User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: İzmir Çıkışlı Kısa Kar Tatiili Önerisi

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İzmir Çıkışlı Kısa Kar Tatiili Önerisi

Herkese selam,

Eski bir İstanbullu olarak az çok kar ve keyfine alışığız ama hanım İzmirli olunca durum farklı oluyor, kaç zamandır niyetlendik ama bir türlü fırsat olmadı kısa bir kar kaçamağı için... Şimdi tam hadi kaçalım diyoruz ama araştırma yaptıkça kafalar karıştı iyice.

Klasik bir Uludağ programı düşündük tek gece konaklamalı haftaiçi, rakamların çok yüksek olmasından ve kalabalıktan bahsetmişler genelde yorumlarda...

Kars Sarıkamış dedik ucakla git-gel 2 gece ama mesafe biraz tedirgin etti açıkçası...

Davraz için 2 gecelik bir plan düşün dedi bazı arkadaşlar ama burası hakkında neredeyse hiç bilgimiz yok...

Aranızda var mıdır arkadaşlar bu konuda yorumlarıyla destek verecek olan?

**Aracımız Suzuki Vitara JLX, kara ulaşımında sorun yaşamayız gibime geliyor.

**Süre maksimum 3 gece ve haftaiçi olmak durumunda, 13 Ocak haftası yani ara tatilin hemen önü.

**Kar ok ama kayak kısmı için herhangi bir malzeme vs yok, kiralanabilecek bir yer olması elzem.

Şimdiden teşekkürler herkese
    her zafer acı ister...!

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Butceyi asmiyorsa eger sarikamis derim. ben gecen yil sarikamisa gitmistim. Kayi otelde kaldim. Havuz Hamam sauna kahvalti ve aksam yemegi ile keyifli 2 gun geçirdim. Pistin bitis noktasında. Pist manzarali odalardan ayarlayabilirsen manzarası da cok guzel. Kar kalitesi zaten cok iyiymis internette arastirirsan. Teleferigin hemen dibinde. Malzemelerin hepsi otelin piste olan cikis kapisinda kiralama da yapiliyor. Tam pansiyon kalırsanız günlük teleferik karti da veriyorlar. Uludaga gitmedim ama oralarin cok daha kalabalik ve pahali oldugu soyleniyor internette
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni kayak merkezleri sakin oluyor bir bakıma fena değil.Davraz arkadaşım güzel demişti ama internet yorumlarını okumak lazım.Murat dağı var gene Uşakta orada da kayak merkezi açıldı. 80 90 Cm varmış orada da.

atakanakdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bakinim ayni sekilde ama dediginiz gibi uludag hem fiyatlar cok cok yuksek hem yer yok. Vaktiniz varsa aracla banskoya gidebilirsiniz cok keyifli olur diye dusunuyorum. onun disinda denizlide kucuk bir kayak merkezi var ama cevresinde kalcak yer yok. Saklikent olabilir orda da baya kar varmis duydugum kadariyla

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Davraz uygun olabilir. Yol üstündeki köylülerden ekipman daha uygun fiyata kiralanıyor diye biliyorum.

Saklıkent de alternatif olabilir. Gündüz kayak, sonrasında doyranda kahvaltı Ordanda Konyaaltında deniz keyfi. aksam dönüşte Geyiıbayırı Alabalık restoran da kiremitte Alabalık.
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrıca Denizli alternatifi çıktı arkadaşlar, kayak merkezinde konaklama imkanı yokmuş ama merkezde kalınabilir, ulaşım çok sorun değil diyorlar gidenler
    her zafer acı ister...!

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kütahya Murat dağı

Bu arada Urla'da mı ikamet ediyorsunuz, tüm yaz boyunca Urla'daydım. Çok güzel bir yermiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kütahya Murat dağı

Bu arada Urla'da mı ikamet ediyorsunuz, tüm yaz boyunca Urla'daydım. Çok güzel bir yermiş
    Murat Dağı çok yattı kafamıza, 7-8 Ocak sonrası yeniden arayın netleşmedi daha belediyenin işletme haritası vs dediler. Haftasonu açık olacak sadece dediler, ara tatilde belki full açık kalır ama hala muamma vs diye açıklama yapınca yetkililer biraz düşünelim dedik...

bu arada evet Urla da yaşıyorum, bir daha denk gelirse beklerim kahveye
    her zafer acı ister...!

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cagalazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat Dağı çok yattı kafamıza, 7-8 Ocak sonrası yeniden arayın netleşmedi daha belediyenin işletme haritası vs dediler. Haftasonu açık olacak sadece dediler, ara tatilde belki full açık kalır ama hala muamma vs diye açıklama yapınca yetkililer biraz düşünelim dedik...

bu arada evet Urla da yaşıyorum, bir daha denk gelirse beklerim kahveye
    Bence Murat Dağı nı ciddi değerlendirin kar yapısı çok güzel, ama dediğiniz gibi yeni bir oluşum. Gelirim tabiki mart ayında oradayım inş

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam öncelikle prof olarak kış sporları ve snowboard ile uğraştığım için size yardımcı olmak isterim.

Öncelikle 3 gün olarak belirlerseniz daha rahat olacaktır sizin için.

İzmirden uçak imkanı olduğu için ve benimde sürekli gittiğim bir yer olduğu için Kayseri/Erciyesi size tavsiye edebilirim. Merkez de kalınıp Erciyes dağına çık in şeklinde imkanlar sağlanabilir. Orada ki kiralama şirketleri aşırı esnaflar mesela çok yardımcı oluyorlar.

2. tavsiyem olarak kesinlikle Erzurum/Palandökeni bir kenara yazınız. Şehir merkezinden çok yakın olmasıyla birlikte düzen ve pist olarak çok ileride bir bölge kendisi. Dağda ki otel fiyatları da gayet makuldu geçen sene.

3. olarak keşke biraz daha zamanınız olsa Bulgaristan- Bansko kasabasına gidebilseniz anlatılmaz yaşanır bir yer. Özellikle pistleri çok büyük ve prof insanlar kayıyorlar.

4. olarak kesinlikle uludağa gitmeyin aşırı pahalı ve kendilerini türkiye de tek sanmaya devam eden aslında popülerliği bitmiş bir olarak görüyorum.
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kayak için Kayseri ve Erzurum, eğlenme için diğerleri derim ben de..
    Haftaiçi gidecek olmanız yoğunluk azalacağı ve sıra bekleme min. olacağı için daha keyifli olacaktır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler