User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Atiker'den Uzak Durun!!

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Atiker'den Uzak Durun!!

İyi akşamlar herkese,

Bu Atiker denen firmanın ürünleriyle karşılaştığım kaçıncı problem artık bıktım siz siz olun LPG dönüşümü yaptıracaksanız Atiker'den uzak durun 1 değil 5 verin yine uzak durun.

Sorunuma gelecek olursam daha önce megane 2 aracım vardı, kaç kere regülatör ve enjektör değişti hiçbirini garantiye sokmadılar ki yeni takılan regülatör ve enjektörün 2 yıl garantisi olduğunu iddia ediyorlardı.

Bu seferki sorun ise 208 aracımla alakalı AFR ayarı yaptırdığım hali hazırda düzgünce kullandığım aracımda biraz kesiklik oluyor diye AFR ayarcımla görüştüm ve regülatör basıncının yüksek olduğunu söyledi. Mayıs 2019 tarihinde takılmış bir kit olduğu için garantisi var ve Atiker denilen markanın yetkili servis diye adlandırdığı en az 5 dükkanı gezdim. Sonuç araç garantili olduğu için kimse el sürmedi sebebi ise para almayacakları için yapmak istemiyorlarmış. Daha sonra bu sorunu Atiker genel merkeze bildirdim onlardan da aldığım cevap aracımın motorunun hassas motor kategorisinde olduğu ve LPG garantisinin olmadığı yönündeydi. Hatta son gittiğim servis AFR ayarımı bile bozdu ve aracım LPG'de yürüyemeyecek hale geldi arıza lambasıyla ortada kaldım. Bu durumu bildirdim ve bana yapabileceğimiz bir şey yok denildi. Neyse ki sorunumu çözebilen bir ustaya gittim ve hallettim şuanlık ama siz siz olun Atiker markasının yakınından bile geçmeyin. Atiker takılı bir araç alacaksanız da fiyat kırın derim.

Sonuç olarak tüketici hakem heyetine başvurdum bugün itibariyle umarım olumlu bir dönüş alırım. Malı satıp parayı alıp ürünün arkasında durmamak gibi bir durum olmamalı bana göre.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Atiker genel merkeze bildirdim onlardan da aldığım cevap aracımın motorunun hassas motor kategorisinde olduğu ve LPG garantisinin olmadığı yönündeydi...
    Şaka gibi Garanti vermeyecekleri ürünü nasıl takmışlar? Ek liste 10.9.1'e bakınız.
    Garanti Belgesi Yonetmeliği - www.alomaliye.com s

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atiker araba alındığında mı var mı?
    Şu riskli araba listesini bir paylaşsınlar yazılı olarak bakalım.
    Böyle firma yaklaşımlarını gördükçe, benim de müşterilerime önce hangi firma için çalıştıklarını sorup, böyle hikayeler duyduğum bir şirket çıkarsa, aynı şekilde davranasım geliyor valla
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaka gibi Garanti vermeyecekleri ürünü nasıl takmışlar? Ek liste 10.9.1'e bakınız.
    Garanti Belgesi Yonetmeliği - www.alomaliye.com s
    Güya önceki sahibine söylemişler o da illa ben bu kiti istiyorum diyerek taktırmış. Bana öyle söylendi fakat uyumsuz ise uyumsuzdur hiç bir bayinin takmaması gerekir bana göre. Eğer takıyorsa da mecburen arkasında duracak, bana diyecek bir yanlışlık olmuş şu kadar daha verin üst seviye ürün takalım vs demeleri lazım ya da söküp para iadesi yapması lazım. Ki zaten benim takılan ürünle bir sıkıntım bile yoktu aracımda sağlıklı bir şekilde çalışıyor fakat ayarsızlıktan dolayı hayati parçalara zarar vermiş.

Tüketici hakem heyetine başvurmak çok kolay olmuş. E-devlet üzerinden giriş yaparak formu doldurdum gerekli bilgileri ve garanti belgesinin fotoğrafını ekledim. Gerisi hakem heyetine kaldı bakalım nasıl bir sonuç çıkacak. Bu LPG yüzünden katalizör ve o2 sensörleri zarar görmüş durumda ben bunlarda da değilim cebimden verir yaptırırım ama malın arkasında durmamak çok saçma. Bakalım haklı bulunursak belki bu zararlardan kurtuluruz.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüketici heyetinde işler aksak yürür ama sorunlar dediğiniz gibiyse gerekli ilgiyi gösterirler.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atiker araba alındığında mı var mı?
    Şu riskli araba listesini bir paylaşsınlar yazılı olarak bakalım.
    Böyle firma yaklaşımlarını gördükçe, benim de müşterilerime önce hangi firma için çalıştıklarını sorup, böyle hikayeler duyduğum bir şirket çıkarsa, aynı şekilde davranasım geliyor valla
    Ben aracı aldığımda daha 1-2 ay önce montajlanmış haldeydi. 2 bin km yapılmıştı. Ben olsam zaten atikerin yanından geçmezdim, bir daha da tövbe atiker varsa araçtan uzak dururum ya da ucuz olur kit değişimi yaparım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüketici heyetinde işler aksak yürür ama sorunlar dediğiniz gibiyse gerekli ilgiyi gösterirler.
    Benim amacım para almak, ürün iade etmek vs değil. Ben bu kadar sağda solda koşturuyorum zamanımı harcıyorum ve karşımda böyle tavır görüyorum bu yüzden onlar da biraz uğraşsın istiyorum. Olumlu ya da olumsuz olması gram ilgilendirmiyor şu saatten sonra. Tek isteğim uğraşmaları ve başlarına bir dert gelmesi.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun. Valla ben Atiker kullanıyorum sorunsuz çalışıyor diyen bir allahın kulunu görmedim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. Valla ben Atiker kullanıyorum sorunsuz çalışıyor diyen bir allahın kulunu görmedim.
    Ben E320'de 120bin km'yi geçtik bir sorunumuz yok. Aynı esnafta daha önce Prins ve Zavoli (bu E320'nin ilk kitiydi, 150bin km kullandık) de taktırmıştım.

Bu iş kitten çok esnafta bitiyor, benzer bir sorun başımıza gelse sanmıyorum bir dediğimizi ikiletsinler, gerekirse cebinden karşılar beni mağdur etmezdi diye güveniyorum taktırdığım yere. Her kitte zaman zaman ayar güncellemesi yaptırdığım olmuştu ne zaman bir sorun hissetsem anında para muhabbeti yapmadan düzelttiler, gerekirse parça değiştirdiler

Geçmiş olsun @CemBerk , sizde özellikle markanın net olumsuz bir yaklaşımı olmuş, heyet sizden yana karar verecektir umarım

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2009'dan beri aynı regülatörü kullanıyorum Proton'da (Gaz kesicisi bozuldu bir tek)
    Bir de 2013'te takılan OBD'li Atiker var ASX'te. Şeytan kulağına diyelim o zaman
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sistemi düzgün çalıştıran usta bulursanız o ustayı öpün okşayın zaten.

Arıza lambası yanar "bunlarda böyle yeaa" deyip savuranlar, gaz kesiyor dersin hiç bir yerine bakmaz, x yerden alırsın arıza lambası yakar y yerden alırsın yakmaz "yakıt bozuk derler"

Fanboyluk değil kesinlikle önceki aracımda Landi Renzo kullandım sorun yaşamadım bir kere lamba yaktı ilk takıldığında ayar yapıldı bir daha sorun yaşamadım. Şimdikinde Prins Silverline var 80-100 bin de subap yakar dedikleri araç lpg takılalı 120 bin km oldu problem yok ve filtre değişimini avrupa standardı olan 75bin km'de bir yapıyorum. En ucuz nereden bulursam oradan alıyorum bir tek Total Selçuktan aldığımda problem yaşadım gaza geçerken stop etti 1-2 kere bitirene kadar sürdü ve arıza lambası yakmadı.

Atiker taktırıp da "taktırdım kullanıyorum problem hiç yaşamadım" diyen çok az maalesef.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @_opet

İnanır mısın abi alırken aracı ASX'te de Landirenzo vardı. Çıkarıp attım ne yazık ki.
    Ama Landirenzo yetkililerine ulaşıp, online olarak araca bağlanıp bilgi alabilmiştim.
    Bu kadar sorun yaşadığım, tecrübe ettiğim bir kit görmedim. Sübap sorunu ASX'te de olmadı çok şükür.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lpg markasindan cok usta onemli. Ben daha isini hakkiyla yapan bi lpgciye rastlamadim. Ne ayar biliyolar ne sistemin calisma mantigini. Lpg icin gercekten buyuk egitim alan adamlarin bu isi yapabilmesi gerek. Ama ulkemizde malesef. Yanina kalfa alan dukkan aciyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ah bu lpg ciler. Benim yeni aldığım arabada Prins lpg kiti var. VSI sistemi ilk takılan muhtemelen.

Aracı aldığımda LPG ye geçmiyordu, eski sahibi götürmüş "usta" arkadaşlar "abi sökelim bunu bu bozuk, ön tarafı komple yenileyelim" demişler.

1000 liraya takarız diye de eklemişler. Aracın üstündeki enjektörlerin 2. eli şuan 700 lira civarında.

Geçmişte de benzer tecrübelerim olduğu için tesisatı biraz dağıttım. Yaşananlar: Kablo bağlantıları dola+bağla şeklinde yapılmış. Bunları lehim ve makaron yaptım.

LPG enjektörü ile emme manifoldu arası boru boyları 1. silindir 10 cm / 2. silindir 15 cm / 3. silindir 20 cm/ 4. silindir 23 cm gibi absürd boylardaydı.

Ve en komik kısmı emme taraflarında kelepçe yoktu, araç lpg ye geçitiğinde 1. silindirin hortumu çıkıp lpg yi kaput altına veriyordu.

Hortumları kelepçeleri sıfırladım, LPG filtresini kendim değiştirdim. Şuan şıkır şıkır çalışan bir sistemim var. Maliyeti de 100 TL oldu bana.

Şimdi (kendi servisi dahil) bu arkadaşlara ben usta diyemiyorum kusura bakmasınlar. Netice de bu kitlerin hepsinin matematiği belli,

Araç belli sıcaklığa ulaşınca regülatörde gazı sıvı halden gaz hale çevir, benzin enejktörlerine giden bağlantıyı kes, devire göre lpg yi püskürt.

Kullanılan komponent kalitelidir ona lafım yok ama yaptığı iş belli. Mevzu kaliteli montaj ve iyi ayarda.

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımda atiker lpg var eski bi sistem tank ve tesisatı yenilemişler enjektör eski olmasına rağmen memmunum..
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de basıma geldı
    aldıgım arabaya 3 ay once atıker kıt takılmıstı
    ayar sorunu vardı ne yaptık ıse cozemedık
    reglator arızalıymıs
    takılan yere gıttım benden para ıstedı sız taktırmamısınız dedı
    Atıker bayılerıde bıraz sıkıntılı
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her markada arıza, problem olabilir.
    Önemli olan hizmet alınabilmesi.
    Bugüne kadar LPG'li aracım olmadı, ilerde de LPG'li araç kullanmam sanırım.
    Okumadan imzalamam.....

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önemli olan enjektör ve regülatör, tank olarak dünya para olan markalarda atiker kullanıyor.

atikeri piyasada bulunan lpg li araçların %80 inde görüyoruz. bu kadar sorunlu ise neden bu kadar çok tercih ediliyor anlamadım.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence sorun bayilerde, ya montajda ya ayarda hata yapıyorlar olay müşteriye patlıyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler