User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yeni İşimiz (Led Xenon Far Ampulü) Hakkında Fikir

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yeni İşimiz (Led Xenon Far Ampulü) Hakkında Fikir

Arkadaşlar Merhaba,
    Arkadaşlarımız ile birlikte yeni bir şirket kurduk. Yurt dışından (çinden) kaliteli Led Xenon Far ampulü getirmeyi planlıyoruz. Araştırmalarım neticesinde 8000Lümen ve 6500Kelvin özelliklerinde ki ürünler piyasada oldukça tutuluyor. Ürünleri hem son kullanıcı hem de toptan olarak satmayı planlıyoruz. İlk etapta gümrük tarafındaki sorunları gözlemlemek, ürünün kalitesini test etmek ve piyasada ürünün tutulup tutulmayacağını görmek amaçlı 100 adet sipariş ettik. Çinde bulunan fabrika kaliteli led ampuller üreten sağlam bir şirket. Sizlerden bu konu hakkında görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Mert Safa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, ben daha önce merceksiz farlarımda piyasa malı bir led kullandım h7 göz almasın diye de sadece uzunlara taktım ama uzunlarda bile karanlık yolda kördü resmen. anca arabanın tamponuna girdiğimde sellektörde iş yapıyordu. diğer durumlarda uçağa sellektör atar gibiydi. Ama ankarada bir firma odak bozmayan, merceksiz farlarda da direk karsıya vuran led imal ettiğini söylüyor. Sizin bu konuda fikriniz nedir ? Eğer h7 de böyle bir iddaanız var ise alabilirim geldiğin de.

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    neden 3500K yada 4500K degil de
    mavi spectrumdan verimsiz urunler
    Built to fall....

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ledlerde benim en buyuk dusuncem isinma sorunu.

bu isinma sorununu fanla cozenler varmis ama bence daha tehlikeli.

kullanilan fanlar pc fanlarina benziyor.arabada tozu var kiri var.fanin rulmani tozlansa calismasa led asiri isinir ne yangin cikartmazmi.

led farlarda suan ampul gibi sonradan takilanlardaki bence en buyuk risk bu.

diger konuda 4.600ustunde turkiyede kisin yolu gormeme sorunu ki normal bir durum.

ampul ne kadar beyaz a yakin olursa kis aylarinda gece yolu zor goruyoruz.

bize en uygun olan 4.600-4.800 bence
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim de 2 arkadaşım merceksiz farlara şimşek çakar led denilen ampüllerden taktı ve kısa zaman sonra oem halojene döndüler. Aydınlatmaları gerçekten verimsiz.
    Love is nothing, without fucking

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlamayın beni yıllardır sektörün içinde olan biri olarak soruyorum (gümrük ve otomotiv ) bütçeniz nedir?
    Çipset olarak nasıl bir ürün getiriyorsunuz?
    vereceğiniz garanti nedir?
    Toptan getirip toptanmı satılacak yoksa parakendeside sizmi olacaksınız?
    Rakip firmaların fiyatlarını analiz ettinizmi ?
    Güncel LED fiyatları nedir? (tr deki toptan)
    Canbus her ürününüzde olacakmı?

Yardımcı olabileceğim birşey olursa ulaşabilirsiniz.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Led ampullerde tse var, umarim geçebilirsiniz. Hayirlisi olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert Safa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben daha önce merceksiz farlarımda piyasa malı bir led kullandım h7 göz almasın diye de sadece uzunlara taktım ama uzunlarda bile karanlık yolda kördü resmen. anca arabanın tamponuna girdiğimde sellektörde iş yapıyordu. diğer durumlarda uçağa sellektör atar gibiydi. Ama ankarada bir firma odak bozmayan, merceksiz farlarda da direk karsıya vuran led imal ettiğini söylüyor. Sizin bu konuda fikriniz nedir ? Eğer h7 de böyle bir iddaanız var ise alabilirim geldiğin de.
    Ürün geldikten sonra gerekli testleri yaparak ortaya çıkabilecek sorunları birebir görüp önlem almayı düşünüyoruz. Bu ürünler bir nevi demo olacak bizim için. Kalite konusunda oldukça iddialı bir fabrika ile görüştük. Sonuçları ürün geldiğinde paylaşacağım.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden 3500K yada 4500K degil de
    mavi spectrumdan verimsiz urunler
    Üstadım foruma yazma sebebimde sizlerin engin bilgilerinden faydalanarak yolumuzu çizmek olduğundan dolayı önerilerinizi dikkate alarak hareket edeceğiz. Bir sonraki siparişimizde taleplere ve önerilere gçre 3500K ve 4500K ürünlerde getirebiliriz. Teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kullanilan fanlar pc fanlarina benziyor.arabada tozu var kiri var.fanin rulmani tozlansa calismasa led asiri isinir ne yangin cikartmazmi.

diger konuda 4.600ustunde turkiyede kisin yolu gormeme sorunu ki normal bir durum.

Bizim ürünlerimizde ısınma sorununu fan ile çözümleyen ürünlerden. Araştırmalarımızı derinleştirerek ısınma ve Allah korusun yangın tarafında ne gibi önlemler alınabilir öğreneceğiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı caadaass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de 2 arkadaşım merceksiz farlara şimşek çakar led denilen ampüllerden taktı ve kısa zaman sonra oem halojene döndüler. Aydınlatmaları gerçekten verimsiz.
    Amacımız ürünlerin kalitesini yüksek tutarak verimsiz ayınlatmayı ortadan kaldırmak.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Facebook ta led merkezi diye bir sayfa var eleman ile tanışmıştım. Çok fazla zamanında çöp yaptım demişti. Ama şuan ki elindeki ledler her fara uyumlu şekilde göz almayan modelleri satıyor. Niken inwells falan diğerleri hikaye hepsi göz alıyor yol göstermiyor. Csp tip ledler birde xhp ler iyi idi sanırım

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Fanlı ledler yangına sebep olmuyor. Fan durduğu anda led bozuluyor ve sönüyor eski kullandıkları soğutma sistemi daha uzun ömürlü ancak onunda bazı sorunları var kapağı kesmek zorunda kalıyorsunuz. Ancak 4 aydır kullanıyorum bir sorun yaşamadım.
    "josephine_dti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın beni yıllardır sektörün içinde olan biri olarak soruyorum (gümrük ve otomotiv ) bütçeniz nedir?
    Çipset olarak nasıl bir ürün getiriyorsunuz?
    vereceğiniz garanti nedir?
    Toptan getirip toptanmı satılacak yoksa parakendeside sizmi olacaksınız?
    Rakip firmaların fiyatlarını analiz ettinizmi ?
    Güncel LED fiyatları nedir? (tr deki toptan)
    Canbus her ürününüzde olacakmı?

Yardımcı olabileceğim birşey olursa ulaşabilirsiniz.
    Bütçe tarafında şimdilik ciddi rakamlar söz konusu değil fakat işin yapılabilirliğine ve tepkilere göre sermayemizi arttırabiriz. Chipset olarak detaylı bir döküman ister sizinle paylaşırım. Ürünlerde garanti 1 yıl. İlk ürünlerimizi gözlemleyerek toptancılara bırakacağız. Perakende olarak satışı ise üründen verim alırsak gerçekleştireceğiz. Fiyatlar internet ortamında çok değişken 10 tl’ye satanda var 300 tl’ ye saranda. Canbus fiyatları led ampullerden daha yüksek fiyat. Ürünlerin yanında bir kaç adet cambus getiriyoruz. Yardımlarınız için sizinle irtibata geçeceğim teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Led ampullerde tse var, umarim geçebilirsiniz. Hayirlisi olsun
    Gümrük şirketinde IT sorumlusu olarak çalışıyorum 5 adet gümrük müşaviri ile ürünü inceledik 8539 tarifesi ile getirilebileceğine karar verdik. Üründe CE yok Tareks var. Tareks TSE’ ye sevkederse maliyetimiz artar fakat şimdilik TSE’ lik bir durum olmadığı kanaatindeyiz. Ürün limana indiğinde süreci yaşayıp göreceğiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Facebook ta led merkezi diye bir sayfa var eleman ile tanışmıştım. Çok fazla zamanında çöp yaptım demişti. Ama şuan ki elindeki ledler her fara uyumlu şekilde göz almayan modelleri satıyor. Niken inwells falan diğerleri hikaye hepsi göz alıyor yol göstermiyor. Csp tip ledler birde xhp ler iyi idi sanırım
    Bilgilendirme için sağol hocam. Bizimde amacımız piyasadaki kalitesiz led ampullerin yerine kaliteli sorunsuz ürün temin etmek.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yıl garanti konusunu anlamadım, çok derin bilgiye sahip değilim ama ülkemizde sıfır olarak satılan ürünlerin 2 yıl garantisi olması gerekmiyor mu?

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiraccemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim ürünlerimizde ısınma sorununu fan ile çözümleyen ürünlerden. Araştırmalarımızı derinleştirerek ısınma ve Allah korusun yangın tarafında ne gibi önlemler alınabilir öğreneceğiz.
    Alıntı Leonardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fanlı ledler yangına sebep olmuyor. Fan durduğu anda led bozuluyor ve sönüyor eski kullandıkları soğutma sistemi daha uzun ömürlü ancak onunda bazı sorunları var kapağı kesmek zorunda kalıyorsunuz. Ancak 4 aydır kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

Dediğim gibi bu fanlı ürünleri zamanında biz pc (mini pc) info bilgi ekranları için çok kullandık.Fanlı olanlarda belli bir süre sonra bozulma sonra ısınma kapanma oldu.

Fan iyi güzelde belli bir süre sonra ses yapmaya sonra bozulma illaki olucak.

İnşallah dediğiniz gibi güzel sorunsuz bir çözüm bulursunuz.onun haricinde led'de mercek olması bence gerekiyor.Işık çok dağınık yayılıyor.Aydınlanma etkisi düşük oluyor.Merce olunca'da bu sefer farın içinde ısınma olucaktır led'lerde aşırı bir ısınma sorunu var.
    Seat IBIZA FR

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Inwells fanlı h7 hem uzun hem kısada 1 senedir kullanıyorum sorun olmadı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler