User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Honda Accord 2.0 hakkında

onurars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Honda Accord 2.0 hakkında

Leon mu,golf mü derken bmw 3.18ci ye alternatif bütçeme göre kafama uyan araç olarak honda accord 2.0 executive buldum.
    Accord'un yakıt tüketimi ve performansı nasıldır,lpg takıp kullanmayı düşünüyorum.Bunun yanında araç hakkında olumlu olumsuz yorumlarız nelerdir,sizce alınır mı?
    Bulduğum araç:
    Honda Accord 2.0 Executive 2006 Model 41.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 81910660
    Aklımdaki Bmw:
    BMW 3 Serisi 3.18Ci 2004 Model 46.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Füme renk - 77476439

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel,yorumlara ihtiyaç var yanlış bir karar almıyım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Accord'a lpg takılıyor mu ? bir sor istersen ustalarına
    Coğrafya kaderdir

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bmw de 320 hatta e46 da 325 altı bna bmw ye bınms olmak ıçın bınmek gıbı geliyor.. güçleri ikisinin de tatmin etmez, accord sıfır gibi duruyor, bmw de fena değil ama canının alınmış olma ihtimali daha yüksek.. km ve model farkları var.. donanım farkları olduğunu sanmıyorum.. görünüm olarak sonuçta coupe olan herşey sedandan iyidir gözümde.. daha güzel daha güçlü bmw bulursanız alın, yoksa accord çok güzel.. 2.4 ü makbul, vergisini sormayın
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Accorda tüp takmayı düşünüyorsan hiç alma

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir de accord un fiyatı çok yüksek geldi, dizelleri bile daha ucuz.. ki dizel motoru baya ödüllü 2.2 olan..
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerhatA. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Accorda tüp takmayı düşünüyorsan hiç alma
    neden peki problem mi yaşarım accordda lpg takarsam?uyumsuzluk mu var

Alıntı doush Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de accord un fiyatı çok yüksek geldi, dizelleri bile daha ucuz.. ki dizel motoru baya ödüllü 2.2 olan..
    evet fiyat yüksek ama araç çok temiz geldi gözüme belki iyi bir pazarlıkla biraz daha iner.

Ers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/aran...-araniyor.html

Alacaksan 2.4 daha mantıklı olur.
    Yukarıdaki konu yardımcı olacaktır.

Emir_b16a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 18 le accord 2.0 kafa arasında bmw her zmn üstün gelir

3 18 bakıldığına göre performans ta aranmıyor

bmw yi tercih ederdim

gerçi amcamda accord 2.0 var o gayet memnun
    atın iyisine ''Doru'' yiğidin iyisine ''Deli'' derler.

WarmongeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    accord al ancak 2.4 al, donanım ve performans olarak 3.18'den çok daha iyi, ayrıca dünyanın en sorunsuz aracı seçilmişti. 1.5 sene kullanmıştım, rutin bakımları hariç hiç bir masraf çıkartmamıştı. sadece k24 motor bile almak için yeterli bir sebep bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.4 alıcaksın vergı ındırımı de oluyor...yakıt 2.0 la aynı zaten donanım farkı cok buyuk...duzgunu alırsan sıkıntısız araba ...80k de servı bakımlı aldım 160k de şu an...sadece gaz kelebek sensoru degıstı...onun dısında sadece yag yogurt degısıyıor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumlar için teşekkür ederim.2,4 kulağa hoş geliyor fakat makyajlı ve 100bink altı temiz 2,4 bulamadım ben lpg ile sorunsuz binerim heralde buna bmw 3.18 den daha masrafsız duruyor accord

chaylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorumlar için teşekkür ederim.2,4 kulağa hoş geliyor fakat makyajlı ve 100bink altı temiz 2,4 bulamadım ben lpg ile sorunsuz binerim heralde buna bmw 3.18 den daha masrafsız duruyor accord
    bence 100.000 olayına çok takılma, temiz düzgün kullanılmış arabada km çok problem değil.
    00' Civic 1.6IES

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPG olur. Hem de mis gibi olur. Hatta "Accord'a da LPG takılır mı?" diyenlere de kapak olur. Ucuza da sorunsuz arabaya binilir.

K24 tercih edilir. Ama 2006'da MTV kasko değer indiriminden yararlanamazsın ve senelik 1450TL ödersin. 2007 ve üzeri alırsan da MTV kasko değer indiriminden yararlanır ve 2320TL yerine 1642TL ödersin.

KM olayına çok takılınacak bir motor değil. Araba temiz, kasa düzgün olsun da gerisi mesele değil.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Güncelleme .

Bu tarihten sonra 2013 ‘de sonunda 2007 105K Km’de Accord 2.0 aldım (39.000 TL)

Bu konuyu güncelleme sebebim olurda birileri bu aracı sorarsa veya merak ediyorsa yardımcı olsun diyedir. 2013’de bu aracı alıp 8 sene bindim ve hayatımın hatasını yapıp 2021 yılında 260K km civarı 115K TL’ye sattım .
    Bence kesinlikle muhteşem bir araç.Sorunsuz, aşırı güvenli , donanımlı ve bence eskimeyen bir yüzü var. Arabayı aldıktan bir süre sonra prins lpg takmıştım ve 7 sene 140K Km civarı lpg ile kullandım.Asla bir lpg kaynaklı bir sorun yaşamadım sadece sübap ayarını 10K km bakımında yaptırmak gerekiyor yapılmazsa soguk havalarda devir düşmesi vs sorunları yaşanıyor.

8 senede uzun uzun neler oldu yazmayacağım fakat sagolsun varolsun dişe dokunur insanı yoracak hiç masrafı olmadı. Ne şanzımanı vurdu , ne yağ eksiltti nede yolda bıraktı.
    Çoğu parçası boyasız olmasına ragmen , tavan & kaput hariç kalitesine inandığım malzemelerle astarı 20 gün yaz sıcağında kurutup boyattım ondan sonra zaten bambaşka oldu.
    Kullandığım malzemeler aşağıdadır, aracın renginin güzel olması sebebiyle biraz hile yapıp daha canlı durmasını sağlayacak vernik kullandım. Normal vernikten ortalama 8,9 kat daha pahalıydı diye hatırlıyorum.

Yaşadığım sorunlar ;
    Dİreksiyon pompası( kesinlikle tamir ettirmeyin , hem hortumunu hemde pompayı sıfır alın. Ben yanlış yapıp Sakarya’da sanayide saçma sapan birşey yaptırdım sonra hem ona hemde sıfır pompaya para verdim )
    APP sensörü kesin bozulur pahalı parçadır benim 120K km’de bozuldu sonra satana kadar hiç bozulmadı.
    Onun dışında ne trimi soyuldu , ne sunroofu takıldı ne katlanır aynası takılma yaptı , yani donanımlı ve yaşlı Alman arabalarının kötü huyları bu araçta yok .
    Bakımları için Maslak’ta sözüm ona özel Honda servisindeki ustalara götürdüm fakat vasatlardı, sonrasında şansa İkitelli’de sanayide Sistem Honda’da Emrullah isimli bir arkadaşla tanıştım sağolsun maddi ve manevi hiç yormadan hep işlerimi halletti.

Sonra ne mi yaptım
    Accordu satıp 2016 Leon 1.2 Tsi kategorisinde gayet dolu hatasız yepyeni bir araç aldım , akşamına ilgili sitede başka araç bakmaya başladım. 60K ‘km deki araçtaki trim sesleri , dsg’nin saçmalıkları ön takımdan gelen sesler ne oluyoruz dedim. Ön takımdan niye ses gelir diye google’a ‘’leon ön..’’ yazdım direk öneriler ön takım sesleri olarak geldi . Baktım fiyatıda iyi yükseliyor 1 ay içinde sattım.

Sonra hep içimde uhte olan Cooper S aradım ve ilk sahibinin forumdan oldugunu öğrendiğim Mini ‘yi aldım. Daha noterden çıkıp eve giderken arıza yaktı. Kapatıp açtım biraz gittim düzeldi oh iyiymiş dedim. Sonrasında benzin pompası , bujisi bobini , kilidi camı oydu buydu derken 8 senede accorda harcamadıgım parayı 2 ayda Mini’ye harcadım.
    Bana tek artısı AYN Ahmet Abi’yi tanımam oldu, kendisinden ne gerekiyorsa yapmasını herşeye hazır olduğumu söyledim .Sağolsun yardımcı olup arızalardan kurtardı beni ve muaynesinide yapıp temiz birşekilde sattım . Meğersem Mini’nin örfü adeti buymuş Mini’ciler alışkınmış böyle abidik gubidik arızalara kafana takma dedi Ahmet abi araban güzel tadını çıkar dedi ama alışkın olmadığım için sattım .

Sonrasında Mercedes C coupe aldım , şuan için mutlu mesut gidiyoruz zaman ne gösterir bilemiyorum. Accord’u sattıgım kişiyi arayıp sattıgım rakamın 3 katını önersemde satmayı düşünmediğini söyledi.

Umarım Accord araştıran arkadaşlarıma faydalı olur , sorunuz olursada memnuniyetle yanıtlarım .
    - AOS-

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    c coupe ile durumların ne? izlenimler? yorumlar?

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paylaşımınız için teşekkürler. Accord ile ilgili yazdığınız her şeye katılıyorum. Ben de yaklaşık 5 sene makyajsız kasa 2.2 dizel motorlu Accord kullandım. Kullandığım süre zarfı içerisinde sürpriz hiçbir problem çıkarmadı, hiçbir konuda eksikliğini hissettirmedi. Zaten gruplardan bakarsanız satan herkes tekrar Accord’a geri dönmek istiyor.

Günümüze gelirsek, en genci 15 yaşında olan ve 250k km altında neredeyse bulunmayan, bir çok kullanıcısı ucuza kaçtığı için bakımları aksamı tabiri caizse canlı bomba gibi bekleyen ilanları olan bir araç kendisi.
    Bilinçli bir kullanıcıdan bulunursa eğer, Accord’la senelerce keyifle gezilir.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    civic toplar gibi accord toplanır mesela?
    saatli bomba ihtimali bile bile alınsa k24'lüsünden?
    acep?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C coupe konfor ve gorunum olarak cok tatmin edici, biraz dekor arabasi ama pek performans beklemek dogru olmaz
    - AOS-

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)