User Tag List

Sayfa 32/38 İlkİlk ... 223031323334 ... SonSon
710 sonuçtan 590 ile 608 arası

Konu: Sahibinden İfşaları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne kadar karaktersiz insanlar var..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araca sabah ekspertiz yaptırdım, ilandaki kişi ekspere götürdü.

Söylenen 2 parça değişen (Sol çamurluk-kaput) olduğu idi. Aşağıdaki metinde de görüleceği üzere tavan da direkte vs bişi yok dendi.

Ama araçta sağ çamurluk kaput ve sağ kapı değişen + tavan direğinde (Frangart) boya ve işlem olduğu, motor da yağ dumanı olduğu motor içi elektrik tesisatı kurcalanmış olduğu çıktı.

(ekspertiz ümran tepe üstünde yapıldı)

Ayrıca airbag ışığı ve motor arıza ışığı yanıyor. Ekspertiz ücretinin yarısını aldım karşı taraftan.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2165284/detay/

Alacak olan bakacak olan olur, bana özelden ulaşsın eksper raporunu göndereyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araca sabah ekspertiz yaptırdım, ilandaki kişi ekspere götürdü.

Söylenen 2 parça değişen (Sol çamurluk-kaput) olduğu idi. Aşağıdaki metinde de görüleceği üzere tavan da direkte vs bişi yok dendi.

Ama araçta sağ çamurluk kaput ve sağ kapı değişen + tavan direğinde (Frangart) boya ve işlem olduğu, motor da yağ dumanı olduğu motor içi elektrik tesisatı kurcalanmış olduğu çıktı.

(ekspertiz ümran tepe üstünde yapıldı)

Ayrıca airbag ışığı ve motor arıza ışığı yanıyor. Ekspertiz ücretinin yarısını aldım karşı taraftan.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2165284/detay/

Alacak olan bakacak olan olur, bana özelden ulaşsın eksper raporunu göndereyim.
    Kaporta eksperini de ekleyeyim,

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    büyük harflerle ekspertiz ücreti alıcıya aittir yazan emekli, dedikleri çıkmayınca sadece yarısını mı karşıladı?

Apoudi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun.. İnsanın bilmediği birşey çıkar anlarımda net bir şekilde boyada başka şeyler çıkmasına anlam veremıyorum.. eski aracımı almadan başka bir araca bakmaya gitmiştim. İlk sahibinden audi a3, sağ çamurluk değişik sol kapı boyalı sağ arka çamurlukta avuç içi kadar lokal boya olduğu söylendi.. eksperde 7 parçada boya 3 parçada değişen çıktı.. adamın verdiği ilk tepki sol ön çamurluk ne zaman boyandı ya ? gerçekten bu tarz insanlara akıl sır erdiremiyorum..
    What's yours will find you..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Apoudi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.. İnsanın bilmediği birşey çıkar anlarımda net bir şekilde boyada başka şeyler çıkmasına anlam veremıyorum.. eski aracımı almadan başka bir araca bakmaya gitmiştim. İlk sahibinden audi a3, sağ çamurluk değişik sol kapı boyalı sağ arka çamurlukta avuç içi kadar lokal boya olduğu söylendi.. eksperde 7 parçada boya 3 parçada değişen çıktı.. adamın verdiği ilk tepki sol ön çamurluk ne zaman boyandı ya ? gerçekten bu tarz insanlara akıl sır erdiremiyorum..
    Olabiliyor öyle, benim 1 sene bindiğim bendeyken boya değişeni olmayan ama önceden boyaları olan aracımın ilanını yazarken eksik yazmışım, unutmuşum neresi ne kadar boyalıydı diye. Benim söylediğime ek çıkınca şaşırdım haliyle, kusura bakmayın benim hatam dedim fiyattan düşmeyi teklif ettim, anlaştık el sıkıştık

Düşmez kalkmaz bir Allah

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarım boyalı diye bildiğim parça değişen çıktı Oluyor yani öyle.

Ben ekspertiz ücreti, yol ücreti falan anlamam. Araç değişikliğini ticaret maksatlı yapmıyorum. Şehir dışından birisi talip olursa gelmeden önce buradaki eşine dostuna alıcı gözüyle baktırmasını rica ediyorum. Yakında tanıdığı yoksa gezenadam gibi arkadaşları öneriyorum. Hiçbiri yoksa gel bak diyorum. İlla şehir dışına satıcaz diye bi kaide yok. Ben de uzaktan araç almaya gittiğimde bazı riskleri kabulleniyorum elbet.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olabiliyor öyle, benim 1 sene bindiğim bendeyken boya değişeni olmayan ama önceden boyaları olan aracımın ilanını yazarken eksik yazmışım, unutmuşum neresi ne kadar boyalıydı diye. Benim söylediğime ek çıkınca şaşırdım haliyle, kusura bakmayın benim hatam dedim fiyattan düşmeyi teklif ettim, anlaştık el sıkıştık

Düşmez kalkmaz bir Allah
    1 parça hadi bilemedim 2 parça ek olsa ya orta yol bulunur ya da eksperi satıcı öder, hadi anlarım da

Özellikle "İlk" sahibi olunan araçta söylediğinin harici bir şey çıkması bence normal değil.

Son 2 araçtır, ilk sahibinden alıyorum, son aracımı boyasız düzeltme sanıyorlardı boya yapılmış çıktı, öncekinde de ekstra bir yerinde lokal çıktı. İçime sindi aldım; fakat;

apoudininkine benzer hikaye bende de oldu, "ilk sahibi", sözüm ona hukukçu, 2 parça boyalı dediği aracın ön 3 parça ve panel değişik, sol kapı hariç boyalı çıktı.

Ben bunda kötü niyet ararım ki, benzer hikayeler çok arttı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarım boyalı diye bildiğim parça değişen çıktı Oluyor yani öyle.

Ben ekspertiz ücreti, yol ücreti falan anlamam. Araç değişikliğini ticaret maksatlı yapmıyorum. Şehir dışından birisi talip olursa gelmeden önce buradaki eşine dostuna alıcı gözüyle baktırmasını rica ediyorum. Yakında tanıdığı yoksa gezenadam gibi arkadaşları öneriyorum. Hiçbiri yoksa gel bak diyorum. İlla şehir dışına satıcaz diye bi kaide yok. Ben de uzaktan araç almaya gittiğimde bazı riskleri kabulleniyorum elbet.
    o konuda en güzelini yazdınız.. ankaradan dragodan aracı almadan rica etmiştim necati ustam var diye ivedikte sağolsun kırmadı beni gitti baktılar ben öyle istanbuldan ankaraya gittim satın aldım aracımı

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Düşmez kalkmaz bir Allah
    tarık bey ilk sahibinden 3 parça boyadan 7 parça boyaya çıkması pek güzel bir durum değil keşke bana en başında araçta neler var bilmiyorum deseydi bizde ona göre adım atardık he bide üstüne vallahi adam kaçar gibi gitti eksper ücreti bana kaldı buda bonusu oldu bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 parça hadi bilemedim 2 parça ek olsa ya orta yol bulunur ya da eksperi satıcı öder, hadi anlarım da

Özellikle "İlk" sahibi olunan araçta söylediğinin harici bir şey çıkması bence normal değil.

Son 2 araçtır, ilk sahibinden alıyorum, son aracımı boyasız düzeltme sanıyorlardı boya yapılmış çıktı, öncekinde de ekstra bir yerinde lokal çıktı. İçime sindi aldım; fakat;

apoudininkine benzer hikaye bende de oldu, "ilk sahibi", sözüm ona hukukçu, 2 parça boyalı dediği aracın ön 3 parça ve panel değişik, sol kapı hariç boyalı çıktı.

Çevremde son dönemde o kadar sohbet dinliyorum ki, şaşırıyorum.. Arabadan anlayan kişiler olarak Ufak tefek şeylere eyvallah denilir ama ilk sahibinden 59 binde olan aracı 19 bine çekip satmak nedir yahu.. birde kurana el basıyorlar telefonda felan.. buarada 2019 aralık çıkışlı araba bu..

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Apoudi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çevremde son dönemde o kadar sohbet dinliyorum ki, şaşırıyorum.. Arabadan anlayan kişiler olarak Ufak tefek şeylere eyvallah denilir ama ilk sahibinden 59 binde olan aracı 19 bine çekip satmak nedir yahu.. birde kurana el basıyorlar telefonda felan.. buarada 2019 aralık çıkışlı araba bu..
    59 binden 19 bine çekerek rahat fiyatta %3 - %5 oynama yapılabilir.

bura ortadoğu alışın artık bunlara , 100 liraya adam vuruyorlar...
    médiocrité partout

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu eksper konusu da biraz problem.

Çalıştığım şirketin aracı satılması gerekiyordu görevi bana verdiler, satmadan önce kendim İstanbul'da bilindik bir ekspertiz firmasına gidip ilana koymadan önce ekspertiz yaptırdım, bir parça tam bir parça lokal boyalı değişensiz araç dediler raporu aldım o şekilde ilanı açtım. İlanı açarken de araca ekspertizi satmak için yaptırdığımı, alacak kişinin de istediği yerde ekspertiz yapabileceğini fakat aksi bir durumda mesuliyet kabul etmediğimi yazdım.
    Araca biri talip oldu geldi baktı beğendi, farklı bir kurumsal ekspertiz firmasına gittik, araçta 3 parça tam boya iki parça sök tak çıktı. Diğer eksperin raporunu gösterdim, git götür ustaya arabayı tekrar baksınlar, paranı iade al dedi ekspertiz firması. Araca talip olan kişinin de midesi bulandı vazgeçti aracı almaktan.
    Araca başka biri talip oldu, dedim araca ben ekspertiz yaptırdım, aracı almaya niyetlenen başka biri de ekspertiz yaptırdı. Onun raporu da bu şekilde çıktı araç, ona göre kabul ediyorsan gel. Tamam dedi geldi, o da başka bir ekspertiz firmasına götürdü arabayı bu sefer 2 parça boya bir parça değişen var dedi bu firma da. O da aracı almaktan vazgeçti.
    Üçüncü bir alıcı daha çıktı sonra, durumu anlattım tamam dedi ekspertize soktu aracı. Araçta bir parça lokal boya var başka da bir şey yok dedi, adam da güle oynaya aldı arabayı gitti.
    Ekspertiz firmalarına da güvenemiyor insan, sözüm ona hepsi en iyisi, diğer herkes kötü.

Not: Aracın gerçekten ne durumda olduğunu kimse bilmiyor, biraz daha ekspertiz görseydi pert çıkacaktı araç. (Hyundai Era)

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu eksper konusu da biraz problem.

Çalıştığım şirketin aracı satılması gerekiyordu görevi bana verdiler, satmadan önce kendim İstanbul'da bilindik bir ekspertiz firmasına gidip ilana koymadan önce ekspertiz yaptırdım, bir parça tam bir parça lokal boyalı değişensiz araç dediler raporu aldım o şekilde ilanı açtım. İlanı açarken de araca ekspertizi satmak için yaptırdığımı, alacak kişinin de istediği yerde ekspertiz yapabileceğini fakat aksi bir durumda mesuliyet kabul etmediğimi yazdım.
    Araca biri talip oldu geldi baktı beğendi, farklı bir kurumsal ekspertiz firmasına gittik, araçta 3 parça tam boya iki parça sök tak çıktı. Diğer eksperin raporunu gösterdim, git götür ustaya arabayı tekrar baksınlar, paranı iade al dedi ekspertiz firması. Araca talip olan kişinin de midesi bulandı vazgeçti aracı almaktan.
    Araca başka biri talip oldu, dedim araca ben ekspertiz yaptırdım, aracı almaya niyetlenen başka biri de ekspertiz yaptırdı. Onun raporu da bu şekilde çıktı araç, ona göre kabul ediyorsan gel. Tamam dedi geldi, o da başka bir ekspertiz firmasına götürdü arabayı bu sefer 2 parça boya bir parça değişen var dedi bu firma da. O da aracı almaktan vazgeçti.
    Üçüncü bir alıcı daha çıktı sonra, durumu anlattım tamam dedi ekspertize soktu aracı. Araçta bir parça lokal boya var başka da bir şey yok dedi, adam da güle oynaya aldı arabayı gitti.
    Ekspertiz firmalarına da güvenemiyor insan, sözüm ona hepsi en iyisi, diğer herkes kötü.

Not: Aracın gerçekten ne durumda olduğunu kimse bilmiyor, biraz daha ekspertiz görseydi pert çıkacaktı araç. (Hyundai Era)
    her yapanda bir önceki ustaya b..k atıyor iyi bakamamış diye aynı gün 5 farklı expere girsen 5 farklı sonuç çıkıyor tamamen şansa uygunu sonuca denk gelip aracı satmak
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

abi ilk sahibi olayında haklısın ama sana şöyle bir olay anlatayım ;

bundan 6 ay önce babamın auris arabasını sattım.
    arabayı 2011'de sıfır almışız 100bin km koltuğuna sadece babam oturdu.
    ben dahil kimse 1 km bile kullanmamıştır.

arabayı satıcaz babama(yaş 65) sordum neyi var ilana yazayım ;

kapıda ayna altında vuruk vardı onu yaptılar bide üstüne çatı eternit düştü kapının üst çıtası orayı boyadılar herhalde dedi.
    bende bu adam ne anlar demedim ilanı açtım.

bi arkadaş boya makinesi ile geldi ; tavan yarım boyalı + macunlu
    kapı tam boyalı + macunlu
    arka iki çamurlukta boyalı çıktı.

baktım adam haklı abi kusura bakma bizim yanlışımız dedim yol parasını verdim vedalaştım.

döndüm babama ; sen dedim nasıl bilgi veriyorsun bana rezil oldum dedim ??
    ben ne anlarım ki dedi , gidip arabayı toyota veriyorum yapıp geri veriyorlar , boya ne macun ne bilmemki ben dedi...

hayda....

böyle durumlarda olabiliyor.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    büyük harflerle ekspertiz ücreti alıcıya aittir yazan emekli, dedikleri çıkmayınca sadece yarısını mı karşıladı?
    Telefonda kendisi teklif etmişti, 200 TL de eft yaptı.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu iş aslında tam iki ucu .... değnek her ekspertiz aynı marka araca aynı gün içerisinde farklı farklı şeyler çıkartabiliyor. Mekanik konusunda zaten hiç güvenmiyorum göstermiyorum da ama kaporta için yazılı bulunsun diye kullanıyoruz mecburen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben aracımı satarken ön tampon boyalı olduğunu alıcıya söylemediler ben söylemiştim. sağ ön direkte ufak bir boya kalkması vardı onuda söylemediler. muhtelif çizikler var diyip geçiştirler. onun dışında 2 parça boya vardı zaten.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımı 17 bin km de tanıdıktan almıştım. Baktık araca dediği gibi sadece 5 cm marşpiyelin ucu boyalı. Bindim 5 6 ay kadar bakımını yaptırdım,satmak için ilana koydum Karabük’ten biri geldi. Yağmur yağıyor ,al dedim aracı istediğin ekspere ustaya göster. Aynı sanayide çalışıyoruz bizde. Aldı aracı hava aşırı yağmurlu, gitt kaportacıya, adam komple boyalı araba demiş. Adam geldi,araba komple boyalıymış paramı geri ver yol masrafımı karşıla diyor. Eminim araçta sadece 5 cm boya var,ben alırken ekspere kaportacıya ve kendi boya makinamla baktım. Karşılamam git ekspere göster başka ustaya göster bu araçta böyle bişey yok dedim. Adam uzaktan bakarak komple boya var demiş ve midesi bulanmış beyefendinin. Bende kaplarsını verdim,yol masrafını karşılamadım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler