7 haneden mi tamamından mı sorgulattınız? Geçenlerde yanılmıyorsam E92 320d'si olan bir arkadaşın son 7 haneyi aratınca E92 kasada farklı kombinasyonda bir araç çıkıyordu Benzerlikler var

Diğer yandan Amerika'da aynı bu arabanın speclerinde 328i satılıyor en çok. O yüzden 28i olma ihtimali çok yüksek bence

yok yav noterdeki soruyor listeden bakıp "arabanız bu mu?" diye, siz yönlendirip yazdırıyorsunuz, onu diyor. benim araba da JCW idi alırken doğrusunu söyledim normal S olarak kaydoldu, gibi.
    Ben son 7 haneden sorguladım hem model 328i hem de motor kodu ayrı bir satırda N51 yazıyordu. Sarı siteden de yazdım satan arkadaş 328 i olduğunu teyit etti.

Benim dikkatimi çeken ise ilan fotoğraflarında tramer sorgu ekranı paylaşmış ve orada da aracın modeli 330i yazıyor. Bu durumda ruhsatta da 330i yazıyor olabilir. Dolayısıyla özellikle gümrükten alınan ithal araçlarda şase numarası ve motor numarası üzerinden dikkatli bir inceleme yapılması gerekiyor.
    E90 330i

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben komple topladım. Ön takım külbültür kapağı, Bujiler bobin kütüğü ve bobinler, bütün eksikleri giderildi. Fren balatalarının bitmesini bekliyorum disk ve balatalar değişecek. 4 yeni conti5 lastik ve orjinal 16" mk2 jantı aldım taktım. Yaylar orjinale çevrilecek kule vergisi çıkarılacak. Onları jantları veren Jeandan a vericem. Saolsun çok yardımı oldu.
    Aldığımda soğuktu eleman klima çalışıyor yaw dedi sıcakta çalışıyordu ellemedim meğer çalışmıyormuş elektrik tesisatı yenilendi gazı konuldu ve kontrol motorları bozuk olduğu için hala sıcak veriyordu klimacı panelin arkasından sıcağı soğuğa çevirdi sorun yok. Kontrol panel motorlarını arıyorum bulursam takıcam panel çalışmaya başlayacak. Ama soğutmada sorun yok şu an. Kozmetik olarak tavan kumaşını ve direkleri kapı içlerini alcantara yapıcam. Sağ ön ve arka çamurluk arka ve ön tampon, bütün kapıların direkleri yeniden boyanacak.
    Şu an sorunsuz kullanıyorum her hafta Zonguldak Çaycuma istanbul gidip geliyorum. Bir kere yolda kalmadım. Ön takım yapılınca ses vs kalmadı. Ama bu arabanın kaderini değiştiren şey lastik. İyi lastikle hem konfor hem yol tutuş çok değişiyor. 225 runflatlerle girdiğim viraja 205 16 inçlerle daha kontrollü girebiliyorum. Runflatler arabanın sana verdiği tepkileri yontuyormuş. Bir kere arkasını görmediğim viraja hızlı girdim bi döndüm arabayı gördüm liftoff da arkası ön kapıya geldi runflatlerle zor topladım. 205le aynı virajda aynı şekilde denedim arkası daha gelirken ben düzeltmiştim önünü. Bu hafta benzinle geldim hızlı da geldim 100km de 8 lt yaktı ortalama. Gazlamadan lpg ile tam 1 depoya geliyorum. Evin önünden alıyorum organize sanayiye girerken bitiyor tam 396km. Gazlayarak 2 depoya da gittiğim oldu tabi.
    kule gergisi kalsın derim

kazasız belasız,kesenize bereket

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok söz verdim bakarım ileride gerekir alırım yenisini ya da yaptırırım.
    IN BOOST WE TRUST

By_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...chFilter=false

5.000 TL tramer var diye belirtilmiş sorguladığımda 20.000 Ağır Hasar çıkıyor. Bunlar esnaf olucak da
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...30689502/detay

Geçenlerde bu araca bakmaya gittim, sahibi genç Bi çocuk öncelikle arabanın içi berbat durumda torpidoyu telle tutturmuş, direksiyon pompası bozuk, görüntüdeki araç ile alakası yok arka rüzgarlık yerinden çıkıyor araba beni kurtarın diye bağırıyor resmen ama 250 TL pazarlık payı bırakmış 43.750 ye bırakırım dedi usulca ayrıldım oradan

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...chFilter=false

5.000 TL tramer var diye belirtilmiş sorguladığımda 20.000 Ağır Hasar çıkıyor. Bunlar esnaf olucak da
    Tramer goruntusunu burada paylasirmisin?
    e60 535d & THE A45 AMG

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler