User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: bi önceki kuşak (baby boomers)!!

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su anda baska bir okul zincirine satilmis olsa da; 1. sınıftan 8. sınıfa kadar Özel Doğuş İÖO'da okudum ve şu anda kariyerimde gelebildiğim noktayı, o 1. sınıfta öğretmeye başladıkları İngilizce'ye borçluyum.

Tamamen okul sahibinin kafa yapısı, okulun vizyonu ve öğretmenin özverisiyle doğru orantılı, verdiğiniz paranın karşılığını alıp almamak.
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su anda baska bir okul zincirine satilmis olsa da; 1. sınıftan 8. sınıfa kadar Özel Doğuş İÖO'da okudum ve şu anda kariyerimde gelebildiğim noktayı, o 1. sınıfta öğretmeye başladıkları İngilizce'ye borçluyum.

Tamamen okul sahibinin kafa yapısı, okulun vizyonu ve öğretmenin özverisiyle doğru orantılı, verdiğiniz paranın karşılığını alıp almamak.
    neredeyse yaşıt olduğumuzu varsayarsak sizin bizim zamanımızdaki özel okullar ile şimdi ki özel okullar arasında dağlar kadar fark var
    şimdikiler ticarethane sizin zamanınızda özel okul gerçekten özeldi
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğitimden zerre kadar anlamayan,ticaret yapan herifler özel okul patronu şimdi

ülkede neye elini atsan,elinde kalıyor.

O gencecik üniversite mezunu öğretmenleri,kaç liraya çalıştırdıklarını duysanız kafayı yersiniz . Belki çoğunuz biliyordur ya da şehirden şehire durum değişebilir. Allah tez zamanda belalarını versin.
    imzasız..

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özel okul işinde ciddi paralar var. Kayıt yaptırırken pazarlık payı çok yüksek. Kalitenin düşmesinin sebepleri şunlar :
    1- jenerasyon farkı ve yozlaşma. Maalesef yeni nesilden hiç umudum yok, herşeyleri hazır, araştırma duyusu yok. Hergün yüzlerce öğrenciyle beraber derse girdiğim için aradaki farkı çok rahat görebiliyorum. Verdiğim ödevi Google çeviriden yapıp hiç bişey olmamış gibi puan vermemi bekliyorlar, emek verdiklerini sanıyorlar. Ben sırf bir kitap için 3 4 kütüphane gezdiğimi biliyorum. Teknoloji cocukları inanılmaz izole etti.
    2- parayı veren düdüğü çalar olayı - bazı okullarda peşin ödeyen velinin cocugu okulu birbirine de katsa, herkesle kavga da etse okuldan gönderilmiyor. Saçma davranışlarına göz yumuluyor.
    3- birkaç düzgün okul hariç verilen maaşlar cep harçlığı kıvamında. Bu yüzden öğretmenler mutsuz, üstüne her sene yeni öğrenci çekebilmeleri için baskı var. Bu da işi iyice zora sokuyor.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel okul işinde ciddi paralar var. Kayıt yaptırırken pazarlık payı çok yüksek. Kalitenin düşmesinin sebepleri şunlar :
    1- jenerasyon farkı ve yozlaşma. Maalesef yeni nesilden hiç umudum yok, herşeyleri hazır, araştırma duyusu yok. Hergün yüzlerce öğrenciyle beraber derse girdiğim için aradaki farkı çok rahat görebiliyorum. Verdiğim ödevi Google çeviriden yapıp hiç bişey olmamış gibi puan vermemi bekliyorlar, emek verdiklerini sanıyorlar. Ben sırf bir kitap için 3 4 kütüphane gezdiğimi biliyorum. Teknoloji cocukları inanılmaz izole etti.
    2- parayı veren düdüğü çalar olayı - bazı okullarda peşin ödeyen velinin cocugu okulu birbirine de katsa, herkesle kavga da etse okuldan gönderilmiyor. Saçma davranışlarına göz yumuluyor.
    3- birkaç düzgün okul hariç verilen maaşlar cep harçlığı kıvamında. Bu yüzden öğretmenler mutsuz, üstüne her sene yeni öğrenci çekebilmeleri için baskı var. Bu da işi iyice zora sokuyor.
    Belki senin için bilgi vermek yasaktır;ama belli bir puanın altında öğrenciye puan vermekte yasak belki her kurumda aynı değildir. Sonra veliler çocuklarını süper zeka sanıyor
    imzasız..

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki senin için bilgi vermek yasaktır;ama belli bir puanın altında öğrenciye puan vermekte yasak belki her kurumda aynı değildir. Sonra veliler çocuklarını süper zeka sanıyor
    Nereden tutsan elinde kalıyor maalesef, özellikle şu 4 + 4 sistemi iyice tüy dikti

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    liseyi bitirmiş stajyerimiz var bana geçen gün abi biz hangi kıtadayız diye sordu.

sıçım böyle eğitim sistemine
    médiocrité partout

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Emeklilik konusuna gelirsek, babam 47 yaşında emekli oldu o bile saçma bulmuştu, ama çalışmaya devam etti tabiki. O kadar erken yaşta emekli olmak meslek gruplarına göre yapılmalıydı (yorucu ve yıpratıcı iş yapan işçiler için). Kaldıki babam masa başında müdürken 47 yaşında emekli olunca saçma oldu. Onun emekli parasını erken yaşta aldığı ben ödüyorum şimdi mesela

Özel okula gelecek olursak, ben ilkokul 1'den Lise sona kadar 12 sene Fransızca eğitim veren köklü bir özel okuldan mezunum. İyi ki de göndermişler bizimkiler. Bugün ıvır zıvır ücretleriyle 60 lirayı buluyor.

Ancak, günümüzdeki bu marketten bozma A101 gibi heryerde olan özel okullara dünya para verip çocuğumu yollamayı uzaktan yakından düşünmem. Verdikleri eğitim eğitim değil, çocukların etrafındaki çocukların ailelerinin ne olduğu belli değil. Eski köklü özel okullar İzmir için konuşuyorum, İzmir Amerikan, Saint Josept, Tevfik Fikret vb. haricinde göndermenin çocuğa kişisel ve sosyokültürel bir etkisi yok. Hatta negatif etkisi var.

Tabi bu benim düşüncem isteyen istediğine göndersin okullar para kazansın
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün ingiltere seçimlerinde de avuçladık
    bilin bakalım 45 yaş üstü-baby boomers- kime oy vermiş
    gençlik kime oy vermiş

oy kullanma yaşına da sınır getirilmeli ortalama yaşam süresinden 5 yaş daha genç olanlarla sınırlanmalı
    adam 75 yaşına gelmiş benim geleceğime karar veriyor onun bunun çocuğu
    bu nesil komple zarar ya
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3600 km'de E36 bulmuşsun.Aslında yeterli tek kriter olan parayı da biriktirmişsin.Lakin baban, 2010 modelden aşağı diye almana izin vermiyor.Söyleyeceklerim bu kadar.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mahallemizde, evet mahalle diyorum, 7 tane özel okul oldu ama ben neleri özel anlayamadım, tamamen kayıp bir nesli yetiştirmek üzerine ticaret yapıyorlar aslında başka bir amaçları yok...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün ingiltere seçimlerinde de avuçladık
    bilin bakalım 45 yaş üstü-baby boomers- kime oy vermiş
    gençlik kime oy vermiş

oy kullanma yaşına da sınır getirilmeli ortalama yaşam süresinden 5 yaş daha genç olanlarla sınırlanmalı
    adam 75 yaşına gelmiş benim geleceğime karar veriyor onun bunun çocuğu
    bu nesil komple zarar ya
    emekli olanlardan oy hakkı alınmalı (bak bu iyi fikir)
    üretime katılmıyorsa artık süreçtete söz hakkı olmasın..

ama muz cumhuriyetlerinde demokrasi böyle olur zaten
    aptal çoğunluğu kandıran demogoglar keseyi doldurur.
    iktidarınızı devam ettirmek içinde yeni aptallar yetiştirmelisiniz buda eşittir ; bugünkü eğitim sistemi..

bunu ben demiyorum hea 2500 yıl önce platon demişti.
    médiocrité partout

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bana emekli maaşını ödemekten çok milletvekili maaşı ve milletvekillerinin yaptığı harcamaları ödemek koyuyor ki oranlarsak tüm emeklilerden daha fazla gider olarak çıkacaktır diye düşünüyorum.
    aynen öyle, tek dönem vekil ol emekli maaşı al mis. vekillikten emekli olma kavramı saçma zaten, bir iş kolu değil keza.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özel okulların günümüz devlet okullarından hiçbir farkının olmadığını düşünüyorum, eğer illa para verilecekse eğitime o da üniversite safhasında olmalı en maksimum,
    okula verilen her yıl 60-70bin tl yatırım olarak çocuğa bırakılsa alacağı eğitimden kat kat faydalı olacak bence , hatta hiçbir şey yapılmayacaksa bile faiz hesabı açılıp para orada dursa daha iyi olur
    Ben tam tersi düşünüyorum, lise üniversiteden daha önemli..

Devlet okulları çok kötü şu an. babam esnaf, mahalle mektebi istanbul lisesi ve itü mezunuyum.. anadolu liseleri bile kötü 5 tanesi dışında..
    Built to fall....

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Devlet okulları çok kötü şu an. babam esnaf, mahalle mektebi istanbul lisesi ve itü mezunuyum.. anadolu liseleri bile kötü 5 tanesi dışında..
    aynen katılıyorum Ozan hocam, Ankarada zamanında 3 tane kolej (TED, Yükseliş ve TFL) 2 tane Anadolu lisesi (Atatürk ve Söğütözü) ve de 2 tane fen lisesi vardı (Yüce ve Ankara)... yahu şimdi mahallede 7 tane kolej oldu, bu nedir???
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anasınıfından üniversite son sınıfa kadar özeldeydim,(TED,Yeditepe)

Şuan ki özel okul mantığı nedir ne işle yapılıyor ya da eğitim nasıldır bi fikrim yok

Fiyatlardan da çok haberdar değilim ama yukarıda yazılan gibi muhtemelen A101 mantığına dönmüştür

Kesinlikle ve kesinlikle köklü ve eğitim açısından kendisini kanıtlamış mümkünse yerel olmayan okullar tercih edilmeli diye düşünüyorum

Özellikle ilköğretim çağı bence üniversiteden daha kilit

Bu dönemde ben devam ederken aile dostlarımız vs bütün çevremiz genel de bu okullarda devam etti okulda kaliteli olunca ben gerçekten eğitim heveslisi olmasam da çoğu yerde hem manevi hem kültürel iyi ki buralarda okutulmuşum dedim

Üniversiteler için durum biraz daha değişik tabi en kaliteli pahalı okullarda olup o çevreden tanışıklarım olmasına rağmen aynı sınıfta ( parasıyla okusun mantığından gelenler sebebiyle ) eroin alanı da vardı kumar oynatanı da vardı

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şuan daki aklım olsa anadolu lisesine girmek için uğraşacağıma, bir meslek lisesine giderdim. Hiç olmazsa elimde bir mesleğim olurdu. Şimdi sertifika programları ile birşeyler yapmaya çalışıyorum.

Bence eğer bir çocuk özellikle şu devirde, çok belirleyici bir bölüm ve üniversite olmadıkça, okumaması taraftarıyım. En azından kendi çocuğum olursa bu şekilde yönlendirme yapmayı planlıyorum. Gerek yabancı dil eğitimi, gerek yatkın olabileceği meslek grubunun eğitimlerine gönderme gibi planlarım mevcut.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

abi tarih bölümü mezunuyuz sana şaka yapmıyorum üniversitede ki son sınavımız Türkiye Cumhuriyeti tarihi ile ilgiliydi tek cevaplık sorular , mesela T.C ne zaman kuruldu, yanlış yapan niğdeli kahramanmaraşlı sınıf arkadaşlarım vardı bunlar deli gibi kpss hazırlanıyor şimdi bir yerlerde devlet liselerine atanacaklar ama şuan ama yarın öğretmen olarak öğrencilere ne verecek ki bunlar, öğretmenliği sadece kpssden ibaret sanan sistem ve ezbere dayalı mantıkla geldiğimiz nokta burası , bende anadolu lisesi çıkışlıyım ama anadolu lisesi demeye bin şahit gerekirdi , öğretmenlerin yaş ortalaması 60dı, öğretmenler odası huzurevi gibiydi , namaz saatinde derse gelmeyip namaza giden hocalar falan vardı yani böyle olmamalı , çok bulamaç yaptım ama son olarak milli eğitim bakanının koleji varsa bu ülkeyi kapatmak gerek

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hesaplarıma göre 2047 de emekli oluyorum çok kullanışlı bir yıl
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler