User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: TV seçimi için yardım lütfen

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    55q70 aldım, acaip memnunum. sound bar var bağlamaya gerek duymadım bile kendi sistemi gayet yeterli. görüntüde de hiçbir sıkıntı görmedim ne oyunda ne film de
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla şuan sınıfında en iyilerden biri panel olarak ozellikle oyun vs performansı bu değerde imputlag değeri iyi tv yok gibi birşey neye gore kotu ve vasat denmiş

hangi kaynaklar açıkcası merak ettim

açıkcası TV benim alanım kesinlikle değil bilgim oldukça az ama cidden bakıyorumda hemen hemen tüm yayın evleri aynı şeyi söylüyor, üst lig oynayan ama vasat performans sunan tv, geneli 3.5yıldız veriyor,geneli full array olmayışı ve yandan ışık sızdırmasından,hdr performansının düşük oluşundan vs eleştriyor.hepside aksine Q70 ve üstü için çok olumluyken Q60 yakın bile sayılacak övgüye sahip değil gibi

Samsung’s flagship screens without the flagship performance
    Samsung Q60R QLED TV review | TechRadar

normal UElerin ekran kalitesi zaten 7.2-7.5ken bununda 7.5 ve yine aynı şikayetler HDR vasat:
    Samsung Q60/Q60R QLED Review (QN43Q60R, QN49Q60R, QN55Q60R, QN65Q60R, QN75Q60R, QN82Q60R) - RTINGS.com

Samsung Q60R (QE49Q60R) 4K QLED TV review | Trusted Reviews

yine amazondada gerçek kullanıclar arasında hep 3.5-4 yıldız almış daha kötüsü %32lik bir kısım 1 ile 2 yıldız vermiş oda daha küçük 43lükte
    Samsung 43" QLED Q60R TV: Amazon.co.uk: TV
    Amazon.co.uk:Customer reviews: Samsung 43" QLED Q60R TV
    https://www.amazon.co.uk/product-rev...ews-filter-bar

bir tanesi TV direktörüyüm okumadan almayın demiş ve yazmış:

I ** a TV director, so I know I thing or two about what a good picture should look like.

I went through the hassle of buying and returning two Q60rs. BOTH had serious light bleed from the edges, bleeding out the black and making them look like seriously cheap TVs. Is this is your budget look at Philips. In the end I paid an extra £280 and got the Q70r which full array is far FAR superior. I'm now very happy!

The technical stuff: The Q60r is lit edge - which as the name of the technology implies means the light comes form around the edge of the TV. With cheap TVs sometimes the edges are not well sealed and you get light bleed. This is not something you'd expect though from a TV in this price range. The Q70r which I replaced this with is 'full array' which. means that it is it in zones form the back. You get FAR FAR superior blacks (which are really important for a good picture) and most importantly no light bleed.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açıkcası TV benim alanım kesinlikle değil bilgim oldukça az ama cidden bakıyorumda hemen hemen tüm yayın evleri aynı şeyi söylüyor, üst lig oynayan ama vasat performans sunan tv, geneli 3.5yıldız veriyor,geneli full array olmayışı ve yandan ışık sızdırmasından,hdr performansının düşük oluşundan vs eleştriyor.hepside aksine Q70 ve üstü için çok olumluyken Q60 yakın bile sayılacak övgüye sahip değil gibi

Samsung’s flagship screens without the flagship performance
    Samsung Q60R QLED TV review | TechRadar

normal UElerin ekran kalitesi zaten 7.2-7.5ken bununda 7.5 ve yine aynı şikayetler HDR vasat:
    Samsung Q60/Q60R QLED Review (QN43Q60R, QN49Q60R, QN55Q60R, QN65Q60R, QN75Q60R, QN82Q60R) - RTINGS.com

Samsung Q60R (QE49Q60R) 4K QLED TV review | Trusted Reviews

yine amazondada gerçek kullanıclar arasında hep 3.5-4 yıldız almış daha kötüsü %32lik bir kısım 1 ile 2 yıldız vermiş oda daha küçük 43lükte
    Samsung 43" QLED Q60R TV: Amazon.co.uk: TV
    Amazon.co.uk:Customer reviews: Samsung 43" QLED Q60R TV
    https://www.amazon.co.uk/product-rev...ews-filter-bar

bir tanesi TV direktörüyüm okumadan almayın demiş ve yazmış:

I ** a TV director, so I know I thing or two about what a good picture should look like.

I went through the hassle of buying and returning two Q60rs. BOTH had serious light bleed from the edges, bleeding out the black and making them look like seriously cheap TVs. Is this is your budget look at Philips. In the end I paid an extra £280 and got the Q70r which full array is far FAR superior. I'm now very happy!

The technical stuff: The Q60r is lit edge - which as the name of the technology implies means the light comes form around the edge of the TV. With cheap TVs sometimes the edges are not well sealed and you get light bleed. This is not something you'd expect though from a TV in this price range. The Q70r which I replaced this with is 'full array' which. means that it is it in zones form the back. You get FAR FAR superior blacks (which are really important for a good picture) and most importantly no light bleed.

bu yorumlar ok ama gene baktığında vasat değil fiyatına ve sınıfına gore en başarılısı rakipler muhtesem derecelerde değiller bu tv nin en buyuk avantajı konsol kullananlara

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden 3d dalgasına 120hz panel vardı. 8 yıllık LG panel günümüzün çoğu TV sine yaş çıkartır. Bir diğer önemli özellik olan input lag de hiçbir yerde yazmaz.

TV alırken refresh rate ve input lag bakın önce. Sonra panel tipi. Qled iyidir. Demolardaki 4k videolar inanılmaz yüksek bitrate e sahip. Blu-ray almadıkça o kaliteyi bulamazsınız. Beklemeyin.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaEsentepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    55q70 aldım, acaip memnunum. sound bar var bağlamaya gerek duymadım bile kendi sistemi gayet yeterli. görüntüde de hiçbir sıkıntı görmedim ne oyunda ne film de
    Bende 55Q70R modelini düşünüyorum hocam, nereden kaça aldınız ? 11.11 indiriminde 6500'dü almadım şuan 8500
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Burak53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sony kullanan yok mu?
    https://www.instagram.com/rr_ek_project/
    inananlar mutludur, şüphe edenler ise bilgili.

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 55Q70R modelini düşünüyorum hocam, nereden kaça aldınız ? 11.11 indiriminde 6500'dü almadım şuan 8500
    ben vatanbilgisayardan 6200tl ye aldım. q60dan bile ucuza geldi. o fiyatlar bidaha gelirmi bilemiyorum ama cihaz güzel gerçekten
    .

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5-5.500 lira bandında önerebileceğiniz lg-samsung smart tv önerisi alabilir miyim ? Kullanım alanı netflix üzerinden dizi film vs izlemek ama kanal geçişleri vs hızlı olmalı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler