User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: N11 ifşalari-ürün alinmayacak firmalar.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepsiburada ve n11 den faturasız ürün gönderenleri de ifşa etmek lazım.
    1 aydır fatura göndericekler ..
    HB'den bir ürün aldım ve faturasız geldi, HB'ye başvurdum ettim, firmayı aramaya çalıştım, ulaşamadım bilmemne, sonunda fatura geldi. Ama PDF olarak. Herneyse dedim, ben garanti için elimde tutayım da..

Sonra iş yerinden de mail gönderdim, destek talebi açtım falan filan. Çalıştığım kurum da etkili olmuş olabilir, "aa faturanız ulaşmadı mı vs" diyaloğu olduktan sonra e-fatura şeklinde de ulaştı. Hadi dedim kötü niyetli düşünmeyeyim, ama 1-2 gün sonra ben de sonuç alamasam sağa sola şikayete hazırlanıyordum.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pdf gelen %99 e faturadır, ya da kağıt fatura kesiyor ise firma elde kalan nüshayı tarayıp göndermiştir.

Ürün iptal ettim, gittigidiyordan aldım. Almadan önce sordum klasik cevap 17 ye kadar veerilen siparişler gün içinde kargo olur diye döndü.

Bakalım ne olacak bekliyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pdf gelen %99 e faturadır, ya da kağıt fatura kesiyor ise firma elde kalan nüshayı tarayıp göndermiştir.

Ürün iptal ettim, gittigidiyordan aldım. Almadan önce sordum klasik cevap 17 ye kadar veerilen siparişler gün içinde kargo olur diye döndü.

PDF muhabbetini şunun için yazdım, HB veya satıcının HB olmadığı alışverişlerde bu tip fatura çıkmama-verilmeme durumlarında, HB bazen bir fatura görüntüsü gönderiyormuş ve üzerinde "garanti-iade vb işlemler için kullanılamaz-geçersizdir" gibi bir ibare oluyormuş. Bazılarında da tam tersi "garanti vb işlemler için kullanılabilir" diye.

Derdim biraz da buydu... Yarın öbür gün sıkıntı yaratmasınlar diye.

Sonra bir anda e-faturanın kendisi de gelince rahatladım. PDF dosyası efatura olarak da sayılmıyor aslında çünkü, illa XML dosyalı olan isteniyor doğrulama vb için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bu arada n11'den biraz önce bir alışveriş yaptım, profile bakınca zaten az çok anlaşılıyor mağazalar, satıcılar, verdikleri veya "vermedikleri" cevaplar, ya da yorumlar açıklayıcı oluyor.

Ampul alacaktım mesela, adam en kıytırık kargoyu bile gönderememiş, gönderilen mal bozuk çıkmış, ilandaki üründen farklı ürün gelmiş, bunların hiçbirine cevap verilmemiş. Ürünü almayı düşünürken direkt olarak sayfayı kapattım.

HB'den de kulaklık için Comply köpük sipariş ettim, 7-8 Ocak'a tarih verdi sağolsun

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok yahu ne kusuru, hatamız varsa da kabul ederiz ama bana adam gibi izah etsin.

Sen kalkıp müşterine kargonuz x şubede arayıp öğrenin dersen benzeri yorumu yarın bir gün başka bir alıcı senin için de yapar.

Bana izah etse zaten kalkıp bu tavırda yazmam adamlara.

Bana aras bilmemne kargosu diyor sistemde PTT görünüyor, soru soruyorum cevaplar yukarıda gördün sen de.

De ki bana abicim sistemde sorun var kargo şubesine de ulaşamıyoruz, zaten kargonuzu perşembe günü verdik salı gününe kadar mutlaka size gelir, ben de emin olurum kargoya verildiğinden.

Sonra baktım adamların profilinde "gelmeyen" ürün şeklinde bir sürü olumsuz yorum var, tek sıkıntı yaşayan ben değilim.

Bunların sorunu kendini ifade edememek maalesef.
    Abi adamın zaten mesaja güç bela cevap yazdığı ortada. Bugün kargo yaparmısınız demişsin "YAPARIZ" yazmış. Bu işi yapmak için yarım saat oturup cevap şablonları yazsa, sonrasında her müşteriye cevap yazması 10 saniye. Kopyala yapıştır ya en kötü çok mu zor.

Dükkana gidince yüzüne bakmayan, cevap vermeyen, bügün git yarın gel diyen adamların e-esnaf hali bunlar.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Dynatech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonra baktım adamların profilinde "gelmeyen" ürün şeklinde bir sürü olumsuz yorum var, tek sıkıntı yaşayan ben değilim.
    Aslında sıkıntı yaşamamak adına ürün almadan önce satıcı profilini incelemek lazım. Bunlar gibi bozuk satıcılar yorumlarda kendini ele veriyor. Sizde keşke aldıktan sonra değilde önce baksaydınız bu sıkıntılar yaşanmazdı belki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi adamın zaten mesaja güç bela cevap yazdığı ortada. Bugün kargo yaparmısınız demişsin "YAPARIZ" yazmış. Bu işi yapmak için yarım saat oturup cevap şablonları yazsa, sonrasında her müşteriye cevap yazması 10 saniye. Kopyala yapıştır ya en kötü çok mu zor.

Dükkana gidince yüzüne bakmayan, cevap vermeyen, bügün git yarın gel diyen adamların e-esnaf hali bunlar.
    O noktada aslında durumun farkına varıp almamam daha hayrıma olurmuş.

Aynı ürünü gittigidiyordan aldım az öğleden önce, şuan sistemde kargo no var ve sorgulayabiliyorum.
    @Dynatech haksız da değilsin, öncesinde bakmak iyi olabilir.

Ama adamın beyanını esas aldığım için yorumlara çok takılmadım %90 olumlu yorum almış bir mağaza, çok ta irdelememiştim.

uğraşmış olduk, ders oldu, bir daha yorumlara göz atmadan almamak lazım.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu hareketin aynısını amazon veya ebay de bir satıcı yapsa, paspas'ın 10 katı bedel + paspas hediye olacak şekilde para teklif edilir ve negatif feedback'i kaldırmanız rica edilir.

Ancak bu tarz dallamalara imkan tanıyan e-ticaret siteleri ve bu tarz öküzler buralarda yer aldığı sürece müşteri memnuniyeti ve o imrenilen e-ticaret Türkiye'ye gelmeyecek.
    Amazonu saymıyorum zaten...

Geçen şanzıman krikosi aldım. 200 dolarlık ürün. Paket daha önceden açılmış ve bir parçada eksik...

Eleman %10 indirim ve parçayı yollayayim dedi... Dedim açılmış ürüne en az %20-30 olmalı...
    Sonra aptal aptal mesajlar attı. En son %40 verelim, başka yerden satın alın eksik parçayı falan...

Ebayi aradım...

Param iade oldu... Urunude bana bırakmışlar...

Amazon ise sorgu sual yok çoğu üründe...

Sadece ebayde 500den fazla islemim var... Profilim %100... Çok sorun yaşamıyorum açıkçası...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

en güzelini yapmışsın

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amazonu saymıyorum zaten...

Geçen şanzıman krikosi aldım. 200 dolarlık ürün. Paket daha önceden açılmış ve bir parçada eksik...

Eleman %10 indirim ve parçayı yollayayim dedi... Dedim açılmış ürüne en az %20-30 olmalı...
    Sonra aptal aptal mesajlar attı. En son %40 verelim, başka yerden satın alın eksik parçayı falan...

Ebayi aradım...

Param iade oldu... Urunude bana bırakmışlar...

Amazon ise sorgu sual yok çoğu üründe...

Sadece ebayde 500den fazla islemim var... Profilim %100... Çok sorun yaşamıyorum açıkçası...
    Amazon gerçekten bambaşka bir müşteri memnuniyeti sağlıyor.

Ebayde satıcıyı iyi seçerseniz gerçekten tuhaf tekliflerle gelebiliyorlar.. Özellikle %100 positive feedback skorunu korumak isteyen satıcılar, negatif fb bıraktığınız anda seferberlik ilan ediyor

Zaman zaman kargo şirketleri yüzünden paketler zarar görebiliyor veya kaybolabiliyor. Bizim store'da aynı şekilde ARB markasının $800 lık kompresör'ün kutusu sadece su aldı diye üretici, ürün için full credit verdi malda müşteride kaldı Türkiye de olsa "ne var yav gutu az bişey su almış, tak fişe devam et" derdi..
    ABO TRADING
    STR

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde başıma bi olay geldi ama n11 değil
    İdefix diye bi site ordan 2 tane kitap sipariş ettik karttan çektik 3d secury modunda neyse ayın 3 ünde aradan 6 gün geçti kargo yok bende müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım bana siparişiniz görünmüyor dedi bende para çekildihesabımdan dedim dekont falan istediler gönderdim sonra bana 7 gün içinde hesaba yatar dediler sonra 12 sinde pat bi mesaj yurtiçi kargodan takip nosu yazan bi mesaj geldi tabi bu arada para iadesi yapacağız dediler diye bende başka yerden aldım kitapları kargonuz var diye mesaj gelince bidaha aradım dedim siz para iadesi yapacağız dediniz bende başka yerden aldım dedim ardından bana kargo gönderiyorsunuz dedim ne biçim bi işletme orası falan dedim ayrıca sipariş görünmüyorsa bana hangi kitabı gönderdiniz dedim bağırış çağırış sonra telefonu kapattım ertesi gün bidaha kargo mesajı geldi bu sefer başka takip nosuyla yani başka bi kargo göndermişler şaka gibi ben iade edin dedikçe gerizekalılar habire kitap gönderiyorlar ama kargoları teslim almadım. korkuyorum bidaha aramaya tekrar kargo gönderirler diye ayın 25 i oldu hala para yok yarın bidaha arayacağım bakalım bidaha göndereceklermi... sakın bu firmadan birşey almayın salakların birbirlerinden haberi yok internetten ürün satıyorlar
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en güzelini yapmışsın
    20 saat sonra ürün geldi elime ve sahibine götürdüm verdim, hepimiz memnun olduk.

Ürün satmak kadar satış ve satış sonrası süreci yönetmek de bir mesele gerçekten.

Aynı ürünü aynı metinle 500 tane ilan açıp satmaya çalışmak artık işe yaramıyor, internet alışverişini bu yüzden seviyorum alternatifin çok.

Ama ülke olarak hem satıcı hem müşteri olarak gelişmemiz gereken çok alan var. Bu örnekte satıcı hatalıydı, ama öyle örnekler biliyorum ki , özellikle bayanlar.

Giyim eşyası alıyor "ya alır denerim, beğenmezsem iade ederim" diye düşünüyor. Bir erkek %99 böyle hareket etmez mesela.

Ya da adam 1 puan vermiş, ama yorum: Ürün çok güzel teşekkür ederim, O zaman neden 1 puan verirsin be adam, gibi gibi çoğaltılabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kuzey oto dan bende silecek alma gafletinde bulundum...
    sonuc olarak sol silecek bağlantı kısmı kırık geldi.
    geri iade süreci aşırı sancılı olduğu için kotu yorum bırakıp geçtim.
    dikkat edilmesi gereken bir satıcı
    handling > hp

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sene 2017 bir halı aldım halı leş gibi geldi. ama halıyı sevdiğim için verdim yıkamacıya. n11 den çok güzel bir yorum yazdım satıcı arkadaşa. sonra satıcı beni aradı.

satıcı:-beyfendi bize kötü yorum vermişsiniz.
    ben:-demekki kötü hizmet gerçekleştirdiniz bizde yanlış olmaz.
    s:-halı pis değilmiş sevkiyattaki arkadaşlardan bilgi aldım.
    b:-tabiki pis değildi yağmurlu bir günde market girişine serilen paspas kadar temizdi sadece. fakat biz bunu insan evine sereceğiz.
    s:-yıkama parasını vereyim yorumu sil
    b:-yıkama parasını vereyim sus.
    turbocuk istiyoruz

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    n11 de trioto var 4 sipariş geçtim(lastik) sorun yaşamadım firma olarak sadece kargo yüzünden 1 i siparişim geç geldi müşteri hizmetleri falanda var arayınca ulaşılıyor tavsiye ederim

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    triotodan bnde lastık aldım.sorunsuz geldı fıyat cazıpse kullanın.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kadar yazdım çizdim, gittim dümbüğün birini buldum, aldığım şey taklit çıktı. Hoş, adam fotoğraflarda falan da paylaşmış, göz göre göre aldım, hadi dedim yedek olsun, iade etmeyeyim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler