User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: isyan mı edelim

PoWDeR! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecen yil agustos ayinda aracimi sattim. 80bin km deki aracimi
    Benden satin alan eleman 7bin uzerine koydu o da baskasina satti, ondan satin alan da 5 bin uzerine koydu satti. Ben gecen yil agustos’tan beri araba bakiyorum
    Kafamda bir model vardi dedim borcsuz bir sey olmuyor cekerim kredi bir sekilde alirim dedim
    2015 yilinda aracin sifiri 145bin tl olan hadi yil oldu diyelim 2020, bir de uzerine makyaj yedi kasa yenilendi
    200bin tl altina bulamiyorum. Hadi diyorum limiti 150-160 lara cikartayim diyorum millet yuzune dahil bakmiyor ben de oyle akbille otobusle devam Basimizda ki abilere her gece dua ediyorum. Daha beter olalim sahinler bile 50bin olur insallah.

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ara sıra satmayı düşünüyorum benim miniyi , diyorum 90 civarına koyarım heralde... Bu hafta baktım benimkinin aynısı jcw body li 2008 model 106 bin de aracı 93.000 e koymuş... E benim 70xx binde 2010 model eee ? Ben ne isticem o zaman 110-120 falan istemem lazım ki intercoolerına kadar full araç... E etmez ki o fiyatlar bu araba ?? Alana yazık.. E daha ucuza versem bu sefer ulan ucuza mı verdim oluyor... İki ucu boklu değnek..
    Yazıktır o kadar para etmez aynı zamanda uğraşmayayım hızlı satayım diye arabamı fiyatı şişirilmiş emsallerine göre uyguna ilana girdim. 2. gün yaşıtım biri babasıyla geldi ilk arabamız çok heyecanlıyız falan. Benim de ilk arabamdı duygularımla oynadılar biraz daha fiyatı düştüm hatta. 1 hafta sonra arabanın ilanını sadece ismim değişmiş ve fiyat 7 lira fazla yazılmış haliyle gördüm, adam yeni fotoğraf açıklama vs yazmakla uğraşmamış direk benim ilanı koymuş
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bu al sat piyasasına bi de dolar kuru filan eklenip 0 araçların fiyatları katlanınca çakalların ekmeğine yağ sürülmüş oldu. Devletinde hoşuna gidiyor, nasılsa piyasa canlı noter damga vs ücretleri akıyor. Bi yandan da cezalar vs akıyor onların keyfi kat kat yerinde 2015te 20bin TL'ye 1.4 Civic'in kralını alıyordunuz, şimdi 35ten aşağı imkansız bulamazsınız. Doğan SLX'ler 20 25 arası el değiştiriyor. 10-15e çürük pert araç veriyolar. Şu keşpekeş piyasada Boyasız Corsa'yı aldığım paraya nasıl sattım hala onu düşünüyorum bazen. Bi o artmadı.
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 sene önce 58 sattığım aracı arkadaş epey bir mıncıklayıp 80denen ilana sürdü, satılmadısanıyorumda bakmaya gelen olmuş onu biliyorum. Aynı dönem bende 57 ye aldığım dusterı 73 e verdim geçen gün 1.5 senede piyasa bu hale geldi aslında kimse kâr etmiyor. Enflasyon düzeyinde paranın değerini koruyor okadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.el piyasasına ayar şart. Kendimce şöyle düşündüm şahıslara satış sınırı bir işe yaramadı. Direkt şase numarasına sınırlama gelecek araç 1 yılda 1 veya 2 den fazla el değiştiremeyecek şimdi bazıları acil satmam gerek ama hakkım yok öyle şey olmaz diyecek. Öyle bir durumda gerçekten acil bir durumda gözüne gelmez zaten bizim hükumet vergiyi sever 2 den fazla satışta aracın kasko bedelinin %10 unu ödeyerek ek satış hakkı tanınacak. Binici insanlar zaten satarım diye araba almıyor. Devir uzun vadeli plan devri iyi düşün tart öyle araba al devri. Bir çok insanın mağdur olacağı aşikar ancak ben kendi adıma söyleyeyim piyasadaki simsarlar bunalıp bu işi bırakacaksa ben buna razıyım.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsyan etmeyelim şükredelim,bunlar daha iyi günlerimiz
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı konudan herkes gibi bende muzdaribim ki konu açmayı düşünüyordum gördüğüm iyi oldu, Linea ve Symbolü geçtiğimiz ay sattım(piyasa seyrinin altında) şuan yeni araç arıyorum ancak haftalık fiyat arttırımına gidiyor insanlar. Pazarlık yapmayayım tarih bitiminde fiyat düşer diyorum ama 68'den ilana giren 1.2 TSI Polo son haftasında 73500 fiyat çekiliyor 72 son fiyattır diyede dip not eklemiş.Şimdi bana çok ayarsız diyeceksiniz Cooper S baktım yağ yakmasıydı,blok çatlatmasıydı, kronikleriydi hiç o topa girmeyeyim düz cooper alayım dedim, facebook grubunda bir araç buldum. Cam tavansız 1.6 otomatik 2011 model 120K'de herşeyi konuştuk anlaştık ertesi günü haber verin Perşembe veya Cuma işi bitirelim dedim, okeyleştik, dün arkadaşa yazıyorum cevap vermiyor. İlk konuştuğumuzda piyasa biraz yukarda fiyatı uygun tutuyorum demişti zaten, hayır satmıyorum dese yine sorun yok cevap vermemek neden?

insanlar bir garip, araç değiştirecek arkadaşların elinde 'ALTIN' olduğunu belirteyim, zaten piyasa hızla yükseliyor aracınızdan memnunsanız satmayın ve araçla değil insanla uğraşmak mide bulandırıyor.

seri sıralamak gerekirse

-sahibinden satılan bi site var ***** sitenin en azından 1 sene kapanmasını çok isterim,yada kuralları değiştirmesini
    -Acil ihtiyacın yoksa almayacaksın, satmayacaksın ama piyasayı tutamıyorsun yükseliyor.
    -Türkiye'de 3 kişiden 2 si alım satım yapmakta
    -tahminen 0 araçlar bu fiyat artımıyla devam ederse 2 seneye patlayacak,yine bir zaman sonra orta sınıf(geliri) olanlar araç alamayacak.
    -devletin işine geliyor sonuçta Noter denmiş, Noterler devletin değil arkadaşlar bunu buradan kanıtlayamayacağım ama değil

2 Haftadır günlük 3,4 saatimi ***** siteye vermiş biri olarak, aradığım aracı bulamıyorum veya o fiyatlara vicdanım el vermiyor.

biraz uzun oldu saygılarımla

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NurkanA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı konudan herkes gibi bende muzdaribim ki konu açmayı düşünüyordum gördüğüm iyi oldu, Linea ve Symbolü geçtiğimiz ay sattım(piyasa seyrinin altında) şuan yeni araç arıyorum ancak haftalık fiyat arttırımına gidiyor insanlar. Pazarlık yapmayayım tarih bitiminde fiyat düşer diyorum ama 68'den ilana giren 1.2 TSI Polo son haftasında 73500 fiyat çekiliyor 72 son fiyattır diyede dip not eklemiş.Şimdi bana çok ayarsız diyeceksiniz Cooper S baktım yağ yakmasıydı,blok çatlatmasıydı, kronikleriydi hiç o topa girmeyeyim düz cooper alayım dedim, facebook grubunda bir araç buldum. Cam tavansız 1.6 otomatik 2011 model 120K'de herşeyi konuştuk anlaştık ertesi günü haber verin Perşembe veya Cuma işi bitirelim dedim, okeyleştik, dün arkadaşa yazıyorum cevap vermiyor. İlk konuştuğumuzda piyasa biraz yukarda fiyatı uygun tutuyorum demişti zaten, hayır satmıyorum dese yine sorun yok cevap vermemek neden?
    Bu aralar çok fazla satıştan cayan duyuyorum, çünkü her araçta 2. el çıldırmış vaziyette; üstelik kış mevsimindeyiz, tatil bayram seyran da yok.

2017 hasarsız boyasız 1.0 tsi fabia sattım, ekstralarıyla beraber. Alıcı 1.2 tsi manuel için pazarlık yapmış, satan adam vazgeçmiş, 3 kuruş daha eklerim diyip benim araca gelmiş.

Şu an fabia ilanlarına bakıyorum, değil tsi, normal mpi motor bile üzerinde kapak jantlı hali ve 1-2 parça boyasıyla sattığım fiyat. Sadece 1,5 ay oldu ya daha.

Bayram önü - yaz başlangıcı dönemi ne olacak ben merak ediyorum Araç sahiplerine tavsiyem mecbur değilseniz ya da yeni alacağınız araç hazır değilse sakın satmayın; 3-5 lira kar edeyim derken yerine koyamıyorsunuz.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aralar çok fazla satıştan cayan duyuyorum, çünkü her araçta 2. el çıldırmış vaziyette; üstelik kış mevsimindeyiz, tatil bayram seyran da yok.

2017 hasarsız boyasız 1.0 tsi fabia sattım, ekstralarıyla beraber. Alıcı 1.2 tsi manuel için pazarlık yapmış, satan adam vazgeçmiş, 3 kuruş daha eklerim diyip benim araca gelmiş.

Şu an fabia ilanlarına bakıyorum, değil tsi, normal mpi motor bile üzerinde kapak jantlı hali ve 1-2 parça boyasıyla sattığım fiyat. Sadece 1,5 ay oldu ya daha.

Bayram önü - yaz başlangıcı dönemi ne olacak ben merak ediyorum Araç sahiplerine tavsiyem mecbur değilseniz ya da yeni alacağınız araç hazır değilse sakın satmayın; 3-5 lira kar edeyim derken yerine koyamıyorsunuz.
    Welcome to 90's Turkey.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba piyasını herkez biliyor artık moka sardı
    Konuyu özet geçiyim geçen bir yerde görmüştüm lafı çok hoşuma gitti yaziyim
    hepimiz bataklıkta yaşıyoruz ama bazılarımız yıldızlara bakıyor
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

burakkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lanet olsun bu piyasaya çocuğum kanser hastası getir götürünü yapacağım diyen şerefsiz, beni arabamdan nefret ettirdi orasında burasında kusur bulup sattırdı. Çok değil 3 gün sonra üzerine 5 lira daha yazılıp ilana koyuldu ve şu an opsiyonlu diye görünüyor. Daha ne diyeyim ki...
    95' Renault9 Spring --- 06' Kia Picanto 1.1 EX
    97' Peugeot 106 XR --- 13' Opel Corsa D
    05' Citroen C3 HDi SX --- 23' Fiat Egea Cross

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alanda satanda kar yok malesef geçen yıl 100 liraya aldığın araba şimdi 130 lira satsan ne olacak yerine koyacağın araçta zamlandı malesef bizim ülkemizin gerçeği bu paramız değer kaybediyor

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tl değer kaybettiği için rakamlar yükseliyor doğal olarak

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tl değer kaybettiği için rakamlar yükseliyor doğal olarak
    Bunun adı enflasyon. 40+ yaşında olanlar bilir.
    Araç fiyatları sürekli yükselir, hem sıfırı dolayısı ile 2. eli. Gayet normal.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nisan ayında arabamı sattım 3 ay araç aradım temmuzda aldım zor bela o kadar beklemenin ardından. Bu arada sattığım zaman ile yeni araç arasında sattığım hayli değer kazandı. Aldığım araç sıkıntılı çıktı güzel para harcadım eylülde onuda sattım yine 3 aydır alamıyorum her geçen gün param eridi standartlarımı düşürsem bile araç bulamaz hale geldim. Bu arada nisan ayında sattığım araç +15 bin üstüne koydu. 6 ay arabasız kaldığımamı yanayım zararımamı araç alamayıp bulamamamı.
    Barış

zyxtellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunun adı bence gayet işgüzarlık bunu başta vagcılar ve hondacılar başlattı yıllar önce öyleki sonra gün geçtikçe piyasası bitmiş modeller bile kervana katıldı sıfır aracın fiyatına göre 10 yaşındaki arabaya fiyat belirlenmemeli sonra zincirleme bu olay devam ediyor bankalardan farklı olarak kim kazanıyor bilemiyorum sonucta pahalı sat pahalı al kar bunun neresinde

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım Haziran ayında 55bin TL'ye 90binde boyasız tramersiz 2012 1.6TDI Polo aldı. Alınca yüklerim filan dediginde maliyet hesabı yapıp bak bu araç sana 75e gelecek, bence hiç elleme filan diyordum. 23bin TL harcadı bugüne kadar. Dün bi ilanları gezdim. 75e extrasız 160binde 2parça boyalı 1600tl tramerli araba satıyolar ve mübadilleride bu para. 55e 40bin kayıtlı araba satıyolar.
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla endime 10 yıl müddeti verdim. 2021'de kısmetse yeni araba alacağım. önceki aracı da satınca onun kadar para vermiştim, yenisini alırken de şimdiki arabam kadar hatta daha fazlasını vereceğim gibi duruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barakuda26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nisan ayında arabamı sattım 3 ay araç aradım temmuzda aldım zor bela o kadar beklemenin ardından. Bu arada sattığım zaman ile yeni araç arasında sattığım hayli değer kazandı. Aldığım araç sıkıntılı çıktı güzel para harcadım eylülde onuda sattım yine 3 aydır alamıyorum her geçen gün param eridi standartlarımı düşürsem bile araç bulamaz hale geldim. Bu arada nisan ayında sattığım araç +15 bin üstüne koydu. 6 ay arabasız kaldığımamı yanayım zararımamı araç alamayıp bulamamamı.
    yalnız değilsin hocam,muhtemelen bir çok kişi var aracımı satıp 2 hafta geçmeden ilanda görmem zoruma gitmedi ancak alacak araç bulamıyorum. 30 bin TL etmeyecek araçlar 50-60 Bin bandında gidiyor. borca girmek istemiyorum, ne yapacağımı şaşırdım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler