User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Dolar-Euro ve Yurtdışı Modifiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dolar-Euro ve Yurtdışı Modifiye

Merhabalar,

Türk parasının son 2 yılda kaybettiği değer *****, birde bunun üzerine vergilendirme sistemi revizeleri iyice yüklendi ve yurtdışı siparişlerini bloke etti.

Bir süredir yurt dışından parça getirtmeye çalışıyorum ancak kargo ve vergi getirdiğim parça ile tam olarak aynı fiyata denk geliyor. (Ön-Arka kule gergisi ve Harness Bar.) Bu fiyatlara parça getirmeyi mantıksız buluyorum ve sipariş geçmiyorum. Vergi azaltarak veya hiç ödemeden ürünleri nasıl getirtebilirim onu araştırıyorum. (Aracım GT86 kullanacağım ürünleri Türkiye de bulmak neredeyse imkansız)

Konu ile ilgili birçok yöntem uygulayan arkadaşlar var, bunlardan biri aracı ile Bulgaristana çıkıp parçaları araca takmak veya parçaları alıp bagaja saklamak gibi. İlk yöntem benim için mümkün değil. İkincisi ise risk içeriyor yakalanırsan yine vergiye tabi oluyorsun. Yurt dışına çıkan birinden bunları istesem hava alanından geçerken yine vergiye tabii olma ihtimali var.

Yok mudur bu ürünleri vergiden muaf olabileceğimiz bilen, yardımcı olacak birileri ?
    Lift , Drift , Sleep

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de yaşıyor Türk vatandaşıysan, yaşam standartları maalesef bu şekilde. Ufak tefek parçaları yurt dışından alırken satıcınıza fatura olarak 35 dolar altında fiyat belirtmesini isteyebilirsiniz.
    Belli bir meblağın altındaki ürünlerden vergi kesilmiyor. Kargo üzerindeki açıklama fiyat gümrükçüyü tahrik etmediği sürece açıp kontrol etmezler. Ben aldığım yurt dışı ürünlerini bu şekilde vergiden muaf tutmaya çalışıyorum.

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    700sterlinlik bi parca getirttim yurtdisindan. Çektiğim cileyemi verdigim vergiye mi neye yanacagimi sasirdim. Bide suçmuş gibi gumruk memuru tribi çektim. 700pundluk malzeme 10binliraya maloldu. Daha da yurtdisindan bisey getirmeye calismam zaten.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dogukanyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de yaşıyor Türk vatandaşıysan, yaşam standartları maalesef bu şekilde. Ufak tefek parçaları yurt dışından alırken satıcınıza fatura olarak 35 dolar altında fiyat belirtmesini isteyebilirsiniz.
    Belli bir meblağın altındaki ürünlerden vergi kesilmiyor. Kargo üzerindeki açıklama fiyat gümrükçüyü tahrik etmediği sürece açıp kontrol etmezler. Ben aldığım yurt dışı ürünlerini bu şekilde vergiden muaf tutmaya çalışıyorum.
    Siz son siparişinizi teslim alalı birkaç ay olmuş belli ki, artık 1 kuruşluk malzemede dahi minimum 7.5 TL civarından başlıyor masraflar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dogukanyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef ürünler genelde hep hacim olarak fazla o tarz bir belirtme yapabilmem mümkün değil, yine de görüşlerinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim.
    Lift , Drift , Sleep

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendimiz gidip getirsek nasıl oluyor durum ?

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben japon araçları için Kıbrısa gitmeyi öneririm. Özellikle eski araçlarda harbiden JDM arabalar Kıbrısa girdiği için, siz aynı modelde camları elinizle açarken; orada soğutmalı torpidosundan ısıtmalı aynasına koltuklarına kadar bulabiliyorsunuz. Motor donanım vs bahsetmiyorum bile.

Bendede farklı bir sıkıntı var, New yorkdan usps ile aldığım parça 11 gündür “Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi /Receive item at office of exchange (Inb)” bu şekilde bekliyor. İlk defa bukadar yavaş işleyiş görüyorum. Sanırım pttde sıkıntılar mevcut.
    TR - B13

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya’dayım ve tam olarak yapmayı planladığım iş bu. Hazırda yapan bir tanıdık var hem alıcı hem kendisi güzel kazanç sağlıyor. Varsa Bulgaristan’a gelme durumu olan detaylar için pm atabilir
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz son siparişinizi teslim alalı birkaç ay olmuş belli ki, artık 1 kuruşluk malzemede dahi minimum 7.5 TL civarından başlıyor masraflar
    Ne gibi vergiler ekleniyor ki üzerine hocam, %18-20 arası bir vergi ve kargo var diye biliyorum sadece.
    Lift , Drift , Sleep

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grape53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne gibi vergiler ekleniyor ki üzerine hocam, %18-20 arası bir vergi ve kargo var diye biliyorum sadece.
    gümrük sunum ücreti, 4-4.5 lira gib bişeydi geçen aylarla 8 liraya çıkmış. üzerine damga vergisi var. belli bir tutar üzerinde %20 gümrük vergisi geliyor

tamamen sürpriz

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecen gun 3.5 dolara anahtarlik aldim, 14 tl vergi cikti. Basliklari asagida paylasiyorum.
    Gumruk sunum ucreti : 8 TL
    Damga Vergisi : 0.70 TL
    Gumruk Vergisi : 5.32 TL

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ispanya'dan bir koyden ev aliyorsun 35 bin euroya. Ispanya sana vatandaslik veriyor. Sonra buradaki vatandasliktan cikiyorsun, burada yasiyorsun. Saglik sistemin gidiyor ama her seyin vergisini geri aliyorsun.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ispanya'dan bir koyden ev aliyorsun 35 bin euroya. Ispanya sana vatandaslik veriyor. Sonra buradaki vatandasliktan cikiyorsun, burada yasiyorsun. Saglik sistemin gidiyor ama her seyin vergisini geri aliyorsun.

min vatandaşlık verdiği ev ücret 160bin euro idi.
    Instagram: mutusgarage

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maaş aldığınız ülke harcamalarınız için vergilendirme yapıyor diye biliyorum

Selim.Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    35 bin euro ise ben mevcut evimi satar kiraya çıkarım

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendimiz gidip getirsek nasıl oluyor durum ?

buna cevap verebilecek yok mu ya
    HotHatch Lovers!

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uçak ile bavulda getirebilirsiniz sorun yok. Kişisel kullanım için. Ama aynı üründen 3-5 tane olursa sorun olabilir. Ticaretini yaptığınız düşünülebilir.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabii ki boyle bir sey yok Hadi Googlelamaya usendin 35 bin euroya ab vatandasi olunabiliyor olsaydi sirf turkiyeden kac milyon kisi oraya gocerdi bir dusunsene

Guncel rakam ev satin alarak yapmak istiyorsan 500.000 euro. Ya da sermaye yatirimi yapmak istiyorsan minimum 1 milyon euronun Ispanyol bankalarindan tahvil vb bir yatirima yatirilmis olmasi.

Portekizden alabilirsin, nufus yogunlugu dusuk yerlerden 280.000 euro ve uzeri ev alirsan ve 5 yil sonunda satmazsan vatandas olabiliyorsun.

Yok benim zamanim yok dersen toplamda 1 milyon euro gibi bir para ile malta vatandasi olabilirsin. Ev aliyorsun, tahvil aliyorsun bagis yapiyorsun falan biraz karisik surec.

En uygunu yunanistan, 250.000 euroluk gayrimenkul alman gerekiyor ama orda da sure uzun, 7 sene bekletiyorlar. Bir arkadas aldi 2 sene once, evrak islerinde de ciddi killik yapiyorlar, guzel avukat masraflari veriyor.

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinEâ„¢ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şans işi bence.

Kardeşim supercharger getirmişti İngiltereden.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler