User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
53 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kazada değer kaybı

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafikte millet milyonluk araclarla geziyor. Simdi bu araclardan biri ile kazaya karışsak adaminda airbagler acilsa perte ciksa arac vs. ne b.k yicez. Trafik sigortasi 39 bin lirasini karsiliyomuş. Adamin zaten deger kaybi 150 -200 bini bulur. Millet milyonluk arabayla gezecek stresini biz mi cekecez.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

r3dkit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağ olsun buraya da üye olan ender abi yardımcı oldu. O km(140.000) ve o modelde benden alabileceği en fazla rakam 700tl gibi rakamları bulabilirmiş. yani avukat bizden ne koparırsam derdine düşmüş. ben aramadım aradığında da elinden geleni ardına koyma demeyi düşünüyorum. insanlar iyice ahlaksızlaştılar.
    Find what you love and let it kill you

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni konu açmamak adına buraya yazıyım,

babam mayıs ayında kaza yaptı. karşı taraf %100 suçlu bulundu. özel tamirhanede yan sanayi parça kullanılarak yapıldı. sanırım sadece bagaj değişmişti. bugün cep numarasından biri arayıp, aracınız 2009 model olduğu için değer kaybı alamıyorsunuz fakat hasar tazminatı alabilirsiniz. sistemde görünen 2850 tl minimum para alabilirsiniz. dava 2 3 ay sürer. noterde bizim anlaşmalı olduğumuz avukata kısıtlı vekalet vermeniz gerek araç plakasını ekletip dedi. biz sizden herhangi bir para almıyoruz, avukatta almıyor. dava sonunda karşı sigorta şirketine 2 adet iban gönderiyoruz, biri sizin diğeri bizim biz karşı taraftan 600 lira alıyoruz dedi.

ben işin içinde dolandırıcılık var diye düşünüyorum. bu işi bilen arkadaşlar bilgi verebilir mi?

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değer kaybı alabilmek için aracın yaşı bir kısıt değil. 1905 model arabaya da değer kaybı çıkabilir.
    Karşı aracın trafik poliçesini kestirmiş olduğu sigorta şirketine şahsen başvuruda bulunun.

Karşı aracın trafik poliçesi 01/04/2020 öncesi kesilmiş ise km sınırı mevcut hesaplamada, 165bin gibi bişeydi diye hatırlıyorum. Bu uygulamada sigorta şirketine şahsen bir dilekçe yazarak veya herhangi bir sigorta eksperine ücreti karşılığında değer kaybı raporu yazdırarak başvurabilirsiniz.

Karşı aracın trafik poliçesi 01/04/2020 ve sonrası kesilmiş ise km sınırı yok. Bu uygulamada sigorta şirketine başvurduğunuzda size SBM üzerinden random bir eksper atayacaktır. Hiç bir ücret ödemezsiniz. Eksper raporunu tamamlayıp sigorta şirketine iletir. Şirket de ödemenizi yapar.

Bu avukata vekalet verdiğinizde bu yolları izler. + olarak tahkime başvurması muhtemel. Trafik sigorta poliçesi genel şartlarında eşdeğer parça ibaresi geçtiği için sigorta şirketleri buna dayanarak yan sanayi parça kullanımına gider. Bu tür avukatlar tahkim komisyonuna başvurarak, aracın layıkıyla onarılmadığı gerekçesiyle orijinal parça tutarı ve aracı orijinal şekilde toplamaya yetecek işçilik tutarı talep ederler. Bire bir yaşamadık fakat duyduğuma göre olumlu sonuç alıyorlarmış.

Kabaca durum böyle. Ama tabi sizin arayan kişiler gerçekten dolandırıcı olabilir, dikkat etmek gerek
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı olay içindeyim aracım kaza yaptı yüzdeyüz suçlu karşı tarafın trafik sigortası hasarı karşıladı şuan sağlam bu işlerle uğraşan değer kaybıyla alakalı güvenilir bi avukata ihtiyacım var.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendiniz dilekçe mail atınca genelde alıyorsunuz ama bazen ödeme yapmıyorlar. Bende facebook grubunda bir arkadaşa yardımcı avukat buldum bu işlerle icra ile uğraşan ama yine yokuş yaptı sigorta vur kaç olduğu için. Avukat İstanbul’da yüzde 20 alıyor

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada benim olay için tahkime başvurdu oda 6 ay falan sürecek dedi.

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değer kaybı alabilmek için aracın yaşı bir kısıt değil. 1905 model arabaya da değer kaybı çıkabilir.
    Karşı aracın trafik poliçesini kestirmiş olduğu sigorta şirketine şahsen başvuruda bulunun.

Karşı aracın trafik poliçesi 01/04/2020 öncesi kesilmiş ise km sınırı mevcut hesaplamada, 165bin gibi bişeydi diye hatırlıyorum. Bu uygulamada sigorta şirketine şahsen bir dilekçe yazarak veya herhangi bir sigorta eksperine ücreti karşılığında değer kaybı raporu yazdırarak başvurabilirsiniz.

Karşı aracın trafik poliçesi 01/04/2020 ve sonrası kesilmiş ise km sınırı yok. Bu uygulamada sigorta şirketine başvurduğunuzda size SBM üzerinden random bir eksper atayacaktır. Hiç bir ücret ödemezsiniz. Eksper raporunu tamamlayıp sigorta şirketine iletir. Şirket de ödemenizi yapar.

Bu avukata vekalet verdiğinizde bu yolları izler. + olarak tahkime başvurması muhtemel. Trafik sigorta poliçesi genel şartlarında eşdeğer parça ibaresi geçtiği için sigorta şirketleri buna dayanarak yan sanayi parça kullanımına gider. Bu tür avukatlar tahkim komisyonuna başvurarak, aracın layıkıyla onarılmadığı gerekçesiyle orijinal parça tutarı ve aracı orijinal şekilde toplamaya yetecek işçilik tutarı talep ederler. Bire bir yaşamadık fakat duyduğuma göre olumlu sonuç alıyorlarmış.

Kabaca durum böyle. Ama tabi sizin arayan kişiler gerçekten dolandırıcı olabilir, dikkat etmek gerek
    Konuyu pörtletmek, yazılanı tekrarlatmak gibi olmasın ama;

17 Şubat sabah bastıran karla beraber trafik kilit olmuştu.. dakikada 3mt giden trafik.. böylesine duran bir trafikte arkadan çarptılar.. tampon onarılabilmesine rağmen yetkili serviste değiştirdim karşı tarafın sigortası ödedi. Bugün X danışmanlık hukuk bürosu ndan aradılar değer kaybı talep etmemişsiniz vekalet verin min 2300 lira (7-8 e kadar yolu var) alalım %25 i bizim.. anlamadığım bu %25 benim cebime girecek olan paradan mı çıkacak ? çok çetrefilli değilse ben şahsen bu işi nasıl yapabilirim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu pörtletmek, yazılanı tekrarlatmak gibi olmasın ama;

17 Şubat sabah bastıran karla beraber trafik kilit olmuştu.. dakikada 3mt giden trafik.. böylesine duran bir trafikte arkadan çarptılar.. tampon onarılabilmesine rağmen yetkili serviste değiştirdim karşı tarafın sigortası ödedi. Bugün X danışmanlık hukuk bürosu ndan aradılar değer kaybı talep etmemişsiniz vekalet verin min 2300 lira (7-8 e kadar yolu var) alalım %25 i bizim.. anlamadığım bu %25 benim cebime girecek olan paradan mı çıkacak ? çok çetrefilli değilse ben şahsen bu işi nasıl yapabilirim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun öncelikle.

Karşı aracın trafik poliçesi 01/04/2020 ve sonrası başlangıçlı olsa idi değer kaybı, hasar tutarı - km - rayiç baz alınacak hesaplanacaktı.
    Fakat fluencenin poliçesi 19/02/2020 başlangıçlı. Bu da eski yöntem ile hesaplanması gerektiğini gösteriyor. Eski hesaplama yönteminde plastik ve mekanik parçalar hiç bir suretle dikkate alınmıyor maalesef. Eğer sadece tampon değiştiyse bir şey çıkmayacaktır.

Genel bilgi olarak sizi arayan sahtekarlar ile ilgili de yazayım. Bu firmalar sizden farklı bir işlem yapmayacak başvurmak için. Siz de şansınızı denemek istiyorsanız karşı aracın trafik poliçesini kestirdiği sigorta şirketi ile görüşüp, değer kaybı başvurusunu nasıl aldıklarını öğrenip başvuruda bulunabilirsiniz.
    Bu sahtekar firmaların sizden vekalet istemelerinin sebebi, sizin bilginiz olmadan kazada haksızsanız kusur itirazı, yatma parası, eğer trafikten onarıldı ise layıkıyla onarılmadığı gerekçesiyle ek hasar talebi ve kaskodan aldıysanız dahi kazada haklıysanız, karşı aracın trafiğine hiç hasar ödemesi almamışçasına yeni hasar dosyası açmaya çalışacaklardır Sizin bunlardan hiç bir karınız olmaz, hatta haberiniz bile olmaz. Tüm aracı firmaları ateşe atmayalım, yalnızca değer kaybı başvurunuzu yapıp takip edenler de var fakat yukarıda anlattığım gibi, sizden fazla bir işlem kesinlikle yapmıyorlar.
    Eğer ben uğraşamam kardeşim illa vekalet verecem diyorsanız, vekaleti plaka ve kaza tarihi ile sınırlandırın. Yalnızca değer kaybı ödemesi takibi için olduğunu mutlaka belirtin.
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç değer kayıplarında değilde yaralanmalı trafik kazalarında bedeni hasar özürlülük/engellilik/maluliyet dosyalarında hekim olarak bilirkişilik yapıyorum. sigorta şirketlerinin kişide meydana gelen özürlülüğe bağlı mağdura ödeme yapmamak için attıkları taklaları görünce şunu anladım;

1- büyük ve tanınmış sigorta şirketlerine 100-200 daha fazla verin onlara poliçe kestirin
    2- haklarınızı almak için gerekirse avukata %20-30 la anlaşın ama genede bir şekilde o paranızı alın!

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazmayı unuttum

3- her önüne gelen avukata vekalet vermeyin. sigorta hukukunu yalamış yutmuş avukatlara vekalet verin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkür ederim ben elimden geldiğince halletmeye çalışayım.. hiç başımı ağrıtmaya niyetim yok vekalet falan uğraşamam.. tampon dedim ama faturada sis farı, boya işçiliği, elektrik işçiliği, bagaj kapağı onarımı vs vs gidiyor toplam fatura tutarı da 3770 lira..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bagaj kapağında işlem var ise hesaplamaya dahil edilir. Yalnızca daha önce bagaj kapağında işlem olmaması gerekir. Diğer plastik parçalar dikkate alınmaz.
    Siz şahsen başvuruda bulunun, mutlaka sonuç alırsınız.

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen bizim ticari taksiye çarptılar rapor tuttuk aramızda adam suçunu zaten kabul etmişti aradan biraz zaman geçti bir avukat arıyor acil vekalet göndermeniz gerekiyor karşı tarafa değer kaybı davası açacağız ticari araç olduğu için yattığı günleri de tahsil edeceğiz 3 bin civarı bir para alacağız. Dedim kardeşim kapat telefonu adamla anlaşmışız zaten 500 binde Km'de komple sarıya boyanmış bir araç için ne değeri adamın canını yakmaya gerek yok dedik siz dosyaya nereden ulaştınız falan deyince dahada aramadılar.

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler peki bunun bir süresi var mı? Geçen sene temmuz ayında park halinde olan arabaya vurdular tutanak tuttuk dosya daha hızlı ilerlesin diyerek kaskodan açtık dosyayı bu durumda bizde değer kaybı alabir miyiz. İki sigorta şirketi aynı bu arada
    Samara 2109

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yıldırımbyzt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abiler peki bunun bir süresi var mı? Geçen sene temmuz ayında park halinde olan arabaya vurdular tutanak tuttuk dosya daha hızlı ilerlesin diyerek kaskodan açtık dosyayı bu durumda bizde değer kaybı alabir miyiz. İki sigorta şirketi aynı bu arada
    Alınabilir şuanda başvurursanız.

Sigorta acentenize başvurursanız eksperin bilgisini size versin. Oradan eksper raporu vs tedarik edip başvuru yapabilirsiniz.
    Barış

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim ben elimden geldiğince halletmeye çalışayım.. hiç başımı ağrıtmaya niyetim yok vekalet falan uğraşamam.. tampon dedim ama faturada sis farı, boya işçiliği, elektrik işçiliği, bagaj kapağı onarımı vs vs gidiyor toplam fatura tutarı da 3770 lira..
    yanlış anlamayın da, tampon için neyin değer kaybını alacaksınız ? plastik aksam ne zamandan beri değere girdi ?

zaten mağdur olmamışsınız sıfır tampon takılmış.

Bu kadar da şey etmemek lazım bence.
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaEsentepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamayın da, tampon için neyin değer kaybını alacaksınız ? plastik aksam ne zamandan beri değere girdi ?

zaten mağdur olmamışsınız sıfır tampon takılmış.

Bu kadar da şey etmemek lazım bence.
    yok yanlış anlayacağım bir şey yok.. şöyle izah edeyim merakını gidereyim..

Konu başka yere gitmesin isterim ama sıfır aldım tam 2 sene oldu henüz 10k km olmadı.. tavan-tampon dahil şeffaf kaplama, iç, motor koruma falan yaptırıyorsun.. hatta öyle ki tozlanmasın diye üstünde sürekli yarım branda tutuyorsun.. paspaslar eskimesin diye üstüne bi kat daha paspas seriyorsun falan filan böyle obsesif biriyim.. Ben zaten motor kullanıyorum ama yazıyolarla 'boya takıntısı olan' diye.. var bende o biraz.. plastik dersen bugünün arabalarının yarısı plastik.. 5008 bagajda plastik.. bırak tamponun değişmesini jantında kılcal çizik yok..
    Durum böyle olunca tampon değere biniyor kardeşim.. satacak olsam evet km avantajı var bakımı olduğu belli falan ama tramer var.. trameri olmayan tercih edilebilir.. bunun için benim 2 veya 3 senelik temiz kalması için uğraştığım emeğimi çöpe atmam gerekecek. ne yalan söyliyeyim bu bakım/koruma olayını da zevk için yapıyorum..ordan bakınca talebimin aç gözlü bir tavır olarak algılandığını tahmin edebiliyorum.. niyetim kimseden faydalanmak koparmak değil süreci de öğrenmiş olurum hem..

çok uzamasın bütün bu şahsi takıntıları bir kenara bırakırsan sana bi soru; Neden almayayım ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler