User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: bi önceki kuşak (baby boomers)!!

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi sektör bu saat kriteri olan?
    Emre Pilot.

Valla sartlar yönetim vs sürekli değisiyor ve her değiştiğinde daha kötü olur. Biz yanlış zamanda yanlış coğrafyada dünyaya gelmişiz net.
    imkanı olan kaçıp kurtarıyor kendini. Olmayan da söylene söylene çekiyor işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre Pilot.

Valla sartlar yönetim vs sürekli değisiyor ve her değiştiğinde daha kötü olur. Biz yanlış zamanda yanlış coğrafyada dünyaya gelmişiz net.
    imkanı olan kaçıp kurtarıyor kendini. Olmayan da söylene söylene çekiyor işte.
    coğrafya çok farketmiyor bence
    bütün dünya da bu kuşak ekmeğini yedi şimdi her yerde sıkıntılar baş gösteriyor
    en basiti fransa tarihinin en büyük grevini yaşadı ve sarı yelekliler hareketi *****
    bugün ingilterede seçim var ve corbyn ciddi bir alernatif artık kaldı ki ne partisi bizdeki işçi partisi gibi ne de kendisi blair gibi birisi legal solun en köşesinden geliyor ve neoliberalizme karşı net bir durulu var bizdeki chp gibi Atatürk-sermaye-koltuk üçgeninde değiller
    bugünkü ingiltere seçimleri ve fransızların halk hareketleri yeni bir dünya düzeni vaad ediyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi de şöyle düşün , o neslin çocuğusun , onlar da mezara götürmeyecek bu serveti. Bizim çocukların durumu çok daha vahim olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi de şöyle düşün , o neslin çocuğusun , onlar da mezara götürmeyecek bu serveti. Bizim çocukların durumu çok daha vahim olacak.
    o nesil yok olmaya başladığında o malların bir değeri kalmayacak bence
    daha ne kadar çok ev yapılabilir daha ne kadar pahalıya araba satılabilir ki alacak kimse olmayınca?
    benim ailemin 2 evivar 2 evde ben alsam benim çocuğum salak mı 2 ev de o alsın
    haliyle kimse evin yüzüne bile bakmayacak fiyatlar tepe taklak olacak
    tabi bu iş 20-30 belki 40 yıl sonra falan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EYT hukuki açıdan kazanılmış bir hak, lakin zamanında kanun koyucular kanunu yaparken öngörüsüz, plansız ve günü kurtarma amacıyla hareket ettiği için bu hak kazanıldı.

Şuan ki kuşak bana göre ciddi anlamda Cumhuriyet tarihinin en şanssız kuşağı. Eğitim, sağlık,iş aklınıza ne gelirse ekside. İşin ilginci baby boomers ise tüm dünyanın yükünü kendilerinin çektiğini düşünüyor.

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyt meyete hiç biri degil suçlu.
    Suçlu biziz. gittik 100.000 tl kredi çektik 250.000tl olarak geri ödedik. cebimizde olmayan parayla lüks yaşamaya çalıştık.Eskiden kredi çekmek bu kadar kolaymıydı bir düşünün?(23676 tane kefil)
    Kiredi çekip 50 liralık arabaya 70 tl verdik. sonra bu 70 tl 80 oldu 90 oldu vsvs
    1 ev aldık belki ama geleceğimizi fakirleştirdik, para babalarını zengin ettik.
    vesselam...

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bana emekli maaşını ödemekten çok milletvekili maaşı ve milletvekillerinin yaptığı harcamaları ödemek koyuyor ki oranlarsak tüm emeklilerden daha fazla gider olarak çıkacaktır diye düşünüyorum.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçende arkadaşlarla konuşuyoruz, EYT var ama çıkmıyor falan diye hayıflanırken, bi yandan da diyor ki bizim bi akraba 40 yaşında emekli olmuş bilmem kaç senesinde, düşünebiliyor musun? Eh sen düşünemiyorsun demek ki, aynı yaşta ah keşke emeklilik gelse diyorsun.

İnsanlar enteresan ya.

ABD ve Japonya'da böyle bi sistem yok bu arada, durumu iyi olmayan aileler yaşlılıklarında deli gibi çalışmaya devam ediyorlar. Ayak işlerinde paso yaşlılar görüyorsunuz. Avrupa'da da sanmıyorum ki 35-40 yaşında emekli olunabilsin.

O yüzden karşıyım, kafadan 60'a kadar çalışacaksın arkadaş. Bitti...

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o nesil yok olmaya başladığında o malların bir değeri kalmayacak bence
    daha ne kadar çok ev yapılabilir daha ne kadar pahalıya araba satılabilir ki alacak kimse olmayınca?
    benim ailemin 2 evivar 2 evde ben alsam benim çocuğum salak mı 2 ev de o alsın
    haliyle kimse evin yüzüne bile bakmayacak fiyatlar tepe taklak olacak
    tabi bu iş 20-30 belki 40 yıl sonra falan
    diğer yerleri bilmemde istanbul için konuşayım, burada dikili ağacın olsun her türlü her dönem her zaman para eder. Bunu ön görmek için dünya çapındaki londra NY paris vs. gibi diğer kapitallere bakmak yeterli. He genel olarak bakarsak ev yatırımı bence de çok verimli değil.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyt meyete hiç biri degil suçlu.
    Suçlu biziz. gittik 100.000 tl kredi çektik 250.000tl olarak geri ödedik. cebimizde olmayan parayla lüks yaşamaya çalıştık.Eskiden kredi çekmek bu kadar kolaymıydı bir düşünün?(23676 tane kefil)
    Kiredi çekip 50 liralık arabaya 70 tl verdik. sonra bu 70 tl 80 oldu 90 oldu vsvs
    1 ev aldık belki ama geleceğimizi fakirleştirdik, para babalarını zengin ettik.
    vesselam...
    Peki bunun suçlusu bitek bizmiyiz hayır degil bu bir devlet politikası devlet izin vermese idi nah h alırdık
    PROSTOCK GARAGE

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki o dönem bilinçsizce alınan kararlar, erken yaşta emeklilik ve fahiş emeklilik ikramiyeleri bir nebze olsun alt üst tabakanın gelir dengesizliğini çözmedi mi ? Şimdi yeni mezun gençlerin çoğu işsiz, ailelerinden destek almasa nasıl yaşamlarını idame ettirecekler ? ya da şöyle düşünelim mevcut sistemde herkes az kazanıyor ufak bir topluluk milyonları kazanıyor. orta sınıf diye bişey kalmadı. vergilerimizin nerelere gittiğini az çok biliyorsunuz, bırakalım de dedelerimiz ölene kadar yüksek emekli maaşı almaya devam etsin. sonuçta onların aldığı bu maaşlar aileye destek oluyor, tanımadığımız işadamlarına, siyasetçilere gitmiyor. zaten yeni düzende emekli ikramiyesiyle çalışırken biriken kredi kartı borçlarını ancak kapatıp, emekli maaşıyla da kirayı ödeyip, yaşamak için de 60 yaşında özel sektörde çalışmak zorundasın. çokta şaaapmamak lazım yani.

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    bizde de 38 yasinda emekli olan var. benim emeklilik 61. nasil oluyor sizinki 56?

ikinci çocuğu yapamiyor beyaz yakalılar, okul olmuş 60 bin tl
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde de 38 yasinda emekli olan var. benim emeklilik 61. nasil oluyor sizinki 56?

ikinci çocuğu yapamiyor beyaz yakalılar, okul olmuş 60 bin tl
    özel okulların günümüz devlet okullarından hiçbir farkının olmadığını düşünüyorum, eğer illa para verilecekse eğitime o da üniversite safhasında olmalı en maksimum,
    okula verilen her yıl 60-70bin tl yatırım olarak çocuğa bırakılsa alacağı eğitimden kat kat faydalı olacak bence , hatta hiçbir şey yapılmayacaksa bile faiz hesabı açılıp para orada dursa daha iyi olur

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özel okulların günümüz devlet okullarından hiçbir farkının olmadığını düşünüyorum, eğer illa para verilecekse eğitime o da üniversite safhasında olmalı en maksimum,
    okula verilen her yıl 60-70bin tl yatırım olarak çocuğa bırakılsa alacağı eğitimden kat kat faydalı olacak bence , hatta hiçbir şey yapılmayacaksa bile faiz hesabı açılıp para orada dursa daha iyi olur
    Özel bir okulda öğretmenlik yapan biri olarak yüzde yüz katılıyorum, iyi bir eğitim verebilen sadece bir kaç iyi özel okul var.
    Geriye kalanlara göndermek yerine o parayla birikim yapılıp coluga cocuga ev arsa vs alınsa çok daha yararlı bi iş olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel bir okulda öğretmenlik yapan biri olarak yüzde yüz katılıyorum, iyi bir eğitim verebilen sadece bir kaç iyi özel okul var.
    Geriye kalanlara göndermek yerine o parayla birikim yapılıp coluga cocuga ev arsa vs alınsa çok daha yararlı bi iş olur
    abi bende öğretmenlik mezunu olduğum için bu sektöre yabancı değilim her ne kadar mezun olduğum bölümle ilgili iş yapmasam da , yaptığım staj boyunca devlet okullarının bir çok özel okuldan çok daha özverili şekilde çalıştığını gördüm tabii burada öğretmenin meslek etiğine uygun davranması büyük bir etken , her öğretmen işini hakkıyla yapsa özel okullara kimse çocuğunu göndermeyecek , bununla beraber her veli kendi evladını tesla ya da einstein zannediyor , çocuk düşük not alınca öğretmen öğrenciye taktı falan diye kendilerince evlatlarını aklama yarışına giriyolar , bizzat şahit olduğum için bir örnek vermek istiyorum buna , özel temel lise mezunu diploma notu 97 olan komşumuzun oğlu barajı geçemedi mesela adam diyor ki kaydırma yaptı heralde matematikten hep 100 alıyordu abi sana kötü bir haberim var diyeceğim ama diyemiyorum işte sen o yıllık 60k parayı boşuna mı verdin o çocuk matematikten 50 alsa affedersin naparsın orayı

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla eşim özel okulda öğretmen. Hangi özel okul olduğuna göre değişir o durum. Yıllık 60 bin TL az bir para değil ama bu paraya çok iyi eğitim veren kurumlar var. Bir o kadarda kötü olanları var.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla eşim özel okulda öğretmen. Hangi özel okul olduğuna göre değişir o durum. Yıllık 60 bin TL az bir para değil ama bu paraya çok iyi eğitim veren kurumlar var. Bir o kadarda kötü olanları var.
    Aynen öyle, bir kaç tane köklü okul var. Onlar hep iyiydi, kaliteyi asla bozmadı. Diğerleri ve çoğunluğu maalesef iyi değil, özellikle son yıllarda franchise ile çoğalanlar kötü. Maaş alamayanlar, doğru düzgün para vermeyenler vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi merak ettiğim ve aynı zamanda bir gözlemimin olduğu nokta şu , özel okula gidenlerin %70i gene özel okullarda burssuz işletme vb okuyor istisnalar elbet vardır ama benim yorumum bu şekilde , 12 sene özel okula para vermek yerine özel okula verilen para faize bırakılsa en azından vakıf üniversitesine verilecek para kendi kendini çıkartmış olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özel okul bence imam hatipe gitmemek için parası olana bir zorunluluk gibi bir şey artık
    normal lise diye bir şey kalmadı sanki

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler